Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Anul 2013 in tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Anul 2013 in tenis de masa

    http://www1.agerpres.ro/sport/2013/1...MblCM.facebook
    si inca un articol cu lissta primilor 10 sportivi ai FRTM
    http://www1.agerpres.ro/sport/2013/1...CHNaE.facebook
    voi ce credeti?
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

  • #2
    Am pus lista aici pentru vizibilitate.
    Primii 10 sportivi ai anului 2013, potrivit Federația Română de Tenis de Masă (FRTM):
    1. Elizabeta Samara (CS Farul Constanța)
    2. Bernadette Szocs (CSM Bistrița)
    3. Daniela Dodean (CSM Arad)
    4. Andrei Filimon (CS Topspin 08 Constanța)
    5. Adina Diaconu (CSS Slatina)
    6. Irina Ciobanu (LPS Slatina)
    7. Adrian Crișan (CSM Bistrița)
    8. Bernadett Balint (CSM Arad)
    9. Andreea Clapa (CSM Bistrița)
    10. Iulia Necula (CSTA București), Camelia Poștoacă (CS Pristavu Câmpulung Muscel)

    Comentariu


    • #3
      Pai Adrian Crisan a castigat titlul in Germania!!! Mi se pare o performanta uluitoare! De departe ar trebui sa fie pe primul loc!!! Bine ca in regiunea x (sa fiu scuzat ca n-am retinut numele land-ului) din Germania a fost ales sportivul anului iar la noi e pe locul 7...

      Comentariu


      • #4
        Oare trebuie sa ne mai mire ce se intampla in FRTM !

        Comentariu


        • #5
          Eu cred ca se contorizeaza numai rezultatele in care a reprezentat cluburi sau echipe Romanesti.
          La Bremen scria Romania? Poate ne lamureste cineva cum e cu dubla legitimare...
          Sent from my GT-S7500 using Xparent Cyan Tapatalk 2
          TsE

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Kralizec Vezi post
            Pai Adrian Crisan a castigat titlul in Germania!!! Mi se pare o performanta uluitoare! De departe ar trebui sa fie pe primul loc!!! Bine ca in regiunea x (sa fiu scuzat ca n-am retinut numele land-ului) din Germania a fost ales sportivul anului iar la noi e pe locul 7...
            Landul Bremen,este micut si este doar citiva km in jurul orasului Bremen ,dar se situeaza in mai marele land Niedersachsen de care este si inconjurat,ceva genul Vaticanului,un mic stat in stat,care anul acesta a avut turneu de tenis de masă cu 2800 de jucatori,si pest 3000 de jucatori de tdm,cam cit in toata Romania.
            Ultima editare de Zosim1; 29.dec.2013, 10:39.

            Comentariu


            • #7
              așa cum am mai scris eu undeva, noi ar trebui cu un ochi să r?dem și cu unul să plângem...
              performanța lui Adi Crișan este remarcabilă și nu putem să nu fim mîndri de ea, pentru că e român de-al nostru. cu toate astea, e trist că trebuie să facă aceste „minuni de vitejie” prin alte țări și nu aici...
              cât despre acele „clasamente”, nu cred că sunt greșit făcute. dacă vreți să considerați ceva ca fiind greșeală, atunci ar trebui să vorbiți despre cluburile la care joacă acești sportivi... cum adică „Adrian Crișan (CSM Bistrița)”...??? păi Bistrița se află în landul Bremen, domnilor de la Federație?
              cum adică „Bernadette Szocs (CSM Bistrița)”...??? păi nu demult am văzut-o într-o sală din Franța, alături de Vali Borza, înainte de tristul eveniment...
              ?mi pare rău că trebuie să repet: dacă ne mîndrim cu sportivii pe care-i avem, ar trebui să facem mai mult ca să-i ținem lângă noi... (nu noi suporterii bineînțeles)
              bine că organizăm „Vanghelioane” și împărțim „sarmale electorale”... pentru astea există mereu „fonduri”. dar ca să dezvoltăm un centru în România în care să se antreneze și să joace cel puțin primii 10 (5 fete și 5 băieți) sportivi români, la standarde occidentale (și, de ce nu, să înscriem și un club în competițiile europene), pentru asta nu sunt fonduri... bine că sunt fonduri ca să aibă parlamentarii laptopuri și piscină în casa poporului... i-a întrebat cineva vreodată ce performanțe fac?!?

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X