Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta custom sau prebuild in maxim 300 de lei ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta custom sau prebuild in maxim 300 de lei ?

    Buna! Recent ma gandeam sa imi achizitionez o paleta "ceva mai buna" decat cea pe care o am acum. Ca pret maxim as fi dispus 300 de lei, insa nu prea sunt sigur daca are rost sa incerc sa imi iau ceva custom sau una gata facuta (va rog sa imi faceti ceva recomandari in oricare directie ma sfatuiti sa ma duc). IMPORTAT: tin sa precizez ca sunt amator si nu am facut in viata mea cursuri de tenis de masă cu un profesor, si nu intentionez sa particip la concursuri. Am invatat singur sa ma joc cu un set de 2 palete la 30 de lei din decathlon. Dupa parerea mea nu sunt chiar incepator (cam de nivel mediu).
    Si inca ceva, cunosc pe cineva care a jucat la competitii si mi-a dat si mie sa ma joc cu paleta lui custom pe la 400-500 de lei. Mingea sarea super tare din paleta si dadeam mult mai usor peste masa de tenis in out. Spinul imi iesea mult mai bine, insa am o oarecare reticenta legata de acesta "adaptare" pe care ar trebui sa o fac.
    Daca aveti orce intrebari, le puteti lasa mai jos si va voi raspunde bucuros! Multumesc si o zi frumoasa!

  • #2
    Meri si incearca cateva palete la club. Din care iti place, din aia iti faci. Restul sunt povesti.
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de dolly Vezi post
      Meri si incearca cateva palete la club. Din care iti place, din aia iti faci. Restul sunt povesti.
      Nu sunt implicat in vreun club

      Comentariu


      • #4
        Dar sigur sunt la voi in Cluj. Nimic nu e mai bine decat sa incerci cu mana ta.
        un singur lemn DEF
        zeci de fețe diverse

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Aalexutu Vezi post
          Buna! Recent ma gandeam sa imi achizitionez o paleta "ceva mai buna" decat cea pe care o am acum. Ca pret maxim as fi dispus 300 de lei, insa nu prea sunt sigur daca are rost sa incerc sa imi iau ceva custom sau una gata facuta (va rog sa imi faceti ceva recomandari in oricare directie ma sfatuiti sa ma duc). IMPORTAT: tin sa precizez ca sunt amator si nu am facut in viata mea cursuri de tenis de masă cu un profesor, si nu intentionez sa particip la concursuri. Am invatat singur sa ma joc cu un set de 2 palete la 30 de lei din decathlon. Dupa parerea mea nu sunt chiar incepator (cam de nivel mediu).
          Si inca ceva, cunosc pe cineva care a jucat la competitii si mi-a dat si mie sa ma joc cu paleta lui custom pe la 400-500 de lei. Mingea sarea super tare din paleta si dadeam mult mai usor peste masa de tenis in out. Spinul imi iesea mult mai bine, insa am o oarecare reticenta legata de acesta "adaptare" pe care ar trebui sa o fac.
          Daca aveti orce intrebari, le puteti lasa mai jos si va voi raspunde bucuros! Multumesc si o zi frumoasa!
          situatia e simpla.
          vrei sa joci de distractie sau sa evoluezi?
          daca vrei distractie, nu investi, joaca cu ce ai.

          daca vrei sa evoluezi cauta oameni care joaca cu palete profi, joaca cu ei, cere-le sa iti recomande ceva ptr tine. teoretic, poti gasi, cred, ceva sh la 300 de lei. un lemn all around, cu fete moi, care au control mult. branduri sunt f multe. principiul tre sa fie sanatos, adica sa alegi ce trebuie...
          Viscaria
          FH - tenergy 05
          BH - tenergy 05 fx

          Comentariu


          • #6
            Salutare!
            Colegul Red1978 a inglobat foarte bine informatiile.
            Mergi la o sala de tenis si testeaza cateva palete profi. Nu te astepta sa pui pe masa foarte multe, avand in vedere ca ai jucat doar cu palete hobby.
            Vrei sa iti imbunatatesti jocul? Atunci poti investi intr-o paleta profi. Daca nu, ramai la cele hobby. Dar chiar si asa, o paleta profi este mult mai durabila decat una hobby.
            Succes in gasirea celei mai bune variante pentru tine!
            Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
            http://www.VivaSportShop.ro

            Comentariu


            • #7
              Salut, dacă totuși ești dispus să cheltui până la 300 de lei pe o paletă, ?nseamnă că ai ambiția de a-ți depăși nivelul unui joc cu palete hobby.
              ?n acest buget te poți încadra având în vedere o paletă SH formată din componente mai "de renume", sau o paletă foarte decentă cu lemn și fețe chinezești, cu mult peste paletele hobby, cu spin excelent, dar o viteză inferioară celor consacrate, iar asta te va ajuta să nu mai dai așa ușor "afară", și să evoluezi în loviturile de atac cu efect.
              Pot fi unii pe aici care nu vor fi de acord cu ce spun ( și care cu siguranță nu au încercat cea mai mare parte a acestor materiale ), dar nu toată lumea e la un nivel profesionist ce necesită o tehnică foarte bună la viteză mare de joc.
              ?n acest moment sunt foarte multe materiale "made in China" la prețuri decente cu un comportament de joc foarte bun.

              Trimis de pe al meu CLT-L09 folosind Tapatalk

              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X