Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiri cu urme de celuloid

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Kralizec
    a răspuns


    Astazi s-a disputat etapa a II-a din Bundesliga. Iata rezultatele:

    TTC Zugbrücke Grenzau – TTF Liebherr Ochsenhausen 1:3
    Ioannis Sgouropoulos – Samuel Kulczycki 2:3 (9:11, 11:5, 12:10, 15:17, 5:11)
    Robin Devos – Simon Gauzy 0:3 (7:11, 5:11, 8:11)
    Aleksandar Karakasevic – Kanak Jha 3:0 (11:3, 11:7, 12:10)
    Ioannis Sgouropoulos – Simon Gauzy 1:3 (11:8, 7:11, 3:11, 10:12)

    1. FC Saarbrücken TT – Post SV Mühlhausen 3:0
    Shang Kun – Daniel Habesohn 3:0 (11:7, 11:3, 11:8
    Patrick Franziska – Ovidiu Ionescu 3:1 (11:3, 11:6, 6:11, 12:10)
    Darko Jorgic – Lubomir Jancarik 3:0 (11:2, 11:8, 11:9)

    TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell – SV Werder Bremen 3:2
    Ruwen Filus – Kirill Gerassimenko 1:3 (11:3, 11:13, 12:14, 9:11)
    Fan Bo Meng – Mattias Falck 3:1 (8:11, 11:5, 11:3, 11:5)
    Quadri Aruna – Hunor Szöcs 3:0 (11:9, 11:9, 11:5)
    Ruwen Filus – Mattias Falck 0:3 (8:11, 7:11, 12:14)
    Quadri Aruna/Fan Bo Meng – Marcelo Aguirre/Hunor Szöcs 3:0 (12:10, 12:10, 11:7)

    ASV Grünwettersbach – Borussia Düsseldorf 0:3
    Dang Qiu – Kristian Karlsson 1:3 (11:8, 8:11, 10:12, 9:11)
    Tobias Rasmussen – Anton Källberg 1:3 (7:11, 11:3, 5:11, 6:11)
    Deni Kozul – Ricardo Walther 2:3 (8:11, 11:9, 11:7, 5:11, 9:11)

    TTC Schwalbe Bergneustadt – TTC OE Bad Homburg 3:1
    Benedikt Duda – Nils Hohmeier 3:0 (12:10, 11:7, 11:9)
    Alvaro Robles – Gustavo Tsuboi 0:3 (3:11, 3:11, 7:11)
    Stefan Fegerl – Lev Katsman 3:2 (11:8, 11:5, 6:11, 6:11, 11:9)
    Benedikt Duda – Gustavo Tsuboi 3:1 (11:8, 5:11, 11:6, 11:5)

    TSV Bad Königshofen – TTC Neu-Ulm
    - s-a amanat din cauza pandemiei;


    Clasamentul pe echipe este urmatorul:




    Clasamentul individual:

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    EUROPE YOUTH TOP 10

    A 36-a editie a competitiei, va avea loc in Germania, dupa 21 de ani, in Berlin, in perioada 9-11 octombrie 2020. Considerata cea mai importanta competitie, dupa Campionatele Europene, se vor acorda patru premii prestigioase: juniori-baieti, juniori-fete, cadeti-baieti si cadeti-fete. Favoritii, conform clasamentului european la zi, sunt urmatorii: Samuel KULCZYCKI (Polonia) la juniori-baieti, Isa COK (Franta) la juniori-fete, Darius MOLIVEANU (Romania) la cadeti-baieti si Anna BRYSKA (Polonia) la cadeti-fete.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Datele probabile și locurile de desfășurare ale turului Campionatelor Naționale pe echipe din sezonul 2020-2021, seniori, sunt următoarele:
    • Superliga (F) și Divizia B (F) 16-18 oct 2020, Buzău
    • Divizia B (M) 16-18 oct 2020, Dumbrăvița
    • Divizia A (M) 16-18 oct 2020, Bistrița
    • Superliga (M) + Divizia A (F) 22-25 oct 2020, Buzău
    FRTM își rezervă dreptul de a face modificări în funcție de evoluția situației COVID -19 din țară și de implicațiile acesteia în organizarea competițiilor de mai sus în orașele respective.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Guvernul a aprobat ajutorul financiar sub formă de voucher pentru încurajarea și sprijinirea copiilor în practicarea sportului de performanță!

    Sprijinul financiar se adresează copiilor născuți în perioada 01.01.2005-31.12.2014, care se vor legitima pentru prima dată la un club sportiv deținător al certificatului de identitate sportivă emis de către Ministerul Tineretului și Sportului. Aceștia pot primi un ajutor financiar sub formă de vouchere, pentru achiziționarea de echipamente sportive, în cuantum de 300 de lei; în prima fază a acestui program sunt disponibile 30.000 de vouchere.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Postat în original de Kralizec Vezi post


    Calificarile pentru divizia B (FRTM) vor avea loc in localitatea Moinesti (jud. Bacau) in 2-3 octombrie 2020.

    Termenul limita pentru inscrierea echipelor este 25 septembrie 2020.
    Se modifica data desfasurarii calificarilor in 9-10 octombrie 2020.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Restanta din prima etapa s-a incheiat, acum cateva minute, cu urmatorul rezultat:

    TTF Liebherr Ochsenhausen – 1. FC Saarbrücken TT 3:1
    Hugo Calderano - Darko Jorgic 3:1 (11:3, 11:8, 4:11, 11:5)
    Kanak Jha - Shang Kun 1:3 (9:11, 8:11, 11:6, 5:11)
    Simon Gauzy - Patrick Franziska 3:2 (5:11, 9:11, 11:6, 11:9, 11:7)
    Hugo Calderano - Shang Kun 3:2 (11:13, 10:12, 12:10, 11:6, 12:10)

    Meciurile din etapa a doua se vor disputa duminica viitoare, 27.09.2020.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Dupa disputarea returului, primele 10 pozitii din clasamentul individual-feminin arata in felul urmator:
    POZITIE NUME SI PRENUME CLUB SPORTIV PCT
    1 Szocs Bernadette CSA Steaua Bucuresti 404
    2 Zaharia Alina CS Farul Constanta 286
    3 Barbu Ana Cristina CSM Arad 277
    4 Barzoi Daniela SCM Gloria Buzau 252
    5 Ilie(Dospina)Mihaela ACS Dumbravita 232
    6 Samara Elizabeta CSA Steaua Bucuresti 230
    7 Mitrofan Camelia CS Farul Constanta 216
    8 Plaian Tania CSM Bistrita 209
    9 Dragoman Andreea CSA Steaua Bucuresti 201
    10 Fistyulof Andreea CSM.Arad 192

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Igor Levitin (68 ani, Rusia) a fost ales președintele ETTU (European Table Tennis Union). Levitin preia președinția de la Ronald Kramer care a deținut această funcție din 2013.



    Trebuie să acceptăm schimbările dacă dorim să trecem cu bine prin aceste provocări și să ne asigurăm că tenisul de masă intră într-o nouă perioadă de dezvoltare europeană. (a declarat Levitin)

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Calificarile pentru divizia B (FRTM) vor avea loc in localitatea Moinesti (jud. Bacau) in 2-3 octombrie 2020.

    Termenul limita pentru inscrierea echipelor este 25 septembrie 2020.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns


    Dupa disputarea returului, primele 10 pozitii din clasamentul individual-masculin arata in felul urmator:
    POZITIE NUME SI PRENUME CLUB SPORTIV PCT
    1 Chirita Cristian CS TT Pristavu Clung 395
    2 Ionescu Ovidiu SCM Gloria Buzau 300
    3 Cazacu Alexandru CS Mioveni 267
    4 Mladin Paul CS Top Star TT Cta 264
    5 Ionescu Eduard CSA Steaua Buc 236
    6 Tomica Andrei CSA Steaua Bucuresti 231
    7, 8 Pletea Cristian CS Top Star TT Cta 230
    Movileanu Darius CSA Steaua Bucuresti 230
    9, 10 Spelbuş Alin CS TT Pristavu Clung 185
    Manole Alexandru CS TT Pristavu Clung 185

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    REZULTATE FINALA SUPERLIGA - FEMININ
    CSA STEAUA BUCURESTI - CS FARUL CONSTANTA I 3 - 1
    Szocs Bernadette - Zaharia Alina 3-0 (11-6, 11-6, 11-9)
    Dragoman Andreea - Zaharia Elena 3-2 (6-11, 11-6, 11-7, 8-11, 13-11)
    Vincze Andrada - Mitrofan Camelia 1-3 (10-12, 11-9, 6-11, 5-11)
    Szocs Bernadette - Zaharia Elena 3-2 (5-11, 11-9, 7-11, 11-4, 11-9)

    REZULTATE FINALA SUPERLIGA - MASCULIN
    CSA STEAUA BUCURESTI - CS MIOVENI 3 - 0
    Movileanu Darius - Munteanu Lucian 3-0 (11-9, 11-8, 11-8
    Ionescu Eduard - Cazacu Alexandru 3-1 (7-11, 11-8, 11-6, 11-6)
    Tomica Andrei - Macarie Alexandru 3-0 (11-3, 11-5, 11-6)

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    CSA Steaua București - Campionana României 2020: 132 Turnee AmaTur

    - Tomica Andrei, Bucuresti - 65 Turnee AmaTur, 12 Trofee
    - Movileanu Darius, Targoviste - 62 Turnee AmaTur, 18 Trofee
    - Ionescu Eduard, Constanta - 5 Turnee AmaTur, 4 Trofee

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Finala SUPERLIGA masculin, CSA STEAUA BUC. I – CS MIOVENI, LIVE:

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Rezultate semifinale SUPERLIGA masculin:

    CS VOINTA C-LUNG - CSA STEAUA BUC. I 1-3
    Chirita Iulian - Movileanu Darius 3-1 (11-3, 9-11, 12-10, 11-8
    Badea Bogdan - Ionescu Eduard 1-3 (11-7, 7-11, 8-11, 8-11)
    Dorcescu Denis - Tomica Andrei 0-3 (5-11, 4-11, 3-11)
    Chirita Iulian - Ionescu Eduard 1-3(5-11, 14-12, 9-11, 5-11)

    CS TT PRISTAVU C-LUNG - CS MIOVENI 2 - 3
    Spelbus Alin - Cazacu Alexandru 1-3 (8-11, 13-11, 10-12, 13-15)
    Chirita Cristian - Munteanu Lucian 1-3 (11-6, 12-14, 9-11, 9-11)
    Manole Alexandru - Macarie Alexandru 3-0 (11-4, 11-5, 11-9)
    Spelbus Alin - Munteanu Lucian 3-1 (8-11, 11-5, 13-11, 11-8
    Chirita Cristian - Cazacu Alexandru 2-3 (9-11, 11-7, 9-11, 11-5, 7-11)

    Finala: CSA STEAUA BUC. I – CS MIOVENI la ora 18:30 pe Look Sport 2 si pe FB (frtm).

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X