Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O noua propunere de schimbare a regulamentului de joc

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O noua propunere de schimbare a regulamentului de joc

    In Adunarea Anuala Generala A F.I.T.M ce are loc zilele astea la Rotterdam se va propune o noua regula a serviciului,cumva inversa fata de cea de la volei.
    Mai clar,jucatorul care pierde punctul va avea urmatorul serviciu.In motivarea acestei propuneri se arata ca aceasta schimbare radicala a regulamentului va inlatura criticile legate de castigarea unui set sau meci cu ajutorul unui serviciu ilegal.
    Bineinteles ca va ridica o multime de alte critici.Se estimeaza ca aceasta propunere nu va fi adoptata anul acesta,asteptandu-se reactii din partea celor implicati(antrenori,jucatori,federatii)
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Da, dar va fi greu sa remontezi de al 7-10, sa zicem, cu 3 servicii adverse.
    Vor fi reactii...
    TsE

    Comentariu


    • #3
      Ar fi interesant; asa la prima vedere, niciodata la 11-10 pentru adversar, sa zicem, el nu va servi.
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Acest aspect ar duce la un lucru mai intens pentru retunarea servicilor .
        Uni jucatori ar servi de 3/4 ori intrun set .

        Comentariu


        • #5
          Sau deloc.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Sau deloc.
            La 10- 0 ar ceda mingea de dragul unei serve ?

            Comentariu


            • #7
              Nu stiu daca sa rad sau sa plang de prostiile ce le trec unora prin cap! Motivarea, aici este problema, este de intelct de clasa a doua, daca e serviciu ilegal atunci arbitrul da punctul adversarului si cu asta basta! Daca cel ce pierde punctul serveste urmatorul ce-l impiedica sa serveasca un serviciu ilegal? Nu-mi miroase a motivatie ci a altceva...S-ar da drumul la puncte cedate in momente dificile numai pentru a fi la serviciu intr-un anumit moment dat... Tare as fi curios sa ascult argumentatiile de la Rotterdam!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • #8
                Tot chinezii or sa fie pe primele locuri )

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dado_daniel Vezi post
                  Nu stiu daca sa rad sau sa plang de prostiile ce le trec unora prin cap! Motivarea, aici este problema, este de intelct de clasa a doua, daca e serviciu ilegal atunci arbitrul da punctul adversarului si cu asta basta! Daca cel ce pierde punctul serveste urmatorul ce-l impiedica sa serveasca un serviciu ilegal? Nu-mi miroase a motivatie ci a altceva...S-ar da drumul la puncte cedate in momente dificile numai pentru a fi la serviciu intr-un anumit moment dat... Tare as fi curios sa ascult argumentatiile de la Rotterdam!
                  Deci ar ceda un punct ca sa fie la serviciu si cu ajutorul serviciului sa castige punctul pe care tocmai l-au cedat?
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de RBlade Vezi post
                    Deci ar ceda un punct ca sa fie la serviciu si cu ajutorul serviciului sa castige punctul pe care tocmai l-au cedat?
                    Dupa aceasta logica ilogica, ar fi bine ca la 10-8 pentru mine sa dau repede una in fileu si una in mantinela, ca sa am avantajul serviciului la 10-10

                    Comentariu


                    • #11
                      Din ciclul "Ce blestematii ne mai pregateste I.T.T.F" :ITTF a solicitat producatorilor de mingi sa inlocuiasca mingile din celuloid cu cele din pvc,dupa JO 2012.
                      Se pare ca unele tari vor interzice producerea celuloidului
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        dc sa-l respinga?

                        Comentariu


                        • #13
                          E foarte inflamabil. Alt motiv nu stiu...
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de RBlade Vezi post
                            E foarte inflamabil. Alt motiv nu stiu...
                            hai mah k nu iti ia mingea foc in timpul serviciului)

                            Comentariu


                            • #15
                              Sau in timp ce dai spin sau taiat cu iarba in cazul meu

                              Comentariu


                              • #16
                                Eh nu! Mie mi se intampla uneori cand dau un topspin mai suparat
                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                Comentariu


                                • #17
                                  La Campionatele Baltice din Lituania 17-18.09.2011 s-a jucat experimental dupa modelul mentionat la inceputul topicului.Adica cel ce pierde punctul este,automat,la serviciu.Ce concluzii Sse vor trage,dreak stie. Anticipez oaresce bulibaseala la introducerea obligatorie a acestei reglementari
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Greu totusi de crezut ca acest lucru sa fie agreat de federatile puternice in T.M.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X