Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Forum actualizat - eventuale probleme - postati aici

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Daca despre acesta discutam, nu vad nici un impediment pentru care nu ai putea posta, topicul este deschis si nerestrictionat nimanui.

Comentariu

Multumesc

Comentariu

buna prieteni
        nu am intrat prea des pe forum de cand cu pandemia asta /.dar noul format numi place !!
        e prea ....nustiu cum sa zic ...nefamiliar ,neprietenos .rece ca pandemia asta !!
        voua va place ?
        clau apreciază asta.
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

Comentariu

E foarte vaga descrierea: “nefamiliar, neprietenos, rece”.
          Mai exact ce nu functioneaza sau ce deranjeaza la forum?
          lemn: Waldner Dotec Carbon
          fețe: Tenergy 05/Tenergy 05

Comentariu

clau am zis doar ca numi place noua grafica ,pare mai rece mai prea nustiu cum sa ma exprim ...eram obisnuiti cu vechiul forum imaginile si avatarele erau altfel ...
            multumesc!
            Dantim apreciază asta.
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

Comentariu

Iniţial, am avut şi eu aceeaşi părere, cum că modificările îl fac să fie un pic mai obositor. Doamne, ce greşită este această părere. Rulaţi un pic, cu răbdare, aplicaţii, forumuri etc Eu am rămas uimit! Portalul a devenit o bijuterie! Felicitări! Sincer, nu mă aşteptam ca cineva să fie atât de meseriaş pe un portal, totuşi, de sportivi! Avându-se în vedere că portalul are peste mia de membri şi foarte multe aplicaţii, ceea ce s-a realizat a fost probabil rodul a multă muncă şi nervi! Eu nu pot să spun decât felicitări!
              Ca să vă învăţaţi cu noua aplicaţie, portalul trebuie rulat! Mie mi se pare mult mai aerisit, are delimitări clare şi fiecare ce are interes spre ceva anume ajunge în locaţia dorită cu foarte multă uşurinţă!
              Stimă!
              clau, Bogdan V și 2 alții apreciază asta.
              lemn Donic Baum Sawtec/ BH-Donic Quatro negru maxim/FH-Donic Bluefire roşu maxim

Comentariu

Postat în original de Zentai Vezi post
                ... ceea ce s-a realizat a fost probabil rodul a multă muncă şi nervi!
                Multă muncă și, într-adevăr, mulți nervi, iar partea cea mai interesantă este că această muncă nu s-a încheiat nici măcar acum, la mai mult de o lună de la implementarea noii versiuni, încă mai descoperim lucruri care nu funcționează ca înainte.
                Ceea ce nu s-a înțeles bine este ca această schimbare nu s-a datorat dorinței lui X, Y sau Z, ci, pur și simplu, a trebuit să fie făcută. Versiunea veche a vBulletin, platforma care susține acest forum, era depășită de ceva vreme, nu mai primea actualizari si nici versiuni noi de securitate, in consecință trebuia înnoită. Cei care utilizau intensiv vechia versiune cred că au observat că în ultima perioada forumul avea din ce în ce mai multe disfuncționalități, in special organizatorii de turnee care nu mai puteau posta liste de înscrieri sau rezultate decât cu mari bătăi de cap.
                În concluzie vă mulțumim tuturor pentru înțelegere si răbdare, speram să va acomodati cât mai curand cu noua versiune și așteptăm in continuare feedback-uri constructive.

P.S. Mulțumim lui Clau pentru nopțile nedormite.
                clau, Kralizec și 3 alții apreciază asta.

Comentariu

imi ce scuze daca am suparat pe cineveva ... pur si simplu nu ma pot obisnui ,,, ..inca
                  clau, mihais mioveni și Dantim apreciază asta.

Comentariu

Postat în original de Dan Universal Vezi post
                    buna prieteni
                    nu am intrat prea des pe forum de cand cu pandemia asta /.dar noul format numi place !!
                    e prea ....nustiu cum sa zic ...nefamiliar ,neprietenos .rece ca pandemia asta !!
                    voua va place ?
                    Eu văd lucrurile în felul următor: În perioada apariției epidemiei, când lucrurile se complicau de la o zi la alta, turneele nu mai erau sigure în ceea ce privește valabilitatea desfășurării, a apărut în mod normal o *epidemie emoțională* în cadrul comunității Amatur. După cum bine se știe, a survenit înghețarea activității sportive ....nu turnee .... nu antrenamente ...... și în cel mai puțin propice MOMENT d.p.d.v. emoțional pentru utilizatorii forumului, a apărut SCHIMBAREA. Nu era suficient cu noile probleme apărute din cauza epidemiei ...... Se verifică proverbul: O belea nu vine niciodată singură ....

Comentariu

Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                      Eu văd lucrurile în felul următor: În perioada apariției epidemiei, când lucrurile se complicau de la o zi la alta, turneele nu mai erau sigure în ceea ce privește valabilitatea desfășurării, a apărut în mod normal o *epidemie emoțională* în cadrul comunității Amatur. După cum bine se știe, a survenit înghețarea activității sportive ....nu turnee .... nu antrenamente ...... și în cel mai puțin propice MOMENT d.p.d.v. emoțional pentru utilizatorii forumului, a apărut SCHIMBAREA. Nu era suficient cu noile probleme apărute din cauza epidemiei ...... Se verifică proverbul: O belea nu vine niciodată singură ....
                      Nea Mihai eu cred că a fost cel mai bun moment pentru a face schimbările de pe forum. Probabil ar fi fost o avalanșă de comentarii negative cu motive de genul: nu s-a putut înscrie la un turneu, nu s-a găsit tabelul cu înscrieri, nu se văd grupele, nu se pot posta poze de la turneu, nu s-a putut retrage în termen. Și fiecăruia trebuia să i se dea un răspuns.

Așa, cel puțin, toți au avut timp să se obișnuiască cu noul format, iar Clau a avut timp să mai rezolve din problemele care au mai apărut. Eu sunt sigur că poate la anul, când vom fi trecut peste pandemie și AmaTurul va merge cu motoarele turate la maxim, activitatea pe forum va fi cel puțin la fel de intensă ca înainte. Până atunci e normal să fie o activitate minimă, deoarece împătimiții știu prea bine că timp de câteva luni nu vom avea competiții.
                      clau apreciază asta.
                      Lemn: Butterfly Photino
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

Comentariu

Postat în original de Mihai905 Vezi post
                        Nea Mihai eu cred că a fost cel mai bun moment pentru a face schimbările de pe forum. Probabil ar fi fost o avalanșă de comentarii negative cu motive de genul: nu s-a putut înscrie la un turneu, nu s-a găsit tabelul cu înscrieri, nu se văd grupele, nu se pot posta poze de la turneu, nu s-a putut retrage în termen. Și fiecăruia trebuia să i se dea un răspuns.
                        Deci ești împotriva libertății de exprimare .....păcat .....

Comentariu

Și mai e și in vacanță pe termen nelimitat...
                          Mihai905 apreciază asta.

Comentariu

Sau a fost cel mai bun moment pentru update:
                            - Nu sunt turnee - deci nu incurcam pe nimeni
                            - Mult timp liber pentru teste si imbunatatiri
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Tenergy 05/Tenergy 05

Comentariu

Deci ești împotriva libertății de exprimare .....păcat .....
                              Doamne ferește nea Mihai. Sunt pentru libertate de exprimare, eu am dat doar exemple de situații care s-ar fi putut ivi dacă aceste modificări ar fi avut loc într-o perioadă când fluxul de competiții ar fi fost foarte ridicat. E logic că unele persoane s-ar fi descurcat mai greu la început și probabil ar fi putut reproșa acele dificultăți. Ideea era că mult mai multe persoane ar fi considerat schimbarea ca fiind una neplacuta obligându-i să se adapteze în doar câteva zile la ea, pe când așa au timp să se familiarizeze cu noul format.
                              Lemn: Butterfly Photino
                              FH: Butterfly Dignics 05
                              BH: Tibhar Grass D.TecS

Comentariu

Exista vreo posibilitate sa se asocieze nume/prenume nickname-ului?
                                Cred ca ne-ar ajuta pe toti...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X