Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Returnboard

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    dai faliment cu bryce,
    Schlager Carbon
    Acuda S1
    Acuda S1

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de vali
      Postat în original de VISCO
      le zice 999T dar nu Globe.
      Three Nine - is fete clasice kinezesti - foarte lipicioase. Ramane mingea agatata de ele. Mai bine pui niste Bryce sa respinga
      Pai zisei ca sunt tacky, deci nu sunt bune .
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de VISCO
        Postat în original de vali
        Postat în original de VISCO
        le zice 999T dar nu Globe.
        Three Nine - is fete clasice kinezesti - foarte lipicioase. Ramane mingea agatata de ele. Mai bine pui niste Bryce sa respinga
        Pai zisei ca sunt tacky, deci nu sunt bune .
        Recunosc ca zisesi . Ma aflai si io in treaba sa mai zic cate ceva
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #29
          Re: RETURNBOARD

          Pana la urma s-au gasit fetele alea ieftine, non-tacky si bune, care sa respinga mingea?
          Vreau si io sa fac un returnboard si as fi vrut sa stiu daca proiectul mentionat aici s-a finalizat si mai ales cum.
          Merci
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #30
            Re: RETURNBOARD

            fete ieftine: http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1398
            Andro Rasanter 48
            Butterfly Timo ALC
            Andro Rasanter 48​

            Comentariu


            • #31
              Re: RETURNBOARD

              Tare rau pretu'!
              Dar trimit astia marfa si in Romania sau astepti dupa ea o viata?
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #32
                Re: RETURNBOARD

                Fetzele de care aveti nevoie pot fi la indemina , de la cei care nu le mai folosesc , nu e neaparat nevoie sa fie de un sg fel , deci daca pui mai de la mai multe firme poate e mai bine ca te obisnuiesti cu toate , bine , trebuie sa aiba caracteristici cit mai apropiate , ca daca pui una anti si una tacky , nu faci nimic ca o sa returneze mingia foarte diferit(sau si asta poate fi un ajutor).
                Dupa cum stiti cu totii fețele se rup pe contur ,mai apare cite o gaura de la curatzat , o taietura , se strica si multi renunta la ele , acestea se pot taia patrate mai mici si in loc de 16 se pun 20 iar pretul de cost o sa fie mic .Daca le cureti bine de impuritati si praf atunci eu zic ca sint numai bune ptr. asa ceva .
                Daca imi aduc aminte bine , jukatorii mai batrini faceau fețe ptr. paleta din mai multe bucati ramase din fața patrata si jukau asa cu ele din economie si datorita faptului ca nu se gaseau , acum nu mai merge datorita regulilor mult mai stricte .
                Pe de alta parte , sint fețele cu care jukam deci returul din "placa" va fi f. apropiat de retururile jukatorilor care folosesc astfel de fețe . Daca pui numai un soi si ala chinezesc , nu o sa fie asa de bine , ca sint totusi putini care folosesc aceste fețe , in schimb daca pui , bryce , sriver , hammond , andro, stiga, etc.. e mult mai potrivit .
                Parerea mea...
                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                Fete de palete tenis de masa
                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                Comentariu


                • #33
                  Re: RETURNBOARD

                  Postat în original de grasomega
                  Tare rau pretu'!
                  Dar trimit astia marfa si in Romania sau astepti dupa ea o viata?
                  Am comandat la ei , l-am trimis banii prin western union si in 2 saptamani am avut gumele
                  blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: RETURNBOARD

                    (at)valigti
                    Merci mult de sfaturi. Intr-adevar, cred ca e mai bine sa fie usor diferite, dar sa nu fie anti sau iarba.
                    Eu ma gandeam sa iau niste fete ieftine non-tacky, chiar si chinezesti, ca sunt mai ieftine.
                    Cu Bryce, Stiga, Donic dau faliment urgent. Si apoi, cine are fete patrate mai vechi pe care sa le vanda la pret redus?
                    Cred ca daca sunt toate la fel, poti mai usor corecta niste miscari. Scopul placii nu era neaparat simularea jocului cu un adversar.
                    Apropo, care fete chinezesti sunt non-tacky si au un burete care arunca suficient de tare? Parca 729 FX, dar cred ca alea nu sunt cu 4 USD bucata...
                    Faza cu fetele din bucati o stiu de mult, totusi, placa aia are suprafata - am facut socoteala ca intra oricum 18 fete intregi, patrate.
                    Am vazut pe forumul One of a kind ca unul a dat cu silicon pe placa - cica in 3 tuburi a acoperit-o, dar eu cred ca nu e o treaba buna. Tot fete trebuie.
                    (at)dan comsa
                    Merci mult de feedback la eacheng.net.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: RETURNBOARD

                      Eu am comandat doar 2 fete globe national , (mi le a adus postasu la usa nu isi putea inchipui ce se afla in plic si miroase asa de groaznic ) am vrut sa incerc si chinezesti , dupa un timp nu mai sunt lipicioase .
                      blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: RETURNBOARD

                        Cred ca nu m-am facut inteles Grasomega , eu ziceam de fețele date jos de pe palete , fețe folosite , care sa se taie in patrate mai mici , deci nu noi . Nu se pune problema celor noi .
                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                        Fete de palete tenis de masa
                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: RETURNBOARD

                          Aha, am priceput.
                          Hmm... Nu e o idee rea. Daca mai fac rost si de niste bucati ramase de la taiere de la altele, chiar ca iese o chestie ieftina.
                          Merci de idee
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: RETURNBOARD

                            Postat în original de grasomega
                            Tare rau pretu'!
                            Dar trimit astia marfa si in Romania sau astepti dupa ea o viata?
                            Foarte seriosi oamnenii.Ii recomand.Am comandat si eu la ei 6 fețe,si ieri,neasteptat de repede le-am si primit.A fost intradevar un pliculet subtire cu niste fețe fara burete si mi le-a adus postasul acasa.Au stocuri foarte bune comparativ cu presports,in plus aia sunt si neseriosi.
                            Astept in schimb un colet mai mare din Germania care a facut pana in Romania doar o zi,a intrat pe 31 in tara iar de atunci astept sa-l avizeze cei de la posta.Niste nesimtiti.Cica sunt multe colete inca in saci si dureaza pentru ca sunt multi angajati inca in concediu

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: RETURNBOARD

                              Postat în original de dan comsa
                              Eu am comandat doar 2 fete globe national , (mi le a adus postasu la usa nu isi putea inchipui ce se afla in plic si miroase asa de groaznic ) am vrut sa incerc si chinezesti , dupa un timp nu mai sunt lipicioase .
                              Offtopic:
                              Daca nu mai sunt tacky, da pe ele cu ulei de parafina de la farmacie sau, cum zic unii, cu ulei vegetal:
                              http://forum.oneofakindtrading.com.au/v ... veggie+oil
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: RETURNBOARD

                                Am facut un returnboard dintr-un birou mai vechi pe care l-am taiat cu fierastraul pendular.
                                Am comandat fete de la eacheng.net care au avut un pret foarte bun si, desi sunt tacky, merg foarte bine pe placa de pal a biroului, care pare extrem de rapida - cred ca fetele mai compenseaza din viteza.
                                Am lipit 16 fete pentru suprafata din poze si ma gandesc sa mai lipesc una taiata in doua pentru a completa marginea din dreapta pozei.
                                Combinatia e foarte buna si puteti vedea/juca cu placa la sala din strandul Tineretului in București.
                                Mai jos sunt doua poze si maine pun si un film.
                                EDIT: iata si filmul:
                                http://www.youtube.com/watch?v=5BKRQcioeYk
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: RETURNBOARD

                                  oricum cu nici un returnboard no sa te poti antrena la fel de bine ca si cu un coechipier...parerea mea voi ce credeti?gresesc?

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: RETURNBOARD

                                    Asa e .. dar e f. buna si varianta asta , decit deloc , sau mai ales ptr. cei care au spatiu si pun o masa la ei acasa si ... se antreneaza , eu zic ca e super .
                                    Ca sa nu mai zic de vointa lui .. nu s-a lasat ... a facut o "instalatie" pentru a sustine placa cu fețe , unde mai pui ca poate schimba si unghiul..
                                    A muncit ,a facut masuratori , a "croit" intr-un cuvint vointa , e de apreciat , bravo lui !
                                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                    Fete de palete tenis de masa
                                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: RETURNBOARD

                                      Merita felicitat,intr-adevar a realizat ceva deosebit !
                                      A spus ca o va face si iata ca e gata.
                                      Bravo lui
                                      www.stiga-tenis.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: RETURNBOARD

                                        Postat în original de furk
                                        oricum cu nici un returnboard no sa te poti antrena la fel de bine ca si cu un coechipier...parerea mea voi ce credeti?gresesc?
                                        Ai dreptate,insa depinde ce vrei sa exersezi.Din ce am incercat eu personal,din returnboard mingile nu vin in acelasi punct ca la robot ci cu unghiuri diferite iar mie mi se pare ca asta inbunatateste reflexele,la fel ca antrenamentul cu un coechipier.Robotul are si el un rol foarte important pentru constanta si automatizarea loviturii.
                                        No da' ce te faci daca coechipierul no sa poata sa-ti puna pe masa cate vrei ca sa te antrenezi bine?
                                        ps.Felicitari Cristi pentru maestria de care ai dat dovada!O tii ascunsa ca aseara n-am vazut-o la sala?!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: RETURNBOARD

                                          ..remarcabil, chiar functioneaza..

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: RETURNBOARD

                                            Postat în original de victor0987
                                            ..remarcabil, chiar functioneaza..
                                            FUNCTIONEAZA DAR NU AJUTA LA NIMIC

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: RETURNBOARD

                                              de ce spui asta?
                                              Blade-Darker speed 90
                                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                              Bh- Testing

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: RETURNBOARD

                                                PT CA :
                                                - EFECTUL CARE VINE INAPOI DIN PLACA NU IL VEI INTALNI NICIODATA IN TIMPUL UNUI MECI
                                                - RITMUL ESTE F LENT
                                                - DUPA MAXIM 3-4 SCHIMBURI PUNCTUL SE VA INCHEIA

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: RETURNBOARD

                                                  Daca joci cu lemnul gol, se intampla ce zici tu, adica ca punctul in maxim 3-4 schimburi se va incheia,
                                                  Referitor la viteza ai destula, efect nu prea doar daca joci cu lemnul gol ai efecte de 2x mai mari ca in joc si se incheie schimbul rapid.
                                                  Schlager Carbon
                                                  Acuda S1
                                                  Acuda S1

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: RETURNBOARD

                                                    MAI,DACA JOCI CU LEMNUL GOL NU POTI IMPRIMA DECAT UN SINGUR EFECT MINGIEI...SI ANUME..TAIAT....DACA TU POTI DA TOPSPIN CU LEMNUL INSEAMNA CA VEI REVOLUTIONA TENISUL

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X