Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

(mutat la Fight) Lucrurile bune nu raman niciodata nepedepsite - ganduri "profunde" de sasatl

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Nea Deni, cum se face că pentru un ”ințelept” este cel mai avantajos să inscri câte un post, asa cum faci matale, înscri pe Popa, dupaia pe Costel, dupaia pe matale si tot asa, si in 3/4 din cazuri îi retragi tot asa, adică fiecare retragere cu un post, desi se vede din avion că la turneul ”ăla” nu participă nici unul. Nu cumva nr. mare de postări atrage întelepciunea!?

Oare convine comentariul ăsta (?)... ceea ce am constatat la 3/4 din cazuri!:smile-
    daaa,corect,eu credeam ca asta se intampla numai cu trei ani inaintea celor 6 de cand sunt plecat din tara ,timp in care nu prea am urmarit prea des forumul
    Bre...nea Deni...cam asa este...te cam bagi in seama..cu postari de-a-n pulea..
    Mesajul vine de la un prieten,asa ca nu te concentra prea mult pentru un raspuns !
    Sanatate !

Comentariu

Postat în original de Vali Suta Vezi post
      daaa,corect,eu credeam ca asta se intampla numai cu trei ani inaintea celor 6 de cand sunt plecat din tara ,timp in care nu prea am urmarit prea des forumul
      Bre...nea Deni...cam asa este...te cam bagi in seama..cu postari de-a-n pulea..
      Mesajul vine de la un prieten,asa ca nu te concentra prea mult pentru un raspuns !
      Sanatate !

Comentariu

Este parerea lui si ori cum nu voi uita momentele placute petrecute cu el.
        Dar am o intrebare
        - Ce te-a durut mai mult;
        1 - Cand n-ai reusit sa acaparezi forumul amatur [site] ?
        2 - Cand n-ai reusit sa te cocotezi in condurea amaturului ?

Comentariu

Este adevarat ceea ce spunati ? pentru ca vad ca va cunoasteti destul de bine , apelativul " nea Deni " este unul f. familiar ...

Comentariu

Postat în original de sasatl Vezi post
            Este adevarat ceea ce spunati ? pentru ca vad ca va cunoasteti destul de bine , apelativul " nea Deni " este unul f. familiar ...
            OK . Eu nu mai spun nimic . .................... .
            genul ăla de doamne care nu se țin de cuvănt!!!

Arunci petarde pentru că nu joci in Amatur, dar copiii pe care-i antrenezi se bucură de masajele tale? Sau le iei userul/parola/contul si iti dai like !? Faci ce faci si te bagi in seamă cu altii care se cunosc bine, si esti destul de ”matur” să afirmi că dacă doi insi se cunosc, au dreptate in ceea ce spun. Hai că mi-e silă!
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

Postat în original de Antal Denes Vezi post
              Dar am o intrebare
              Nea DENI,persoana care-si doreste sa ajunga acolo sus,trebuie sa fie apta din punct de vedere neuro-PSIHIC,sa nu faca greseli de exprimare si gramaticale,pe scurt sa fie un OM integru.Cineva aici pe forum,pomenea de psihiatru si de alte boli care-l coplesesc.Trebuie in primul rand sa-l preocupe recuperarea sanatatii pierdute si mai apoi sa-si arate importanta sa pe acest forum.Atunci cand afectiunea nero-psihica nu se poate nici macar recupera,cel mai bine posibil e sa-l eviti.Se poate purta o discutie fireasca numai intre doi oameni integri din toate punctele de vedere,nicidecum ranchiunosi si rau voitori.Aceasta postare este una asa cu caracter general fara a viza o anumita persoana,dar e posibil sa existe cineva care sa "indeplineasca"cele enumerate mai sus.
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Comentariu

in sfarsit ... chiar ma intrebam cum de nu ai intrat in disputa pana acum... se aude ca vrei sa organizezi turneul final la anul...si apropo de copii ... sper sa nu-i hartuiesti si acolo ... ai copii ? ...cu cine inchei intelegerea pentru mese ? ...sau poate vreti sa mai puneti ceva la cale si la anu ? ...domnu GELU ...

Comentariu

Dar am o intrebare

Am sa iti raspund asa cum am facut de fiecare data Nea Denny,chiar daca se pare ca batranetea isi face pe alocuri prezenta.
                  Intrebarea 2

Chiar una din propunerile de a face parte din conducerea Amatur iti apartine, au fost multe altele care mi-au adus imediat o gramada de atacuri si invidii,chiar daca eu v-am raspuns si tie si celorlalti foarte clar si raspicat ca nu imi doresc acel lucru.Am avut si o discutie pe aceasta tema in spatiul Asociaciei Amatur,a coordonatorilor unde am explicat foarte clar pozitia mea fata de Amatur si fata de propunerile unor Coordonatori si Organizatorii la accea vreme.Nu mi-am dorit niciodata de atunci si pana acum vreo functie in Conducerea Amatur.Si cred ca majoritatea stiti ce am facut pt. Amatur.

Propun petru cordonatori zonali,pe langa d-ni Kantor I;Vladoiu G. pe dl. Beltechi Dumitru[Emi] ca reprezentant a zonelor Tara Barsei si Tara Fagarasului.
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Eu propun pe Csaba Zedler si pe Beltechi Dumitru. Sunt convins ca stie toata tara cite au facut acesti oameni pentru dezvoltarea Amaturului.
                  Ma bucur ca am avut deosebita placerea sa petrecem o saptamina de neuitat impreuna Nea Dumitru,si ori de cite ori ne-am intilnit ati fost o persoana agreabila (nu cum sunteti pt uni pe forum ),si imi va face placere sa ne vedem in viitorul apropiat,si deasemeni Nea Deny pentru scurtele ceasuri care le ati petrecut la Victoria au fost suficiente sa ne cunoastem si in continuare sa tinem legatura pe acest minunat forum,trebuie sa va multumesc pt propunerile facute,si cu nespus regret sa raspund negativ.Sunt stabilit in Germania de ceva vreme,si am o afacere care functioneaza bine,iar pentru anul 2014 prioritatea NR. 1 este fetita mea Leoni de 8 luni si familia carora le-am promis ca voi petrece mult mai mult alaturi de ei.
                  Deci actiunile mele in Romania vor scadea categoric,de aceea tin sa va anunt personal de hotarirea luata.

Multumesc pt toate momentele frumoase petrecute alaturi de voi.EMI
                  Am fost foarte activ la bunul mers al Amaturului din 2012 si pana acuma si am venit cu o serie de imbunatatiri si propuneri, si una din luptele mele a fost introducerea transparentei ,democratiei si dreptul fiecaruia sa poata sa isi exprime liber votul sau, in a alege pe cei de care sunt condusi,care din pacate nu am reusit pana in momentul de fata deoarece tot timpul am avut arme mai slabe si instrumentele prea mici.Dupa cum stiti am facut mult loby si i-am sustinut pe cei tineri sa intre in aceasta conducere cu speranta ca ei vor schimba ceva,Alaturi de Cosma l-am propus si sustinut pe Giosan,l-am propus pe Pali,Mihai si chiar am discutat direct de la sedinta de la Focsani unde coordonatorii m-au ales sa prezidez sedinta, pentru a intra in randul lor, aparitia lui Gabi Gogu si a lui Vela in sala de sedinta m-au facut din nou sa ii sustin si sa le fac loby, si chiar eram impacat cu gandul ca s-au facut pasi buni, pana cand au inceput ei sa renunte pe rand unul cate unul.

Raspuns corect Nea Deny, m-a durut mult ca nu am putut sa ma cocotez PE conducerea Amatur si sa fac ca maimuta.

Propun ca coordonatori si organizatori zonali sa fie votati sau nominalizati de organizatori turneelor din aceea zona,si nu numiti de coordonatori principali,iar coordonatori principali sa fie votati sau nominalizati de catre coordonatorii si organizatori zonali.Creerea unui grup de 5 sau 7 coordonatori dintre cei mai activi si eficienti pe forum pentru a gestiona cazurile exceptionale si de urgenta,care prin vot pot rezolva echidistant si neutral situatiile si nu vor mai aparea atitea atacuri personale.(Acest grup se poate indentifica pe forum sub un nume ex.AMATUR)Functia de coordonator principal poate fi preluata de acest grup si ar disparea astfel atacurile la o persoana anume.(Chiar daca exista o repetitie in exprimare,trebiua sa o fac cu scuzele de rigoare.,Lipsa de inspiratie)EMI
                  Nu vroiam sa demonstrez nimica,vroiam doar sa va aduc aminte ca intr-o miscare populara cum este Amaturul,intr-o organizatie de prieteni cum este Amaturul,intr-o comunitate de persoane care au aceasi pasiune cum este Amaturul , atribuirea de functii sau responsabilitati se face prin PROPUNERI sau VOT ,decatre membrii acesteia,asa cum s-a procedat anterior si este verificabil prin aceste 2 posturi care le-am prezentat.Iar persoanele INAMOVABILE fac parte dintr-un regim TOTALITARISM si DICTATORIAL.
                  Si CEAUSESCU NICOLAE se credea inamovibil si l-au impuscat.
                  Daca nici acuma nu va este clar o sa incerc sa fac un sondaj de opinie printre adevaratii amaturisti care de cele mai multe ori m-au inteles chiar daca exprimarea mea citeodata lasa de dorit.Ar fi trebui sa ne intelegem f.bine daca am urmat cursurile aceleiasi Facultati.
                  In continuare cu respect pt lucrurile bune care LE-ATI facut pt Amatur.EMI
                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                  Cate ceva despre sedinta.Au participat 16 organizatori,coordonatori +Sevraj,Razvan Crisan,Emi Beltechi(care a plecat sa se ocupe de aranjarea meselor dupa ceva timp),la final au aparut si cei de la Viva.Sedinta a fost programata sa inceapa la 17,a inceput pe la si juma,s-a terminat dupa vreo cinci ore cand participantii au fost doborati de oboseala drumului lung si de foame.
                  S-a citit lista de propuneri ,s-a votat prin ridicare de maini,deciziile au fost consemnate de Bogdan Roman si Aurel Fratea,daca cumva uit ceva vor mai completa altii .Cat mai concis,ce s-a decis(prin vot)
                  -taxa :1 leu/pers turn.B ,2lei/pers turn A,obligatoriu.Organizatorul va specifica in anuntul turneului ca vireaza suma pt Amatur(poate va fi compusa o fraza-sablon in acest sens),in caz contrar coordonatorul zonal sau Florin ii va reaminti pe site.Daca respectivul nu isi asuma acest lucru,turneul va fi trecut la "Competitii",inainte de desfasurarea lui.
                  ATENTIE!!Asupra acestui subiect voi reveni la final,pt ca este in conexiune cu eventuala infiintarea a C.S.Amatur.
                  -Florin va fi retribuit cu 100 lei lunar(ca si pana acum)
                  -achizitia de mese va continua atat timp cat vom colecta bani,pana cand toate cele 8 zone vor primi mese
                  -achizitionarea de materiale se va face cat mai transparent posibil(cerere de oferta de pref)
                  -punctajele la O se vor detalia(loc 9-12,13-16),la A se vor mari pt locurile 12-
                  -M.P. pentru a trece la O a fost scazuta la 18
                  -copii vor aparea in clasament separat,vor fi punctati in cls general doar cand vor juca la Amatori
                  -concursurile vor fi sticky la 2,3,4 sapt
                  -de la anul campionii judeteni si national nu vor mai fi din randul legitimatilor activi
                  -distanta intre 2 turnee A-250 km,intre B uri 100km,intre A+ si B >300 km
                  -cate 2 wildcarduri la A si O la turneele A+
                  -la turneele A+,in cazul in care cererea de locuri va fi mai mare decat oferta,prioritate vor avea cei cu 3 participari la turnee A sau A+ in clasament,iar in cazul turneului final,5 participari.
                  -nr minim de mese la concursuri:turneu A-12 mese ....turneu A+-20 mese..Turneu Final-2 sali(32+mese)
                  -se interzice participarea simultan la 2 concursuri(A-O,A-copii)
                  -referitor la desfasurarea concursurilor,cele mai multe aspecte vor ramne la latitudinea organizatorului,care se va stradui sa ofere un cadru optim participantilor,cadru amintit in anuntul initial al turneului.
                  -cedarea concursurilor A se face doar cu acordul coordonatorului zonal
                  -organizatorii de concursuri vor trebui ,in mod obligatoriu, sa fie majori(+18 ani)
                  -noua structura organizatorica:-Clasament,site(cu toate problemele aferente)-Florin ;Trezorier-Sorin Botarca
                  Regulamente-Fratea,Roman ;calendar-Cozma ;centre de copii-Bodeanu.S-a desfiintat functia de sef in Amatur.Toate problemele stringente care apar se voteaza de coordonatorii zonali,se adopta eventuala hotarare cu majoritate de voturi.

Ultimul punct de pe ordinea de zi a fost infiintarea unei asociatii sportive sau a unui club sportiv,deoarece gestionarea unor sume de bani necesita un cadru legal.In urma experientei participantilor care sunt implicati intr-oA.S sau un C.S(de ex Chirap,Botarca,subsemnatul,Fratea,samd) s-a ajuns la concluzia ca un C.S,care poseda un Certificat de Inegistrare Sportiva ar fi o solutie optima in cazul in care aceasta incercare va fi finalizata.S-a discutat mult pe seama acestui punct,sunt multe idei interesante,cum ar fi eventuala colectare a banilor la nivel zonal si nu central,strangerea unei sume doar in functie de necesitati,sa.m.d,dar in jurul orei 22:30 am fost somati de dna Vladoiu sa trecem la masa(oricum,oboseala si foamea atinsesera cote alarmante).
                  Am stabilit ca pana la turneul A+ de la Targoviste sa fim pregatiti cu toate actele necesare pentru infiintarea unui club sportiv(eventual A.S.) dar mai sunt multe aspecte pro si contra care trebuiesc lamurite pana atunci.
                  Propun ca acest post sa ramina activ pe tot parcursul anului unde propunerile pot sa fie discutate si analizate in timpi reali de catre comitetul coordonator al Amatur,si nu o data pe an unde presiunile timpului si a servirii mesei() nu ofera timpul suficient de luare a celor mai bune decizi.Consider ca analizarea si implementarea unor propuneri din timpul anului in regulament vor impiedica f.multe discutii si polemici pe diferite teme.Sau deschiderea unui post ,,Propuneri,sugesti si intrebari,,legate de bunul mers al miscarii.
                  Postat în original de Dan2 Vezi post
                  Totusi, din spirit de solidaritate, nu ma dezic de aceasta taxa.
                  Am fost unul dintre cei care s-au abtinut la momentul votului, si nu pentru ca nu am considerat-o buna, ci pentru ca aveam convingerea ca introducerea ei ar putea crea discutii interminabile, si riscul de a renunta complet la taxa, Si totusi, dupa cateva luni a trebuit sa recunosc ca m-am inselat, ca majoritatea organizatorilor au fost de acord sa contribuie, in zona de sud si centru, precum si in Moldova, eficienta actiunii mergand spre 100%. Nu a fost o surpriza insa reticenta acelorasi organizatori care s-au opus si primei variante.
                  Iata ca spre sfarsitul anului, procentul de incasare se apropie de 80%, o realizare de necrezut in urma cu un an. Am devenit partizan al ideii si sunt convins ca preconizata reducere a contributiei la 1 leu pentru B si 2 lei pentru A poate duce incasarile spre 100%. Probabil si calendarul din 2013 va tine cont de aceste incasari, pare firesc ca garantarea anumitor date si rezervari sa tina cont de respectul fata de decizia luata in urma cu un an. O idee pe care o voi propune pentru dezbatere.
                  Asa ca nu m-as supara daca o veti numi "Taxa Toma adoptata de Bodeanu".
                  PS Aceasta taxa reprezinta contributia organizatorilor la sprijinul primit pentru ca turneele proprii sa aiba sanse de succes: Clasament, program de alcatuire grupe, regulament, calendar, intretinerea celor doua site-uri, asistenta pe care o primesc din partea coordonatorilor, mici ajutoare legate de transport mese, sprijin sponsori, etc.toate in incercarile de a produce turnee cat mai reusite. Participantii nu au n ici o obligatie legata de aceasta contributie.
                  EDITAT CLAU:

Gresit. Acest forum NU e intretinut din fonduri Amatur!

Raspuns intrebarea 1.

Plecand de la ultimele discutii din posturile de mai sus, cand Dan Chirap a fost insarcinat cu Asociatia Sportiva Amatur si de la raspunsul lui Clau ,am avut cateva discutii cu Valentin, proprietarul site-ului in vederea achizitionarii dar nu de catre mine ,ci de catre Amatur,eu am fost deacord sa achit suma ceruta de Valentin ,dar proprietarul sa devina Asociatia Sportiva Amatur.Neconcretizindu-se nici pana acum aceasta asociatie si legalitatea Amatur ,nu exista scopul achizitiei.Eu nu imi doresc probleme si batai de cap in acest domeniu.Da Nea Deny dinnou m-a durut foarte tare ca am vrut sa ajut si nu am reusit.

P.S. Ma distreaza aceste atacuri tintite, dar o sa le tratez ca atare si anul viitor o sa fiu implicat in foarte multe turnee din zona si toti aceeia care ma atacati asa direct ,chiar daca administratia acestui forum nu va baneaza macar pt cateva zile ,eu o sa va banez DEFINITIV.(nu am nici o problema cu opiinile diferite ,numai cu atacul la persoana care in mod normal se pedepseste peste tot.)

- - - Actualizat - - -

Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                  Nea DENI,persoana care-si doreste sa ajunga acolo sus,trebuie sa fie apta din punct de vedere neuro-PSIHIC,sa nu faca greseli de exprimare si gramaticale,pe scurt sa fie un OM integru.Cineva aici pe forum,pomenea de psihiatru si de alte boli care-l coplesesc.Trebuie in primul rand sa-l preocupe recuperarea sanatatii pierdute si mai apoi sa-si arate importanta sa pe acest forum.Atunci cand afectiunea nero-psihica nu se poate nici macar recupera,cel mai bine posibil e sa-l eviti.Se poate purta o discutie fireasca numai intre doi oameni integri din toate punctele de vedere,nicidecum ranchiunosi si rau voitori.Aceasta postare este una asa cu caracter general fara a viza o anumita persoana,dar e posibil sa existe cineva care sa "indeplineasca"cele enumerate mai sus.
                  Chiar daca s-a terminat propunerea pt anul viitor ,stiu ca inca se creioneaza Regulamentul Amatur ,dar trebuie introdus clar si pedeapsa pentru furt,inselaciune si modificare de scor si pretendentii suspendati pe o perioada nelimitata.Chiar daca anul acesta s-au facut cateva derogari ,cazul Cocean si cazul Simon ar trebui toti cei care folosesc aceste contraventii, chiar infractiuni sa ii inlaturam din Amatur , pot atenta la integritatea morala si fizica a unor membri onesti.Eu ma refer asa in general, dar s-ar putea sa existe asemanare cu cativa .

Comentariu

Domnu Gelu , da e adevarat ca la anu vreti sa-i faceti fericiti pe toti participantii de la turneul final ?...sunt discutii in randul organizatorilor si nu numai , ca le propuneti participantilor un sejur de vreo saptamana acolo la Brasov... ar fi un record in analele amaturului ... nici campionatul mondial nu tine atata ... frumoasa gaselnita ... aveti ceva de castigat ?... sunt niste intrebari legitime pe buzele multora ... sa stiti ca se discuta lucrul asta , altfel nu s-ar fi aflat...

Comentariu

Domnu Gelu , da e adevarat ca la anu vreti sa-i faceti fericiti pe toti participantii de la turneul final ?...sunt discutii in randul organizatorilor si nu numai , ca le propuneti participantilor un sejur de vreo saptamana acolo la Brasov... ar fi un record in analele amaturului ... nici campionatul mondial nu tine atata ... frumoasa gaselnita ... aveti ceva de castigat ?... sunt niste intrebari legitime pe buzele multora ... sa stiti ca se discuta lucrul asta , altfel nu s-ar fi aflat...
                      Bascaliile astea le faceti bazat pe zvonuri? Sunteti un raspandac, va place sa creati conflicte? Eu am vazut clar ca va fi 3 zile turneul final. Raspandacii la noi pe forum se numesc troli.

PS: sunteti direct interesat de subiect? Sau doar purtator de cuvant? Adica troll.
                      Considerati mesajul asta ca un nou avertisment, inainte de a va da titulatura de TROLL, pentru inflamarea spiritelor. Tare mult va place sa bagati zanzanie in Amatur desi nu v-am vazut in nici un clasament Amatur.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Tenergy 05/Tenergy 05

Comentariu

Nu domnu clau , nu sunt raspandac , sunt lucruri care se discuta real , altfel eu nu aveam cum sa aflu de ele . Probabil ca dvstr . de acolo de sus nu aveti cum sa auziti de ele...e normal . Nu e rau daca cineva le pune in discutie . Altfel in buna noastra traditie , nemultumirile se discuta pe la colturi , se maresc ... si intr-un final nu aduc nimic bun . Sper ca daca cineva le aduce la lumina nu trebuie sa fie catalogat TROL , mai ales ca eu imi cenzurez iesirile , lucru pe care nu-l observ si la altii . Chiar daca nu apar in nici un clasament ( datorita varstei si a sanatatii ) , eu sunt f implicat in circuit , elevi ai mei participa aproape saptamanal in concursuri din amatur , in diferite orase ,...bineanteles fiind incurajati de mine sa faca asta . La multe din ele merg si eu .

- - - Actualizat - - -

stiti , daca nu ai un batran care sa-ti mai spuna una ...alta ...e rau , da si dac al ai ... baga-l in aia a masi ...

Comentariu

Probabil ca dvstr . de acolo de sus nu aveti cum sa auziti de ele...e normal . ...
                          Sunt persoane cu care functioneaza “bla-bla-ul” d-voastra?
                          Terminati cu demagogia asta ieftina.
                          Cum e cu 3 zile vs o saptamana? E o minciuna a d-voastra sau manipulare a celor ce citesc forumul?
                          Vorbiti din auzite ca si cum ar fi adevarul absolut.

Nu astept raspuns, “strategia” asta de a baga zanzanie pe forum si in Amatur nu functioneaza la mine.
                          Nu am nicio problema sa va dau titulatura de troll, dupa ce ma consult cu ceilalti moderatori.

Nu d-voastra decideti ce e bine si ce e rau pentru altii. Nu detineti nici un adevar absolut, doar zvonuri, calomnii si pastile pentru a declansa conflicte!!

Comentariu

Va spun eu ce se discuta , si cum e cu cele 3 zile care se transforma in 4 . Daca dumneata consideri ca e " bla-bla " , atunci cand un om merge sa joace tenis , la mare distanta de casa ( ceea ce deja implica un efort financiar destul de mare ) , este obligat sa plateasca in plus niste zile , unor hotelieri ...ne mai punand la socoteala si cheltuielile pentru masa . Discutia este urmatoarea : organizatorul , cu cheltuieli minime ( o singura sala , un singur rand de mese ) , participanti cat mai multe zile si cu cat mai multe cheltuieli . Va rog sa tineti cont ca in amatur nimeni nu este profesionist , deci nimeni nu este sponsorizat pentru cheltuielile de deplasare . Cred ca ar trebui sa fiti putin mai LOIALI fata de acesti oameni " pasionati " , trebuie sa va ganditi putin si la ei . Nu ar fi rau daca ati analiza mai bine lucrurile astea .

- - - Actualizat - - -

apropo , astfel de discutii au fost si asta vara , vizavi de turneul de dublu de la Bistrita si nu declansate de mine . Multi au spus in clar pe forum , ca nu pot sa se deplaseze la concurs datorita cheltuielilor f mari

Comentariu

Stai in banca ta, nu te mai interesa pentru alții, am vrut să pun detaliile acestui turneu, dar nu pot de tine, nu-ți fac plăcerea asta. Cât ține de copiii pe care-i antrenezi vorbești numai in numele lui Neculai , iar el o să vină, dar tu nu intri in sală că-mi strici confortul psihic.
                              V-a mai fi un turneu important la Cheile Grădiștei, altii il văd in calendar, nici ăla nu-i pt tine, vreau să mă imbogătesc pe spatele altora, nu pe spatele tău.

Esti pus pe net si gata, faci cum crezi, dar esti troll!!!
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

Topic inchis.
                                Dl.Sasa face clone.
                                Cornel profita de scandal ca sa mai bage zanzanie.
                                Nu negociem calomniile.
                                Ban 5 zile ambii.

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X