Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Un sfat? paleta pentru un jucator incepator spre intermediar

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Un sfat? paleta pentru un jucator incepator spre intermediar

    In caz ca aveti cateva minute sa-mi oferiti un sfat. As dori sa fac o paleta pentru un jucator incepator spre intermediar cu un joc ofensiv bazat pe forehand si topspin la distanta mica si medie fata de masa. Am ajuns la intentia de a achizitiona un lemn stiga infinity vps v. As dori un sfat legat de ce fete ar trebui sa utilizez, m ar interesa ceva mai ieftin decat tenergy, desi mi ar placea, deoarece nu dispun de un buget mare(aprox 150 fața). Ceva de exemplu dhs hurricane 3 neo soft(mentionez aceste fete soft deoarece mi e frica sa iau ceva hard care sa imi arunce mingea in afara mesei luand in considerare ca nu prea ajung la distante mari de masa jucand de placere doar si neavand o tehnica avansata de lovire a mingii) pe care am gasit-o la 120 de lei. Am dat doar un exemplu, am vazut ca sunt multi antrenori aici care mi-ar putea oferi un sfat din propria experienta cu lemne si fete. Asadar astept sugestii. De asemenea, sunt originale produsele noi vandute de diferite persoane aici mai ieftin decat pe siteuri?

  • #2
    Am exact ce cauti

    https://www.tenisdemasa.ro/forum/for...ele#post929271

    originale, din Germania.

    in pretul indicat ti le si lipesc pe lemn.
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3
      Sanatate ! Poți pune și doua tenergy 05 jucate puțin în prețul de 150 lei bucata.

      Comentariu


      • #4
        Din punctul meu de vedere, Tenergy 05 numai pt incepatori nu este.
        Daca va doriti ceva asemanator, dar cu mai mult control, incercati Rakza 7 soft. Sunt si alte variante, cu siguranta. Eu va fac aceasta recomandare pt simplul motiv ca am jucat cu ambele.
        Succes!

        P.S. Poate era mai bine sa postati anuntul la “echipament”.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Trnergy 05 Fx pe un lemn fără carbon‍‍‍

          Trimis de pe al meu SM-N986B folosind Tapatalk

          LEMN:MAZE(Old Tag)
          Fh:TEN. 05
          Bh:,TEN. 05

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de alextudor26 Vezi post
            In caz ca aveti cateva minute sa-mi oferiti un sfat. As dori sa fac o paleta pentru un jucator incepator spre intermediar cu un joc ofensiv bazat pe forehand si topspin la distanta mica si medie fata de masa. Am ajuns la intentia de a achizitiona un lemn stiga infinity vps v. As dori un sfat legat de ce fete ar trebui sa utilizez, m ar interesa ceva mai ieftin decat tenergy, desi mi ar placea, deoarece nu dispun de un buget mare(aprox 150 fața). Ceva de exemplu dhs hurricane 3 neo soft(mentionez aceste fete soft deoarece mi e frica sa iau ceva hard care sa imi arunce mingea in afara mesei luand in considerare ca nu prea ajung la distante mari de masa jucand de placere doar si neavand o tehnica avansata de lovire a mingii) pe care am gasit-o la 120 de lei. Am dat doar un exemplu, am vazut ca sunt multi antrenori aici care mi-ar putea oferi un sfat din propria experienta cu lemne si fete. Asadar astept sugestii. De asemenea, sunt originale produsele noi vandute de diferite persoane aici mai ieftin decat pe siteuri?
            Ați menționat fețele DHS Neo Hurricane in versiune soft de teamă să nu arunce mingea afară. Dimpotrivă.

            Să știți că senzația de aruncat al mingii la fețele chinezești e cumva invers proporțional cu duritatea lor. In plus, un DHS Neo 3 de 37-38? (o versiune foarte soft) e cumva echivalentul unei fețe tip tensor de peste 50 de grade, deci foarte dură, chiar în versiunea soft. Având și un topsheet lipicios, chiar o versiune soft poate lăsa impresia că fața e moartă, adică lentă și fără spin. De aceea mulți le evită.

            Cu cât fața chinezească e mai dură, cu atât energia ei potențială e mai mare dar senzația de mortăciune este mai mare. Veți rămâne surprins cât de lente par fețele chinezești care vin în versiune hard de la producător Friendship 729, Yinhe, 999 etc. In același timp, așa moarte cum par, la loviturile cu transfer corect de greutate de la nivelul picioarelor, cu rotație de bazin și accelerare din încheietura, aceste fețe foarte moarte la prima vedere vor genera o lovitură decisivă foarte greu de controlat de către adversarul care joacă sa zicem cu Tenergy. Și ce e și mai surprinzător e că odată deprinsă tehnica, parcă toate loviturile tind să ajungă pe masă, adică e o senzație că cu cât depui mai mult efort cu atât ești răsplătit mai mult.

            Nu e nevoie neapărat de DHS Neo 3, cam toate fetele chinezești lipicioase sunt foarte bune și destul de asemănătoare în caracteristici, unele având parcă mai multă viață încă din primele zile, altele necesit?nd o perioada de ?nmuiere a buretelui și cauciucului prin antrenamente asidue sau, mai pe ocolite, prin boostare.

            Comentariu


            • #7
              Interesanta informatia. Multumesc

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X