Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sa ne mai inveselim putin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Spre sf?rșitul slujbei de Duminică preotul întrebă:
    – Câți dintre dvs și-au iertat dușmanii ? 80% au ridicat m?na. Preotul insistă cu întrebarea. Toți răspund de data asta, cu excepția unei bătr?nele.
    – Doamna Nelly…dvs nu sunteți dispusă să vă iertați dușmanii ?
    – Eu nu am dușmani, răspunse blând.
    – Doamnă Nelly, asta este foarte ciudat. Câți ani aveți dvs ?
    – 99, răspunse dansa. Parohia se ridică în picioare și aplaudă la unison.
    – Oh, Doamnă Nelly, puteți veni aici în față să ne spuneți cum se poate ajunge la 99 de ani, fără să ai nici un dușman ? Dulcea Doamnă Nelly vine în față, se ?ntoarce cu fața spre enoriași și spune:
    – Pentru că deja au murit toți, nenorociții dracului!!!
    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

    Comentariu


    • ?n cadrul unei partide de v?nătoare, un bărbat elegant din Stockholm ?mpușcă o rață. Pasărea cade însă, în ograda unui fermier, care susține că v?natul ?i aparține, întrucât a căzut pe teritoriul său.

      -E pasărea mea, insistă orășeanul care a dobor?t rața. Fermierul sugerează ca disputa să fie tranșată în stil vechi, cu un „șut neaoș”: -Eu ?ți trag un șut cât pot de tare în boașe, apoi tu faci la fel cu mine. Cine urla mai puțin ia pasarea.
      Bărbatul e de acord. Astfel, fermierul ?i trage un șut strașnic în partile sensibile. Când își revine, orășeanul șopteste cu greu:
      –Bine. Acum e rândul meu.
      -Lasă, zice țăranul. Poți să păstrezi rața.
      Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

      Comentariu


      • De ce are veverița coada în spate?
        Ca să stea ea în față!

        De ce nu fuge un melc?
        Ca să nu ?i f?lf?ie ochii.

        Cum trece un american strada?
        Se uită în stânga, în dreapta… în sus și apoi traversează.

        De ce femeile cu s?nii mici sunt harnice?
        Pentru că nu pot sta cu m?inile în s?n.

        De câți psihologi e nevoie ca să schimbe un bec?
        De unul singur… cu condiția ca becul să vrea!

        Ce ?nseamnă o femeie gravidă pentru canibali?
        Un ou Kinder cu surprize.
        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

        Comentariu



        • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

          Comentariu


          • Copii, de ce spunem limba maternă și nu limba paternă?
            Fiindcă mama vorbește cel mai mult acasă.

            De ce ținea Mihai Viteazul securea în m?na st?ngă?
            De mâner!

            Cu ce seamănă o jumătate de portocală?
            Cu cealaltă jumătate.

            De ce vorbesc femeile în timpul actului sexual?
            Fiindcă sunt conectate la o sursă de inteligență.

            Ce e mic, negru și îl doare inima?
            Adrian Copilul Minune.

            Cum obții lumina cu ajutorul apei?
            Speli geamurile!

            Ce poți să mai dai jos de pe o secretară goală?
            Directorul.

            Ce ?i spune cafeaua zahărului?
            Fără tine, viața mea ar fi amară.
            Ultima editare de Liuian; 18.apr.2020, 09:41. Motiv: Am inlocuit un link nefunctional, cu cateva bancuri seci. Nu am gasit buton de stergere, doar editare.
            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

            Comentariu


            • Zorro vede o tipă care arăta super. Ca să o impresioneze, face un „Z” pe gard.
              La care tipă spune încântată:
              – Uau, Zuperman!

              – Visez să fiu miliardar ca tatăl meu, zice Bulișor.
              – Tatăl tău este miliardar?
              – Nu! Și el visează!

              Două fantome stăteau de vorbă:
              – Auzi, tu crezi în oameni?

              Un om mergea liniștit prin deșert când, deodată, ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Mai merge și iarăși ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Merge mai departe: la fel, iarăși ia o palmă. Se uită în dreapta, în stânga, în spate, nimeni. Se uită în sus: senin. Și uite așa a luat omul nostru trei palme din senin.
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu




              • Un bărbat gras stătea în fața unei grădinițe. La un moment dat, vine la el o educatoare și-l întreabă:
                – Nu vă supărați, așteptați un copil?
                Ca replică, barbatul gras spune:
                – Nu. Așa sunt eu, mai gras!
                Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:52.
                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                Comentariu



                • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                  Comentariu


                  • ANUNȚ: T?năr frumos, student, nu beau, nu fumez, am o mașină beton, casă cu 12 camere, părinți bogați, nu vreau nimic, am scris doar ca să mă laud.

                    Un cal intră într-o bibliotecă și… și știm că ți-am pierdut interesul deja. Dacă intra într-un bar, erai interesat de glumă, nu?

                    Un om mergea pe cal și dintr-o dată a căzut. De ce?
                    S-a terminat calul.
                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                    Comentariu


                    • Comentariu


                      • Cum afli cand cascavalul cu mucegai nu mai e bun?

                        Invatatoarea:
                        -Copii, astazi am sa va explic cum vin pe lume copiii mici.
                        Si Adriana, din ultima banca:
                        -Da’ noi astia care ne-am tras-o deja, putem iesi afara la o tigara?
                        Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:51.
                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                        Comentariu


                        • O tipa catre un tip :
                          – Voi scrie deasupra patului meu ca esti un prost ! Sa stie tot orasul .
                          Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 17:50.
                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                          Comentariu



                          • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                            Comentariu



                            • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                              Comentariu




                              • Ultima editare de Liuian; 26.apr.2020, 18:08.
                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                Comentariu














                                • Ultima editare de Liuian; 26.apr.2020, 18:15.
                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                  Comentariu



                                  • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                    Comentariu














                                    • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                      Comentariu


                                      • Ultima editare de Liuian; 26.apr.2020, 18:14.
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu










                                        • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                          Comentariu








                                          • Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                            Comentariu


                                            • Dacă tot suntem la capitolul glume ..... propun o metodă de siguranță împotriva transmiterii virusului în timpul jocului de tenis: în locul fileului se montează un panou de plexiglas cu grosime de 4mm, ?nălțime 1,5m și lățime egală cu lățimea mesei de tenis; în acest panou sunt realizate 5 orificii cu diametrul de 60mm distribuite la o ?nălțime de 25cm față de nivelul mesei; în timpul jocului, mingea poate trece prin orificii, lateral sau peste panoul de plexiglas. Restul regulilor vor fi stabilite de jucători, de comun acord ..... Pentru jucătorii foarte bine antrenați se poate folosi și un plexiglas netransparent ....sau alt material ....
                                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                              FH: Butterfly - Dignics 80
                                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                                Dacă tot suntem la capitolul glume ..... propun o metodă de siguranță împotriva transmiterii virusului în timpul jocului de tenis: în locul fileului se montează un panou de plexiglas cu grosime de 4mm, ?nălțime 1,5m și lățime egală cu lățimea mesei de tenis; în acest panou sunt realizate 5 orificii cu diametrul de 60mm distribuite la o ?nălțime de 25cm față de nivelul mesei; în timpul jocului, mingea poate trece prin orificii, lateral sau peste panoul de plexiglas. Restul regulilor vor fi stabilite de jucători, de comun acord ..... Pentru jucătorii foarte bine antrenați se poate folosi și un plexiglas netransparent ....sau alt material ....
                                                Daca asta este o masura de protectie impotriva covid, rezulta ca / covidul are peste 6cm in diametru, si nu va putea trece prin acele orificii. (:
                                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                Comentariu



                                                • ....Eu am postat poza, fara sa ma uit la ea Daca mai e cineva care nu s-a uitat la ea, sa anunte, altfel....
                                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                  Comentariu


                                                  • ATENTIE :
                                                    Tuturor celor care vor consuma bauturi alcoolice cu ocazia sarbatorilor si nu numai, vreau sa va dau un sfat si sa va impartasesc o experienta proprie avuta recent. Acum 2 zile am fost la restaurant si dupa o cina minunata cu prietenii mi-am dat seama ca am baut prea mult. Asa ca, m-am hotarat sa fac ceva ce n-am mai facut niciodata. Am lasat masina la restaurant si am luat autobuzul spre casa ….. unde spre surpinderea mea am ajuns intreg si sanatos. Dar si mai mare mi-a fost surprinderea stiind ca n-am mai condus niciodata un autobuz. Nu stiu de unde l-am luat si e inca parcat in curte….
                                                    Ultima editare de Liuian; 29.apr.2020, 18:04. Motiv: Am sters bancurile grupate in calup.
                                                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X