Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sugestii pentru ranguri utilizatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • gabikr
    a răspuns
    Postat în original de Vali 100% Vezi post
    Am spus dintotdeauna ca pentru a putea posta pe acest forum ar fi necesar o taxa anuala de user,asa ca-s 100% de acord !
    Nu cred ca este necesar, ba chiar ar fi in dezavantajul site-ului, cu atat mai mult al userilor...nu prea am vazut forumuri unde trebuie sa platesti pentru a posta, probabil doar pe acelea de intalniri, sau pe site-uri XXX...
    Din punctul meu de vedere, nici donatiile intr-un anumit cont nu ar fi necesare, atat timp cat acest forum prezinta activitatea unei asociatii legal constituite, unde se plateste cotizatie de catre fiecare membru...nu vad de ce nu s-ar gasi bani in conturile asociatiei pentru achizitionarea softului;... nu stiu cat costa acesta, dar ma gandesc ca nu ar trebui sa depaseasca valoarea a doua mese Donic Persson Classic 25, cu fileu cu tot...( )
    Daca acest soft costa mult mai mult, s-ar putea ca toate donatiile noastre oricum sa nu ajunga...hehe

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Nu stiu cati din userii noi ar dori sa plateasca pentru a avea acces la forum !
    In acest caz s-ar reduce drastic numarul utilizatorilor ceea ce n-ar fi deloc bine pentru trafic. Un trafic bun iti poate aduce si venituri, nu mai spun ca prin reclame se mai pot "compensa" si parte din chetuieli.
    Cred ca varianta cu "donatii" e mai plauzibila, in plus, nimeni nu te va dezbraca in pielea goala (fara sa-si doreasca acest lucru) iar pedepsele sunt mai mici !

    Lasă un comentariu:


  • Vali Suta
    a răspuns
    Am spus dintotdeauna ca pentru a putea posta pe acest forum ar fi necesar o taxa anuala de user,asa ca-s 100% de acord !

    Lasă un comentariu:


  • Scuba
    a răspuns
    Ok, asteptam vesti . Si numarul de cont daca va fi cazul .

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Postat în original de grasomega Vezi post
    Pai hai sa cumparam versiunea full. Unde-i contul ala pentru donatii?
    Se va trece cat de curand la versiunea 5 de vBulletin, vedem atunci ce vom face.

    Lasă un comentariu:


  • Emil Tudor
    a răspuns
    Subscriu si eu... la cata lume viziteaza acest forum si cate concursuri sunt postate aici. Merita si ceva bani.

    Lasă un comentariu:


  • grasomega
    a răspuns
    Pai hai sa cumparam versiunea full. Unde-i contul ala pentru donatii?

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    E posibil sa diferentiem pe sectiuni cu versiunea full "Thanks/Like/Don't like".

    Lasă un comentariu:


  • PRIZA TOK
    a răspuns
    Referitor la acordarea punctelor de reputatie,propun sa NU se acorde aceste puncte subiectelor care n-au legatura stricta cu tenisul de masa,gen ”muzica amatur”,”sa ne mai inveselim nitel”,etc.Aceste puncte trebuie acordate numai strict subiectelor legate de tenis de masă.Clau poate sa ne spuna daca este posibil sa se faca o diferentiere in acest sens.

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Postat în original de gabikr Vezi post
    Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...
    Am facut modificarile. Intr-adevar e importanta si reputatia.
    titlu reputatie vechime Nr posturi
    boboc <=0 <30 zile <10
    cadet 1 >30 zile >10
    junior 10 >90 zile >50
    senior 50 >180 zile >150
    maestru 150 >365 zile >1000
    intelept 300 >700 zile >2000

    Lasă un comentariu:


  • dado_daniel
    a răspuns
    Mie imi placea cand eram "raza de lumina in ochii tuturor", asa mai orbeam si eu adversarul la masa si dadea pe langa minge

    Lasă un comentariu:


  • Cosnic
    a răspuns
    Postat în original de clau Vezi post
    In prima faza am vrut sa avem useri din toate categoriile si sa nu existe o vanatoare dupa like-uri.
    Daca cresc acum "baremul" se vor supara multi ca au fost "retrogradati".
    Dar aveti dreptate, chiar trebuie ridicata putin stacheta in privinta rangurilor. Mai astept alte pareri care sa sustina acest lucru.
    Clau, mai taie din ele.... Suntem un forum mic, dar plin de: "raza de lumina in ochiii tuturor" , "Idealul unui forumist", "este deja o vedeta"
    Pe langa asta, prea usor se ajunge "Senior".
    Nu are nimeni niciun motiv sa se supere ca a fost detronat. Conditiile sunt egale pentru toti. Eu unul nu am nicio problema cu asta!

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Postat în original de gabikr Vezi post
    Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...
    In prima faza am vrut sa avem useri din toate categoriile si sa nu existe o vanatoare dupa like-uri.
    Daca cresc acum "baremul" se vor supara multi ca au fost "retrogradati".
    Dar aveti dreptate, chiar trebuie ridicata putin stacheta in privinta rangurilor. Mai astept alte pareri care sa sustina acest lucru.

    Lasă un comentariu:


  • gabikr
    a răspuns
    Postat în original de clau Vezi post
    titlu reputatie vechime Nr posturi
    boboc <=0 <30 zile <10
    cadet 1 >30 zile >10
    junior 5 >90 zile >50
    senior 30 >180 zile >150
    maestru 100 >365 zile >1000
    intelept 250 >700 zile >2000
    Toate 3 conditiile trebuie indeplinite simultan.

    Astept in continuare sugestii si imbunatatiri pe aceasta tema.
    Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...

    Lasă un comentariu:


  • Scuba
    a răspuns
    Ma alatur și eu celor dispuși sa cotizeze la upgrade. Nu mi se pare normal sa stați sa va chinuiți sa ștergeți de m?na din baza de date diverse chestii. Chiar și fara astfel de "scamatorii" administrarea/moderarea mananca mult timp!

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Facem offtopic:
    Era vorba de un calificativ acordat nu pentru o "schimbare marsava de pret".
    Era pentru un post total neutru, in care omul isi promova produsul si scadea pretul, ceva de genul:
    "Lemnul valabil la vanzare cu pret scazut la 110 lei".
    Deci a fost sau o greseala sau un "nu-mi place" gratuit.
    Sper ca m-am facut inteles.
    PS: multumim pentru sugestia cu un "calificativ de atentionare", nu mi se pare necesara.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de clau Vezi post
    Multi abuzeaza de optiunile noi ale forumului acordand gratuit -1 sau -2 unor mesaje neutre.
    Am creat in mod special un topic pentru raportarea abuzurilor aici.
    De-aia si propusesem ideea unui calificativ de atentionare ! Nu poti da un calificativ negativ pentru o fraza dintr-un text sau negativ unui cuvant/idee/exprimare/etc dintr-un context ! Cred ca se pot contoriza mai multe astfel de calificative iar la un numar de 3 sau 5 astfel de calificative sa se poate echivala cu un "nu-mi place mesajul".
    Cum era si exemplul tau Clau cel cu modificarea pretului unui lemn ! Si-a luat calificativ negativ un pic cam gratuit. Pana la urma urmei fiecare isi vinde produsul la ce pret doreste. Faptul ca a modificat pretul in timpul unei "tranzactii/discutii" (nu cunosc amanunte) este cumva necinstit, tine mai mult de caracter si de bun simt dar o atentionare cred ca era suficienta.
    Desigur ca nu poti totdeauna sa lasi mesaje "nepedepsite" daca acestea merita dar, ca sa folosesti un don't like pentru ceva cu importanta mica spre medie zic ca nu merita !
    Respect.

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Am adaugat inca doua "promovari", negative de data asta:
    cine ajunge la -15 reputatie este automat "troll"
    cine ajunge la -25 reputatie este automat "banat"

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Multi abuzeaza de optiunile noi ale forumului acordand gratuit -1 sau -2 unor mesaje neutre.
    Am creat in mod special un topic pentru raportarea abuzurilor aici.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Personal as mai adauga un calificativ gen negativ dar care sa nu afecteze reputatia user-ului.
    Exista postate mesaje cu probleme serioase de exprimare (unele dintre ele aproape de neinteles) sau chiar mesaje ale caror continut este real dar neexprimat "corespunzator". Ei, persoana respectiva poate n-a dorit sa ofenseze pe cineva ci doar sa-si exprime neplacerile vis-a-vis de un subiect si, parerea mea e ca, n-ar trebui sa i se acorde un calificativ care sa-i "stirbeasca" ratingul ci unul care sa atentioneze ca e ceva neclar cu postarea sa.
    Multi au dat calificativ negativ pentru o fraza dintr-un post si nu pentru tot ce continea acel post si, probabil ca daca ar fi existat varianta de mijloc nu i s-ar fi dat negativ din prima ci doar ar fi fost atentionat.
    Ca sa fiu mai clar, propun sa se adauge inca un calificativ gen negativ, sa-i zicem calificativ de atentionare iar la 5 sau ... de astfel de calificative sa i se scada un punct din rating (sau cum sunt ele calculate).
    Respect.

    Lasă un comentariu:


  • MariusBH
    a răspuns
    Clau.eu cred ca D.D nu are nevoie de un avocat care sa sara in apararea lui. D.D stie sa se apere si singur si deasemenea stie sa atace fara motiv pe oricine nu este de acord cu el. Sigur dupa cum vedem si la TV circul aduce audienta deci...este nevoie de circ...Sunt persoane care nu pot trai fara ..circ
    Postat în original de clau Vezi post
    Offtopic:
    Fac un apel userilor de pe forum, nu mai dati "nu-mi place" lui D.D. Nu luati in seama circul pe care il face din cand in cand. Din contra, circul distreaza, omul merita "like-uri" si reputatie.
    Multumesc de intelegere.
    PS: D.D. nu conteaza ca ai oferit 500 de imi place... sau altfel zis nu conteaza ce crezi despre tine, conteaza ce cred ceilalti despre tine.
    - - - Actualizat - - -
    Vad ca D.D si-a schimbat..profilul....nu mai are varsta??????...si nu mai este oradean...ci este romanic din Romanica...interesant
    - - - Actualizat - - -
    P.S. Proverb-Lupul isi schimba parul dar naravul ba

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Poate unii vor intelege ce e cu sistemul de titluri propus mai sus:
    Am primit un mesaj de la un utilizator care imi spune ca nu merita reputatia si stelele pe care le are.
    Iata raspunsul meu:
    Mesajele d-voastra au primit aprecieri de la utilizatori. Aveti in profil peste 11 pagini de mesaje apreciate, ceea ce nu poate fi o coincidenta sau o intamplare. Pana la urma un rang bun pe forum nu inseamna sa fii doxa de "tenis de masă" dar caracter deplorabil. Inseamna bun simt, credibilitate si apreciere din partea celorlalti.

    Lasă un comentariu:


  • cule
    a răspuns
    nunu..pe bune lasa un mp..cu contul respectiv
    - - - Actualizat - - -
    Postat în original de clau Vezi post
    cule, nu o sa dam apa la moara carcotasilor,
    carcotasi 50%; baieti rai 30%; iar restul de 20% sunt baieti buni aici pe forum..

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Postat în original de cule Vezi post
    unde pot vira si eu bani?
    cule, nu o sa dam apa la moara carcotasilor, eu am prezentat mai sus acel pret pentru a-i explica lui D.D. din ce cauza nu am sters unele calificative "nu-mi place".
    Cand o sa fie nevoie de bani sunt sigur ca vor fi alte cai decat apel public pe forum.

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a răspuns
    Offtopic:
    Fac un apel userilor de pe forum, nu mai dati "nu-mi place" lui D.D. Nu luati in seama circul pe care il face din cand in cand. Din contra, circul distreaza, omul merita "like-uri" si reputatie.
    Multumesc de intelegere.
    PS: D.D. nu conteaza ca ai oferit 500 de imi place... sau altfel zis nu conteaza ce crezi despre tine, conteaza ce cred ceilalti despre tine.

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X