Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Locatii de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: sali de tenis de masă bucuresti

    Locatia tineretului pe yahoo maps:
    http://map.yahoo.com/#mvt=h&lat=44.4721 ... =bucharest
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • Re: Locatii in București

      Alte sali acoperite mai stie cineva ?
      Sau are cineva un loc maricel pt cel putin 3-4 mese de inchiriat ?

      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

      Comentariu


      • Re: Locatii in București

        in 178 au deschis din nou hala mare... e spatiu mult acum. voi reveni cu poze.
        TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

        Comentariu


        • Re: Locatii in București

          da, chiar e ok acum in Pub 178...ai spatiu destul, atmosfera nu e sufocanta (poate parea putin frig la inceput, dar dupa cateva jocuri e ideala)...chiar nu-mi pare rau ca imi "pierd" 40-45 minute cu drumul pana acolo...
          --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
          --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

          Comentariu


          • Re: Locatii in București

            In 178 chiar e super ok acum ... spatiu mare, mese ok ... si sa nu mai zic de faptul ca am inceput sa ne adunam acolo o comunitate destul de mare de iubitori ai acestui sport ...
            Lemne: 1. Primorac carbon off + / 2. Kiso hinoki V off -
            Fete: 1. Tenergy 05 2.1 black / Tenergy 64 2.1 red / 2. Butterfly Solcion 2.1 red / 2.1 black

            Comentariu


            • Re: Locatii in București

              Ma poate ajuta cineva ?
              doresc sa fac tenis de performanta de ceva timp dar nu am gasit niciun club nimic ... dak stie cineva add cc_mnx si discutam acolo .. multumesc

              Comentariu


              • Re: Locatii in București

                Se aduna cineva sambata dimineata in IDM? Daca da, jucati doar intre voi, cei care va cunoasteti sau acceptati si nou veniti?

                Comentariu


                • Re: Locatii in București

                  Nimeni?

                  Comentariu


                  • Re: Locatii in București

                    Caut un loc de antrenament (indoor) in jumatatea de nord a Bucureștiului (inclusiv Mogosoaia, Crevedia chiar ). Mai exista alte locatii decente in afara de cele descrise mai jos de mine?
                    1.Strand Tineretului (Primo Nebiolo nr.1). - conditii f.bune dar nu reusesc sa rezerv o masa acolo de 2 sapt.- se pare ca e un fel de "circuit inchis" sau deja au prea multi abonati.
                    2.IDM - relativ ok. Nu se pot face rezervari. Dupaamiaza dupa 17.00 gasesti numai masa la fumatori - destul de deranjant. Spatiu disponibil relativ mic.
                    3.Complex Studentesc Tei-(Str.Oltetului,la fosta Cupola) - din pacate inchis din oct. pana in aprl.-mai.
                    Multumesc.
                    Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                    FH: Donic BlueFire M1 2.0
                    BH: Donic BlueFire M2 2.0

                    Comentariu


                    • Re: Locatii in București

                      Salut si eu sunt foarte interesat de o sala sau ceva in centrul bucurestiului sau pe aproape de el si eu joc in 178 dar am auzit ca urmeaza sa faca creasca pretul destul de ciudat si sunt dezamagit de asta pentru ca am cunoscut aici niste jucatori foarte foarte buni deci va rog daca aveti sugestii pls spunetimi si mie sunt foarte foarte pasionat de acest joc !!!! ( id mess alexandru.cris)

                      Comentariu


                      • Re: Locatii in București

                        Alte alternative nu prea ai :
                        1). http://www.idmclub.ro/tenis.php , mese butterfly
                        2).In incinta strandului Tineretului - strada Primo Nebiolo nr.1 (intre Muzeul satului si Institutul Agronomic). Mese de joc Stiga EXPERT, profesionale, aprobate ITTF. Program:9-22. Relatii la telefon 0722 775 905.
                        3).http://www.mazicon.ro/tenis-de-masa.php

                        Comentariu


                        • Re: Locatii in București

                          Postat în original de teodorus29
                          Alte alternative nu prea ai :
                          1). http://www.idmclub.ro/tenis.php , mese butterfly
                          2).In incinta strandului Tineretului - strada Primo Nebiolo nr.1 (intre Muzeul satului si Institutul Agronomic). Mese de joc Stiga EXPERT, profesionale, aprobate ITTF. Program:9-22. Relatii la telefon 0722 775 905.
                          3).http://www.mazicon.ro/tenis-de-masa.php
                          Primele 2 locatii le-am mentionat si eu. Am fost si la ultima, la Mazicon, problema e ca e f.departe de mine - in Ghencea (mie imi trebuie undeva in Nord). Alt incovenient e ca anul trecut nu s-a putut juca in sala multa vreme, fiind preferat aerobicul. In continuare, astept alte sugestii de posibile locatii in jumatatea de Nord a Bucureștiului...
                          Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
                          FH: Donic BlueFire M1 2.0
                          BH: Donic BlueFire M2 2.0

                          Comentariu


                          • Re: Locatii in București

                            Locuiesc in Afumati. Mi-am luat de o luna o masa de tenis dar m-am saturat sa joc singur (ridic jumatate de masa si o tacanesc asa pana nu mai vad bine bila).
                            1. Sunt persoane din zona, interesate sa jucam impreuna la mine (seara sau in weekenduri)?
                            2. Poate cineva sa-mi indice in Voluntari locuri unde pot juca seara cu alti parteneri sau mai ales un antrenor?
                            3. fftopic: Ma straduiesc sa progresez, am incercat sa-mi construiesc un return board pt a exersa topspin dar rezultatul e dezamagitor. Din lipsa de partener, ma gandesc serios sa achizitionez un robot. Are cineva experienta cu astfel de masinarii? Ce model imi recomandati? Dl "tibi" imi recomanda cu caldura noul robo-pong 2050 dar pretul e cam mare si as prefera sa iau 1050 in prima faza si sa-l upgradez mai tarziu cu sistemul de reciclare al bilelor. Intrebarea este daca 1050 are exact aceleasi performante ca 2050 da ii lipseste doar sistemul de reciclare.
                            Multumesc.
                            Victor
                            Blade 1:Butterfly BalsaCarbo X5 OFF
                            FH: Tibhar Nimbus
                            BH: Butterfly Tenergy 05

                            Blade 2ONIC BAUM Exclusive OFF
                            FH = XIOM Omega III
                            BH = XIOM Omega III

                            Comentariu


                            • Re: Locatii in București

                              Postat în original de vikusor
                              Locuiesc in Afumati. Mi-am luat de o luna o masa de tenis dar m-am saturat sa joc singur (ridic jumatate de masa si o tacanesc asa pana nu mai vad bine bila).
                              1. Sunt persoane din zona, interesate sa jucam impreuna la mine (seara sau in weekenduri)?
                              2. Poate cineva sa-mi indice in Voluntari locuri unde pot juca seara cu alti parteneri sau mai ales un antrenor?
                              3. fftopic: Ma straduiesc sa progresez, am incercat sa-mi construiesc un return board pt a exersa topspin dar rezultatul e dezamagitor. Din lipsa de partener, ma gandesc serios sa achizitionez un robot. Are cineva experienta cu astfel de masinarii? Ce model imi recomandati? Dl "tibi" imi recomanda cu caldura noul robo-pong 2050 dar pretul e cam mare si as prefera sa iau 1050 in prima faza si sa-l upgradez mai tarziu cu sistemul de reciclare al bilelor. Intrebarea este daca 1050 are exact aceleasi performante ca 2050 da ii lipseste doar sistemul de reciclare.
                              Multumesc.
                              Victor
                              E un club sportiv pe langa primaria din Voluntari unde se mai intanlesc prietenii si joaca un tenis de masă. Au 2 mese profi.
                              Blade : Donic Waldner Diablo Senso
                              Fh : Joola Mambo C
                              Bh : Yasaka Mark V GPS

                              Comentariu


                              • Re: Locatii in București

                                Se joaca in Voluntari, undeva pe langa politie,pentru detalii despre locatia exacta cauta la topicul `turneu Voluntari`.Acolo gasesti si un antrenor meserias, Paul Chiru se numeste.

                                Comentariu


                                • Cluburi, locuri de practicat tenis de masă București

                                  Cine stie ce locuri de practicat tenis de masă sau cluburi de antrenamente se gasesc in București in zona Unirii - Tineretului - Vitan sau prin zona.
                                  Eu deocamdata sunt inscris la un club de langa Tineretului, la Palatul Copiilor, dar as vrea sa joc si in alte locuri cu plata, deoarece la clubul meu nu am posibilitatea asta.
                                  As fi foarte recunoscator daca mi-ar recomanda cineva un loc bun de jucat, cu conditii bune.
                                  Multumesc mult
                                  Lemn: Bty Petr Korbel FL
                                  FH: Bty Tenergy 64 2.1
                                  BH: Bty Tenergy 64 2.1

                                  Comentariu


                                  • Re: Cluburi, locuri de practicat tenis de masă București

                                    Galion- Fizicienilor.
                                    Conditii modeste, dar gasesti parteneri de orice calibru.
                                    TsE

                                    Comentariu


                                    • Re: Cluburi, locuri de practicat tenis de masă București

                                      La galion pare destul de interesant. Chiar maine ma duc. Alte locatii imi mai puteti recomanda?
                                      Lemn: Bty Petr Korbel FL
                                      FH: Bty Tenergy 64 2.1
                                      BH: Bty Tenergy 64 2.1

                                      Comentariu


                                      • Re: Locatii in București

                                        Club 178, zona Berceni, Str. Luica (colt cu Bd. Ctin Brancoveanu la o distanta de ~50m fata de intersectie)
                                        --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                                        --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                                        Comentariu


                                        • Re: Locatii in București

                                          am 49 de ani unde pot juca tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • Re: Locatii in București

                                            Postat în original de elena61
                                            am 49 de ani unde pot juca tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • Re: Locatii in București

                                              Bine ai venit Elena
                                              In principiu la cluburi se merge in formatie...
                                              Dar exista intotdeauna posibilitatea sa joci cu jucatorii excedentari de la mesele vecine. La Galion sala este supravegheata de doamna(e) si te pot ajuta chiar ele pentru parteneriat. Incearca intai un telefon acolo.
                                              TsE

                                              Comentariu


                                              • Re: Locatii in București

                                                Salut,
                                                Acum ca s-a desfiintat sala de tenis de la Strandul Tineretului, mai exista vreo sala in București care sa aiba conditii la fel de bune ca in IDM ? Stie cineva?
                                                Multumesc
                                                DHS Hurricane King Neo
                                                DHS Hurricane 3 Neo
                                                Butterfly Tenergy 25

                                                Comentariu


                                                • BUCURESTI ..SALA TENIS.. .10 IUNIE

                                                  VA ANUNTAM CA IN JURUL DATEI DE 10 IUNIE SE VA DESCHIDE O NOUA SALA DE TENIS IN CENTRUL BUCURESTIULUI ,Strada Tabacarilor Nr.7 Sector 4, in incinta"Pionierul" ,in spate la fostul restaurant budapesta,langa maternitatea bucur.CA DOTARI,2 MESE DONIC WORLD CHAMPION TC (mese pe care se joaca in campionatele mondiale),6 MESE DONIC WALDNER 25 APROBATE ITTF,ROBOT PROFESIONAL ROBOPONG 2050,PALETE DONIC ,INSTRUCTOR TENIS ATESTAT,AER CONDITIONAT,BAR CU TOATE DOTARILE(ceai infuzie,cola,limonada,fresh portocale,bere,frappe,inghetata,ciocolata calda,sandwich).PROGRAM NONSTOP.MAI MULTE DETALII IN CURAND PE http://www.animalkingdomclub.ro/ .TEL 0752602965.

                                                  Comentariu


                                                  • NOU ...SALA TENIS BUCURESTI... ANGAJAM PERSONAL CALIFICAT

                                                    ANGAJAM INSTRUCTOR TENIS SI PERSONAL SERVIRE SALA....OFERIM ABONAMENTE AVATAJOASE PT SCOLI ,LICEE,CORPORATII,CLUBURI TENIS .................................................. .................................................. ........................ .................................................. .................................................. .............................. VA ANUNTAM CA IN JURUL DATEI DE 10 IUNIE SE VA DESCHIDE O NOUA SALA DE TENIS IN CENTRUL BUCURESTIULUI ,Strada Tabacarilor Nr.7 Sector 4, in incinta"Pionierul".CA DOTARI,2 MESE DONIC WORLD CHAMPION TC (mese pe care se joaca in campionatele mondiale),6 MESE DONIC WALDNER 25 APROBATE ITTF,ROBOT PROFESIONAL ROBOPONG 2050,PALETE DONIC ,INSTRUCTOR TENIS ATESTAT,AER CONDITIONAT,BAR CU TOATE DOTARILE(ceai infuzie,cola,limonada,fresh portocale,bere,frappe,inghetata,ciocolata calda,sandwich).PROGRAM NONSTOP.MAI MULTE DETALII IN CURAND PE http://www.animalkingdomclub.ro/ .TEL 0752602965. ....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X