Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Locatii de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de adishorul Vezi post
    Este cumva sala de tenis in zona piata Unirii sau piata Alba Iulia? Ms
    din cate stiu eu, NU!
    PS: este, totusi, o sala la palatul copiilor, la d-l Macarenco, langa parcul tineretului.
    asta ar fi, sa zicem, mai aproape de p-ta unirii.
    Viscaria
    FH - tenergy 05
    BH - tenergy 05 fx

    Comentariu


    • Postat în original de Red1978 Vezi post
      din cate stiu eu, NU!
      PS: este, totusi, o sala la palatul copiilor, la d-l Macarenco, langa parcul tineretului.
      asta ar fi, sa zicem, mai aproape de p-ta unirii.
      Multumesc. Am mers cu metroul la IDM a fost ok.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • Postat în original de adishorul Vezi post
        Multumesc. Am mers cu metroul la IDM a fost ok.
        banuiesc ca stii ca exact langa e(ra) top tenis ...
        Viscaria
        FH - tenergy 05
        BH - tenergy 05 fx

        Comentariu


        • Postat în original de Red1978 Vezi post
          banuiesc ca stii ca exact langa e(ra) top tenis ...
          Sigur ca da, acum ceva timp am fost si la un turneu la Top Tenis Arena ��
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post
            Am trecut ieri pe la etaj, spatiul e mult mai mic si abia au evacuat ce fusese inainte. Slabe sanse mai fie sa fie ceea ce a fost, asa cum era sala, aia cu bunele si relele ei.

            Ultimele vesti erau cum ca 01.10, dar probabil va mai dura.
            Spusu-mi-s-a, ca s-ar fi deschis sala de la Grand Arena, si ca sunt vreo 6 mese....
            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

            Comentariu


            • Postat în original de Liuian Vezi post
              Spusu-mi-s-a, ca s-ar fi deschis sala de la Grand Arena, si ca sunt vreo 6 mese....
              da, s-a redeschis, dar sunt cateva neajunsuri. adica vreo doua: mocheta pe jos si destul de cald.
              Viscaria
              FH - tenergy 05
              BH - tenergy 05 fx

              Comentariu


              • Am fost la Grand Arena, dupa redeschidere. Mi se pare ok spatiul. Pare mai prietenos decat vechea locatie. Deocamdata, ca si temperatura, iarasi mi se pare ok (e totusi rece si afara) Nu m-a deranjat sa joc pe mocheta, insa nu stiu in timp cat o sa reziste. Sunt deja vreo 12 mese, cu posibilitatea de a creste numarul lor. Pretul este de 15 lei in cursul saptamanii si 20 in wk. Este interzis consumul bauturilor alcoolice in sala. O sa atasez si un scurt filmulet.
                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                Comentariu


                • Buna ziua, stie careva exact denumirea exacta a paletelor(daca sunt pre-asamblate) sau exact ce build custom au cele din IDM?

                  Comentariu


                  • 1.Este cald 2 au gauri in podea. 3 mocheta mi se pare proasta, mereu dupa ce iei mingea de pe jos are nisip,praf pe ea. 4 mesele is sub orice critica. 5 este asezata prost mai ales cand joci si iti trec clienti prin spate, pe mine unu ma deranjeaza cand joc, tre sa ma opresc cand trece cineva prin spate. 6 daca daca ajungi random la tenis nu ai cu ce palete sa joci, au buretele rupt etc. 7 fileu jalnic.8 nu au la vanzare produse, de niciun fel. 9 nu am vazut niciun vestiar. 10 doamna care e la casierie are
                    impresia ca lucreaza la o sala de tenis din londra si are salariu 10 mii de euro, ma pune la masa x unde fileul era vai mama lui si m am dus la alta masa, ca de ce nu vreau unde a zis ca asa ma trecut ea pe foaie ca is la masa x, mentionez ca doar o masa era ocupata.

                    Comentariu


                    • Postat în original de 88pendulum Vezi post
                      1.Este cald 2 au gauri in podea. 3 mocheta mi se pare proasta, mereu dupa ce iei mingea de pe jos are nisip,praf pe ea. 4 mesele is sub orice critica. 5 este asezata prost mai ales cand joci si iti trec clienti prin spate, pe mine unu ma deranjeaza cand joc, tre sa ma opresc cand trece cineva prin spate. 6 daca daca ajungi random la tenis nu ai cu ce palete sa joci, au buretele rupt etc. 7 fileu jalnic.8 nu au la vanzare produse, de niciun fel. 9 nu am vazut niciun vestiar. 10 doamna care e la casierie are
                      impresia ca lucreaza la o sala de tenis din aici londra si are salariu 10 mii de euro, ma pune la masa x unde fileul era vai mama lui si m am dus la alta masa, ca de ce nu vreau unde a zis ca asa ma trecut ea pe foaie ca is la masa x, mentionez ca doar o masa era ocupata.
                      Am fost acolo înainte de carantină. Personalul comunică brut. Covorul, așa cum s-a scris anterior, este foarte murdar. Nu este foarte plăcut să ridici o minge de tenis căzută de pe acest covor de fiecare dată. Mesele de tenis sunt situate aproape una de cealaltă, motiv pentru care întâlnești deseori jucători de la mesele de tenis vecine. Singurul avantaj pentru mine este că acest club sportiv este situat lângă casa mea.
                      Apropo, vă rog să-mi spuneți, în timpul carantinei, este permis să joace tenis cu prietenii pe stradă la masa de tenis din curtea casei? (teritoriul casei este deschis tuturor).

                      Comentariu


                      • Bună ziua!

                        Referitor la întrebarea dvs, în curtea casei puteți juca cu cine doriți, dacă aveți o masă de tenis. Carantina în deplinul sens al termenului este definită de starea de alertă și se poate juca tenis de masă, așa cum de altfel se întâmplă și în parcuri. Meciuri de simplu.
                        Mai trist este că nu vom juca în săli specializate prea curând. Și mai trist, cea mai bună sală de tenis de masă din București (TT Arena), s-a închis.

                        Comentariu


                        • Nu se lasa dl. Dutu !

                          Comentariu


                          • Buna seara!
                            Sunt nou mutat in zona Pacii/Gorjului
                            Exista mese prin aceasta zona? Sau macar prin cartierul Militari ori Drumul Taberei?
                            Scap relativ tarziu de la serviciu, dupa ora 18, si ma omoara traficul sa ajung in alte locatii.

                            Comentariu


                            • Salut! Stie cineva daca s-a schimbat nr de telefon de la Top tenis arena, cea de la idm? Am sunt pe urmatoarele nr de tel si nu sunt conectate
                              0726805579
                              0787393909

                              Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Postat în original de Negoita Ionut Silviu Vezi post
                                Salut! Stie cineva daca s-a schimbat nr de telefon de la Top tenis arena, cea de la idm? Am sunt pe urmatoarele nr de tel si nu sunt conectate
                                0726805579
                                0787393909

                                Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk
                                Sala e închisă din primăvară, urmează să se redeschida curând într-o locație ce va fi comunicată cât de curând.

                                Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

                                Comentariu


                                • Pe 21.oct.2019, 18:44 am pus aici, un comentariu: "Spusu-mi-s-a, ca s-ar fi redeschis sala de la Grand Arena" Il repet.
                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Liuian Vezi post
                                    Pe 21.oct.2019, 18:44 am pus aici, un comentariu: "Spusu-mi-s-a, ca s-ar fi redeschis sala de la Grand Arena" Il repet.
                                    A fost inchisa din martie, s-a redeschis intr-un spatiu mult mai mare si destul de aerisit (spatiu suficient intre mese), pacat de mesele alea la fel ponosite si cu filee improvizate, altfel era o locatie foarte buna.

                                    Comentariu


                                    • Am auzit un zvon ca s-ar deschide o sala maricica in zona Politehnicii/Apaca.
                                      Are cineva mai multe detalii?

                                      Comentariu


                                      • Printr-un concurs de imprejurari, am ajuns azi la sala de la Grand Arena, chiar daca stiam dinainte de conditiile proaste: Mese deformate, fileuri proaste, mantinele pe sub care trece mingea, pereti albi, parchet deschis la culoare, cu denivelari. Totusi cireasa de pe tort, la care nu ajunsesem pana azi, este caldura insuportabila. Nu exista ferestre care sa se deschida, desi exista o foarte mare suprafata vitrata....si ventilatia nu functiona. Unul din partenerii cu care am jucat, nu a mai rezistat si a plecat dupa cateva partide. Cu parere de rau o spun, pentru ca ma avantaja locatia: de evitat aceasta sala (cel putin in anotimpul calduros)
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Liuian Vezi post
                                          Printr-un concurs de imprejurari, am ajuns azi la sala de la Grand Arena, chiar daca stiam dinainte de conditiile proaste: Mese deformate, fileuri proaste, mantinele pe sub care trece mingea, pereti albi, parchet deschis la culoare, cu denivelari. Totusi cireasa de pe tort, la care nu ajunsesem pana azi, este caldura insuportabila. Nu exista ferestre care sa se deschida, desi exista o foarte mare suprafata vitrata....si ventilatia nu functiona. Unul din partenerii cu care am jucat, nu a mai rezistat si a plecat dupa cateva partide. Cu parere de rau o spun, pentru ca ma avantaja locatia: de evitat aceasta sala (cel putin in anotimpul calduros)
                                          Cui ii este frica de balta nu mananca peste.Tind sa cred ca a fost o tentativa de suicid !

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                                            Cui ii este frica de balta nu mananca peste....!
                                            Alo! asta era valabilă în epoca de piatra....Acum, ți-e frica, nu ți-e frica, dai banul și înbuci pestele.
                                            Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                            Comentariu


                                            • S-a deschis sala de tenis de masă TSP Vibe in incinta fostei fabrici Antilopa, statia de metrou Pantelimon. Conditii foarte bune si preturi corecte. Gasiti detalii pe Facebook la pagina TSP Vibe. https://www.facebook.com/TSP-Vibe-106186405214357

                                              Comentariu



                                              • Comentariu


                                                • Salutare! De TT Arena se mai aude ceva?

                                                  Comentariu


                                                  • Salutare. Tot mergand in ultimile 2 luni la IDM Club sa jucam tenis de masa, am inceput sa ne punem intrebarea "Oare unde in alta parte am mai putea juca ?"

                                                    Sunt extrem de curios, care sunt la ora actuala toate locurile din Bucuresti unde se poate juca tenis de masa, in conditii decente.

                                                    De asemenea, in aer liber, chiar nu exista nicio locatie cu mese outdoors decente ? Am vazut 2 mese Cornilleau in parcul din Drumul Taberei, dar din pacate sunt aproape mereu ocupate.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X