Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Forum actualizat - eventuale probleme - postati aici

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Felicitari pentru noul aspect al forumului. Se misca si mai bine, si arata a forum pro.
    remy, Johnny Plaiasu și 2 alții apreciază asta.
    blade : Butterfly Schlager AC; fh Tenergy 05/bh Evolution FX-S
    Speed & Power

Comentariu

(prima data cand am intrat am crezut ca este ceva defectiune, am intrat o data in ziua aceia ,a doua zi nu era nimic schimbat, la fel nu am stat am fugit de aici )

da, de unde merge ca melcul 5 sescunde trece pana schimba o pagina,,,, foarte,foarte ,rau,rau merge cine intra pe acest forum acum o singura data a doua oara nu mai intra niciodata la cum funcționează acum, daca acesta a fost scopul acestui nou format ati reusit....!!!

nu vreau sa supar pe nimeni, nu imi place de loc,,, ala vechi era de 100 de ori mai bun si practic, pozele le primeste pe care vrea el doar ,nu orice poze....

imi pare rau nu stiu de a trebuit schimbat???....

Ultima editare de leo33; 03.apr.2020, 15:57.
      Cu multa munca si perseverenta, am reusit !!! > https://www.facebook.com/video.php?v=10152877317254608

Comentariu

Postat în original de leo33 Vezi post
        oarte,foarte ,rau,rau merge cine intra pe acest forum acum o singura data a doua oara nu mai intra niciodata la cum funcționează acum, daca acesta a fost scopul acestui nou format ati reusit....!!!
        leo33 vad ca reusesti sa iti actualizezi si promovezi anunturile fara nicio problema.
        Daca noul format de forum nu iti place poti oricand sa ma rogi sa iti sterg toate mesajele (anunturile) si sa te muti pe OLX. Nu te tinem aici cu forta.

Dar acest topic nu este dedicat frustrarilor (ca nu mai stii exact cum sunt butoanele cand pui un anunt) ci este dedicat imbunatatirilor si problemelor reale.
        Bogdan V apreciază asta.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Tenergy 05/Tenergy 05

Comentariu

Nici mie nu-mi place noul format al forumului ....... poate pentru că sunt mai în vârstă și nu mă adaptez ușor ........ dar nu e chiar atât de important dacă îmi place sau nu .......pe lângă belelele care vor veni ...... chiar nu înseamnă nimic.
          Dantim apreciază asta.

Comentariu

Postat în original de mihais mioveni Vezi post
            Nici mie nu-mi place noul format al forumului ....... poate pentru că sunt mai în vârstă și nu mă adaptez ușor ........ dar nu e chiar atât de important dacă îmi place sau nu .......pe lângă belelele care vor veni ...... chiar nu înseamnă nimic.
            Mihaita,tie cred ca nu iti place ca ai voie doar de la 11 la13
            clau și Johnny Plaiasu apreciază asta.

Comentariu

Mie imi place ca am vazut ca nu mai baneaza....sau o fi doar pe perioada .......
              PRIZA TOK, clau și Johnny Plaiasu apreciază asta.

Comentariu

Eu zic ca arată mult mai bine pe telefon decât cel vechi (nu e responsiv total, dar funcționează),
                acuma am avea timp ca să facem lucruri noi, ar fi bine să-l schimbați ceva, ca să puneți rezultatele la o altă pagină de unde puteți să-l luați conținutul sau ceva, ca să arată rezultatele și eliminatorii cum ar trebui, să găsim ușor cine o jucat cu cine, cât a fost scorul, cine a mers mai departe, etc.

Câteodată aici pe forum e foarte greu sa găsești o rezultate.

Am încercat să-l încarc câteva poze, dar la mine nu funcționează pe telefon.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
                clau apreciază asta.
                Blade: Butterfly Timo Boll OFF
                FH: Andro COR2 Supersponge max
                BH: Butterfly Sriver-EL max

I want more speed...

Comentariu

Pentru postarea pozelor atat de pe telefon cat si de pe desktop utilizati butonul marcat in imaginea de mai jos.
                  De pe tapatalk exista si alta optiune.

ClaudiuManoiu apreciază asta.

Comentariu

Postat în original de Dantim Vezi post
                    Mihaita,tie cred ca nu iti place ca ai voie doar de la 11 la13
                    Pe formatul vechi ai fi văzut că am mai puțin de 65 de ani, deci nu e cazul ......
                    clau și Dantim apreciază asta.

Comentariu

Sistemul actual de like-uri bazat pe reputatia utilizatorilor genereaza niste valori foarte mari datorita volorilor importate din vechiul Forum.

Sistemul acestui forum se bazeaza pe:
                      "Reputatie" si "Putere de reputatie"

Puterea de reputatie e numarul de puncte pe care un user il "ofera" altui user cand da like la o postare a lui.
                      Puterea de reputatie e setabila si e functie de:
                      1. Factor dată înregistrare - Pentru fiecare X număr de zile, utilizatorii primesc 1 punct la putere reputație.
                      2. Factor contor postare - Pentru fiecare X număr de postări, utilizatorii primesc 1 punct de reputație ce modifică puterea acesteia.
                      3. Factor puncte reputație - Pentru fiecare X puncte de reputație, utilizatorii primesc 1 punct de putere reputație.

In momentul de fata avem multi utilizatori cu Reputatie de zeci de milioane de puncte. Ei cand dau un "like" ofera celuilalt user cateva zeci de mii de puncte.

Deoarece sistemul de like de pe vechiul forum nu este disponibil pe noul format, iar punctele obtinute cu vechiul sistem au fost multiplicate de noul sistem, avem valori foarte mari si diferene enorme intre useri.

O solutie de normalizare ar fi sa regeneram aceste puncte de reputatie la o valoare mica, iar diferentierea utilizatorilor ca si ranguri sa ramana la fel, insa bazat mai mult pe factorul de inregistrare si postare, mai putin pe punctele de reputatie.

Speram ca intelegeti ca forumul este inca in dezvoltare si se lucreaza la el, asteptam orice sugestii de imbunatatire.
                      siscanicu, și 2 alții apreciază asta.

Comentariu

Postat în original de clau Vezi post
                        Pentru postarea pozelor atat de pe telefon cat si de pe desktop utilizati butonul marcat in imaginea de mai jos.
                        De pe tapatalk exista si alta optiune.

Eu nu vad butonul acela, am incercat si din tapatalk, si din web, si de pe calculator.
                        Am incarcat poza din tapatalk, dar nu reusesc sa-l pun aici pe forum.

Dar mersi raspunsul tau.
                        Blade: Butterfly Timo Boll OFF
                        FH: Andro COR2 Supersponge max
                        BH: Butterfly Sriver-EL max

I want more speed...

Comentariu

• clau
                          clau comentat
                          Editarea unui comentariu
                          Poti uploada o poza cu meniul lipsa? Eventual poza pune-o cu tapatalk daca ziceai ca merge.
                          Acel buton nu exista in tapatalk, doar in versiunea browser desktop si mobile. Tapatalk e aplicatie.

Mai sunt alte cazuri in care nu apare butonul respectiv?
                        Nu a mai sesizat nici un user asta.
                        In schimb vad ca lumea pune poze fara probleme.(vezi anunturi)
                        Chiar utilizatori fara 2-3 facultati (cum se plangea cineva) si cu varste peste 60 de ani reusesc...

Comentariu

Hristos a inviat
                          De ce n-am putut sa postez la ziua mondiala a T.M. ?
                          Nici acuma nu mi se descide acest subiect ?
                          Imi apare ca nu sunt autorizat la acesta.
                          Cu toate ca in ultimi ani am organizat acest eveniment.
                          Multumesc.

Comentariu

Mai exact la care anume topic faci referire, nea Deni?

Comentariu

World Table Tenis Day 2020
                              acesta este topicul.
                              Multumesc.

Comentariu

Procesare...
                              X