Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reactii adverse/ efecte secundare dupa vaccinarea anti Covid-19

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Reactii adverse/ efecte secundare dupa vaccinarea anti Covid-19

    Cum o modalitate de inscriere la turneele Amatur o reprezinta completarea schemei de vaccinare, as vrea ca in acest topic sa mentionam daca am avut sau nu efecte secundare/reactii adverse dupa vaccinarea impotriva Covid-19.
    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

  • #2
    Genul: masculin;
    Varsta: 31 de ani;
    Starea de sanatate: fara afecțiuni medicale preexistente;
    Vaccin: Pfizer - BIONTech;
    Data vaccinarii (doza 2): 19-06-2021;
    Reactii adverse: durere la locul injectarii.
    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

    Comentariu


    • #3
      Am făcut Astra, schema completă pe 12.06, n-am avut nicio reacție, in afara de topspinul mai bine cadrat.

      P.S: nu se cere obligatoriu vaccinul

      Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post
        Am făcut Astra, schema completă pe 12.06, n-am avut nicio reacție.

        P.S: nu se cere obligatoriu vaccinul

        Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
        Ai dreptate. Am precizat ca o modalitate de inscriere o reprezinta vaccinarea, nu ca ar fi si singura. Nu as vrea sa se inteleaga ca recomand vacinarea, ci am vrut ca prin acest topic sa-i informam si pe altii in privinta eventualelor reactii adverse.
        "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
        https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

        Comentariu


        • #5
          eu am ales cea mai simpla si sigura metoda pentru a evita posibilele reactii adverse
          Ultima editare de alexv; 30.aug.2021, 12:56.
          Viscaria /Tenergy 05 Hard fh/Tenergy 05 bh

          Comentariu


          • #6
            Luna Mai, vaccin Moderna,fără reacții adverse

            Comentariu


            • #7
              Mi-a crescut media in Amatur...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post
                Am făcut Astra, schema completă pe 12.06, n-am avut nicio reacție, in afara de topspinul mai bine cadrat.

                P.S: nu se cere obligatoriu vaccinul

                Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
                Oricum nu te-ajută niciun vaccin să participi la turnee fără să superi "lumea"!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de meme6513 Vezi post

                  Oricum nu te-ajută niciun vaccin să participi la turnee fără să superi "lumea"!
                  L-am făcut și pe ăla pe ascuns, dar când a aflat... ))

                  Comentariu


                  • #10
                    Am aflat:
                    Datorita ratei foarte mari de infectare cu Covid,
                    DSU a fost nevoit sa extinda restrictiile de circulatie pentru cei nevaccinati.
                    Astfel, acestia nu vor mai avea voie, nici in centrele de vaccinare!
                    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu m-am vaccinat cumva pe ascuns, adică mi-am făcut drum până la Decathlon dar m-am dus la etaj la programare la vaccinare, la distanță de doua luni. Deși toți care s-au vaccinat spun că nu au simțit nimic, ?i contrazic. Eu am avut foarte multe reacții adverse și mi-a fost foarte nasol destulă vreme :

                      - soția a urlat că dacă m-am vaccinat fara ca ea să știe, tot așa m-aș fi putut duce și la amante
                      - rudele din partea soacrei, din Moldova au zis că nu se poate avea încredere în mine, pochii lor de la Rădeni (căutați subiectul cu pochii extremiști din Neamț care s-au rupt de BOR) le-au zis că toți care se vaccinează îl bagă pe dracu' in ei - rudele din partea socrului, din Olt, au zis că dacă m-aș fi dus la biserică pe furiș ar fi fost de lăudat, dar sa mă duc pe ascuns la vaccin demonstrează că sunt un om care face lucruri pe ascuns

                      Așa că nu încurajez pe nimeni care are soacră și rude de soacră sa se vaccineze, eventual să umble cât mai liber și fără mască și să își viziteze des socrii pentru a-i âmbrățișa.

                      Comentariu


                      • #12



                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          ?n 2020, când nu exista vaccinul, dar nici varianta Delta, am prins cele mai multe podiumuri raportate la numărul de turnee. în 2021 după ce m-am vaccinat, rezultatele au fost mult mai slabe. Poate dacă aș fi făcut vaccinarea cu un ser chinezesc, altfel ar fi mers lucrurile ..... sau măcar cu unul rusesc .... dar de .... suntem europeni ..... avem și parteneri strategici ..... VCN (vai de capul nostru) ....
                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                          FH: Butterfly - Dignics 80
                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                          Comentariu


                          • #14
                            Sunt mai puține reacții adverse, decât la antigripal. Și le-am făcut pe ambele.
                            Doza 3 Pfizer acum 7 zile, iar 7 zile înainte de aceasta, am făcut antigripal.

                            Fără reacții adverse.


                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X