Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sugestie şi atât

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Vă salut cu respect, domnule Marcel!

Nu am nicio problemă să joc cu cineva mai bun ca mine. Toţi prietenii mei sunt mai buni ca mine. E alegerea mea, ca şi participarea în AmaTur sau nu!
    Nu sunt organizator de turnee, să ştiu toate aspectele dar pe aproape toate mi le pot imagina. Tot voi rămâne c-o părere probabil greşită despre organizarea unui turneu!
    Am părerea că dacă hobby s-ar organiza separat, cum a devenit obligatoriu pentru un turneu A, ar participa mai mulţi din cei care sunt ca mine! Dar probabil că şi aceasta
    a fost "fumată" de către organizatori şi dacă ar fi fost eficientă economic, ar fi fost rulată la orice turneu!
    Sub aspectul socialului să ştiţi că sunt foarte sociabil şi cred că m-aş putea împrieteni uşor cu oricine! Nimic nu ne stă în cale!

Mi s-a năzărit să închei/să ajung la un deznodământ cu ceea cea am început acum foarte mulţi ani!
    Totuşi pentru mine este foarte frustrant să particip la o competiţie unde să nu am nicio şansă să câştig nici măcar un meci! Nu neapărat că aş fi foarte puţin pregătit,
    ci pentru că ajung să nu mă pot întâlni în AmaTur cu cei cu acelaşi nivel ca mine, ci mereu cu cei mult mai bine cotaţi în AmaTur, conform criteriilor!
    Dar nici măcar asta nu este o problemă. Noi să fim sănătoşi!
    Sunt tenace!O să insist să particip, o să mă pregătesc mai bine etc!

Totuşi, este bine să se aibă în vedere când se organizează competiţii că progresul în tenisul de masă este foarte dificil de obţinut într-un timp scurt pentru
    că ai nevoie de timp, de-o masă de tenis, de-un loc unde să fie masa de tenis, de-un partener! Tocmai de aceea zic că cei din categoria hobby ar fi cei mai mulţi
    şi tocmai această categorie ar trebui să fie încurajată să participe. Oricum, nu se poate măslui o realitate pentru că cine este cu adevărat bun face repede puncte şi intră la "avansaţi" sau chiar "elite",
    astfel că reticenţa de a organiza această categorie de competiţie ar trebui să fie înfruntată cu mai mult curaj!

Sunt pasionat de tenis de când mă ştiu! Doar timpul este duşmanul meu, al nostru, al tuturor!
    lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

Postat în original de Zentai Vezi post
      vă asigur că nu competiţia creşte valoarea sportivului, ci antrenamentul asiduu!
      Consider ca acesta este cel mai bun sfat pe care-l poate primi un jucator de tenis de masa.
      "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"

https://www.youtube.com/watch?v=KcG_uPnxeZ4 - un mesaj despre cel mai important lucru in viata

Comentariu

Cine a citit topicul
      Procesare...
      X