Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

(mutat la Fight) Lucrurile bune nu raman niciodata nepedepsite - ganduri "profunde" de sasatl

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• (mutat la Fight) Lucrurile bune nu raman niciodata nepedepsite - ganduri "profunde" de sasatl

Domnule EMI , eu de cele mai multe ori ti-am criticat excesele , dar ti-am luat si apararea atunci cand erai atacat pe nedrept si brendul pe care al promovezi .
    Dar totusi ...mi se pare cam deplasat , daca nu lipsit de respect ... sa-i faceti " indolenti " pe cei care nu au apucat sa se inscrie la timp , dar care au totusi dorinta sa joace .
    EI nu sunt " INDOLENTI " , EI sunt " pasionatii de tenis " si sunt cei care aduc banii personali in acest circuit si numai datorita LOR acest circuit supravietuieste si de pe urma carora unii profita , nu invers .
    E doar o remarca . Probabil ca unii vor sari sa ma umple cu " nu-mi place " , ca de obicei .
    Dar nu este un atac la persoana , ci un apel la respect pentru cei care vin sa joace tenis . EI SUNT CEI MAI IMPORTANTI .
    O zi buna .

Postat în original de sasatl Vezi post
    Domnule EMI , eu de cele mai multe ori ti-am criticat excesele , dar ti-am luat si apararea atunci cand erai atacat pe nedrept si brendul pe care al promovezi .
    Dar totusi ...mi se pare cam deplasat , daca nu lipsit de respect ... sa-i faceti " indolenti " pe cei care nu au apucat sa se inscrie la timp , dar care au totusi dorinta sa joace .
    EI nu sunt " INDOLENTI " , EI sunt " pasionatii de tenis " si sunt cei care aduc banii personali in acest circuit si numai datorita LOR acest circuit supravietuieste si de pe urma carora unii profita , nu invers .
    E doar o remarca . Probabil ca unii vor sari sa ma umple cu " nu-mi place " , ca de obicei .
    Dar nu este un atac la persoana , ci un apel la respect pentru cei care vin sa joace tenis . EI SUNT CEI MAI IMPORTANTI .
    O zi buna .
    Nu rastalmaciti vorbele .Indolenti i-am numit pe aceia care stiu ca exist 2 Wild card-uri si totusi fac presiuni.Mie personal nu imi place astfel de presiune si 100% ii anunt pe cei care au solicitat asa ceva ii vii sterge de pe listaWild card-urilor.
    Prin aceste solicitari si presiuni eu consider ca ne cinsiderati prosti si slabi de suflet si vom ceda la astfel de preaiuni.Deci incaodata cei ce au solicitat asa ceva stiind presiunea la care vom fi supusi sunt din partea mea Indolentii si nici decum participantii si iubitori de tenis pe care ii respect in aceiasi masuta pe care ne respecta si ei.
    Cat tine de cei care aduc bani si uni profita, cred ca ma aflu pe podium pe primul loc la o distanta de kilometri fata de oricare din membri amatur.

Comentariu

Lucrurile bune nu raman niciodata nepedepsite

Cred ca a fost o greseala de butoane, ai pus "d" in loc de "s" ... sint una langa alta pe tastatura.

Postat în original de Zosim1 Vezi post
      Indolenti i-am numit pe aceia ...
      TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
      When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Rule no.1 - The ball must reach the table
      Rule no.2 - The ball will return on the table

Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

Comentariu

Ca inca o remarca pentru toti cei care vin cu fel si fel de solicitari si propuneri.

Cred ca experienta echipei cu care lucrez in cele mai multe cazuri nu v-au inselat asteptarile, si decizile lor au adus un succes al turneelor organizate de mine pt majoritatea dintre dumneavoastra.Pentru restul care nu agreeati astfel de organizare de ce va mai inscrieti, sunt destule unde putetibifa prezenta.Mi-a placut mesajul lui Nea Titi de la un turneu, scurt si concis,"nu-imi convin conditile de participare ,nu particip ,ma retrag"
        Bravo Nea Titi.

Comentariu

Postat în original de FlorinBN Vezi post
          Cred ca a fost o greseala de butoane, ai pus "d" in loc de "s" ... sint una langa alta pe tastatura.
          Florine ,asa este, cuvantul insolent exprima mult mai bine ceea ce voiam sa exprim dar sincer nu stiam cu atata finete diferenta dintre indolent si insolent, dar nu am o problema fata de cei care i-am numit" indolenti" sa imi cer scuze si sa ii numesc "insolenti"

Comentariu

Domnu EMI , eu nu va inteleg supararea si nici acest ton " martial " la adresa acestor " insolenti " sa nu le mai zicem " indolenti " .
            Ce presiuni asa groaznice fac , de va determina sa-i urati si sa-i desconsiderati in asa hal ? oare nu sunt aceeasi oameni care nu au prins loc pe lista si vor foarte mult sa joace ? , mie mi se pare un lucru firesc si omenesc , sau nu ?
            Ce presiuni ? poate sunt unii care va obliga sa-i inscrieti fara bani ( adica fara taxa de concurs ) , atunci spuneti-ne ... asta ar fi antradevar o presiune ...altfel ...
            Dar nu ar fi mai simplu si mai onest ... sa va cereti scuze fata de acesti oameni ?

Comentariu

Domnu EMI , eu nu va inteleg supararea si nici acest ton " martial " la adresa acestor " insolenti " sa nu le mai zicem " indolenti " .
              Ce presiuni asa groaznice fac , de va determina sa-i urati si sa-i desconsiderati in asa hal ? oare nu sunt aceeasi oameni care nu au prins loc pe lista si vor foarte mult sa joace ? , mie mi se pare un lucru firesc si omenesc , sau nu ?
              Ce presiuni ? poate sunt unii care va obliga sa-i inscrieti fara bani ( adica fara taxa de concurs ) , atunci spuneti-ne ... asta ar fi antradevar o presiune ...altfel ...
              Dar nu ar fi mai simplu si mai onest ... sa va cereti scuze fata de acesti oameni ?
              Presiune ori Speranta
              Cine stie sa citeasca printre randuri !

Comentariu

Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Nu rastalmaciti vorbele .Indolenti i-am numit pe aceia care stiu ca exist 2 Wild card-uri si totusi fac presiuni.Mie personal nu imi place astfel de presiune si 100% ii anunt pe cei care au solicitat asa ceva ii vii sterge de pe listaWild card-urilor.
                Prin aceste solicitari si presiuni eu consider ca ne cinsiderati prosti si slabi de suflet si vom ceda la astfel de preaiuni.Deci incaodata cei ce au solicitat asa ceva stiind presiunea la care vom fi supusi sunt din partea mea Indolentii si nici decum participantii si iubitori de tenis pe care ii respect in aceiasi masuta pe care ne respecta si ei.
                Cat tine de cei care aduc bani si uni profita, cred ca ma aflu pe podium pe primul loc la o distanta de kilometri fata de oricare din membri amatur.
                Domnule Sasa am rugamintea sa nu mai interveniti in acest post atribuindu-mi adjective ca "urati" ,"desconsiderati" .
                Nu stiu de unde si pana unde si de ce incercati dinnou sa imi atribuiti astfel de acuzatii.
                Presiunile la care suntem supusi si eu si domnul Pralea sunt ale noastre si lasatile sa le gestionam noi ada cum consideram.

Comentariu

Postat în original de Antal Denes Vezi post
                  Presiune ori Speranta
                  Cine stie sa citeasca printre randuri !
                  Nea Deni, cum se face că pentru un ”ințelept” este cel mai avantajos să inscri câte un post, asa cum faci matale, înscri pe Popa, dupaia pe Costel, dupaia pe matale si tot asa, si in 3/4 din cazuri îi retragi tot asa, adică fiecare retragere cu un post, desi se vede din avion că la turneul ”ăla” nu participă nici unul. Nu cumva nr. mare de postări atrage întelepciunea!?

Oare convine comentariul ăsta (?)... ceea ce am constatat la 3/4 din cazuri!:smile-

Comentariu

Dl.Emi am incercat si incerc sa nu-ti raspund la rautati,tocmai motivul pe care-l expui INTELEPT
                    Sper sa-ti recuperezi acea suma de euro cu multe zerouri,pe care ti-l datoreaza amaturul !
                    In rest nu te-am atacat nicidata,dar tu insisti !
                    La buna vedere,ori cum v-a fi .

Comentariu

OK . Eu nu mai spun nimic . Dar nici dumeata dl EMI , nu interpreta in felul dumitale ca eu incerc sa te jignesc atribuindu-ti calificative , epitete sau adjective cum spui dumneata ( din cate stiu , a ura si a dispretui , sunt niste verbe ) . Nu am facut lucrul asta .
                      Scopul meu nu a fost sa te jignesc , ci sa-ti atrag atentia ca de fapt dumneata ai jignesti pe unii membri amatur catalogandu-i " indolenti " , in doua postari si chiar reconfirmand in urmatoarele ca nu ai nici o parere de rau ( e scris negru pe alb ) .
                      Eu am spus doar ca ar trebui sa-ti ceri scuze , nu sa-i acuzi in continuare , cautandu-ti scuze ... atata tot ... nu am nici o vina ...
                      Sa stii ca nu este o rusine sa-ti ceri scuze atunci cand gresesti , asta nu-i un semn de slabiciune , ci din contra ...
                      Dar a face sau nu acest gest " normal " ... ramane la aprecierea dumitale ...
                      Ati doresc o seara buna .

Comentariu

OK . Eu nu mai spun nimic . Dar nici dumeata dl EMI , nu interpreta in felul dumitale ca eu incerc sa te jignesc atribuindu-ti calificative , epitete sau adjective cum spui dumneata ( din cate stiu , a ura si a dispretui , sunt niste verbe ) . Nu am facut lucrul asta .
                        Scopul meu nu a fost sa te jignesc , ci sa-ti atrag atentia ca de fapt dumneata ai jignesti pe unii membri amatur catalogandu-i " indolenti " , in doua postari si chiar reconfirmand in urmatoarele ca nu ai nici o parere de rau ( e scris negru pe alb ) .
                        Eu am spus doar ca ar trebui sa-ti ceri scuze , nu sa-i acuzi in continuare , cautandu-ti scuze ... atata tot ... nu am nici o vina ...
                        Sa stii ca nu este o rusine sa-ti ceri scuze atunci cand gresesti , asta nu-i un semn de slabiciune , ci din contra ...
                        Dar a face sau nu acest gest " normal " ... ramane la aprecierea dumitale ...
                        Ati doresc o seara buna .
                        Multumesc Nea Deni si Domnule Sasa pt urarile de bine, in rest numai bine.

Comentariu

Stiu ca ai resentimente dacand ai vrut sa patruzi in amatur,nu stiam despre cine e vorba m-a iluminat un prieten nu-i dau numele,cum nu-i divulg nici pe cei care au vrut ca inscrierile sa fie pe postare[ separata] nu sunt din zona noastra !
                          Dar oameni deosebiti[ nu din ardeal !
                          Stima.
                          P.S. Sa nu mai vorbim de altele !!!!

Comentariu

Scuza-ma , dl EMI , dumneata chiar crezi ca un om care depaseste varsta de 60 de ani , are nevoie sa faca nr de postari pe amatur , ca sa ce ? sa-l faca cineva intelept ? ... nu-mi vine sa cred !... nu te supara ...
                            PS . Nu-l cunosc pe Antal Denes .

Comentariu

Scuza-ma , dl EMI , dumneata chiar crezi ca un om care depaseste varsta de 60 de ani , are nevoie sa faca nr de postari pe amatur , ca sa ce ? sa-l faca cineva intelept ? ... nu-mi vine sa cred !... nu te supara ...
                              PS . Nu-l cunosc pe Antal Denes .
                              Ba da.Intreaba-l singur������
                              Exista odata posibilitatea sa vizualizezi f.simplu reputatiile ,etc si era f vizibil cine si ce..

Comentariu

Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X