Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Forum actualizat - eventuale probleme - postati aici

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Mie imi place ca am vazut ca nu mai baneaza....sau o fi doar pe perioada .......

    Comentariu


    • #52
      Eu zic ca arată mult mai bine pe telefon decât cel vechi (nu e responsiv total, dar funcționează),
      acuma am avea timp ca să facem lucruri noi, ar fi bine să-l schimbați ceva, ca să puneți rezultatele la o altă pagină de unde puteți să-l luați conținutul sau ceva, ca să arată rezultatele și eliminatorii cum ar trebui, să găsim ușor cine o jucat cu cine, cât a fost scorul, cine a mers mai departe, etc.

      Câteodată aici pe forum e foarte greu sa găsești o rezultate.

      Am încercat să-l încarc câteva poze, dar la mine nu funcționează pe telefon.

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
      Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
      FH: Andro Rasanter V47
      BH: Andro Rasanter V50

      Comentariu


      • #53
        Pentru postarea pozelor atat de pe telefon cat si de pe desktop utilizati butonul marcat in imaginea de mai jos.
        De pe tapatalk exista si alta optiune.


        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Dantim Vezi post
          Mihaita,tie cred ca nu iti place ca ai voie doar de la 11 la13
          Pe formatul vechi ai fi văzut că am mai puțin de 65 de ani, deci nu e cazul ......
          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
          FH: Butterfly - Dignics 80
          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

          Comentariu


          • #55
            Sistemul actual de like-uri bazat pe reputatia utilizatorilor genereaza niste valori foarte mari datorita volorilor importate din vechiul Forum.

            Sistemul acestui forum se bazeaza pe:
            "Reputatie" si "Putere de reputatie"

            Puterea de reputatie e numarul de puncte pe care un user il "ofera" altui user cand da like la o postare a lui.
            Puterea de reputatie e setabila si e functie de:
            1. Factor dată înregistrare - Pentru fiecare X număr de zile, utilizatorii primesc 1 punct la putere reputație.
            2. Factor contor postare - Pentru fiecare X număr de postări, utilizatorii primesc 1 punct de reputație ce modifică puterea acesteia.
            3. Factor puncte reputație - Pentru fiecare X puncte de reputație, utilizatorii primesc 1 punct de putere reputație.

            In momentul de fata avem multi utilizatori cu Reputatie de zeci de milioane de puncte. Ei cand dau un "like" ofera celuilalt user cateva zeci de mii de puncte.

            Deoarece sistemul de like de pe vechiul forum nu este disponibil pe noul format, iar punctele obtinute cu vechiul sistem au fost multiplicate de noul sistem, avem valori foarte mari si diferene enorme intre useri.

            O solutie de normalizare ar fi sa regeneram aceste puncte de reputatie la o valoare mica, iar diferentierea utilizatorilor ca si ranguri sa ramana la fel, insa bazat mai mult pe factorul de inregistrare si postare, mai putin pe punctele de reputatie.

            Speram ca intelegeti ca forumul este inca in dezvoltare si se lucreaza la el, asteptam orice sugestii de imbunatatire.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de clau Vezi post
              Pentru postarea pozelor atat de pe telefon cat si de pe desktop utilizati butonul marcat in imaginea de mai jos.
              De pe tapatalk exista si alta optiune.

              Eu nu vad butonul acela, am incercat si din tapatalk, si din web, si de pe calculator.
              Am incarcat poza din tapatalk, dar nu reusesc sa-l pun aici pe forum.

              Dar mersi raspunsul tau.
              Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
              FH: Andro Rasanter V47
              BH: Andro Rasanter V50

              Comentariu


              • clau
                clau comentat
                Editarea unui comentariu
                Poti uploada o poza cu meniul lipsa? Eventual poza pune-o cu tapatalk daca ziceai ca merge.
                Acel buton nu exista in tapatalk, doar in versiunea browser desktop si mobile. Tapatalk e aplicatie.

            • #57
              Mai sunt alte cazuri in care nu apare butonul respectiv?
              Nu a mai sesizat nici un user asta.
              In schimb vad ca lumea pune poze fara probleme.(vezi anunturi)
              Chiar utilizatori fara 2-3 facultati (cum se plangea cineva) si cu varste peste 60 de ani reusesc...
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #58
                Hristos a inviat
                De ce n-am putut sa postez la ziua mondiala a T.M. ?
                Nici acuma nu mi se descide acest subiect ?
                Imi apare ca nu sunt autorizat la acesta.
                Cu toate ca in ultimi ani am organizat acest eveniment.
                Multumesc.

                Comentariu


                • #59
                  Mai exact la care anume topic faci referire, nea Deni?

                  Comentariu


                  • #60
                    World Table Tenis Day 2020
                    acesta este topicul.
                    Multumesc.

                    Comentariu


                    • #61
                      Daca despre acesta discutam, nu vad nici un impediment pentru care nu ai putea posta, topicul este deschis si nerestrictionat nimanui.

                      Comentariu


                      • #62
                        Multumesc

                        Comentariu


                        • #63
                          buna prieteni
                          nu am intrat prea des pe forum de cand cu pandemia asta /.dar noul format numi place !!
                          e prea ....nustiu cum sa zic ...nefamiliar ,neprietenos .rece ca pandemia asta !!
                          voua va place ?
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #64
                            E foarte vaga descrierea: “nefamiliar, neprietenos, rece”.
                            Mai exact ce nu functioneaza sau ce deranjeaza la forum?
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #65
                              clau am zis doar ca numi place noua grafica ,pare mai rece mai prea nustiu cum sa ma exprim ...eram obisnuiti cu vechiul forum imaginile si avatarele erau altfel ...
                              multumesc!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #66
                                Inițial, am avut și eu aceeași părere, cum că modificările îl fac să fie un pic mai obositor. Doamne, ce greșită este această părere. Rulați un pic, cu răbdare, aplicații, forumuri etc Eu am rămas uimit! Portalul a devenit o bijuterie! Felicitări! Sincer, nu mă așteptam ca cineva să fie atât de meseriaș pe un portal, totuși, de sportivi! Avându-se în vedere că portalul are peste mia de membri și foarte multe aplicații, ceea ce s-a realizat a fost probabil rodul a multă muncă și nervi! Eu nu pot să spun decât felicitări!
                                Ca să vă ?nvățați cu noua aplicație, portalul trebuie rulat! Mie mi se pare mult mai aerisit, are delimitări clare și fiecare ce are interes spre ceva anume ajunge în locația dorită cu foarte multă ușurință!
                                Stimă!
                                lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                Comentariu


                                • #67
                                  Postat în original de Zentai Vezi post
                                  ... ceea ce s-a realizat a fost probabil rodul a multă muncă și nervi!
                                  Multă muncă și, într-adevăr, mulți nervi, iar partea cea mai interesantă este că această muncă nu s-a încheiat nici măcar acum, la mai mult de o lună de la implementarea noii versiuni, încă mai descoperim lucruri care nu funcționează ca înainte.
                                  Ceea ce nu s-a înțeles bine este ca această schimbare nu s-a datorat dorinței lui X, Y sau Z, ci, pur și simplu, a trebuit să fie făcută. Versiunea veche a vBulletin, platforma care susține acest forum, era depășită de ceva vreme, nu mai primea actualizari si nici versiuni noi de securitate, in consecință trebuia ?nnoită. Cei care utilizau intensiv vechia versiune cred că au observat că în ultima perioada forumul avea din ce în ce mai multe disfuncționalități, in special organizatorii de turnee care nu mai puteau posta liste de înscrieri sau rezultate decât cu mari bătăi de cap.
                                  ?n concluzie vă mulțumim tuturor pentru înțelegere si răbdare, speram să va acomodati cât mai curand cu noua versiune și așteptăm in continuare feedback-uri constructive.

                                  P.S. Mulțumim lui Clau pentru nopțile nedormite.

                                  Comentariu


                                  • #68
                                    imi ce scuze daca am suparat pe cineveva ... pur si simplu nu ma pot obisnui ,,, ..inca
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • #69
                                      Postat în original de Dan Universal Vezi post
                                      buna prieteni
                                      nu am intrat prea des pe forum de cand cu pandemia asta /.dar noul format numi place !!
                                      e prea ....nustiu cum sa zic ...nefamiliar ,neprietenos .rece ca pandemia asta !!
                                      voua va place ?
                                      Eu văd lucrurile în felul următor: în perioada apariției epidemiei, când lucrurile se complicau de la o zi la alta, turneele nu mai erau sigure în ceea ce privește valabilitatea desfășurării, a apărut în mod normal o *epidemie emoțională* în cadrul comunității Amatur. După cum bine se știe, a survenit înghețarea activității sportive ....nu turnee .... nu antrenamente ...... și în cel mai puțin propice MOMENT d.p.d.v. emoțional pentru utilizatorii forumului, a apărut SCHIMBAREA. Nu era suficient cu noile probleme apărute din cauza epidemiei ...... Se verifică proverbul: O belea nu vine niciodată singură ....
                                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                      FH: Butterfly - Dignics 80
                                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                      Comentariu


                                      • #70
                                        Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                        Eu văd lucrurile în felul următor: în perioada apariției epidemiei, când lucrurile se complicau de la o zi la alta, turneele nu mai erau sigure în ceea ce privește valabilitatea desfășurării, a apărut în mod normal o *epidemie emoțională* în cadrul comunității Amatur. După cum bine se știe, a survenit înghețarea activității sportive ....nu turnee .... nu antrenamente ...... și în cel mai puțin propice MOMENT d.p.d.v. emoțional pentru utilizatorii forumului, a apărut SCHIMBAREA. Nu era suficient cu noile probleme apărute din cauza epidemiei ...... Se verifică proverbul: O belea nu vine niciodată singură ....
                                        Nea Mihai eu cred că a fost cel mai bun moment pentru a face schimbările de pe forum. Probabil ar fi fost o avalanșă de comentarii negative cu motive de genul: nu s-a putut înscrie la un turneu, nu s-a găsit tabelul cu înscrieri, nu se văd grupele, nu se pot posta poze de la turneu, nu s-a putut retrage în termen. Și fiecăruia trebuia să i se dea un răspuns.

                                        Așa, cel puțin, toți au avut timp să se obișnuiască cu noul format, iar Clau a avut timp să mai rezolve din problemele care au mai apărut. Eu sunt sigur că poate la anul, când vom fi trecut peste pandemie și AmaTurul va merge cu motoarele turate la maxim, activitatea pe forum va fi cel puțin la fel de intensă ca înainte. P?nă atunci e normal să fie o activitate minimă, deoarece ?mpătimiții știu prea bine că timp de câteva luni nu vom avea competiții.
                                        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                        FH: Butterfly Dignics 05
                                        BH: Tibhar Grass D.TecS

                                        Comentariu


                                        • #71
                                          Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                          Nea Mihai eu cred că a fost cel mai bun moment pentru a face schimbările de pe forum. Probabil ar fi fost o avalanșă de comentarii negative cu motive de genul: nu s-a putut înscrie la un turneu, nu s-a găsit tabelul cu înscrieri, nu se văd grupele, nu se pot posta poze de la turneu, nu s-a putut retrage în termen. Și fiecăruia trebuia să i se dea un răspuns.
                                          Deci ești împotriva libertății de exprimare .....păcat .....
                                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                          FH: Butterfly - Dignics 80
                                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                          Comentariu


                                          • #72
                                            Și mai e și in vacanță pe termen nelimitat...

                                            Comentariu


                                            • #73
                                              Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                              Eu văd lucrurile în felul următor: în perioada apariției epidemiei, când lucrurile se complicau de la o zi la alta, turneele nu mai erau sigure în ceea ce privește valabilitatea desfășurării, a apărut în mod normal o *epidemie emoțională* în cadrul comunității Amatur. După cum bine se știe, a survenit înghețarea activității sportive ....nu turnee .... nu antrenamente ...... și în cel mai puțin propice MOMENT d.p.d.v. emoțional pentru utilizatorii forumului, a apărut SCHIMBAREA. Nu era suficient cu noile probleme apărute din cauza epidemiei ...... Se verifică proverbul: O belea nu vine niciodată singură ....
                                              Sau a fost cel mai bun moment pentru update:
                                              - Nu sunt turnee - deci nu incurcam pe nimeni
                                              - Mult timp liber pentru teste si imbunatatiri
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #74
                                                Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                                Deci ești împotriva libertății de exprimare .....păcat .....
                                                Doamne ferește nea Mihai. Sunt pentru libertate de exprimare, eu am dat doar exemple de situații care s-ar fi putut ivi dacă aceste modificări ar fi avut loc într-o perioadă când fluxul de competiții ar fi fost foarte ridicat. E logic că unele persoane s-ar fi descurcat mai greu la început și probabil ar fi putut reproșa acele dificultăți. Ideea era că mult mai multe persoane ar fi considerat schimbarea ca fiind una neplacuta oblig?ndu-i să se adapteze în doar câteva zile la ea, pe când așa au timp să se familiarizeze cu noul format.
                                                Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                                FH: Butterfly Dignics 05
                                                BH: Tibhar Grass D.TecS

                                                Comentariu


                                                • #75
                                                  Exista vreo posibilitate sa se asocieze nume/prenume nickname-ului?
                                                  Cred ca ne-ar ajuta pe toti...

                                                  Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X