Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

offtopic Turneu Putna

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• offtopic Turneu Putna

ma retrag si in locul meu pune-l le Goleanu Remus care s-a inscris si nu-l vad in lista..
    am luat modelu de la tine Cozma precum ai facut tu la Falticeni..
    Cozma sa faci cumva sa rezolvi problema lui Remus pentru ca din cauza ta este suspendat, ca nu ai respestat regulamentul si nu ai scris in prezentarea turneului de la Falticeni termenul de retragere, si el s-a retras vinerea si nu a incurcat pe nimeni cu nimic.
    in plus ai facut partinire si pe doi din afara Falticeniului i-ai penalizat si pe trei din Falticeni cu aceiasi problema nu i-ai penalizat..
    si daca am jignit cu ceva atunci muta suspendarea la tine pentru ca nu ai respectat regulamentul, sau muta suspendarea la mine si lasa-l pe Remus sa joace!
    Danke!
    Ultima editare de ursuleanvasile; 23.ian.2020, 20:49.
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

in atentia lui Cozma!
    ilies ioan m-a anuntat in timp util ca sa-l retrag si eu am uitat,
    el nu are nici o vina, eu sunt vinovat pentru ca nu l-am retras pana la ora 21.
    asadar baga la mine 3 puncre de la ilies si 3 puncte de la Remus
    sa fiu eu suspendat si lasa-i pe ei fara penalizare!

Comentariu

Nu eu tin evidenta punctelor de penalizare si a absentelor,asa dupa cum ti am mi zis si in postul turneului de la Falticeni
      Ia ti calmantele
      of all the things i lost i miss my mind the most

Comentariu

si tu ia-ti pastila de memorie ca sa-ti amintesti ce trebuie scris in prezentarea turneului

- - - Actualizat - - -

atunci de ce i-ai scris la retrageri dupa termen pe doi din afara Falticeniului si pe trei din Falticeni nu i-ai scris???
        de ce faci discriminare?
        jos dictatura!!!

- - - Actualizat - - -

zici ca tu cu Mihnea ati fost organizatori si ati facut loc la altii...
        dar pe Rusu Radu de ce nu l-ai scris la retrageri dupa termen, ai uitat sa pui ochelaru? sau ai facut-o cu smecherie???
        ai crezut ca te ascunzi dupa deget dar esti MARE si te vezi!!!
        am vorbit si cu Giosan pe tema asta si mi-a inchis telefonul in timpul discutiei... vi sa urcat smecheria la cap!!!
        intre voi daca nu respectati regulamentul, va scoateti prin musamalizare si pe ceilalti ii bagati la penalizare..
        JOS DICTATURA!!!!

Comentariu

Eu vă propun sa se scoată aceste penalizări pentru retrageri fiindcă într-adevăr de multe ori unii sunt exceptați de la regula. Sa se tina doar o evidenta cu cei care se retrag pe care organizatorul sa o urmărească și să decidă dacă îl înscrie în concurs sau nu pe cel care și-a făcut o regulă din a se retrage în ultimul moment.

Comentariu

Postat în original de Cornel 67 Vezi post
            Eu vă propun sa se scoată aceste penalizări pentru retrageri fiindcă într-adevăr de multe ori unii sunt exceptați de la regula. Sa se tina doar o evidenta cu cei care se retrag pe care organizatorul sa o urmărească și să decidă dacă îl înscrie în concurs sau nu pe cel care și-a făcut o regulă din a se retrage în ultimul moment.
            Cornele, sistemul de penalizari pe care l-am gandit prin 2014 cand prin cresterea nr de participanti, retragerile au inceput sa devina o problema in gestionarea turneelor, mai ales in zona centrala, a avut la baza un studiu al urmaririi acestora. Si am observat ca majoritatea aveau 2-3 retrageri regulare si una maxim 2 retrageri in ultima zi si relativ rar o absenta. Dar exista un grup destul de numeros care aveau 5-30 de retrageri, 3-10 retrageri in ultima zi si 2-4 absente.
            Atunci am militat pt un sistem de penalizari cu urmatorele depunctari R1 1 pct, R2 2 pct si R3 sau AN 3 pct, undeR1 era retragere inainte de termen, R2era retragerae dupa termen si AN absent nemotivat.
            Am reusit sa o implementam si a avut un rezultat FANTASTIC o vreme panacand s-a constatat nevoia volumului mare de munca si nu aumai fost persoanele dispuse pt acest voluntariat si s-a renuntat laR1.
            Si acum stiti ca exista doar o penalizare de 3 puncte.

Ideea primului era ca 2-3 retrageri o sa aiba f. Multi si un R2 sau N dar sa nu ii afecteze. Mie mi-sa parut un f. bun rezultat, dar asta e.

Comentariu

Rog adminul sa scoata pocnitorile astea pentru ca nu isi au locul pe pagina asta atit de faimoasa

- - - Actualizat - - -

De comitet nu va legati ca veti fi exmatriculati

- - - Actualizat - - -

- - - Actualizat - - -

Comentariu

Se suspenda pentru o perioadă de trei luni (19.01.2020 - 18.04.2020) jucătorul:

Penalizari Goleanu Remus - Marginea
                ID Turneu Data Penalizare Pct
                1164 Falticeni - 2020.01.18 2020.01.18 - N 3
                1134 Falticeni - 2019.12.14 2019.12.14 - N 3
                Total 6

- - - Actualizat - - -

va multumesc pentru masurile luate,

- - - Actualizat - - -

Adendă 2
                Ca urmare a modificării termenelor pentru retrageri în Regulamentul AmaTur 2020 și monitorizării acestora în luna Ianuarie 2020 am constatat un număr foarte mare de retrageri după termen în ziua de Vineri și un număr mai mic de retrageri după ora 21:00 a zilei de Vineri.
                Penalizarea acestora cu același număr de puncte nefiind totuși echitabilă am votat revenirea la sistemul diferențiat de penalizare din 2018 așa cum este prezentat mai jos.

4.4.2. Retragerea jucătorilor pe forum
                -retragerea jucătorilor de la turneele la care s-au înscris se poate face astfel:
                a.retragere înainte de termen (R1);
                b.retragere după termen (R2);
                c.absență nemotivată (N);
                -termenul limită de retragere la turneele A și B este postat în anunțul turneului și trebuie să fie cu 36 ore înainte de începerea turneului (Joi ora 21:00 pentru turneele care încep Sâmbătă la ora 09:00);
                -termenul limită de retragere la turneele A+ va fi stabilit odată cu omologarea condițiilor de desfășurare ale acestuia de către Comitetul Director (în principiu Miercuri ora 21:00, chiar dacă turneul se desfășoară pe două zile);
                -retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage;
                4.4.3 Penalizarea jucătorilor
                -retragerea jucătorilor înainte de termen – 0 puncte;
                -retragerea jucătorilor după termen – 2 puncte;
                -absența nemotivată – 3 puncte;
                -se suspendă automat pe o perioadă de trei luni jucătorul care acumulează minim 6 puncte de penalizare (suspendarea începe din momentul constatării);
                -monitorizarea retragerilor și absențelor de la turneele AmaTur se va face de către Coordonatorii AmaTur;
                -punctele de penalizare vor apărea în pagina personală a fiecărui participant de pe site-ul www.amatur.ro, rubrica Clasament;
                -nu se penalizează retragerile de pe lista de așteptare;
                -organizatorul tehnic trebuie să facă în termen de maxim 48 de ore de la terminarea turneului, în postul rezervat clasamentului una din următoarele mențiuni: nu sunt jucători nemotivați sau numele și prenumele jucătorilor nemotivați;
                -eventualele contestații se vor soluționa de către Comitetul Director.

Observații:
                R1 - retragerea înainte de termen se face până Joi ora 21:00 la Turneele A și B, respectiv Miercuri ora 21:00 la Turneele A+;
                R2 - retragerea după termen se face începând cu Joi ora 21:00 până Vineri ora 21:00 la Turneele A și B, respectiv începând cu Miercuri ora 21:00 până Vineri ora 21:00 la Turneele A+;
                N - absențele nemotivate intervin începând cu Vineri ora 21:00 la toate Turneele AmaTur.

Toate retragerile care au înregistrate în luna Ianuarie în intervalul Joi ora 21:00 - Vineri ora 21:00 vor fi reevaluate, iar eventualele suspendări ridicate.

- - - Actualizat - - -

in acest caz Remus ramane cu 5 puncte,
                asadar va rog sa-i anulati suspendarea,
                multumesc!

Comentariu

Cine a citit topicul
                Procesare...
                X