Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CONCURS tenisdemasa.ro - 15 ani !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CONCURS tenisdemasa.ro - 15 ani !



    16 iunie 2005 este data la care a fost înregistrat oficial domeniul www.tenisdemasa.ro.
    De 15 ani forumul este punctul de întâlnire al pasionaților de tenis de masă din România.
    De 15 ani forumul este partenerul circuitului de tenis de masă Amatur România, alături de care a crescut, s-a dezvoltat, s-a âmbunătățit.
    De 15 ani, prin intermediul forumului, comercianții de echipamente pentru tenis de masă și-au făcut cunoscute produsele și ofertele.
    De 15 ani forumul "colectează" aproape toate știrile și informațiile legate de tenisul de masă românesc și internațional.
    ?n 15 ani s-au str?ns peste 9.000 de utilizatori care au creat peste 20.000 de topicuri ce totalizează mai bine de 500.000 de mesaje!!!

    Cu această ocazie te provocăm la un CONCURS.

    CE TREBUIE SĂ FACI?
    Lasă un mesaj în acest topic în care să ne spui care este cea mai amuzantă amintire/întâmplare de la masa de joc la care ai participat/asistat.
    (dacă e ?nsoțită și de o fotografie/video este și mai bine)


    ATENȚIE: Este permisă o singură postare/utilizator.

    DURATA CONCURSULUI:
    Vor intra în concurs toate mesajele postate până în data de 21 iunie 2020, ora 23:59.

    PREMII:
    1 x Față de paletă Butterfly DIGNICS 09C
    1 x Față de paletă Butterfly Tenergy 05
    1 x Față de paletă Butterfly Rozena
    1 x Față de paletă Butterfly Roundell
    10 x Tricouri Butterfly T-shirt Special
    10 x Huse de paletă Butterfly Round Case Logo 2019

    C?știgătorii vor fi desemnați prin tragere la sorți (tombolă) care va fi efectuată la începutul lunii iulie 2020.

    Concursul se adresează doar/tuturor utilizatorilor înregistrați pe forumul tenisdemasa.ro

    Succes!

  • #2
    Decembrie 2019, Fălticeni, domnu’ Moldovan dând indicații))))))))
    ?Sometimes I win, sometimes I learn?

    Comentariu


    • #3
      5 Mai 2012, Top Arena - București
      Nu este o amintire amuzanta dar este una foarte draga mie.
      Grupe superioare locul 2:
      Panea Ovidiu - de la care am si pierdut
      Paun Daniel
      Drenea Dan
      16'imi - vs Zamfir Ionel - am condus 2-0, apoi a revenit 2-2, si 8-2 pt el, nu stiu nici in ziua de azi daca "m-a lasat" sau a obosit, pt ca am castigat la avantaje ulterior.
      8'imi - vs Filimon Bogdan - care din pacate nu mai este printre noi, jucator cotat la momentul respectiv mult mai bun ca mine dar pe care l-am incomodat
      urmate apoi de 3 partide de "sah"
      Sferturi - Dumitru Gheorghe
      Semifinale - Bocaniala Norocel
      Finala - Dumitrescu Niculae

      Prima cupa la un turneu A, si cea mai valoroasa pentru mine

      Multumesc Amatur si tuturor colegilor intalniti in aproximativ 12 ani de activitate si multumesc tenisdemasa.ro


      https://www.tenisdemasa.ro/forum/for...mai-2012?8755=

      https://www.youtube.com/watch?v=vHW2...ature=emb_logo

      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

      Comentariu


      • #4

        Cowboy-ul Amaturului!!!. La ora de muls.

        Comentariu


        • #5
          ALBA IULIA 30 Noiembrie 2019,ca si la toate concursurile organizate de Emi strictetea si rigurozitatea nemțească este la ea acasa ,ca șef de grupa am cautat o minge scrisă cu nr mesei ca disperatul ca nu cumva toti cei din grupa sa fim descalificati ))), ca într-un final in aceasi zi sa imi iau revanșa în fața bunului meu prieten Put Gabriel.O zi frumoasa ,încoronata a doua zi cu Unirea.
          lemn Primorac carbon
          fete Andro Rasanter R42 ultramax

          Comentariu


          • #6
            Bună ziua.
            întâmplate la un concurs A la Brăila.
            Jucam cu prietenul meu Adrian Ivan ( din același oraș amândoi) un meci oficial. Conduceam cu 2-0 la seturi și pe fondul relaxării și al priceperii adversarului meu mă egalează la seturi. Vine setul final, schimbăm terenul la 5-4, jucam str?ns până la 10-10,ajungem la 11-10 pentru mine la care eu zic că trebuie să schimbăm terenul iar. Că doar de am ajuns la 11. Adi nedumerit schimbă terenul și pierde partida. Acum recunosc, a fost greșeala mea dar la momentul respectiv eu eram ferm convins ca am dreptate și așa este regulamentar.
            Și în ziua de astăzi am reproșuri de la domnul Ivan.

            Comentariu


            • #7
              Cea mai amuzantă amintire au fost de fapt două, cu același amic, la o competiție în afara Amatur: la 1-2 la seturi s-a dus să-și felicite adversarul crez?nd că e 1-3, s-a terminat până la urmă 1-3. In alt meci, la 3-1 s-a dus în celălalt teren crez?nd că e 2-1 la seturi, când deja câștigase, l-a câștigat și pe următorul.

              Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                La un concurs la Slobozia, acum mai bine se un an, fiica mea mi-a areastat paleta și apoi îmi arăta pe margine și căteva scheme de încălzire, deși avea numai 3 ani...
                R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                Comentariu


                • #9
                  La un concurs din jud Harghita, 2019, un jucator "nou nout" cu MP 0 , participa la un concurs Amatur pentru prima data, si cistiga direct locul I la categoria A+I. Ulterior am aflat ca jucase in Ungaria in ceva campionat regional. Acum chiar mi se pare amuzant cum "lupul-de categorie OPEN" a dat iama in tarcul cu "oi-de categorie A+I". Actualmente "lupul" joaca in haita lui,( la OPEN).

                  Comentariu


                  • #10
                    Turneu 27 iulie 2013 Dej prima mea lagatura cu acest circuit ,de atunci Dejul a ramas una din locatile mele preferate cu foarte multe amintiri frumoase si prieteni deosebiti

                    Comentariu


                    • #11
                      Greu să selectezi doar un moment. Totuși am profitat că domnul Moise a înregistrat meciul din care pun secvența următoare.



                      La mulți ani tenisdemasa.ro!
                      Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 18.iun.2020, 16:16.
                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • #12
                        2019 turneu la dej,grupe superioare cu tintas adrian ,unde in setul doi am castigat cu 4 tusuri si 3 netzuri. Recunosc ,pina atunci nici unul nu am patit asa ceva , 7 puncte intr-un set. La multi ani ! "tenisdemasa.ro"
                        LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                        Comentariu


                        • #13
                          La .multi ani!
                          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                          Comentariu


                          • #14
                            La mulți ani, tenisdemasa.ro!
                            Eu o să combin două imagini din două turnee Amatur:
                            Moinești 16.05.2015 - Când era să-i fur Intruder-ul lui Sebi Rojniță, noroc că nu mi-a intrat tot capul în cască, de arăt ca un alien - ciclop.
                            Brăila 06.11.2015 - Cu Marius și Mădălina la Turneul Pescarul AmaTur.





                            P.S.
                            Bonus o porție de saramură pentru gurmanzi!

                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • #15
                              Turneul campionilor judeteni 2019 la Bistrița!!!
                              București 1, singura echipă care a câștigat toate 5 meciuri în inferioare, toate cu 3-1 (când un coechipier a pierdut un meci, ceilalți 3 au avut grijă să câștige). îmi aduc aminte că primele 45 de minute am tremurat de emoții încontinuu pentru coechipierii mei. Pentru mine, cea mai tare competiție ever!!! Atunci când nu doar unul contează, ci întreaga echipă!!!

                              Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

                              Blade: Andro Treiber H
                              Fh: Nittaku Fastarc G-1
                              Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                              Comentariu


                              • #16
                                07.09.2019 este data la care am luat contact pentru prima data cu acest minunat circuit. în grupele inferioare aveam sa joc cu cel care ma va elimina intr'un final din competitie și anume Radu. De atunci îmi doresc o revanșa, din păcate de câte ori ne'am mai întâlnit (3 ori dacă nu ma înșel) rezultatul a fost același. Revanșa e în așteptare

                                La mulți ani!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Anul trecut in octombrie, la Aiud, grupa superioara. Incep primul meci apoi dupa cateva schimburi, adversara ridica mana. Prind mingea in mana, ma uit in jurul meu sa caut vreo minge "aterizata" in tarc si nu vad nimic. Ma uit la Andra si-i spun ca am oprit ca a ridicat mana. Aaa, zice, nu, asa sunt eu, mai zvapaiata . Zambim amandoi si repetam punctul. Fix acelasi lucru s-a intamplat in meciul urmator cu Gelu din Targu Mureș. Pana atunci si de atunci, n-am mai patit si nici auzit vreo chestie de genul asta . Din pacate poze/fimari nu am.
                                  La multi ani tenisdemasa.ro si abia astept sa ne vedem la turnee!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cel mai interesant Turneu ...la un nivel foarte ridicat

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      23 august 2014 ,turneu Aplus la Bistrița , cazare la o pensiune intr- o camera cu 3 paturi la mansarda , Adi Dinu a pus rucsacul pe un pat de la margine, Nae Avram pe celalalt pat de la margine iar eu a trebuit sa aleg patul din mijloc, peste noapte am fost plouat, geamul de deasupra patului a ramas deschis.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Turneul Final Sibiu,meciul cu Fodoran Junior din grupele superioare,unde fiecare eram susținuți de prieteni.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          La mulți ani tenisdemasa.ro!

                                          Cea mai amuzantă amintire pe care o am este din 2017, când am mers la turneu la Râmnicu Valcea.

                                          Trebuia să mă întâlnesc cu George Dospinescu la metrou la Lujerului să mă ia cu mașina. Am plecat în grabă de-acasă, iar în metrou mi-am dat seama că mi-am uitat acasă paleta și telefonul și nu stabilisem exact la care ieșire de metrou să ne întâlnim.

                                          Când am ajuns la Lujerului m-am plimbat disperată vreo 10 minute între ambele guri de metrou până l-am văzut pe George și am răsuflat ușurată.

                                          La turneu m-am descurcat binișor. La unele meciuri am jucat cu paleta lui George, la altele cu o paletă ?mprumutată de la standul Viva și am reușit să trec de grupa inferioară. Am fost foarte surprinsă și mîndră de mine

                                          Ultima editare de Tzupy; 21.iun.2020, 15:51.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de alx_vass Vezi post
                                            2019 turneu la dej,grupe superioare cu tintas adrian ,unde in setul doi am castigat cu 4 tusuri si 3 netzuri. Recunosc ,pina atunci nici unul nu am patit asa ceva , 7 puncte intr-un set. La multi ani ! "tenisdemasa.ro"
                                            Daca se premiaza acest post, ai putea sa-i dai lui Adrian o fața...
                                            Pentru cate a patimit

                                            Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              La mulți ani tenisdemasa.ro!
                                              Sunt foarte multe întâmplări amuzante la care am participat/asistat, unele sunt surprinse pe canalul meu de YouTube și pagina de FB "Tenis de masa Brașov".
                                              17 Noiembrie 2018, Turneu B Brașov - protagonist Ștefan Patrick - serva NV





                                              Ultima editare de Oktaw Marius; 21.iun.2020, 18:08.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Alaturi de Darius Movileanu - Campion european si modial la Tenis de masa
                                                Aici eram la sala de sport a liceului Ion Heliade Radulescu din Targoviște in anul 2016 la Campionatul Judetean de Tenis de masa Dâmbovița!

                                                Blade: XIOM Feel ZX3
                                                Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                                Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Salutare! Sunt multe faze frumoase și multe amintiri, dar una de care ne-am adus aminte chiar azi după concursul de la Tulcea a fost acum 5 ani la un turneu la Brăila. Luasem bătaie de la Stamate Eduard în superioare după ce am condus cu 2-0 și 10-6 și ma plângeam apoi lui Manea Mihăiță... între timp se anunță meciurile eliminatorii și pica Manea Mihăiță cu Stamate. Atunci Manea îmi spune "Vino sa vezi ce ușor îl bat pe Stamate, ca să ?nveți și tu". începe meciul și Manea tot pierdea puncte, se face 2-1 pentru Stamate, iar Manea spune :" Vezi cum.... l-am obosit?" Bineînțeles ca a fost 3-1 pentru Stamate, dar Manea a rămas odihnit
                                                  Ultima editare de Iulian Gherasim; 21.iun.2020, 22:25.
                                                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X