Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reguli noi privind lipirea fetelor???

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Reguli noi privind lipirea fetelor???

    Uitati ce am gasit:

    http://ittf.com/ittf_equipment/pdf/T...0106_Rev_2.pdf
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

  • #2
    de la 1 ianuarie 2007 se interzice lipirea fetelor,se va folosio folie dublu adeziva care se va schimba odata cu cauciucul,cost 2,5 euro

    Comentariu


    • #3
      Adica lipesti o data dupa care pana schimbi fetele nu le mai lipesti ?
      De ce au bagat regula asta ?

      Comentariu


      • #4
        Ca sa mai faca unu altu un ban cinstit, ce crezi? Nu asa functioneaza si la noi?
        Butterfly Grubba Carbon-AN All+
        FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

        Comentariu


        • #5
          Solutie in duvlu sens

          Regula mi se pare corecta, pentru ca solutiile astea de lipit sunt foarte periculoase pentru om, in special cele facute adhoc cu toluen si benzine in care topesti cauciuc natural sau mai stiu eu ce...

          Sportivii cand isi lipesc paletele sunt expusi la vapori nocivi. Tineti cont ca ei isi lipesc paletele si de doua ori pe zi...

          Mi se pare un pic abuziva masura dar corecta, plus ca elimina multe probleme: ala a dat cu cinci straturi de lipici, ala de ce a dat cu sase...

          Aceasta masura nu elimina complet solutia din competitii, nu ar avea cum, ci doar solutiipe pe baza de solventi organici si cu substante interzise de ITTF pe buna dreptate.

          Plus cred ca mai vor sa limiteze si jocul asiaticilor, de acolo si marirea mingii, interzicerea servei din mana sau ascunse, seturile mici, pentru e cunoscut faptul ca reveneau spectaculos si castigau totul...

          Toate bune si aveti grija la solutii contrafacute...
          Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
          Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
          Oricine se joaca insa putini joaca...

          Comentariu


          • #6
            Indiferent care va fi noul regulament incepand cu 2007 cu privire la solutie{oricum este mai bine fara folosirea ei}multi jucatori se foloseau la maxim de acesta optiune}..oricum pentru noi...este mai important tehnica miscarilor

            Comentariu


            • #7
              Reguli noi privind lipirea fetelor

              Dar daca se va folosi o folie dublu adeziva mingea va mai sari la fel din fete?...Lipiciul forma un strat elastic sub cauciuc.Nu cred ca vom mai auzi de notiunea de fete rapide deoarece acestea nu pot fi folosite normal decat in combinatie cu lipiciul,asa au fost gandite.Asta inseamna nu numai ca nu se va mai folosi lipici ci, mai mult ar trebui inventat un nou tip de fete care sa isi pastreze viteza chiar daca nu sunt lipite periodic.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X