Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Suspendări pentru absente nemotivate

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Antal Denes
    a răspuns
    Dl. Giosan in cazul in care reusiti contabilizarea ar fi bine sa apara si in grila clasamentului care apare lunar si ar fi mai usor de retinut si ca perioada calendaristica.

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Eu nu inventez motive.ma uit la urgia de afara iar a inceput viscolul,naiba stie ce va fi sambata/om mai vedea.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Si ce faci daca vrei sa joci ,esti inscris ,esti pe drum si din cauza conditiilor meteo nu ajungi la sala sau intarzii /iti trimite conducerea senilata sau plugul de zapada si te aduce la turneu/elicopterul cu pilot/

    - - - Actualizat - - -

    Iti motiveaza nemotivata careva sau iei suspendare
    Nu se admit excepții. Poți sa mori si tot ești nemotivat ... așa considera mințile luminate ale Amatur-ului

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Si ce faci daca vrei sa joci ,esti inscris ,esti pe drum si din cauza conditiilor meteo nu ajungi la sala sau intarzii /iti trimite conducerea senilata sau plugul de zapada si te aduce la turneu/elicopterul cu pilot/

    - - - Actualizat - - -

    Iti motiveaza nemotivata careva sau iei suspendare

    Lasă un comentariu:


  • adimucu
    a răspuns
    Postat în original de gabi.gogu Vezi post
    Eu cred ca sistemul de penalizare, de altfel util, a fost conceput in mod special pt a trata diferit pe acei participanti care, in mod repetat ?incurca? organizatorii de turnee, dar si pe alti participanti care nu mai prind un loc pe lista principala de inscrieri la turnee!
    Diferentierea in functie de motive este foarte dificila si poate parea partinitoare! O spun din proprie experienta.

    Insa, in cazul in care la un turneu nu exista lusta de asteptare, deci nu poate incurca pe nimeni altcineva, consider ca trebuie interpretat in sensul permiterii sa participe si un jucator ?penalizat? anterior.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dacă situația omului a fost înțeleasă de organizatorii turneului respectiv și toată lumea știe ce s-a întâmplat și din ce cauză, fără ca asta să deranjeze serios pe cineva, e MUSAI să se aplice o penalizare sau o suspendare? nu cred că un înscris la turneu care e bolnav și nu poate fi prezent va supăra organizatorii sau pe cei de pe lista de așteptare. dimpotrivă, se vor bucura toți că e viu și, în curând, sănătos.
    doamne ferește, nu vreau să mă gîndesc prea departe, dar unii lu?nd totul foarte serios vor merge la turneu cu orice preț...

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Eu, Florin Apian și Claudiu Vela acordăm bulinele pe forum, după care le introducem pe site-ul www.amatur.ro unde apar in profilul jucatorilor.
    Deoarece din 5 Coordonatori, câți eram inițial ?nhămați la munca asta "plăcută" am rămas doar 3, suntem un pic în urmă cu contabilizarea.
    Dar o să tragem un pic de noi și le aducem la zi.

    P?nă atunci Dl. Matei Dumitru, cu care am discutat zilele trecute, știe că datorită celei de-a treia retrageri după termenul regulamentar a acumulat 6 puncte de penalizare și este suspendat 3 luni.
    Suspendarea o să apară cât de curând în topicul dedicat.
    Știm că această ultimă retragere a fost una fortuită și cauzată de o urgență medicală reală, dar în spiritul tratării tuturor participanților la circuit în mod egal nu putem să-i anulăm punctele de penalizare.
    N-ar fi corect față de cei care au fost deja suspendați și care au avut și ei motivele lor.
    Mulțumim pentru înțelegere!

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Cine si cum sunt contabilizate sceste buline ;R1; R2 si N ?

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de Antal Denes Vezi post
    Ce se intampla in cazul in care la un unser de la un turneu dispare R2 (bulina albastra)
    Dispare la toti de la acel eveniment ?
    Nu mă ocup cu bulinele !

    Lasă un comentariu:


  • gabi.gogu
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Sâmbătă , 17.02.2018, trebuia sa particip la turneul de la Dumbravita. Vineri seara eram apt de joc, dar sâmbătă dimineața n-am mai putut sa ma scol din pat ( mi s-a blocat partea lombara a coloanei ). Cine are ghinion nu se blochează joi ( când se mai poate retrage fără penalizare ). Se blochează sâmbătă, ca sa mai acumuleze 2 puncte de penalizare. Deci sâmbătă am acumulat in total 6 puncte. Vineri 23.02.2018 seara, am dat telefon la Marcel sa-l întreb dacă pot sa vin la turneu la Brăila. Mi s-a răspuns clar ca nu se poate fiindcă sunt suspendat. Asta e regula, dar eu cred ca nu e nici măcar in avantajul organizatorilor, deși in sensul asta s-a plasmuit regula. Eu zic ca putem sa nuanțăm puțin aplicarea regulii. Ar fi mai omenește si totodata si in avantajul organizatorilor, sa se dea libertatea organizatorilor de a-i trece pe cei cu penalizări de 6 puncte, pe lista de rezerva si sa poată participa la turneu dacă, in final, nu se completează locurile. Cred c-am ?mpăca si capra si varza. Si, poate mai exista si alte soluții. Nu trebuie sa fim atât de rigizi între noi, ca doar nu suntem dușmani !
    Eu cred ca sistemul de penalizare, de altfel util, a fost conceput in mod special pt a trata diferit pe acei participanti care, in mod repetat ?incurca? organizatorii de turnee, dar si pe alti participanti care nu mai prind un loc pe lista principala de inscrieri la turnee!
    Diferentierea in functie de motive este foarte dificila si poate parea partinitoare! O spun din proprie experienta.

    Insa, in cazul in care la un turneu nu exista lusta de asteptare, deci nu poate incurca pe nimeni altcineva, consider ca trebuie interpretat in sensul permiterii sa participe si un jucator ?penalizat? anterior.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Ai prins bine Mitica, februarie are numai 28 zile)
    Ce se intampla in cazul in care la un unser de la un turneu dispare R2 (bulina albastra)
    Dispare la toti de la acel eveniment ?

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Ai prins bine Mitica, februarie are numai 28 zile)
    Da, sunt teribil de ,, norocos “ !

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post



    Da, sunt suspendat pe trei luni.

    Ai prins bine Mitica, februarie are numai 28 zile)

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de adimucu Vezi post
    ...cand omul contacteaza organizatorii ca sa le spuna ca nu poate veni, chiar daca nu s-a retras (sa zicem ca nu avea nimic vineri si se trezeste sambata dimineata cu pubalgie, epicondilita sau altceva...) presupun ca acestia nu-l vor propune pentru suspendare. iar daca cineva e atat de bolnav incat nici macar sa anunte nu poate, atunci sigur o suspendare nu-l va afecta cu nimic, caci il intereseaza mai mult sanatatea in momentul respectiv.

    Da,dar momentul respectiv trece si vrei sa mergi la turnee, dar ești suspendat. Pe mine ma afectează.

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    E clar ca n ati putut participa din motive de sanatate.Ce se intampla acum ,va refuza dreptul de a juca turnee??Cat timp nu aveti drept de joc?
    Da, sunt suspendat pe trei luni.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    E clar ca n ati putut participa din motive de sanatate.Ce se intampla acum ,va refuza dreptul de a juca turnee??Cat timp nu aveti drept de joc?
    "4.4.3.Penalizarea jucătorilor:
    -retragerea jucătorilor înainte de termen – 0 puncte;
    -retragerea jucătorilor după termen – 2 puncte;
    -absența nemotivată – 3 puncte;
    -se suspendă automat pe o perioadă de trei luni jucătorul care acumulează minim 6 punctede penalizare (suspendarea începe din momentul constatării).
    -punctele de penalizare se anulează la ?mplinirea termenului de 12 luni de ladata turneului la care s-au acordat.
    -monitorizarea retragerilor și absențelor de la turneele AmaTur se va face decătre Coordonatorii AmaTur.
    -punctele de penalizare vor apărea în pagina personală a fiecărui participant din circuit de pe site-ul www.amatur.ro, rubrica Clasament, iar mențiunile R2 –Retras după termen și N – Nemotivat vor apărea în profilul participanților care au cont pe forumul www.tenisdemasa.ro, ca măsură alternativă de evidență;
    -nu se penalizează retragerile de pe lista de așteptare;
    -organizatorul tehnic trebuie să facă în termen de maxim 48 de ore de la terminarea turneului, în postul rezervat clasamentului una din următoarele mențiuni: nu sunt jucători nemotivați sau numele și prenumele jucătorilor nemotivați;
    -eventualele contestații se vor soluționa de către Comitetul Director."

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    In 20.05.2017 prima penalizare si 22.07.2017 a doua si culmea ghinionului, toate trei au fost la turnee preferate de mine ( Oravita, Vintu de jos si Dumbravita )
    E clar ca n ati putut participa din motive de sanatate.Ce se intampla acum ,va refuza dreptul de a juca turnee??Cat timp nu aveti drept de joc?

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Antal Denes Vezi post
    Nea Titi in cat timp ai reusit sa acumulezi cele 6 puncte ?
    In 20.05.2017 prima penalizare si 22.07.2017 a doua si culmea ghinionului, toate trei au fost la turnee preferate de mine ( Oravita, Vintu de jos si Dumbravita )

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Nea Titi in cat timp ai reusit sa acumulezi cele 6 puncte ?

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Antal Denes Vezi post
    Totusi nu inteleg cine te-a anuntat ca esti suspendat Titi?
    Pe ce baza ?
    Sâmbătă , 17.02.2018, trebuia sa particip la turneul de la Dumbravita. Vineri seara eram apt de joc, dar sâmbătă dimineața n-am mai putut sa ma scol din pat ( mi s-a blocat partea lombara a coloanei ). Cine are ghinion nu se blochează joi ( când se mai poate retrage fără penalizare ). Se blochează sâmbătă, ca sa mai acumuleze 2 puncte de penalizare. Deci sâmbătă am acumulat in total 6 puncte. Vineri 23.02.2018 seara, am dat telefon la Marcel sa-l întreb dacă pot sa vin la turneu la Brăila. Mi s-a răspuns clar ca nu se poate fiindcă sunt suspendat. Asta e regula, dar eu cred ca nu e nici măcar in avantajul organizatorilor, deși in sensul asta s-a plasmuit regula. Eu zic ca putem sa nuanțăm puțin aplicarea regulii. Ar fi mai omenește si totodata si in avantajul organizatorilor, sa se dea libertatea organizatorilor de a-i trece pe cei cu penalizări de 6 puncte, pe lista de rezerva si sa poată participa la turneu dacă, in final, nu se completează locurile. Cred c-am ?mpăca si capra si varza. Si, poate mai exista si alte soluții. Nu trebuie sa fim atât de rigizi între noi, ca doar nu suntem dușmani !

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Totusi nu inteleg cine te-a anuntat ca esti suspendat Titi?
    Pe ce baza ?

    Lasă un comentariu:


  • adimucu
    a răspuns
    ...cand omul contacteaza organizatorii ca sa le spuna ca nu poate veni, chiar daca nu s-a retras (sa zicem ca nu avea nimic vineri si se trezeste sambata dimineata cu pubalgie, epicondilita sau altceva...) presupun ca acestia nu-l vor propune pentru suspendare. iar daca cineva e atat de bolnav incat nici macar sa anunte nu poate, atunci sigur o suspendare nu-l va afecta cu nimic, caci il intereseaza mai mult sanatatea in momentul respectiv.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Nea Titi, chiar ieri vroiam sa-ti scriu, nu stiu de unde ai scos-o cu suspendatul, pe amatur.ro la pagina jucatorului Matei Dumitru erau numai 4 puncte de penalizare, insuficiente pentru suspendare (tre' sa ai minim 6...)

    PS: Suspendarile se gasesc aici: (nici urma de dumneata...)

    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...095#post395095

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Cred ca ar fi util sa se creeze un subiect in care sa fie evidențiata situația jucătorilor suspendați, respectiv data începerii si data încetării suspendării, precum si datele de prescriere a penalităților. Eu, de exemplu, era cât pe-aci sa plec la Brăila la turneu, fiindcă nu m-a anunțat nimeni ca sunt suspendat. Noroc ca am dat telefon si am întrebat, altfel făceam peste 1000 km, degeaba. Aceasta statistica ar fi utila si pentru organizatori, pentru ca ar afla foarte ușor ce jucător nu are drept de participare la turneul lui. Eu sunt sigur ca dacă mergeam in 24.02.2018 la turneu la Sibiu, puteam sa joc fără sa știe nimeni ca sunt suspendat.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de dantim Vezi post
    Daca te suspenda pe tine ma retrag si eu din circ....uit dupa turneul de la Brăila ca nu vreau sa incurc niste baieti faini din Amatur care vor calatorii cu mine
    Succes si distracție plăcută !

    P.S. Transmite salutarile mele celor care ma cred mincinos si m-au suspendat.

    Lasă un comentariu:


  • dantim
    Vizitatorul a răspuns
    Daca te suspenda pe tine ma retrag si eu din circ....uit dupa turneul de la Brăila ca nu vreau sa incurc niste baieti faini din Amatur care vor calatorii cu mine

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de dantim Vezi post
    Nea Titi,explicale la baietii astia din Amatur ca tu da-i bani la turnee si nu faci bani ,asa ca daca nu stiu sa pieptene broasca poate stiu sa tunda calul
    Dacă asta e optica lor, nu peste mult timp se vor trezi ca trebuie sa se roage de noi ca sa-i onorăm cu prezenta la turnee.

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X