Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Un cuplu de casatoriti isi doreau foarte mult un copil dar nu-l aveau fiindca sotul era steril. Au intrebat multi doctori iar in final unul le-a sugerat ca ar fi bine sa incerce cu un tata substitutiv. Doamna nu prea era de acord, dar sotul a zis ca din partea lui nu e nicio problema, asa ca doctorul a aranjat ca in duminica urmatoare, cand sotul avea sa lipseasca de acasa, un tanar sa vina si sa indeplineasca misiunea. In aceeasi duminica o familie vecina a chemat un fotograf sa faca portretul unui copil. Din greseala, fotograful suna la doamna care-si dorea copil.
    – Buna ziua, doamna! Am venit pentru copil.
    – Hm, intrati va rog! Va servesc cu ceva?
    – Nu, multumesc, alcoolul nu e bun pentru munca mea. Ceea ce as vrea e sa incepem cat mai repede.
    – Foarte bine. Mergem in camera?
    – Poate fi si acolo, dar mi-ar place una aici in salon, doua pe covor si una in gradina.
    – Pai cate vor fi in total? intreba doamna un pic ingrijorata.
    – De regula, cinci. Dar daca mama coopereaza pot fi mai multe. Mi-ar place sa va arat in prealabil cate ceva din ce am facut. Am o tehnica foarte speciala si unica ce le-a placut foarte mult clientelor mele. Priviti portretul acestui copil foarte frumos. L-am facut intr-un parc public in plina zi. Cum s-a mai adunat lumea sa ma vada lucrind! De data asta m-au ajutat doi prieteni, fiindca doamna era foarte exigenta.
    Doamna il asculta stupefiata.
    – Acum priviti fratiorii astia! De data asta mi-a iesit totul in mai putin de 5 minute. Am ajuns, si din doua miscari, priviti ce gemeni mi-au iesit!
    Doamna era tot mai speriata.
    – Pentru asta m-am zbatut un pic fiindca mama era foarte nervoasa si eu i-am zis: “Domna, intoarceti-va in partea cealalta si lasati-ma pe mine sa fac totul!” Ea s-a intors si asa am putut sa-mi termin treaba.
    Doamnei ii venea sa lesine de frica!
    – Putem incepe, doamna?
    – Da, cand doriti.
    – Bine, ma duc dupa trepied.
    – Trepied?!
    – Da, -explica foarte linistit fotograful- aparatul meu e foarte mare si am nevoie de un trepied sa-l sprijin, fiindca nici cu amandoua mainile nu-l pot tine bine…. Doamna! Doamna!!! Doamna!!!!!
    mihais mioveni apreciază asta.

Comentariu

• Postat în original de Liuian Vezi post
      Jurnalul unui taliban mutat in Romania:
      Luni: Ma bligdizezg.
      Marti: A venid baiadu vecinului la mine in gurde, mi-a vurad o vaga ji mi-a omorad gadzelu.
      Miercuri: Am omorad eu baiadu.
      Joi: A venid dadal baiadului la mine gu doada familia ji gu doade rudele za ma omoare.
      Vineri: I-am omorad eu be dodzi.
      Sambata : S-a adunad dod zadul in vadza gazei mele za ma izgoneazga din zad.
      Duminica: Am omorad eu dod zadul.
      Luni: Iar ma bligdizezg.
      Se plictisește pentru că nu a aflat de acest post .....
      Dantim apreciază asta.

Comentariu

• Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot ajutorul ei, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
        – Doamna, dar sunt puse invers …
        Intr-adevar, erau puse gresit… Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele, dar a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:
        – Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
        Educatoarea si-a muscat buza si, inca o data, s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
        – Sunt ale fratelui meu. Mama mi-a zis sa le iau pe astea azi.
        Acum ea nu mai stia ce sa faca … Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
        – Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun în maini ca sa poti pleca afara!
        – Le-am bagat in cizmulite …
        Radu Serban apreciază asta.

Comentariu

• Postat în original de mihais mioveni Vezi post

Se plictisește pentru că nu a aflat de acest post .....
          Adica talibanul sa iasa din poveste, sa vada postarea despre bligdizeala lui, pe care el insusi o relateaza si apoi sa-si modifice trecutul in care se bligdizea, pentru ca a citit postarea, care nu ar fi avut loc, daca el nu se bligdizea, pentru ca....Hai ca mi se impleticeste limba-n gura, de la atata tevatura.

Comentariu

• Ca președinte al Societatii Orbilor, am fost acuzat ca am cheltuit foarte multi bani absolut inutil.
            Asa ca, pentru a le ridica moralul la toti, am organizat un fastuos foc de artificii.
            Ultima editare de Liuian; 18.sep.2020, 18:14. Motiv: orto

Comentariu

• Dintii catre limba:
              - Daca te presam mai tare, te putem taia!
              - O singura injuratura daca rostesc, zburati toti.

Comentariu

• Popescu către fiul său, proaspăt intrat în afaceri:
                – Fiule, acum să-ţi explic ce înseamnă etica în afaceri. Să presupunem că intră o doamnă în magazin şi comandă marfă de 10 de dolari. Împachetezi şi i-o dai. Doamna îţi înmânează 10 de dolari. După ce iese pe uşa constaţi că, din neatenţie, ţi-a dat două bancnote de câte 10 de dolari. Ei, aici intervine etica! Îi spui sau nu partenerului tău de afaceri??

Comentariu

• Un ascultător întreabă la Radio Erevan:
                  – Dacă am diaree, pot să fac baie?
                  Radio Erevan răspunde:
                  – Puteţi, dacă aveţi destulă.

Comentariu

• - N-ai făcut nimic să mă faci fericită!
                    - Darling....
                    - Nici asta nu faci bine!
                    dani 0205 și Dantim apreciază asta.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

Comentariu

• Scufita rosie si lupul, in padure..
                      Lupul: da-mi tot ce ai in cos!
                      Scufita: na’ da’aci, ca tocmai i-l storceam…

Comentariu

• - Marcel - apreciază asta.

Comentariu

• – Dupa ce cunosti o poloneza, daca are, sau nu are chiloti?
                          – Te uiti sa vezi daca are matreata pe pantofi!

Comentariu

• Alinuţa şi fratele ei, fac un om de zapadă în curte. Băiatul zice:
                            - Du-te in casa si adu un morcov. Alinutza:
                            - Aduc doi, ca sa ii facem si nas.

Comentariu

Procesare...
                            X