Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Asa pentru cultura mea din generala,tie iti plac timpeniile astea care le numesti bancuri

    Comentariu


    • Postat în original de Dantim Vezi post
      Asa pentru cultura mea din generala,tie iti plac timpeniile astea care le numesti bancuri
      Ma bucur ca nu-ti plac bancurile "mele" (de fapt unele chiar sunt ale mele, ca sa zic asa) Am ras de remarca ta, mai ceva ca la un banc bun. Te rog repeta intrebarea la "To like, or not to like" si iti raspund acolo cu drag.
      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

      Comentariu


      • Reporterul intervievand pacientul unui spital:
        – Care sunt conditiile din spital?
        – Pai nu sunt mai multe. O singura conditie exista: Sa ai bani…
        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

        Comentariu



        • Dialog surprins intr-o librarie in China
          – Buna ziua
          – Buna ziua. Va servim cu ceva?
          – Da, as dori sa cumpar patru poze.
          – Ce format doriti sa fie?
          – Format pentru buletin.
          – Sa stiti ca pentru buletin sunt suficiente doua.
          – Da, dar doua sunt pentru mine, iar doua pentru varul meu.
          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

          Comentariu


          • Postat în original de Dantim Vezi post
            Asa pentru cultura mea din generala,tie iti plac timpeniile astea care le numesti bancuri
            ........ pe care ......
            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
            FH: Butterfly - Dignics 80
            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

            Comentariu


            • SCURTE 12

              Doi hoti
              – Acesta este un jaf. Scoate tot ce ai de valoare!
              – Stati! eu sunt parlamentar!
              – Lasa-l sa plece. E unu’ de-al nostru.

              *************************************

              Bunica s-a oprit brusc din tricotat.
              Apoi s-a uitat in ochi mei si a spus: “Ghem over”

              *************************************

              - Iubito, vrei sa-ti aduc, uite, steaua aia?
              - Nu dragul meu, astazi vei dormi acasa!

              *************************************

              ?n dictatură, cineva te folosește cum vrea.
              ?n democrație, ai dreptul să-l alegi pe cel
              care o să te folosească așa cum vrea el.

              **************************************

              Cand Omar Hayssam a fost adus în România, primele
              sale cuvinte la sosirea în țară, au fost: “Hay ssam bag p***!”

              ***************************************

              CURTEA CU JURI Grup de douasprezece persoane trase la sorti,
              pentru a decide cine, dintre acuzat si victima, are cel mai bun avocat.
              Ultima editare de Liuian; 02.iun.2020, 20:56.
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu


              • Comentariu



                • Se duce unul la medic:
                  -Doctore sunt disperat! In urma cu cateva nopti, m-am intors acasa si mi-am gasit sotia in pat cu un alt barbat!
                  Imediat ce m-a vazut a inceput sa planga, asa ca i-am spus linisteste-te si hai sa bem o cafea…
                  Urmatoarea seara s-a petrecut acelasi lucru! Dar acum se afla in pat cu vecinul meu! Am luat un pistol ca sa il omor,
                  insa ea a inceput iarasi sa planga si sa se jeleasca. Atunci i-am spus: „Bine, gata! Hai sa bem o cafea…
                  Ieri la fel! Insa mi-a promis ca este ultima oara- ca nu va mai face niciodata asa ceva… si i-am spus: „Bine, hai sa bem o cafea…”
                  -Doctore, acum sunt foarte ingrijorat. Oare este bine sa beau atat de multa cafea?

                  ************************************************** ************************************************** ******



                  Hai sa-mi bag p… au inchis astia strada, zise unul, cand sa iasa dintr-un magazin.
                  Ultima editare de Liuian; 20.mai.2020, 20:46.
                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                  Comentariu


                  • In Grecia Antica, Socrate era renumit pentru respectul cu care isi trata prietenii.
                    Intr-o zi o cunostinta l-a intalnit pe marele filosof si l-a intrebat:
                    "Stii ce-am auzit despre prietenul tau?"
                    "Stai putin", a replicat Socrate."Inainte de a-mi spune ceva as dori sa facem un test. Se numeste testul Filtrului Triplu."
                    "Filtrul Triplu?"
                    "Exact", a continuat Socrate."Inainte de a vorbi cu tine despre prietenul meu ,
                    ar fi o idee buna sa stam un pic si sa filtram ceea ce vei spune.
                    Acesta este motivul pentru care il numesc testul Triplului Filtru. Primul filtru este Adevarul.
                    Esti absolut sigur ca ceea ce vrei sa-mi spui este adevarat?"
                    "Nu", spuse omul. "De fapt doar am auzit despre asta si......"
                    "In regula", a spus Socrate."Deci nu stii daca este adevarat sau nu.
                    Acum hai sa incercam si al doilea filtru, filtrul Bunatatii..
                    Ceea ce vrei sa-mi spui despre prietenul meu este ceva bun?"
                    "Nu, din contra........."
                    "Deci," A continuat Socrate, "Vrei sa-mi spui ceva rau despre el dar nu esti sigur ca este adevarat.
                    Totusi poti sa treci testul, deoarece mai este un filtru: filtrul Utilitatii.
                    Ceea ce vrei sa-mi spui despre prietenul meu imi va fi de folos?"
                    "Nu, nu chiar."
                    "Bine", a concluzionat Socrate, "Daca ceea ce vrei sa-mi spui nu este nici adevarat, nici bun, nici chiar folositor, de ce mai trebuie sa-mi spui ceva?"
                    Si astfel Socrate nu a aflat ca il inseala sotia.
                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                    Comentariu


                    • – Sunteti acuzat de a fi furat 5000 de lei.
                      – Nu-i adevarat, d-le judecator!
                      – Nu vreti sa va angajati un aparator?
                      – Nu d-le judecator! Daca angajez un avocat, eu cu ce mai raman?
                      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                      Comentariu


                      • Protest etnic al musulmanilor…Reporterul:
                        – Pentru ce protestati aici?
                        _ Pentru privare de drepturi religioase
                        – Mai exact ce doriti?
                        – Ca femeilor noastre sa li se permita sa faca poza pentru pasaport, cu voalul pus.
                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                        Comentariu


                        • De azi inainte expresia : “cand o zbura porcul” si-a pierdut din semnificatie.
                          Porcii chiar zboara!...
                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                          Comentariu


                          • Parpanghel o prinde pe Piranda ca se intoarce la 5 dimineata.
                            – Unde-ai fost fa, fire-ai a dracului?!
                            – Ho, ca vin de la cionaclu, incultule!
                            – Ce e aia cionaclu?
                            – O adunare unde invatam cuvinte noi…
                            – Nu ma prostesti tu pe mine ! Pina la 5 dimineata? Eu cred ca
                            dupa ce invatati cuvinte noi, voi va si f….i !!! Așa-i?
                            – Pai…. INDUBITABIL!
                            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                            Comentariu


                            • Doi amici la o bere.
                              – Nevastă-mea nu mă mai primește acasă, dacă mai vin beat…! (zice unu’)
                              – Fă că mine: când ajungi acasă, dezbrăca-te, sună la ușă și când deschide ușa aruncă hainele în casă…doar n-o să te lase în pielea goală pe palier…!!!
                              Bețivul îl ascultă și iată ce se întâmplă: ajunge la ușă, sună, se dezbracă, ușa se deschide, aruncă hainele ?năuntru, după care se aude:
                              “Atenție se închid ușile, urmează stația Timpuri Noi, cu peron pe partea dreaptă!
                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                              Comentariu


                              • Postat în original de Liuian Vezi post
                                Doi amici la o bere.
                                – Nevastă-mea nu mă mai primește acasă, dacă mai vin beat…! (zice unu’)
                                – Fă că mine: când ajungi acasă, dezbrăca-te, sună la ușă și când deschide ușa aruncă hainele în casă…doar n-o să te lase în pielea goală pe palier…!!!
                                Bețivul îl ascultă și iată ce se întâmplă: ajunge la ușă, sună, se dezbracă, ușa se deschide, aruncă hainele ?năuntru, după care se aude:
                                “Atenție se închid ușile, urmează stația Timpuri Noi, cu peron pe partea dreaptă!

                                Comentariu


                                • – Azi mi-am facut CV-ul. L-am scris, l-am redactat, l-am recitit de cateva ori, apoi m-a podidit pl?nsul.
                                  – De ce?
                                  – Este pacat sa trimiti un asemenea om la munca.
                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                  Comentariu


                                  • Comentariu


                                    • Doua babe stau de vorbă:
                                      – Auzi, țațo, am aflat că femeile din ziua de azi
                                      nu se mai culcă cu barbații cum ne culcam noi…
                                      – Da' cum se culcă acu'?
                                      – Se culcă… în gură, fă !
                                      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                      Comentariu


                                      • ?l rog pe dl Dantim ca sa binevoiasca sa ma ajute intr-o problema.
                                        Deocamdata nu as vrea ajutorul de la altcineva,
                                        ca mama mi-a spus sa nu vorbesc cu strainii. Iata problema mea:
                                        M-am apucat zilele astea sa completez un rebus (un careu) si am ajuns intr-un impas.
                                        Un singur cuvant ma impiedica sa rezolv acest rebus.
                                        Definitia cuvantului suna asa: “specific feminin”
                                        Are cinci litere, incepe cu "piz" si se termina cu "ă".
                                        (Multumesc anticipat!)
                                        Ultima editare de Liuian; 23.mai.2020, 18:41. Motiv: Adaugat: ​​​​​​​(Multumesc anticipat!)
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu


                                        • O să te pizmuiască pentru întrebarea asta...

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Liuian Vezi post
                                            ?l rog pe dl Dantim ca sa binevoiasca sa ma ajute intr-o problema.
                                            Deocamdata nu as vrea ajutorul de la altcineva,
                                            ca mama mi-a spus sa nu vorbesc cu strainii. Iata problema mea:
                                            M-am apucat zilele astea sa completez un rebus (un careu) si am ajuns intr-un impas.
                                            Un singur cuvant ma impiedica sa rezolv acest rebus.
                                            Definitia cuvantului suna asa: “specific feminin”
                                            Are cinci litere, incepe cu "piz" si se termina cu "ă".
                                            (Multumesc anticipat!)
                                            Nu iti port pizma stai linistit

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                              O să te pizmuiască pentru întrebarea asta...
                                              Ce sa ii faci motane cred ca omul vrea sa aibe si el orgasm

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dantim Vezi post

                                                Nu iti port pizma stai linistit
                                                Multumesc, multumesc! deci asta era...
                                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                Comentariu


                                                • buna de dimineata.domnule liuian(sau iulian?) daca tot vorbim despre rebus, un oarecare alexandru pasarin s-ar putea sa se simta jignit de definitii.in rest sa auzim de misto !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                                    buna de dimineata.domnule liuian(sau iulian?) daca tot vorbim despre rebus, un oarecare alexandru pasarin s-ar putea sa se simta jignit de definitii.in rest sa auzim de misto !

                                                    Traiasca dl Cornel. Cat despre Dl.Pasarin, soțul pasaricii?, promotorul, sau parintele rebusurilor, putem spune ca ar trebui sa i se descreteasca fruntea, de la definitia "noastra"...
                                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X