Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi


  • Vine unu cu un Labrador la veterinar.
    -Domn doctor, vreau sa taiati coada cainelui…
    -Dumnezeule mare, de ce vreti sa faceti asemenea lucru?
    -Maine, vine soacra-mea si… nu vreau ca ceva sa o faca sa creada ca e binevenita.
    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

    Comentariu


    • La un serviciu funerar, cei care tineau sicriul se lovesc de perete si
      il scapa, iar dinauntru se aude un geamat.
      Un barbat deschide clapa si vede ca femeia este inca vie.
      Mai traieste inca 10 ani. La moartea ei, din nou serviciu funerar, se ridica sicriul…
      si din spate se aude vocea sotului:
      – Aveti grija la nenorocitu’ ala de perete!!
      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

      Comentariu


      • Postat în original de Liuian Vezi post
        La un serviciu funerar, cei care tineau sicriul se lovesc de perete si
        il scapa, iar dinauntru se aude un geamat.
        Un barbat deschide clapa si vede ca femeia este inca vie.
        Mai traieste inca 10 ani. La moartea ei, din nou serviciu funerar, se ridica sicriul…
        si din spate se aude vocea sotului:
        – Aveti grija la nenorocitu’ ala de perete!!
        https://www.youtube.com/watch?v=QHCG...&start_radio=1

        Comentariu


        • Ssss.....impaticule baga aici muzica si la muzica bancuri ca poate o iesi ceva

          Comentariu


          • https://www.youtube.com/watch?v=lgeU...f7KaVQ&index=2

            Comentariu


            • Postat în original de Dantim Vezi post
              Ssss.....impaticule baga aici muzica si la muzica bancuri ca poate o iesi ceva
              De ce sa facem asta Ghiaure? Ca sa rezonam la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant?
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu


              • Barbatul profita ca sotia e plecata de acasa si vopseste capacul de la wc,
                insa ea se intoarce mai devreme si ducandu-se sa-si faca nevoile, se lipeste de capac.
                Barbata-su o duce la spital, intra la doctor
                – Doctore, ati mai vazut asa ceva pana acum?
                – Am mai vazut, da nu inramat ca asta…
                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                Comentariu


                • Comentariu


                  • Un tip este arestat si dus la sectie deoarece vindea oamenilor elixirul nemuririi.
                    La sectie politistii completeaza constiinciosi documentele si afla ca individul nu numai ca pacaleste oamenii,
                    dar este si recidivist, fiind arestat pentru aceeasi cauza in 1794, 1856, 1928 si 2002.
                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                    Comentariu


                    • `Geaba ai avere multă, dacă n-ai nevastă mută!

                      "Proverb bucovinean z?s în g?nd!"
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Daca baietii... ar fi fete

                        Comentariu


                        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                          `Geaba ai avere multă, dacă n-ai nevastă mută!

                          "Proverb bucovinean z?s în g?nd!"
                          Iata un caz in care una, o provoaca pe cealalta.
                          - Ce-a zis nevasta, cand a auzit ca ai castigat 2.000.000 E la LOTO ?
                          – N-a zis nimic. A ramas muta de uimire.
                          – Ce noroc pe tine. Doua mari bucurii deodata.
                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                          Comentariu


                          • Perle de bacalaureat

                            ? Inima este cel mai important organ genital al omului.

                            ? Cu ajutorul cainelui Vitoria Lipan si-a gasit foarte repede zacamintele sotului.

                            ? In 1877 trupelor rusesti li s-a permis sa traverseze teritoriul Romaniei, impreuna cu tancuri si avioane, iar romanii le-au dat mancare si cazare contracost.

                            ? Drumetii veneau la Hanul Ancutei pentru a minca si a bea vin din ulcicile noi ca alea vechi erau sparte!


                            ? Alexandru Lăpușneanu s-a tinut de cuvint atunci cind a spus: "De ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu!" Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.

                            ? Dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerata a treia.. In"Scrisoarea a treia" se desfasoara batalia de la Rovinari.

                            ? Mircea cel Mare, care prima data a fost batrin, sta la un discurs cu Baiazid. Acesta il primeste politicos, dar cu obraznicie si-l face in tot felul, ca pe o albie de porci. Cind Baiazid il intreaba arogant "Tu esti Mircea?", domnitorul roman nu se pierde cu firea si ii raspunde la fix:"Da-mparate! "
                            Pina la urma Mircea cel Mare, desi batrin il va ingenunchia pe trufasul otoman cu citeva proverbe si zicatori bine plasate.
                            Imparati cu care lumea nu putea sa se mai impace au venit si la noi in Romania si au cerut pamint si de baut, dar cum venira s-alamurit cu cine are de-a face si s-a dus de-a berbeleacul cu pleava pulberata, c-au ramas doar citeva de bucati de eniceri si spahii fugind, dintre care este amintita "inspre Dunare, o mina."

                            ? La a-2-a parte a subiectul cerinta este compunerea unei scrisori catre o persoana imaginara pe nume Paula.Un elev raspunde(in scris): "Eu nu mai scriu scrisori pt k am internet... si pe Paula nici nu o cunosc!"

                            ? Mihai Eminescu si-a intitulat poezia "Din valurile vremii..." vrand sa sugereze vremea si apoi nu a mai continuat titlul din nu stiu din ce motiv s-a razgandit si a inceput strofa I...

                            ? Manole a pus-o pe Ana la zid si a inceput sa o lucreze.

                            ? Poema "Miorita" circula pe baza orala, adica nu a fost scrisa, din motive tehnice. In balada "Miorita" este vorba de trei ciobani care comploteaza impreuna sa-l omoare pe unul dintre ei. Ciobanul "Mioritei" a spus ca la cap sa-i puie diverse categorii de fluiere.

                            ? Multimile de boieri exploatatori isi tineau banii numerar in pungi. Haiducii ii atacau si ii usurau de bani in toate baladele.

                            ? Balada e o specie a liricii populare inventata de Ciprian Porumbescu.

                            ? Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

                            ? Calin tine de m?na mireasa care are parul lung de fericire. Ea lupta sa puna m?na pe dragostea flacaului.

                            ? Poetul își asteapta iubita ca împreuna sa cutremure o barca.

                            ? Ion Creanga s-a nascut între anii 1887-1889.

                            ? Nechifor Lipan a avut fericita ocazie de a nu se mai ?ntoarce acasa fiind jefuit de niste oameni invidiosi.

                            ? în romanul "Rascoala" personajul principal este poporul si marea masa a taranilor.

                            ? Dimitrie Cantemir a avut un rol ?nsemnat în viata sa.

                            ? Nechifor Lipan statea " pe spate cu fața in jos"..

                            ? Haiducii din doine, balade si idile erau liberi si fericiti ca pasarile, animalele si pestii care zburda prin codri. De cum venea primavara, haiducii cei harnici plecau in padure. Acolo ei cintau suflind din frunza si lasindu-i pe boieri cu buza umflata.

                            ? Latina clasica este o limba moarta, care nu se poate vorbi decit in scris. Dupa caderea Imperiului roman, o parte din latina clasica defuncta a devenit bulgara. Limba romana are la baza latina bulgara, amestecata cu elemente de daca si o groaza de cuvinte slabe. In secolul al XV-lea, limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni.

                            ? De ce se numeste nuvela "La tiganci"?
                            Raspuns : Localitate in care se petrece actiunea este La tiganci.

                            ? Nichita Stanescu este un poet care se mira de orice. El se mira si de faptul ca oamenii aud si au urechi. Pai de ce? El n-a avut urechi? A vazut el vreun om fara urechi? Ma rog, da se zice ca asa este in poezie, sa te miri de toate si sa le pui pe toate unele subt altele, in rînduri scurte, ca sa se vada ca sunt versuri.

                            ? Basmul este o poveste mai lunga, poate fi chiar cât o carte groasa, si are atâtea personaje ca nu le mai tii numarul dar trebuie sa fii atent la fabula ca te int?lnesti cu ea si in final.

                            ? Basmul studiat de noi este Harap Alb si este un basm cult pentru ca este scris de un om cult, Eminescu. Atunci cand cel care scrie basmul este incult si basmul este incult, adica opus basmului cult, dar amândoua basmele sunt frumoase, numai ca unul este scris intr-un fel si celalalt in alt fel.

                            ? în cunoscuta balad? Miorita, sunt descrise câteva întâmpl?ri în care sunt implicate doi criminali, o oaie turn?toare, si un cioban care socheaz? prin prostia lui.

                            ? Toma Alimos era viteaz pentru că cu o m?n? conduceacalul, cu o m?n? își tinea matele si cu o m?n? se b?tea cu Manea..

                            ? Inima este ?mp?rtit? în dou? atricule si dou? testicule...

                            ? Zoe si Tip?tescu se iubeau pe la spate.

                            ? ?mp?ratul avea o gr?din? si în fund un m?r.

                            ? Moromete f?cea p?rtie pe salc?m ca să se dea cu sania.

                            ? Eminescu este trist pentru că nu a reusit să fac? nimic în viata lui.
                            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                            Comentariu


                            • Comentariu


                              • Un bărbat beat, auzind despre eutanasierea c?inilor, ?ntorcându-se acasă, ia un cățel cu el. Sună la ușă, deschide nevasta. El:
                                – Iar asta este o maimuță din junglă.
                                – Care maimuță??? … acesta-i un cățel – spune soția zâmbind.
                                Bărbatul încrunt?ndu-se:
                                – Vorbeam cu c?inele.
                                Ultima editare de Liuian; 24.iun.2020, 17:18. Motiv: orto
                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                Comentariu



                                • Un barbat a salvat fiecare banut castigat in timpul vietii.
                                  Era un adevarat zgarcit cand venea vorba de a cheltui ceva.
                                  Iubea banii mai mult decat orice. Inainte sa moara i-a spus nevestei sale
                                  “Asculta, cand mor, vreau sa iei toti banii si sa-i pui in cosciug cu mine.
                                  Vreau sa-mi iau banii in viata de dincolo”. Dupa care a pus-o sa jure cu mana pe inima ca se va tine de cuvant.
                                  Intr-o zi omul a murit. A fost pus in cosciug, sotia lui statea langa el imbracata doar in negru alaturi de prietena ei cea mai buna.
                                  Cand s-a terminat ceremonia, chiar inainte sa inchida cosciugul, femeia tipa “Stati putin!”
                                  S-a apropiat de cosciug si a pus in el o cutie de pantofi. Cioclu a inchis sicriul si a inceput sa-l coboare in groapa.
                                  “Sper ca nu esti atat de nebuna incat sa-i fi pus banii in cosciug” spuse prietena ei.
                                  - Ba da, raspunse nevasta, i-am promis. Sunt un om credincios si nu pot sa mint. I-am promis ca ii voi pune banii in cosciug alaturi de el.
                                  - Vrei sa spui ca ai pus fiecare banut din banii lui in cosciug?
                                  - Evident. I-am strans pe toti, I-am mutat in contul meu, si i-am scris un cec.
                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                  Comentariu


                                  • La facerea lumii, Dumnezeu ca să-i ajute pe oameni să prospere, a hotărât să dea câte două virturți fiecărei nații. Astfel, elvețienii sunt ordonați și respectuoși, nemții -disciplinați și raționali, englezii - perseverenți și studioși, japonezii - muncitori și răbdători, ungurii - hotăr?ți și buni meseriași, francezii - culți și rafinați, spaniolii - veseli și ospitalieri. La români, i-a spus ?ngerului consilier că românii vor fi inteligenți, cinstiți și buni politicieni.
                                    După ce a publicat hotăr?rea în "Monitorul celest", ?ngerul a remarcat faptul că românii au trei virtuți, spre deosebire de toți ceilalți, care au numai două și l-a întrebat pe Dumnezeu dacă astfel nu ar depăși celelalte nații.
                                    Așa e, a spus Dumnezeu. Să revenim cu o Ordonanță de Urgență, pentru că virtuțile nu se mai pot lua înapoi, în care spunem că nimeni nu va putea folosi mai mult de două în același timp. Se explică astfel de ce românii care sunt inteligenți și cinstiți nu fac politică, cei cinstiți și care fac politică nu sunt inteligenți, iar cei care fac politică și sunt inteligenți nu sunt cinstiți...
                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                    Comentariu




                                    • Limita, este mediul placentar...
                                      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                      Comentariu


                                      • La service
                                        – Ia zi sefule, mi-ai rezolvat masina?
                                        – Suspensia si directia da, la frane nu am putut sa fac nimic…
                                        da’ stai fara grija, ti-am pus un claxon mai puternic…
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu


                                        • La ora de religie, profesoara i-a intrebat pe copii cum cred ei ca si-a petrecut Noe timpul pe arca.
                                          – Eu cred ca a stat si a pescuit…spuse unul dintre copii
                                          Altul, din spatele clasei:
                                          – Sa mori tu, cu doua rame…?
                                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                          Comentariu


                                          • Daca toti copiii, ar ajunge ce doresc parintii lor,
                                            lumea ar fi plina de genii care nu muncesc.
                                            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                            Comentariu


                                            • Ultimele cuvinte ale unor oameni obisnuiti, inainte de a muri.

                                              "- Nu e ceea ce pare, e numai o colega de serviciu..."

                                              "- Pe care pedala trebuie sa apas in curba?"

                                              "- A, e numai un pistol de jucarie!"

                                              "- Arunca-mi odata toporul ala!"

                                              "- Uita-te la prostul ala! Vara sa culegi mure imbracat in blana!"

                                              "- Ador cum stii sa gatesti tu ciupercile!"

                                              "- Numai peste cadavrul meu!"

                                              "- Daca imi crapa iarasi Windows-ul, ma impusc."

                                              "- Hei, de ce apare acolo numaratoare inversa?"

                                              "- Sunteti concediat..."

                                              "- Focurile de artificii arata mult mai bine de aici, de aproape..."

                                              "- Buna ziua, suntem de la Garda Financiara..."

                                              "- Ce miroase a gaz si ce intuneric e..."

                                              "- Tata, de ce mi-ai pus marul pe cap?"

                                              "- Uite! Acum nu mai curenteaza uscatorul de par!"

                                              "- Si acum voi cobori cu bicicleta pana la parter."

                                              "- Atentie, cade pomul! Nu incolo..."

                                              "- Rezist si 5 minute sub apa daca vreti!

                                              "- Sper ca nevasta-mea nu-i acasa!"
                                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                              Comentariu



                                              • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                Comentariu


                                                • Sunt doua lucruri in lumea asta, care miros ca pestele…
                                                  Unul dintre ele. e pestele.
                                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                  Comentariu



                                                  • Pe plaja la Costinesti:
                                                    - Dragule,esti ca un vultur!
                                                    - Dupa privire ti-ai dat seama?
                                                    - Dupa unghiile de la picioare.
                                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X