Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O tanara care poarta o fusta mini ultra-stramta, incearca sa urce in autobuz…
    Problema este ca fusta este atat de stramta incat nu reuseste sa paseasca pe scari…
    Neavand alta solutie, tanara duce mana la spate, desface putin fermoarul si incearca din nou; fara succes, insa!… Duce din nou mana la spate, desface mai mult fermoarul si incerca din nou; iarasi, fara succes!…
    In momentul in care se pregateste sa mai faca ceva fermoarului, o pereche de maini viguroase o prind de talie si o salta direct pe platforma autobuzului…
    Surprinsa, dar si nervoasa, se intoarce catre tanarul vanjos din spatele ei si-i spune:
    – Ce faceti, domnule?!?… Cum de v-ati permis sa faceti una ca asta?!?…
    – Ei bine, stimata domnisoara, atunci cand ati coborat pentru cea de a doua oara fermoarul de la slitul meu, am considerat ca ne cunoastem deja destul de bine!…
    Ultima editare de Liuian; 08.apr.2020, 18:28. Motiv: orto
    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

    Comentariu


    • Intr-un compartiment de tren, un ardelean si un negru student
      in Romania, calatoreau. La un moment dat… :

      A: – Da tu de unde esti nepoate… ?
      N: – Din Africa, mosule.
      A: – Hmmmmm …

      Dupa catva timp.

      A: – Din Africa din Africa, da de unde… ?
      N: – Din Congo, din Brazaville.
      A: – Hmmmmmm …

      Iarasi, dupa catva timp.

      A: – Din Brazaville din Brazaville, da de-al cui esti ?
      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

      Comentariu


      • Pentru a stopa scandalurile de mită, Ministerul Sănătății ?i dotează pe medici cu aparatură de depistat banii marcați

        La ora 3 noaptea suna telefonul:
        – Alooooo…
        – Ma scuzati, n-a trecut o turma de oi pe langa casa dumneavoastra?
        – Da ce, ai rams in urma?

        Evitati urmatoarele accidentele geometrice: “cercurile vicioase” “triunghiurile amoroase” si nu in ultimul rand, “capetele patrate”

        – Cocalarul are aer conditionat?
        – Da
        – Si care este acesta?
        – Tricoul ridicat peste burta

        El in fata oglinzii. Ea:
        – Cum se face ca mereu sunt gata inaintea ta? Hai odata!
        El:
        – Este nevoie de mult mai mult efort, ca sa para ca nu-ti pasa cum arati.

        Doi producători discută la Hollywood:
        – Voi face cea mai bună scenă de bătălie a timpului – spune unul. – scena finală! De pe o parte 25 de mii de soldati, de cealaltă parte alți 25 de mii de soldati și se ?mpușcă între ei…
        – Fantastic. Dar cum vei plăti toți acești oameni?
        – Asta este ideea… Vor folosi gloanțe adevărate…

        Dupa a cincea bere, cei treji din jurul tau, au un comportament neadecvat!

        O gospodina adevarata este cea careia ii creste carnea in mana…

        Doi bețivi, beți topor, stau în Piața Roșie. La un moment dat, văd cum un deltaplan zboară în direcția Kremlinului, dar nici de g?nd nu are să evite zidul acestuia. Se lovește de perete și se prăbușește, iar de sub resturile deltaplanului, iese un bărbat, ce abia se ținea pe picioare.
        Văz?nd această scenă, unul din bețivi, filosofic gîndește în glas:
        – Mdaaaa…. cum e țara, așa sunt și atentatele teroriste…

        Ion si Maria robotesc prin curte.
        Maria ia vaca si pleaca.
        Ion: – Marie, unde mergi?
        Maria: – La taur!
        Ion: – Si cu vaca ce faci?

        Nu vreau sa ma laud….dar cand m-am nascut,doctorii au crezut ca am 3 picioare!

        Un tip a batut azi dimineata la usa si mi-a zis:
        – Va pot rapi 5 minute din timpul dvs. pentru un scurt sondaj de opinie?
        – Imi pare rau amice…i-am raspuns, opinia mea lipseste momentan, e plecata pana jos la magazin.
        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

        Comentariu


        • Intr-o zi frumoasa de vara, ursul si iepurasul se plimbau prin padure. Merg ei ce merg si se intalnesc cu un pitic. Vazandu-i, piticul le zice:
          -Buna frumosilor, uitati, azi am avut o zi buna, si voi sunteti norocosi caci va indeplinesc la fiecare cate trei dorinte! Ursule,
          tu esti primul.
          -Ah, eu imi doresc o Ursoaica tare, cea mai buna din toata padurea…
          Piticul bate din palme, apare o Ursoaica bbbuuunnnaaa, ursul sare cu ea in tufis, face, stiti voi ce, de se cutremura tufisul.
          -Hai, iepurasule tu urmezi!
          -Eu imi doresc sa am un cercel fain in ureche, si o geaca de piele ca lumea!
          -Gata, iepurasule s-a facut! zise piticul. Hai ursule, tu urmezi: a doua dorinta.
          -Eu imi mai doresc o Ursoaica, asa ca prima, ca tare bbuunnaa a fost…
          Piticul bate din palme:
          -Gata ursule, uite-o!
          Ursul o vede, zdup cu ea in tufis, iar se cutremura tufisul…
          -Iepurasule, care ti-i a doua dorinta?
          -Eu vreau o “Harley Davidson” ultimul tip, sa ma plimb cu ea prin padure!
          Piticul bate din palme, iepurasul se suie pe motocicleta, da cateva ture prin padure: bbrrrumm,brrum, bbbrrumm … Era
          fericit, nu alta…
          -Hai, ursule, care ti-i a treia dorinta?
          -Ah, eu le vreau pe toate ursoaicele din padurea asta!
          Piticul bate din palme, ursul sare cu toate ursoaicele in tufis, uuuaaauuu, se cutremura padurea!
          -Hai, iepurasule, care ti-i ultima dorinta? Zi mai repede ca ma grabesc!
          – Eu, pai… eu… as vrea ca ursul sa fie homo!
          Si apoi incaleca repede pe Harley si o taie…
          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

          Comentariu


          • Fata de 14 ani le marturiseste parintilor ca nu i-a venit menstruatia. Parintii nervosi, lacrimand, disperati o intreaba care a fost porcul care a putut face asa ceva? Ea ia telefonul, vorbeste, inchide. Intr-o jumate de ora apare in fata casei un Ferrari ultimul tip, nou nout. Coboara un tip mai in varsta, cu parul alb pe alocuri, imbracat intr-un costum scump si elegant, pantofi asemenea. Intra in casa, o ia hotarat inspre camera de zi si se aseaza intre fata si parinti.
            − Buna dimineata. Mi-a povestit fiica dumneavoastra ce s-a intamplat. Din motive familiale nu pot sa o iau de nevasta dar am o oferta pentru dumneavoastra.
            In cazul in care copilul nascut va fi fata primeste de la mine 3 magazine, doua apartamente, o vila pe malul marii si 500.000 dolari anual.
            Daca va fi baiat ii dau 2 fabrici si tot 500.000 anual.
            In cazul in care vor fi gemeni, cate o fabrica si 250.000 dolari de cap anual.
            In cazul in care fata dumneavoastra pierde sarcina…
            Aici tatal profitand de pauza cauzata necesitatii unei respiratii:
            − I-o mai tragi odata!
            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

            Comentariu


            • Un barbat ajunge la portile raiului si ii cere permisiunea lui Sfantul Petru.
              -Chiar doresti sa intri? – il intreaba Sfantul Petru.
              -Da- raspunde barbatul.
              -Cum te numesti?
              -Aristotel.
              -Aristotel Onasis?- intreaba Sfantul Petru.
              -Da chiar el.
              -Ah, tu esti faimosul armator grec care aveai acel magnific iaht pe care se dadeau petrecerile acelea incredibile cu sampanie si caviar?
              -Da eu sunt- raspunde Onasis.
              -Tu esti cel care a trait cu acea femeie frumoasa, Jaqueline, si care a fost candva Prima Doamna a Americii?
              -Da, eu sunt.
              -Deci tu esti acela care avea acea insula incredibila plina de servitori, flori, piscine si stateai in compania celor mai frumoase femei?
              -Da.
              -Tu esti acela care aveai acces in orice restaurant din lume si care putea face orice doreste?
              -Da eu sunt.
              -In regula- spune Sfantul Petru. Poti intra, dar sa stii ca locul acesta o sa ti se para saracacios, batrane!
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu


              • Urma de tristețe de pe fața lui, era suspicios de asemănătoare cu amprenta unui bocanc!

                Bineinteles, ajutorul psihologului este intotdeauna binevenit. Dar sa injuri este mult mai ieftin!

                Multe femei alearga dupa mine!
                Dar intr-o zi am zis: “Gata cu furatul posetelor”…

                Cum se numesc nevestele de moț??
                S-o ții de moț!
                Dar copiii de moț?
                M-o țuci.

                Autopsia a demonstrat ca pacientul dormea!

                Intr-o fabrica din Rusia, Muncitorii au hotarat sa-si aleaga prin vot secret un nou sindicat. In ziua votarii, fiecarui muncitor i-a fost inmanat cate un plic sigilat, pe care trebuia sa-l introduca in urna de vot din sala de conferinte. Vasili, in timp ce statea la coada, deschide plicul si incepe sa citeasca.
                -Hei! ?i striga un supraveghetor, nu ai voie sa faci asa ceva.
                -Dar vreau sa stiu cu cine votez, raspunde Vasili.
                -Cred ca nu esti in toate mintile. Nu stii ca in Uniunea Sovietica votul este secret?

                – Cand am fost la vanatoare in Africa, am intalnit un leu. Am pus pusca la ochi si am tras, dar nu l-am nimerit. Am tras in continuare pana am ramas fara munitie. Atunci am luat-o la fuga. Leul dupa mine. Am avut mare noroc ca leul a alunecat si am reusit sa scap.
                – Eu, in locul tau, as fi facut pe mine.
                – Dar pe ce crezi ca a alunecat leul?

                – Ai slabit grozav! Ai o dieta noua?…
                – Da. Legume – cartofi, morcovi, sfecla…
                – Le fierbi sau le prajesti?
                – Le SAP !!!

                ‎- Andrei, ce s-a întâmplat în 1558?
                – S-a născut
                Mihai Viteazul.
                – Foarte bine! Dar în 1561?
                – Hmm, a ?mplinit 3 ani!?
                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                Comentariu


                • Au trecut sapte ani de antrenament si disciplina riguroasa, iar zece calugari tineri trebuiau sa dea un ultim test pentru a fi primiti in Sfantul Ordin.
                  Pentru a le fi controlate tentatiile lumesti, au fost aliniati si dezbracati complet, dupa care fiecaruia i s-a legat de organul genital cate un clopotel.
                  Prin fata lor a inceput sa mearga agale o blonda superba, complet dezbracata. Nu s-a intamplat nimic pana la ultimul calugar, cand… ting-a-ling, ting-a-ling, clopotelul a inceput sa rasune.
                  Sarmanul calugar s-a dus imediat la staretul superior si dupa cateva minute de discutii, i s-a permis sa mai repete testul tentatiilor lumesti.
                  Cei zece calugari au fost din nou aliniati si prin fata lor a inceput sa se plimbe o blonda superba . Nu s-a intamplat nimic pana la ultimul calugar, cand… ting-a-ling, ting-a-ling, clopotelul a inceput sa rasune mai tare decat prima data.
                  Doar prin milostivirea Parintelui Superior i s-a permis calugarului sa mai incerce odata, dar daca nici acum nu va trece testul, atunci va fi expulzat din manastire fara nici o discutie.
                  Cei zece calugari s-au aliniat din nou si prin fata lor a inceput sa se miste o frumoasa roscata dezbracata. Cand a ajuns in fata ultimului calugar acesta nu s-a mai putut abtine si clopotelul a inceput sa rasune atat de violent incat s-a desfacut si a cazut pe podea.
                  Calugarul numarul zece si-a acceptat soarta si resemnat a facut cativa pasi in fata pentru a-si ridica clopotelul care tocmai ii cazuse. Nici nu s-a aplecat bine si in spatele sau a auzit noua sunete zglobii: ting-a-ling, ting-a-ling, ting-a-ling…
                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                  Comentariu








                  • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                    Comentariu


                    • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                      Comentariu


                      • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                        Comentariu




                        • Medicul mi-a recomandat insistent sa incetez chefurile.
                          Care medic ?
                          Cel de deasupra noastra !
                          Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:59.
                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                          Comentariu


                          • Comentariu


                            • Intra un tip intr-un bar, se duce la barman si-i zice:
                              -Ba, daca io-ti ridic masa asta, fara sa misc nimic de pe ea, asa cum e acum, imi dai o sticla de whisky?
                              -Da, domne, iti dau, da hai sa te vad.
                              Se concentreaza asta si ridica masa fara s-o atinga, fara sa miste nimic de pe ea, etc. Ii da ala sticla la care asta zice:
                              -Acum sa fluiere careva.
                              Fluiera unu de-acolo si masa se lasa incet jos.
                              A doua zi intra din nou asta-n bar, se duce la barman, ii zice:
                              -Da acu, daca-ti ridic masa aia de biliard fara s-o ating, fara sa misc bilele de pe ea dai trei sticle de whisky?
                              -Dau da se te vad c-o ridici
                              Se pune asta, se concentreaza, se concentreaza si deodata incepe masa sa se ridice incet, nimic nu se misca pe ea, totul ok. Ii da baramanul sticlele, asta pune din nou pe unul sa fluiere, masa se lasa jos, frumos. A treia zi intra asta-n bar, se duce la barman:
                              -Am ridicat masa asta, masa de biliard, da acu uite, daca-i ridic pu*a mosului ala de-acolo (era unu hodorogit de tot) dai o lada de whinsky?
                              -Ba ai ridicat tu masa de biliard si ce-oi mai fi ridicat, da asta n-ai cum s-o faci. Hai ca-ti dau.
                              Se duce asta, se concentreaza se concentreaza, se concentreaza, liniste deplina in carciuma, si deodata incepe mosului sa i se scoale. Cand i se scoala de tot, toata lumea incepe sa aplaude da mosu scoate pistoalele:
                              -Care fluiera-l impusc!
                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                              Comentariu


                              • Nu mica i-a fost surpriza macelarului, cand s-a trezit cu un schelet in magazin. Invingandu-si teama, l-a intrebat:
                                – Ce ar dori domnu’?
                                – As dori niste muschi!
                                Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:56.
                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                Comentariu


                                • se intalnesc doi adeleni:servus ma ioane
                                  servus vasilica
                                  ce faci ioane ?
                                  ma, uite plimb melcul
                                  ma ioane dar frumos melc ai
                                  ma vasilica am avut unul mai fain dar a fugit si nu l-am mai prins.

                                  Comentariu


                                  • Anunt scris la o gradinita: “Va rog sa nu luati in seama ce spun copiii ca fac aici, pentru ca nici noi nu luam in seama ce spun copiii ca faceti acasa”

                                    Kaflin dorea sa plece intr-o vacanta, dar nu stia ce sa faca cu cainele sau. Asa ca suna managerul unui hotel si il intreaba pe acesta daca permite accesul cainilor in hotel.
                                    Acesta ii raspunde:
                                    -Stimate domnule, am lucrat in aceasta bransa de mai bine de treizeci de ani si niciodata nu am fost nevoit sa chem politia ,pentru a calma un caine agitat si turbat la fragedele ore ale diminetii. Pana acum nici un caine nu a incercat sa-mi dea cecuri false. Niciodata un caine nu a dat foc asternuturilor pentru ca si-a uitat tigara aprinsa in pat. Nu am gasit niciodata in bagajul unui caine prosoape si scrumiere care sa apartina hotelului. Asadar, cainele dumneavoastra este binevenit la noi. P.S. Daca imi promite ca veti fi ascultator, atunci il puteti insoti si dmneavoastra.
                                    Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:55.
                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                    Comentariu




                                    • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                      Comentariu



                                      • Pedofilul intră la un bordel și spune madamei:
                                        – Un copil aș vrea, am șanse aici?
                                        Madame strigă:
                                        – Laura, coboară! Avem un client.
                                        Pedofilul raspunde:
                                        – Dar poate umbla deja?
                                        Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 18:00.
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu


                                        • La un festival, mai multi indivizi de diferite nationalitati se
                                          laudau cu succesele popoarelor lor.
                                          Rusul:
                                          – La noi Sasa strunjeste 1000 de piese pe minut !
                                          Ceilalti:
                                          – OOooo…
                                          Americanul:
                                          – Noi avem un portocal care face 5000 de portocale pe zi…
                                          Ceilalti:
                                          – OOooo…
                                          Românul:
                                          – La noi este un cioban care cand ii intra in erectie vin 20 de
                                          porumbei si se aseaza pe organul lui…
                                          Americanul:
                                          – Hai ma terminati, bai rusule da-te-n mortii ma-ti cu 1000 de
                                          piese pe minut…
                                          Rusul:
                                          – Da ba, scoate numai 100, acuma pe bune, de ce sa mint…
                                          Americanul:
                                          – E, si portocalul ala scoate numai 50 de portocale, ce naiba,
                                          cine a mai vazut asa ceva…
                                          Românul:
                                          – Da baieti, s-o dau si eu pe bune: la ciobanul ala cind vine al
                                          20-lea porumbel si se aseaza, ii scapa putin gheruta…
                                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                          Comentariu


                                          • Ateii din România s-au rugat în Săptăm?na Mare la Dumnezeu să le dea puterea să nu creadă…

                                            In paradisul comunist, echivalentul sfantului Petru (un fel de sef de personal) opreste pe unul care voia sa intre si il intreaba:
                                            – Ce calificative te recomanda ca sa poti intra aici?
                                            – Pai pe pamant, tatal meu era un industrias foarte bogat. Mama mea provenea dintr-o familie de comercianti ajunsi. Eu? Am fost un autor de succes si, in fine, dupa ce am strans o avere mare, m-am casatorit cu o baroana.
                                            Ajungand aici cu expunerea sa, portarul abia mai rasufla de furie:
                                            – Si dupa toate astea, ai pretentia sa intri in paradisul nostru comunist???
                                            Umil, candidatul a mai adaugat o fraza:
                                            – M-am gandit ca numele meu poate sa ma ajute. Ma numesc Karl Marx
                                            Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:54.
                                            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                            Comentariu



                                            • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                              Comentariu


                                              • masa de paste
                                                sotia il intreaba pe sot: ai mancat ?
                                                el o imita:"ai mancat"
                                                sotia:nu ma mai imita !
                                                sotul:"nu ma mai imita"!
                                                sotia:te iubesc!
                                                sotul:da am mancat.
                                                Ultima editare de Dumitrescu Cornel; 17.apr.2020, 13:49.

                                                Comentariu


                                                • într-o dimineata, micutul Johnny se trezeste plangand:
                                                  “Mamico, mamico! Mi-a fost asa de frica! M-am trezit si am fugit spre patul tau, dar nu erai in el.Apoi am fugit spre patul lui taticu si nici el nu era acolo. Dupa aceea am fugit spre patul meu si nici eu nu eram in el!”

                                                  Șoferul prudent se uită în ambele sensuri, înainte de a trece pe roșu!

                                                  Zambetul, este al doilea lucru superb pe care femeile il pot face cu buzele.
                                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                  Comentariu


                                                  • – Spune-mi, te rog, atunci când un om spune ca parul meu miroase frumos, e hărțuire sau nu?
                                                    – Nu, în opinia mea este un compliment.
                                                    – Și dacă omul este pitic?
                                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X