Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiri cu urme de celuloid

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stiri cu urme de celuloid

    Astazi au avut loc mai multe campionate nationale in Europa.

    Germania
    Ovtcharov este noul campion national al Germaniei, invangator in fata lui Boll.

    Franta
    In finala din Franta, Stephane Ouaiche il invinge pe Christophe Legout.

    Danemarca
    Jonathan Groth (colegul lui Ovidiu Ionescu de la echipa din Bundesliga, TTC Hagen, condusa de Andras Fejer-Konnert), castiga titlul in finala jucata impotriva lui Allan Bentsen.

    Suedia
    In ultimul act al competitiei se impune Kristian Karlsson, castigator in fata lui Robert Svensson.

    Romania
    P.S. Pentru cine nu a putut urmari la "televizor", noul campion al Romaniei este Constantin Cioti.

  • #2
    Stephane Ouaiche face unul din cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut, in semifinala, contra lui Simon Gauzy.


    - - - Actualizat - - -

    Comentariu


    • #3
      Anglia
      Liam Pitchford si-a aparat titlul de anul trecut: Liam Pitchford - Paul Drinkhall 4-2 (11-8, 8-11, 13-15, 11-6, 11-5, 11-9 )

      Comentariu


      • #4
        Belgia
        Jean-Michel Saive s-a impus impotriva lui Benjamin Rogiers , castigand ieri pentru a 25-a oara , consecutiv , titlul national in Campionatul National Belgian !
        Boys, be ambitious !

        Comentariu


        • #5
          Un interviu foarte interesant cu Adham Sharara, presedintele ITTF.
          http://www.ittf.com/_front_page/ittf...mpetition_ID=&

          Comentariu


          • #6
            O stire intr-un cotidian sportiv central si despre AmaTur (fara a i se mentiona, insa, numele ).

            www.prosport.ro
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Am fost aproape cu 2 minute mai rapid, astea da reflexe )
              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Bogdan A Vezi post
                Am fost aproape cu 2 minute mai rapid, astea da reflexe )
                Eu compusesem o mică diatribă la adresa "cronicarului" de tenis de câmp, care s-a împiedicat in față la Viva Sport și a ieșit un articol despre tenisul de masă, dar m-am razgândit, de aici "delay-ul" de 2 minute.
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de same1 Vezi post
                  Stephane Ouaiche face unul din cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut, in semifinala, contra lui Simon Gauzy.


                  - - - Actualizat - - -
                  Ce frumos...!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    GAC Honda Asian Cup 2014

                    Grupa A
                    Ma Long (CHN) - Joo Saehyuk (KOR) 11-3, 11-4, 11-4
                    Jun Mizutani (KOR) - Kim Hyok Bong (PRK) 12-10, 11-13, 11-9, 11-13, 11-8
                    Ma Long (CHN) - Jun Mizutani (JPN) 11-9, 7-11, 11-5, 11-6)
                    Kim Hyok Bong (PRK) - Joo Saehyuk (KOR) 3-11, 11-6, 11-6, 12-14, 11-7
                    Ma Long (CHN) - Kim Hyok Bong (PRK) 11-5, 11-1, 7-11, 11-5
                    Jun Mizutani (JPN) - Joo Saehyuk (KOR) 11-5, 11-3, 11-8

                    1. Ma Long
                    2. Jun Mizutani
                    3. Kim Hyok Bong
                    4. Joo Saehyuk


                    Grupa B
                    Fan Zhendong (CHN) - Chen Chien-An (TPE) 8-11, 9-11, 11-8, 11-1, 11-8
                    Gao Ning (SIN) - Tang Peng (HKG) 5-11, 6-11, 11-8, 11-8, 11-5
                    Fan Zhendong (CHN) - Gao Ning (SIN) 11-6, 11-9, 13-15, 11-3
                    Tang Peng (HKG) - Chen Chien-An (TPE) 6-11, 13-11, 13-11, 13-11
                    Fan Zhendong (CHN) - Tang Peng (HKG) 11-9, 5-11, 8-11, 11-5, 11-5
                    Chen Chien-An (TPE) - Gao Ning (SIN) 11-7, 12-10, 11-5

                    1. Fan Zhendong
                    2. Chen Chien-An
                    3. Tang Peng
                    4. Gao Ning


                    Grupa C
                    Chuang Chih-Yuan (TPE) - Kim Minseok (KOR) 7-11, 11-8, 11-8, 11-9
                    Kenta Matsudaira (JPN) - Jiang Tianyi (HKG) 12-14, 11-8, 11-3, 11-2
                    Chuang Chih-Yuan (TPE) - Kenta Matsudaira (JPN) 11-7, 16-14, 11-7
                    Kim Minseok (KOR) - Jiang Tianyi (HKG) 11-7, 10-12, 6-11, 11-7, 13-11
                    Chuang Chih-Yuan (TPE) - Jiang Tianyi (HKG) 12-10, 9-11, 12-10, 11-2
                    Kenta Matsudaira (JPN) - Kim Minseok (KOR) 12-10, 11-9, 12-10

                    1. Chuang Chih-Yuan
                    2. Kenta Matsudaira
                    3. Kim Minseok
                    4. Jiang Tianyi


                    Grupa D
                    Nima Alamian (IRI) - Chaisit Chaitat (THA) 11-3, 11-4, 11-3
                    Sharath Kamal Achanta (IND) - Nima Alamian (IRI) 11-6, 11-5, 11-6
                    Sharath Kamal Achanta (IND) - Chaisit Chatat (THA) 11-7, 12-10, 11-6

                    1. Sharath Kamal Achanta
                    2. Nima Alamian
                    3. Chaisit Chatat


                    Challenge Round
                    Sharath Kamal Achanta (IND) - Kim Hyok Bong (PRK)
                    Tang Peng (HKG) - Kim Minseok (KOR)

                    Comentariu


                    • #11

                      Comentariu


                      • #12
                        GAC Honda Asian Cup 2014
                        REZULTATE DE VINERI 21.03.2014

                        SFERTURI
                        Ma Long - Kim Minseok 4-1
                        Chen Chien-An - Kenta Matsudaira 4-2
                        Chuang Chih-Yuan - Jun Mizutani 1-4
                        Sharath Kamal Achanta - Fan Zhendong 0-4

                        SEMIFINALE
                        Ma Long - Chen Chien-An 4-1
                        Jun Mizutani - Fan Zhendong 0-4

                        Comentariu


                        • #13

                          Comentariu


                          • #14
                            Asadar, Ma Long castiga in fata lui Fan Zhendong cu 4-3.
                            Zhendong revine dupa ce a fost condus cu 3-1 la seturi. In decisiv, la 6-6 e o minge fabuloasa!!! Zhendong face 8-6, revine Ma Long si castiga cu 11-8.
                            Multumesc lui Teodorus pentru postare .

                            Comentariu


                            • #15
                              Rezultatele Campionatului National pe Echipe seniori

                              SUPERLIGA MASCULIN
                              Divizia Superliga Masculin Seria 1-4
                              CS Topspin 08 Constanta – CS Pristavu Campulung 5 – 2
                              CSM Bistrita – CS Mioveni 4 – 5
                              CS Topspin 08 Constanta – CSM Bistrita 5 – 4
                              CS Mioveni – CS Pristavu Campulung 4 – 5
                              CS Topspin 08 Constanta – CS Mioveni 4 – 5
                              CSM Bistrita – CS Pristavu Campulung 3 – 5

                              Divizia Superliga Masculin Seria 5-8
                              CS Electrica Sf.Gheorghe – CS RER Buzau 5 – 0
                              CSM Zalau – CS Universitatea Craiova 1 – 5
                              CS Electrica Sf.Gheorghe – CSM Zalau 5 – 1
                              CS Universitatea Craiova – CS RER Buzau 5 – 0
                              CS Electrica Sf.Gheorghe – CS Universitatea Craiova 5 – 0
                              CSM Zalau – CS RER Buzau 5 – 1

                              DIVIZIA A MASCULIN
                              Divizia A Masculin Seria 1-4
                              CS Viva Sport I Buc – CSM Arad 5 – 3
                              CS Politehnica Cluj – CS Pristavu II Campulung 5 – 1
                              CS Politehnica Cluj – CSM Arad 5 – 1
                              CS Viva Sport I Buc – CS Pristavu II Campulung 5 – 4
                              CSM Arad – CS Pristavu II Campulung 4 – 5
                              CS Politehnica Cluj – CS Viva Sport I Buc 2 - 5

                              Divizia A Masculin Seria 5-8
                              LPS Constanta – CS Fit Feel Od Secuiesc 5 – 2
                              LPS Constanta – CSM Cluj 5 – 0
                              ACS Spartac Buc – CS Fit Feel Od Secuiesc 5 – 1
                              ACS Spartac Buc – LPS Constanta 5 – 3
                              CS Fit Feel Od Secuiesc – CSM Cluj 5 – 0
                              ACS Spartac Buc – CSM Cluj 5 – 3

                              Divizia A Masculin Seria 9-12
                              Romgaz Medias-Sport Kombat 1 Buc. 5 - 2
                              CSS. Od. Secuiesc 1-CS \"U\" Craiova 2 0 - 5
                              Romgaz Medias-CSS. Od. Secuiesc 1 5 - 1
                              CS \"U\" Craiova 2-Sport Kombat 1 Buc. 5 - 1
                              Romgaz Medias-CS \"U\" Craiova 2 5 - 2
                              CCS. Od. Secuiesc 1-Sport Kombat 1 Buc 3 - 5

                              Divizia A Masculin Seria 13-16
                              CS TC Dej – CS Raris Timisoara 2 – 5
                              ACTT I Bucuresti – LT Nagy Mozes Tg Secuiesc 1 – 5
                              CS TC Dej – ACTT I Bucuresti 5 – 2
                              LT Nagy Mozes Tg Secuiesc – CS Raris Timisoara 5 – 0
                              CS TC Dej – LT Nagy Mozes Tg Secuiesc 1 – 5
                              ACTT I Bucuresti – CS Raris Timisoara 1 – 5

                              DIVIZIA B MASCULIN
                              Divizia B Masculin Seria 1-4
                              LPS Constanta – CS La Costa Slobozia 5 - 2
                              CS Lipan Braila – CS Viva Sport II Bucuresti 3 - 5
                              LPS Constanta - CS Lipan Braila 4 - 5
                              CS Viva Sport II Bucuresti - CS La Costa Slobozia 5- 2
                              LPS Constanta - CS Viva Sport II Bucuresti 5 - 3
                              CS Lipan Braila - CS La Costa Slobozia 5 - 2

                              Divizia B Masculin Seria 5-8
                              ACTT Bucuresti – CS Nova Force Giurgiu 5 – 0(WO)
                              CSS Slatina – CSS Ilfov 1 – 5
                              ACTT Bucuresti - CSS Slatina 5 – 2
                              CSS Ilfov – CS Nova Force Giurgiu 5 – 0(WO)
                              ACTT Bucuresti - CSS Ilfov 5 – 3
                              CSS Slatina – CS Nova Force Giurgiu 5 – 0(WO)

                              Divizia B Masculin Seria 9-12
                              CS Topoloveni – CSM Satu Mare 5 – 0
                              ACS Electrica Sf.Gheorghe II – AC TT Bucuresti 5 – 4
                              CS Topoloveni – ACS Electrica Sf.Gheorghe II 3 – 5
                              AC TT Bucuresti – CSM Satu Mare 5 – 0
                              CS Topoloveni – AC TT Bucuresti 5 – 4
                              ACS Electrica Sf.Gheorghe II - CSM Satu Mare 5 – 3

                              Divizia B Masculin Seria 13-16
                              CSS. Od. Secuiesc II -Unirea Alba Iulia 5 - 0
                              Sport Kombat 2 Buc-Muresul Ludus 0 - 5
                              CSS. Od. Secuiesc 2-Sport Kombat 2 Buc 5 - 0
                              CS Muresul Ludus-CS Unirea Alba Iulia 5 - 3
                              CSS. Od. Secuiesc 2-Muresul Ludus 5 - 0
                              Sport Kombat 2 Buc-Unirea Alba Iulia 5 - 3

                              sursa: frtenismasa.ro

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X