Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pot atinge masa in timpul jocului?

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pot atinge masa in timpul jocului?

    Buna si la multii ani !!! Nu stiu gresesc sau nu, in timul jocului cei doi jucatori au voie sau nu sa atinga masa de joc cu paleta sau cu ori ce parte a curpului??
    Eu stiu ca nu este voie dar s-ar putea sa gresesc ma putetii ajuta??

  • #2
    Re: O intrebare

    Nu este interzis sa atingi masa nici cu paleta nici cu corpul.
    Cred ca poate fi avertizat / penalizat jucatorul care o face intentionat dar pentru comportament nesportiv.

    Comentariu


    • #3
      multumiri

      iti multumesc mult pentru raspuns

      Comentariu


      • #4
        Re: O intrebare

        "2.10.1. Daca jocul nu este oprit, un punct se pierde:
        ....
        2.10.1.8. Când, mingea fiind în joc, jucatorul si orice poarta sau are la el, misca suprafata de joc.
        2.10.1.9. Atunci când jucatorul sau orice poarta sau are cu el, atinge ansamblul fileului.
        2.10.1.10. Daca mâna libera a jucatorului atinge suprafata de joc, în timp ce mingea este în joc.
        ...."
        - extras din regulament.
        TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
        When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

        Rule no.1 - The ball must reach the table
        Rule no.2 - The ball will return on the table


        Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

        Comentariu


        • #5
          Re: O intrebare

          Multumim Florin

          Comentariu

          Cine a citit topicul
          Procesare...
          X