Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cu ce paleta sa incep?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu ce paleta sa incep?

    Bine v-am gasit ,in primul rand .
    Am,, jucat "ping pong prin anii 85 -90 in scola generala undeva la tara .masa era ella , palete din ce aveam ,tego era no 1 in rest orice leat
    nu e de ras ...asa au fost vremurile ..
    totusi mi-a ramas in minte frumusetea acestui joc si poate se leaga de copii mei , am hotarat sa-mi iau o masa de joc .. 19mm blat de la joola .
    Masa e pe drum , paletele ....?
    ce palete imi recomandati pentru incepatori?
    Multumesc pentru atentie!

  • #2
    Postat în original de Marian8 Vezi post
    Bine v-am gasit ,in primul rand .
    Am,, jucat "ping pong prin anii 85 -90 in scola generala undeva la tara .masa era ella , palete din ce aveam ,tego era no 1 in rest orice leat
    nu e de ras ...asa au fost vremurile ..
    totusi mi-a ramas in minte frumusetea acestui joc si poate se leaga de copii mei , am hotarat sa-mi iau o masa de joc .. 19mm blat de la joola .
    Masa e pe drum , paletele ....?
    ce palete imi recomandati pentru incepatori?
    Multumesc pentru atentie!
    daca vreti palete profi si aveti buget, recomandat e sa incepeti cu lemne de control - asa zisele all-arround- si cu fete moi. producatorii si preturile sunt diverse. nu stiu unde sa va trimit in cluj. unde se joaca tenis de masă mai profi veti gasi cu cine sa vorbiti pe acest subiect.

    sau daca vreti ceva mai de buget, vedeti sectiunea vanzari de unde puteti cumpara produse sh.

    depinde ce va doriti...distractie ( materiale hobby) sau sa puteti exersa/invata lovituri (materiale profi)
    Viscaria
    FH - tenergy 05
    BH - tenergy 05 fx

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Marian8 Vezi post
      Bine v-am gasit ,in primul rand .
      Am,, jucat "ping pong prin anii 85 -90 in scola generala undeva la tara .masa era ella , palete din ce aveam ,tego era no 1 in rest orice leat
      nu e de ras ...asa au fost vremurile ..
      totusi mi-a ramas in minte frumusetea acestui joc si poate se leaga de copii mei , am hotarat sa-mi iau o masa de joc .. 19mm blat de la joola .
      Masa e pe drum , paletele ....?
      ce palete imi recomandati pentru incepatori?
      Multumesc pentru atentie!
      Sunt destule sali in care se joaca la Cluj. Mergeti acolo si rugati-i sa va lase sa dati cateva mingi si o sa vedeti singur ce va place si ce vi se potriveste stilului dvs. de joc. Nu are rost sa incepeti sa faceti experimente si sa cheltuiti o gramada de bani pe ceva ce, de fapt, n-o sa va placa.

      Comentariu


      • #4
        Buna ziua, Marian! Colegii Red si Kralizec au evidentiat bine cateva aspecte si tin sa ii salut si sa le multumesc!
        In prima faza, asa cum a spus si Kralizec, ar fi bine sa testati cateva variante la salile din imprejurime. Nu faceti greseala sa va aruncati la ceva placut vizual dar care sa nu fie potrivit pentru stilul dvs. si/sau al fiilor dvs.. De asemenea, nu faceti greseala sa optati pentru paletele hobby - sunt de o calitate mult inferioara fata de paletele profi si au si o durabilitate mult mai mica.
        Exact cum a spus si Red, pentru inceput, indreptati-va atentia catre lemnele din categoriile ALL-, ALL, ALL+ (cel mult) si catre fetele cu buretele moale. O paleta de genul acesta va fi foarte controlabila, dar va avea si spin si va ajuta in deprinderea miscarilor corecte si sa va obisnuiti cu conceptul de paleta profi.
        Exista o gama larga de unde sa alegeti, dar ar fi bine sa cereti cateva sfaturi si sa tineti cont de ele.
        In legatura cu pretul, pentru ca si acesta conteaza, puteti face un studiu de piata si puteti gasi de la 250 lei pana la 600 lei, evident, paleta de 600 lei avand calitatea cea mai ridicata. Avand in vedere faptul ca este o investitie pe termen lung, pot spune ca 600 lei este un pret bun pentru o paleta.
        In cazul in care mai aveti intrebari si nelamuriri, nu ezitati sa ne contactati!
        O zi minunata!
        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
        http://www.VivaSportShop.ro

        Comentariu


        • #5
          Multumesc mult de sfaturi !!!

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X