Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Piatra Neamt

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

"Nene"@-bubucrys- în mod clar mă confunzi cu careva ...Dacă vrei să discutăm în mod oficial, de ce nu spui aşa?! Ai auzit de insultă?În DEX, definiţia e săracă!Mai sunt o grămadă de "dedesubturi"...dacă insişti! Şi-n felul ăsta putem discuta şi-n mod pe cât de oficial vrei!
    Eram răcit bocnă ar fi o chestie. Şi nu e treaba ta să ştii cât tenis de masă ştiu eu şi nici cu înălţimea nu prea te-am înţeles! Emiţi judecăţi de valoare după cum arată X sau Y? Dezamăgitor, coane!

Nu am schingiuit muierea sau copilul nimănui ca să aflu despre locaţia de la Liceul Forestier. Era afişată pe acest site. Am sunat şi la numărul de telefon precizat, evident. Acel domn mi-a răspuns, politicos, că a predat sala dar că pot să mă duc să joc, fără probleme! Ceea ce am şi făcut, luând de bune toate informaţiile disponibile! Nu s-au precizat pe acest site alte informaţii (că trebuie să fie creştinu' de o anumită înălţime, smerit, cu har, înbisericit etc). Evident, nu am trecut pe acolo să tulbur pacea nimănui. Am vrut doar să joc un tenis de masă cu prietenul meu. Era o masă liberă şi asta m-a nedumerit cel mai tare. Iar domnul care m-a abordat a fost foarte categoric. Prind rapid orice nuanţă în exprimare. Am înţeles, răspicat, că nu pot juca tenis acolo, precum am precizat anterior, în niciun fel, nici pe bani, nici gratis etc.Dar orice daune aş face/ aş fi făcut la acea masă de tenis,sunt genu' ăla că nu plăteşte nimeni după mine!

Dacă vrei să vorbim faţă în faţă, mă găseşti la Tribunalul Neamţ - Secţia comercială. Mă numesc Lupu Gabriel.

Şi pentru că ai insistat atât de mult pe ceea ce nu era relevant (legat la cum arăt, ce tenis ştiu, că-s tare-n gură etc), în loc să dumireşti lumea cum şi-n ce condiţii se poate juca tenis de masă acolo, o să mă interesez şi eu, oficial, care este statutul legal al clubului tău, chit că e privat dar într-o locaţie a unei unităţi de învăţământ!

PS- mai sunt locaţii în oraş unde se poate juca tenis, nu ai exclusivitate pe acest domeniu. Te sfătuiesc să fii atent, foarte atent la exprimare, dacă nu vrei să ajungem să ne cunoaştem pe la vreo sală de judecată. Zic asta de la început, şi eu, ca să nu fie niciun dubiu, nici la mine!

O zi faină!
    lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

Baieti, baieti cu siguranta a fost o neintelegere. @ Zentai, nu te cunosc, dar iti spun cu siguranta ca-s oameni de nota 10 acolo.

Eu joc in CLUJ si am fost primit cu bratele deschise la sala in preajma sarbatorilor de Craciun, chiar daca exista reticienta de inceput. ''Ca asa-i la noi ''

Cine are de castigat din disputa de mai sus? Lasati orgoliile si bucurati-va de tenis.

Va salut!

Comentariu

@bogu- prietene...poate şi eu sunt un băiat de nota 10!
        Nu m-a deranjat, de nici un fel, că era o masă liberă şi că am fost mătrăşit de la uşă! M-a deranjat miştocăreala de după! Dar nici din asta nu mor io! Până la urmă, asta e! Fiecare are îndemânările lui, prietenii lui...etc! Putea să fie un dram de diplomaţie de partea cealaltă a uşii!

Totuşi, eu m-am comportat ştoc! Am intrat pe acest site, am făcut o listă cu locurile unde se poate juca tenis şi am început să verific lista! Am sunat la numărul care era afişat (atunci), m-am dumirit cum stă treaba! Ce-ar mai fi trebuit să fac?! Să intru pe burtă în sala unde se juca tenis şi să încep cu "săru-mâna boierii dumneavoastră!Miluiţi-mă şi pe mine cu un gram de tenis!" )). Aveam portofelul la mine şi am crezut că e un loc unde se poate închiria o masă de tenis. Eroarea mea a fost minimă şi n-a murit nimeni, zic eu, c-am bătut la o uşă crezând că pot juca un tenis în seara cu pricina!

Dar eu nu mai sunt supărat! Viaţa e mult prea faină să ne supărăm dintr-atâta! Ce naiba! )
        Eu tot o să găsesc o masă unde să mă antrenez!

Toate cele bune, la toată lumea! Spor şi baftă la antrenamente!

Gabriel
        lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

Căci la toţi ne vine rândul să recunoaştem c-am greşit, azi a venit rândul meu să recunosc că am greşit şi m-am pripit în aprecierea situaţiei şi a persoanei, mai ales că l-am cunoscut, în persoană, pe domnul Cristian faţă de care am căpătat toată stima! Mulţumesc pentru tot!

Comentariu

Postat în original de Zentai Vezi post
            Căci la toţi ne vine rândul să recunoaştem c-am greşit, azi a venit rândul meu să recunosc că am greşit şi m-am pripit în aprecierea situaţiei şi a persoanei, mai ales că l-am cunoscut, în persoană, pe domnul Cristian faţă de care am căpătat toată stima! Mulţumesc pentru tot!
            Respectul e reciproc sănătate sa avem.
            Nittaku Acoustic
            FH Tenergy 05
            BH Rakza 7 soft

Comentariu

Salutare,

De sambata o sa stau o saptamana prin Piatra-Neamt, la niste rude din partea soacrei, si parca nu as vrea sa patesc ca Zentai, nici macar in gluma, as vrea sa apuc sa bag cateva topspinuri sanatoase inainte de A+ de la Bacau . Exista locuri unde se poate juca?

Comentariu

Pentru jucători de tenis de masă care au tranzit prin Piatra Neamț și sunt doritori de miscare vă așteptăm!!!

Ultima editare de Bubucrys; 20.feb.2020, 20:55.
                Nittaku Acoustic
                FH Tenergy 05
                BH Rakza 7 soft

Comentariu

Am renovat si sala unde avem robotul dar se poate juca si la simplu, apoi voi da drumul la o grupa de copii, sa aiba si Neamțul grupa de copii să mergem la turnee cu ei!!!

Săptămâna asta intra sala mare in renovare

- - - Actualizat - - -

Ultima editare de Bubucrys; 27.feb.2020, 11:46.
                  Nittaku Acoustic
                  FH Tenergy 05
                  BH Rakza 7 soft

Comentariu

Cine a citit topicul
                  Procesare...
                  X