Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Pocnitul" din picior in timpul serviciului

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

"Pocnitul" din picior in timpul serviciului

Jan Ove Waldner cand serveste bate cu piciorul in podea nefiind sanctionat de arbitru. Daca credeti ca nu se aud loviturile urmariti la min 2.31 sau 4.41. Totusi asta nu-l deranjeaza pe adversarul sau care in final castiga meciul.
    un proverb rus spune ca: pe un dansator slabut il incurca "caisele".

- - - Actualizat - - -

Aici ambii jucatori bat din picioare...

Ultima editare de Lilian; 31.mai.2014, 23:24.
    „Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.” — Eleanor Roosevelt

Comentariu

Pocnitul din picior in timpul serviciului

D-le Lilian trebuie sa apesi butonul "Nu-mi place mesajul" pentru toate postarile unde sunt expuse pareri diferite fata de a ta??? Cred ca nu ai inteles bine rolul acelui buton. Eu nu o sa il apas pentru postul tau, desi nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce spui.O zi buna tuturor.
      Ultima editare de viorel.andrei; 02.iun.2014, 07:18. Motiv: greseala
      "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
      Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
      BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

Comentariu

Raspunsul este nu.Daca tot incercam sa schimbam regulamentul in asa fel ca sa nu ne deranjeze ,ar trebui sa schimbam si mingea dubla,si lovirea mesei cu paleta fara intentie,sa scoatem fetele interzise de ITTF ca Superblock-ul si multe altele...Tendinta ar trebui sa fie spre Regulamentul actual ITTF nu invers.
        Este adevarat ca arbitrul decide daca e sau nu cu intentie dar nu trebuie sa devenim noi arbitri prea exigenti si sa inventam reguli noi.Daca ne deranjeaza zgomotul produs de lovitul podelei cu piciorul dar nu ne deranjeaza zgomotul produs de ceilalti participanti care joaca la alte mese,sau aplauzele spectatorilor, atunci problema nu este doar la adversarul nostru.Regulamentul este clar in acest caz .Ti-am dat un like si sper ca am reparat acel nu-mi place.
        Ultima editare de Lilian; 02.iun.2014, 14:30.
        „Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.” — Eleanor Roosevelt

Comentariu

Cine a citit topicul
        Procesare...
        X