Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fețe pentru Primorac Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fețe pentru Primorac Carbon

    Buna ziua! In prezent joc cu lemnul Butterfly Primorac Carbon (90 grame) și cred ca am ajuns la lemnul ideal pentru mine Momentan joc cu Xiom Vega X pe ambele părți pe el și pot sa zic ca sunt destul de mulțumit, însă, dacă mai sunt și altii care au avut sau au acest lemn și au testat anumite modele de fete pe el, rog sa îmi lase aici o impresie, ce fete merg bine, cu care lemnul se “pupa” mai bine.. precizez ca in viitor( cât de curând asta ) , am sa iau o pereche de Rakza 7 sa pun pe el deoarece sunt intr-o oarecare măsura fetele mele favorite, cu care de când am început tenisul am tot jucat cu acel model, însă astept și alte pareri, mulțumesc frumos!!!! )
    ?Sometimes I win, sometimes I learn?

  • #2
    Daca ?ți permiți, încearcă măcar un Dignics 09c... Este o față extraordinara, doar ca are nevoie de câteva antrenamente "se spargă" îndeajuns de bine... Control f bun, la cât spin si viteza oferă...
    On topic: nu am încercat-o pe primorac, dar pe un lemn clasic cu alc (tb alc, Viscaria, long 5, etc) se compara extraordinar...
    Eu o am pe un long 5, 1.9mm, si qcum după cr m-am obișnuit cu ea, parca as dori ca viitoarea sa fie de 2.1, poate pe un lemn mai iute...

    Comentariu


    • #3
      Cu Tenergy 05fx 100%
      *** T05/JWM/GD 612

      Comentariu


      • #4
        Mulțumesc! Am mai avut Tenergy 05-fx pe un Primorac Carbon de 84 de grame, Dignics 09c încă n am probat, cel mai probabil voi pune Yasaka Rakza 7 sau 7 Soft pe el, deocamdată Xiom Vega X merg de minune! mai astept pareri! Mulțumesc colegilor care mi au scris parerea lor pana acum!
        ?Sometimes I win, sometimes I learn?

        Comentariu


        • #5

          Poate te ajuta aceste recomandari ale unui antrenor chinez.
          Daca Primorac Carbon este un lemn tare, s-ar putea ca fetele moi (05 fx, rakza 7 soft) sa nu fie cele mai potrivite pt el.


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Cred ca Yasaka Rakza 7 normale sau Joola Rhyzm-P ar fi cele mai ideale pentru Primorac, ca alternativa pe viitor, deocamdată ma înțeleg super cu fetele Vega X care sunt fete dure(47,5*) .
            ?Sometimes I win, sometimes I learn?

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Calin Galban Vezi post
              Cred ca Yasaka Rakza 7 normale sau Joola Rhyzm-P ar fi cele mai ideale pentru Primorac, ca alternativa pe viitor, deocamdată ma înțeleg super cu fetele Vega X care sunt fete dure(47,5*) .
              Prietene 09c nu are rost sa încerci,iti spun eu ,jocul nostru seamănă într-o mare măsură,dăm tare in prima minge,incearca candva xiom omega 7 europa,stii ca doar le am avut pe slagher ,le am dat jos sa incerc donic baracuda dar nu se compara,la respin ?ngroapă mingea pe masa baracuda pe cand omega 7 la uzura mare este extraordinar cat de mult spin se poate da,un efect de am rămas surprins dupa multa uzura.
              lemn Primorac carbon
              fete Andro Rasanter R42 ultramax

              Comentariu


              • #8
                Mersi, Florin! Cred ca Tenergy 05 sau Rakza 7 o sa pun pe el ca acum am Xiom Vega X.. dar ma gîndesc și la Omega 7 Europe, sunt fete bune și alea
                ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                Comentariu


                • #9
                  Salut am pe Viscaria RazkaXmax am avut Razka 7 de 2mm ambele fete super bune dar superior lor este T05 de 2.1 care merge super pe Viscaria nu stiu cum e Primorac cel nou dar no am dat si io o ideie succes.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X