Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi pentru lamă și cauciuc

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi pentru lamă și cauciuc

    Bună tuturor, vreau să montez o rachetă. Nu știu ce cumpără cauciucul și lama. Am văzut acestea:

    Blade: stiga allround evolution
    BH: Tibhar vari spin 1.8
    FH: Tibhar rapid 2.0

    Ce crezi? Nu știu atât de multe despre cauciuc și lamă.

  • #2
    Salut, Quanagi!
    Lemnul Stiga Allround Evolution este un lemn usor, din 5 straturi, fara carbon, foarte controlabil dar care ofera si viteza. In cazul in care aceasta ar fi prima ta paleta profesionala, as recomanda sa mergi pe varianta Stiga Allround Classic, lemn putin mai lent decat Evolution.
    Legat de fete, pentru inceput eu spun ca sunt o varianta buna, insa este o varianta pe termen scurt. Avand in vedere ca sunt fete de generatie veche, tind sa nu "raspunda" atat de bine sau cum ar trebui in jocul cu mingiile din plastic ABS. Cauta sa iti alegi fete de aceeasi grosime.

    Recomandarea noastra este o paleta formata din lemn Stiga Allround Classic si fete Yasaka Rakza 7 Soft. Ai avea o paleta formata dintr-un lemn de control si fete durabile cu burete moale, ce te vor ajuta sa deprinzi miscarile corecte si sa evoluezi in joc.

    O zi minunata!
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

    Comentariu


    • #3
      Mi-ar plăcea să știu dacă ați reușit să o faceți dumneavoastră. Pentru că și eu mă gândesc la asta.

      Comentariu


      • #4
        Nu va chinuiti sa dati sfaturi, caci acesti "useri" sunt interesati doar sa isi puna in semnatura un link catre un website .. acesta este de fapt scopul real al mesajului lor..

        Comentariu


        • clau
          clau comentat
          Editarea unui comentariu
          Multumesc de sesizare, am banat cei doi useri de SPAM.
      Who has read this thread:
      Procesare...
      X