Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Doua muste:
    - Viata este un rahat!
    A doua, dand ochii peste cap:
    - Si e superba!
    mihais mioveni apreciază asta.

Comentariu

• Iţic vine disperat la rabin:
      - Rabi, rabi, nevasta mea mă înşeală.
      - Divorţează!
      - Da, dar eu nu pot trăi fără ea…
      - Nu divorţa!
      - Da, dar am scandaluri de dimineaţă până seara. Înnebunesc.
      - Divorţează!
      - Da, dar mie în place să mănânc numai ce găteşte ea…
      - Nu-divorţa!
      - Da, dar ea e-o mână spartă, cheltuieşte tot…
      - Divorţează!
      - Dar eu fără ea nu pot, ştie toate socotelile, afacerile.
      - Botează-te!
      - Cum aşa, Rabi?
      - Aşa, ca să mai baţi capul şi unui popă!
      Ultima editare de Liuian; 02.aug.2020, 19:53. Motiv: orto

Comentariu

• Tatal crede ca este momentul sa-si duca fiul la Luvru…
        cand ajung prin dreptul statuiei Venus din Milo, tatal grijuliu, isi intreaba fiul:
        – Fiule, ai nevoie de ceva?
        – Da tati, vreau ciunga!

Comentariu

• Comentariu

• Inrebare - Care este asemanarea dintre un ginecolog miop,si un caine de vanatoare?
            Raspuns - Ambii au nasul umed.

Comentariu

• Mulla Nasruddin îi spunea unui prieten:
              I-am dat unui prieten o bancnota de un dolar pentru ca mi-a salvat viata.
              - Oh, Dumnezeule! si el ce a facut?
              - Mi-a dat inapoi restul de 75 de centi

Comentariu

• Bula, in magazin, dorind sa-si cumpere o păpuşă de ciocolată, incepe să ridice fustiţele la toate păpuşile.
                – Ce cauţi? întreabă vânzătoarea.
                – Caut o fetița, care are mai multă ciocolată.

Comentariu

• Un aborigen, care lucra la o ferma de oi din Australia, intra nervos in cabana sefului sau alb:
                  - Sefule, sotia mea tocmai a nascut un copil complet alb!
                  - Stai putin Jackie- il calmeaza seful- astfel de lucruri se mai intampla.
                  Ai vazut si tu ca la ferma avem sute de oi albe,, iar cateodata mai apare cate un miel negru…este legea naturii.
                  Jackie se gandeste cateva momente,, dupa care spune:
                  - Bine sefule, nu o sa-ti mai fac probleme cu pruncul alb, dar vreau ca si tu sa pastrezi tacerea in legatura cu mieii negri!

Comentariu

• In timp ce-si astepta randul intr-o casa de toleranta, un barbat incepe sa intre in vorba cu proprietarul, un portughez simpatic.
                    - Domnule Joaquin, dupa parerea dumneavoastra carui motiv i se datoreaza succesul acestui stabiliment?
                    - Diversitatii serviciilor pe care le oferim. Aici poti gasi tot ce doresti. Daca vrei o femeie, o poti avea; daca vrei o fata, de asemenea; daca vrei un baiat, la fel.
                    - Deci afacerea este foarte profitabila?- a intrebat barbatul
                    - Oh, desigur! Dar la inceput a fost dificil.
                    - De ce domnule Joaquin?
                    - Imagineaza-ti… la inceput eram doar eu impreuna cu sotia si fiica mea!

Comentariu

• Un politist in autobuz. Inghesuiala mare, caldura. Cineva stranuta. Politistul:
                      – Cine a stranutat?
                      Liniste.
                      – CINE A STRANUTAT? insista politistul grav
                      Lumea nu mai respira. Politistul scoate pistolul si trage doua focuri pe geam:
                      – CINE A STRANUTAT?
                      Toti tremurau, in sfarsit o babuta pe un scaun cu voce gatuita:
                      – Eu am stranutat..
                      – Sanatate mamaie! apoi cu privirea spre ceilalti calatori speriati:
                      – Ni s’a ordonat sa fim politicosi!

Comentariu

• O inspectoare, dupa ce a cercetat conditiile sanitare din brutaria lui Boccala, ii spune proprietarului:
                        - Asculta, unul dintre brutarii tai, intinde aluatul pe pieptul gol pentru a face aluatul pentru pizza!
                        - Ah, asta nu-i nimic - raspunde Boccala, trebuia sa fi venit ieri sa vedeti cum facea covrigii!

Comentariu

• Într-o sală de judecată. Are loc un proces de divorț destul de complicat. Judecătoarea, plictisită, rezolvă o integramă.
                          La un moment dat, soția care era în divorț, spune:
                          – … pe lângă toate celelalte, soțul meu mă numea cu cuvinte murdare şi mă obliga să fac lucruri indecente!
                          – Ce fel de cuvinte? întreabă avocatul.
                          – Mi-e jenă să vi le zic dle avocat, de aceea o să vi le scriu pe o foaie.
                          Scrie soția cuvintele și dă foaia avocatului.
                          Acesta, citește ce scrie acolo: ”Fa curvo, hai să ne (01100110 01110101 01110100 01100101 01101101)”, se îngrozește și dă foaia judecătoarei.
                          Judecătoarea, nemulțumită că a fost deranjată de la activitatea ei “culturală”, ia foaia, o citește, zâmbește, ia un pix și îi scrie răspuns avocatului: ”Azi nu pot, hai mâine!”
                          Ultima editare de Liuian; 11.aug.2020, 19:26. Motiv: https://cryptii.com/pipes/binary-to-text

Comentariu

• Statuia lui Lenin din Piata Rosie era atat de mareata,
                            incat oferea o umbra reconfortanta in timpul verii,
                            proteja impotriva crivatului si dadea posibilitatea pasarilor sa se exprime in numele tuturor rusilor.

Comentariu

• Se întâlnesc doi prieteni:
                              – De ce mergi azi aşa îndoit de spate? Întreabă unul.
                              – Ştii, m-am căcat în pantaloni!…
                              – Bine, bine, dar totuşi nu trebuie să mergi aşa adus de spate!
                              – Da, dar încă nu am terminat…

Comentariu

• – Zi-mi un banc bun, sa-l spun soacrei mele.
                                – Dar ce-i trebuie soacră-tii bancuri?
                                – Nu-i trebuie, dar la bancul ăla pe care mi l-ai spus ieri, era să moară de râs..

Comentariu

Procesare...
                                X