Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Galați

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Galați

    Am tot rasfoit forumul in sus si-n jos sperand sa gasesc si eu un galatean printre atatea alti impatimiti ai tenisului de masa, dar se pare ca ori nu m-am uitat unde trebuie, ori pe aici nu prea sunt. I-mi place acest sport,.....pe care il practic de copil,(niciodata de performanta) numai de placere(de 2-3 ori pe saptamana cate 2-3 ore).
    Am uitat sa ma prezint! Virgil ma numesc, si doresc sa cunosc si alti parteneri de joc.
    FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
    Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
    BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

  • #2
    vb cu horia_galati_2005(id mess)
    TB ALC/05FX

    Comentariu


    • #3
      tenis la galati

      Galațiul a dat una dintre cele mai bune jucatoare de tenis de masă,Gogorita,campioana europeana de juniori,componenta a nationalei care a ocupat locul 4 la CM,campioana europeana de seniori la echipe actualmente jucatoare in Olanda,jucatoare de liga campionilor,jucatoare care din pacate are un "defect genetic" :nu e nascuta la Constanța,s-a apelat la ea doar cand conducerea FRTM era fortata,accidentari etc, o sportiva exemplara,pacat ca putin i-si mai aduc aminte de ea,joaca si acum la cel mai inalt nivel,rezultatele ei se pot vedea pe site-ul federatiei olandeze (era sa scriu FRTM )

      Comentariu


      • #4
        http://www.observator.info/arhiva/2002/ ... /PDF/8.pdf


        http://www.ttvnoordkop.nl/onze%20speelsters.htm


        Stie cineva cum s-a ajuns la decizia care se mentioneaza in articolul din observator?
        TBS/T05

        Comentariu


        • #5
          replay

          E o poveste veche si destul de complicata,inainte de CE de la Zagreb fetelor li s-a promis o prima consistenta pentru locul 1,conducerea FRTM fiind sigura ca nu au nici o sansa in lipsa lui Badescu accidentata la genunchi mi se pare,dar socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea de la Zagreb,Romania (Steff,Nastase,Gogorita,Bogoslov)au cucerit titlul,intr-o finala de vis cu Germania,fetele si-au cerut banii,FRTM nu i-a avut sau nu a vrut sa-i dea si putem spune ca aceasta a fost scanteia care a declansat toate scandalurile ulterioare,dupa aceea Nastase si Gogorita au nascut,acest fapt dand un bun prilej sa fie uitate,Gogorita definitiv,Nastase in proportie de 75 %,de asemenea deranja faptul ca fetele (cu exceptia Bogoslov) erau legitimate la Arad si nu se voia crearea unui pol puternic in orasul de pe Mureș,unde se stia ca fetele au in spate un presedinte extraordinar care ar fi sarit si in foc pentru ele (domnul Roman) sa nu uitam ca din spate venea Dana Dodean,incepea era dinastiei Romanescu,iar odata cu plecarea lui Bozga in Israel,transferul purerii din tenisul de masa feminin la Constanța in mainile lui Filimon,relevant este faptul ca in scurt timp dupa aceea toate senioarele au intrat in diferite conflicte cu FRTM,conflicte create sau intretinute in mod artificial de acelasi Filimon in special dupa ce a pus un umar serios la debarcarea lui Gheorghiu de la lotul de senioare,debarcare care a avut loc intr-un moment cand Badescu era campioana europeana la simplu,Steff la dublu,iar Romania era nr 1 la echipe in Europa,ar mai fi multe amanunte de spus dar consider ca ajungr acest scurt si succint rezumat,in incheiere as mai vrea sa spun un singur lucru Flimon e buzoian,va spune ceva ???????

          Comentariu


          • #6
            In perioada 5 - 7 octombrie va avea loc Cupa Mondiala la Magdeburg ( Germania ) , unde vor participa opt echipe de baieti si fete . Daca baietii au ratat de putin participarea la acest mare eveniment , fetele au ratat aceasta sansa pentru ca au intinerit 100 % echipa . Viitorul suna bine pentru aceste fete foarte talentate ( ma refer la Dana Dodeana si Eliza Samara ) , dar nu se putea face , ca in toata lumea de fapt , la o schimbare treptata de generatii ? De ce nu s-a apelat la un mediator de pace trimis de ONU ca sa aplaneze conflictele ? Acest " razboi civil " dus de FRTM impotriva unor nume mari din tenisul de masa romanesc ( Badescu , Steff , Gogorita etc . ) oare sa nu aiba un sfirsit ? Oare dreptatea este numai de partea celui care are " cutitul " in mina ? Cum se simt cei care vor privi la televizor acest mare eveniment mondial si care aveau puterea sa indrepte lucrurile la timpul lor ?

            Comentariu


            • #7
              Domnule Pingpong va multumesc pentru lamuriri, sunteti o persoana extrem de bine informata, ma bucur din suflet ca sunteti membru al acestui forum. Ma intristeaza in mod deosebit modul in care se fac jocurile in Romania si nonsalanta cu care se da cu piciorul la asa talente si atatia ani de munca. Nu stiu cum se poate aplica un sistem mai drastic de pedepse ca si in Republica Chineza cand avem un numar de jucatori de varf de mii de ori mai mic. Pana si acolo jucatorii care mai calca stramb sunt marginalizati o perioada scurta dar readusi mereu in lot. Sa nu vorbim de faptul ca jucatorii sau jucatoarele noastre nu au facut nimic rau ci doar au avut "defecte genetice" sau aspiratii de a juca la echipe straine si tupeul de a dori sa isi castige existenta jucand tenis de masă.

              Poate ar trebui sa facem o petitie in acest sens si sa vedem daca cineva la un nivel mai inalt e dispus sa analizeze problema asta. Nu stiu ce sanse sunt dar eu m-am saturat de astfel de oameni in astfel de posturi.
              TBS/T05

              Comentariu


              • #8
                Replay

                Probabil ca voi fi acuzat ca postez pe un topic care nu are nici o legatura cu subiectul,dar s-a deschis o "cutie a padorei"in plus datorita faptului ca nu exista acces la site-ul FRTM sunt intr-un fel obligat sa spun adevaruri care dor aici,sper sa fiu inteles si de iubitorii amatori de acest sport,voi posta doar lucruri pe care le pot dovedi 100%,confirmate din cel putin 3 surse diferite sau din acte oficiale,chiar in decursul zilei de ieri am intrat in posesia buletinului oficial al CE de la Bratislava,unde apare o mica surpriza,in delegatia Romaniei la J1 apare ca si participant Pop Sorin (CSM Bistrița) si nu apare Petrescu (Pristavu Câmpulung),jucator care a participat la CE ,cateva telefoane si enigma s-a elucidat,inainte de CE juniorii au fost chemati la Buzău pentru deja "celebrele trialuri",interesant este faptul ca li s-a spus ,sunt 4 locuri pentru CE,unul e a lui Voinea,unul a lui Sargu si restul va bateti pentru celelalte doua,interesante criteriile pentru cei doi,voinea vicecampion,Sargu jucator de pluton si accidentat la genunchi pe deasupra,de asemenea interesant fantul ca inscrierile erau TRIMISE deja,dar s-au aflat doi sportivi care sa incurce socotelile,primul care scapat de "furcile caudine" a fost Turoczy,iar pentru al patrulea loc s-au facut turnee peste turnee da de cumva Pop va castiga vreodata,nu s-a intamplat,Petrescu l-a batut tot timpul si nu s-a mai putut face nimic,de mentionat ca ultimul turneu s-a facut luni, in conditiile cand marti se pleca la CE,despre supliciile la care a fost supus acest baiat la Bratislava de Mircea Dinu,ce sa mai povestim,i s-a impus cumpararea din proprii bani a fetelor de paleta,a incaltamintei,etc,daca nu facea treaba asta nici macar nu ar fi fost trecut pe foaia de concurs,la asa selectie asa rezultate,Romania locul 21 la J1,puneti-va in situatia lui Petrescu cand i s-a imanat diploma de participare si in dreptul numelui scria Pop Sorin.No comment.

                Comentariu


                • #9
                  www.sansabuzoiana.ro/sport.html?aid=120 ... 0de%20masa

                  Citind acest articol eu trag urmatoarele concluzii :
                  -sint convis ca nu dinu mircea a ales Buzăul ca loc de desfasurare a cantonamentului :P
                  - dinu mircea va reveni la Buzău ( atentie , el este buzoian get-beget ) cu prilejul meciurilor din Liga Europeana , dar uita sa spuna in ce calitate ( antrenor , organizator , spectator , etc. )
                  - "... dinu are ca principal obiectiv la acest campionat formarea unei echipe care peste doi ani sa obtina un numar cit mai mare de medalii " Ca sa nu poate fi tras la raspundere pentru esecuri lui dinu mircea i se pun obiective indepartate , uitindu-se ca de doi ani lotul de juniori pe care il conduce a obtinut numai rezultate proaste ! De ce acum doi ani nu a avut acelasiOBIECTIV ? :P :P :P Din componenta echipei care a participat la Europene numai Sargu mai are doi ani de juniorat !!! ( de ce nu a luat in lot minicadetii ? )
                  - Pingpong are dreptate , Petrescu a incurcat sosotelile , pentru ca dinu mircea primise "BILETELUL " cu echipa de mult timp ! Si la cit de inteligent este dinu mircea ( orice s-ar spune , este un timp destept , dar IQ -ul il foloseste in proportie de 101 % numai in interes personal ) sint convins ca de doi ani pastreaza in seif toate "BILETELELE " primite pentru a avea DOVADA ca sa se mai poata uita vreodata in ochii propriului elev, Ovidiu Ionescu ! Nu pot sa uit niciodata celebrele cuvinte spuse de nea Vasile Fodoran " PATURICA , TE-A FACUT iONESCU OVIDIU ANTRENOR ! "
                  - noi locuim la 854 metri de Sala Sporturilor unde s-a desfasurat acest cantonament . Fiul meu a asteptat sa se intimple o minune ca sa poata fi chemat la Lot ! ( de fapt , de doi ani asteapta ) Nu s-a intimplat ! Mai mult , nu a fost chemat la sala nici ca partener ( tocmai venise din Danemarca unde se pregatise cu lotul acestei tari ! ) , nici ca orice altceva ! Putina lume stie ca numele de Ionescu Ovidiu este un nume interzis in Buzău ! Autorul acestui articol nu aminteste nimic de un buzoian adevarat , dinu mircea nici atit ! De doi ani de zile , ziaristii buzoieni, care in trecut mai intii puneau poza lui ovidiu in ziar , si apoi faceau articolul , n-au mai amintit nimic de un fost jucator de tenis de masă din acest oras , de N ori medaliat la Nationale , medaliat la open-ri si BRONZ LA EUROPENE ! Explicatia e simpla : la B 90 se bea si se maninca bine ! Nu poti rata o masa dupa meciurile din Liga Europeana care se desfasoara la Buzău !

                  P.S. Stiu ca un nume proriu ca dinu mircea se scrie cu litere mari dar , cind vreau sa scriu corect , mi se blocheaza calculatorul ! Despre lucrurile bune care le-a facut acest antrenor pentru fiul meu , dar si despre tot ce I-A FACUT in ultimii doi ani as vrea sa scriu odata...

                  Comentariu


                  • #10
                    Caut partener de joaca 0747778858.
                    In Galați!!!!!!!!!!
                    FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
                    Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
                    BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

                    Comentariu


                    • #11
                      sunt nou pe aici salut pe toata lumea.sunt din galati si oricand va stau la dispozitie pentru un joc

                      Comentariu


                      • #12
                        Faceti si un turneu beton de inaugurare?

                        Comentariu


                        • #13
                          Ne pregatim sa organizam un turneu A.

                          Speram sa fie sala gata........

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Galant
                            Postat în original de filo
                            Faceti si un turneu beton de inaugurare?
                            TOTUL...ABSOLUT TOTUL este gata si va asteapta la Galați.
                            Mese Tibhar super bune ( de campionat mondial ) 10 la numar, 5 verzi la etajul 1 si 5 albastre la etajul 2 , tabele de scor Tibhar, suporti de tabele de scor ...evident ...Tibhar.., Canapele din piele, sucuri, apa, cafea, sistem de sonorizare de nota " 10 + ", caldura ( pe linga cea din calorifere si cea ...sufleteasca )...
                            In rest ...Va asteptam pe 1 martie la concurs.
                            salut !
                            cred ca ar fi bine sa luati legatura cu Filo si Leorda sa vina sa va ajute la organizarea acestui turneu <<de axceptie>> pt. ca , o sa fie peste 100 de participanti (cred eu ), daca nu o sa fie limitat nr. de jucatori.
                            daca o sa fie limitat nr. de participanti , va rog sa anuntati din timp ca sa nu pierd inscrierea.
                            !!! FELICITARI !!! si !!! SUCCES !!!
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de ursuleanvasile
                              Postat în original de Galant
                              Postat în original de filo
                              Faceti si un turneu beton de inaugurare?
                              TOTUL...ABSOLUT TOTUL este gata si va asteapta la Galați.
                              Mese Tibhar super bune ( de campionat mondial ) 10 la numar, 5 verzi la etajul 1 si 5 albastre la etajul 2 , tabele de scor Tibhar, suporti de tabele de scor ...evident ...Tibhar.., Canapele din piele, sucuri, apa, cafea, sistem de sonorizare de nota " 10 + ", caldura ( pe linga cea din calorifere si cea ...sufleteasca )...
                              In rest ...Va asteptam pe 1 martie la concurs.
                              salut !
                              cred ca ar fi bine sa luati legatura cu Filo si Leorda sa vina sa va ajute la organizarea acestui turneu <<de axceptie>> pt. ca , o sa fie peste 100 de participanti (cred eu ), daca nu o sa fie limitat nr. de jucatori.
                              daca o sa fie limitat nr. de participanti , va rog sa anuntati din timp ca sa nu pierd inscrierea.
                              !!! FELICITARI !!! si !!! SUCCES !!!
                              am vorbit deja cu filo......cred ca o sa vina lume dar nu cred ca se ajunge la 100 de persoane.oricum anuntul il vom posta in acest week-end iar timp de inscriere este suficient.

                              va asteptam cu placere!

                              Comentariu


                              • #16
                                ptr dn Virgil scuze pentru intirziere dar dupa cum ai vazut sa deschis o sala de tenis de masă in Galați pe cosbuc si e foarte bine.daca vrei sa joci tenis acolo poti gasi un partener bun.DE obicei baieti se intilnesc dupa ora18 cam de 2-3 ori pe saptamina

                                Comentariu


                                • #17
                                  super

                                  cand este acest turneu pana la urma?
                                  sau a fost deja ??
                                  sala este cu plata sau cum? se poate trece pe acolo daca ajung prin Galați?
                                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    are cineva nr de tel al dl zainescu corneliu?am de luat o revansa
                                    timo boll zl
                                    tenergy fx

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      multumesc
                                      timo boll zl
                                      tenergy fx

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: In Galați se joaca tenis???

                                        Buna Virgil
                                        am abonament la sala ADR, caut si eu partener (pentru tenis de masă), poate ne gasim si jucam ...daca te mai intereseaza tel meu 0723/155641
                                        Petre

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: In Galați se joaca tenis???

                                          Nea Dutu,.... Petre ,...... sau oricare un altul ce vine pe la sala sunt mai mult decat suficienti sa ma multumeasca.... numai sa reusesc sa ajung si eu pe acolo, dar nu mai spun nimic ca am fost cel mai neserios amator de ping-pong de pana acum (cu atat mai mult cu cat ma laud ca imi si place)
                                          FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
                                          Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
                                          BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: In Galați se joaca tenis???

                                            virgile zau asa.......mai treci pe acolo ca ruginesti de tot

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: In Galați se joaca tenis???

                                              http://www.miniclip.com/games/table-tennis/ro/http://www.miniclip.com/games/table-ten ... nament/ro/
                                              mai sunt astea doua...ceva mai complexe...
                                              Lemn: LKT Instinct+
                                              FH: Bryce FX 2.1
                                              BH: Bryce FX 2.1

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: In Galați se joaca tenis???

                                                Va multumesc, si va doresc un PASTE fericit tuturor!
                                                PS
                                                Sper sa nu va para rau ca mi-ati trimis acele link-uri (atunci cand ne vom intalni la masa .....)
                                                FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
                                                Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
                                                BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: In Galați se joaca tenis???

                                                  ... toata stima....
                                                  FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
                                                  Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
                                                  BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X