Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

E regulamentara lovitura cu mingea pe langa fileu?

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de axel Vezi post
    ...sunt absolut uimit...adica la faze dinastea nu poti fi decat spectator, si asta e cel mai fustrant...
    Sa intampla prea rar ca sa fii frustrat. Eu cred ca mi-as aplauda adversarul pt. asa ceva.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

Comentariu

O asemenea lovitura poate fi si dezarmanta petru cel care-l primeste ,il poate demoraliza complect.

Comentariu

Mai degraba sunt demoralizat de margini si mingi cu fileul
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

Comentariu

margini si mingi cu fileul ai tot primit... dar dupa una d-asta...eu unul as fi pentru o nanosecunda shocat
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle

Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

Comentariu

Postat în original de Cosnic Vezi post
            margini si mingi cu fileul ai tot primit... dar dupa una d-asta...eu unul as fi pentru o nanosecunda shocat
            ...absolut deacord...
            Setup : Tenergy 05 | Bty Mazunov | Donic Coppa X2

Nu te certa nici o data cu un prost. Este posibil ca cei din jur sa nu vada diferenta.

Comentariu

cate astfel de lovituri poti sa dai intr-un meci ? un jucator cu un psihic bun trece peste si se gandeste numai la urmatoarele puncte.
              sunt argumente pro si contra pentru ambele variante. daca n-ai avea voie sa lovesti pe langa fileu, atunci cand trebuie sa lovesti mingea mult din lateralul mesei, ai avea decat o singura varianta, anume in diagonala.

si la mingile trimise de adversar si care ating fileul nu mai ai ce sa faci ! asta cu fileul se poate rezolva usor. pui un cablu intins la maxim pe(prin) fileu, sus. eu asa mi-am facut fileul si cand o minge atinge fileul, nu mai ramane moarta langa fileu, ci sare si poate fi jucata.

Comentariu

TB ZLF & T05/T05FX

Comentariu

Postat în original de Cosnic Vezi post
                  shocat?
                  ...putin spus..placut impresionat as spune eu.sincer,am vazut asta la Georgica Durdun....impresionant,absolut impresionant.
                  BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                  FH - TENERGY 64
                  BH - XIOM VEGA EUROPE

Comentariu

covrigi dinaia sa ocoleasca fileul vad tot timpul la ghita marta... superbe mingile ce ocolesc fileul
                    Lemn: Butterfly Petr Korbel
                    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

Comentariu

Mersi Radule ! ) E greu pana inveti sa dai asa...apoi totul vine de la sine...
                      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

"Știu că sunt prost dar când mă uit în jur prind curaj"

Comentariu

Este regulamentar sa lovesti de lânga fi eu deoarece fileul este considerat infinit.Ai voie sa treci si cu corpul de fileu dar mana cu care lovesti nu are voie sa treaca de fileu.
                        Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
                        Fh: Yasaka Rakza 7
                        Bh: Donic Acuda S1

Comentariu

Re: E regulamentara lovitura cu mingea pe langa fileu?

Ai voie sa treci pe oriunde si sa lovesti mingea de oriunde si oricum, cu conditia sa fie randul tau si sa o lovesti cu paleta.
                          Blog de tenis de masă

Comentariu

Postat în original de grasomega Vezi post
                            Ai voie sa treci pe oriunde si sa lovesti mingea de oriunde si oricum, cu conditia sa fie randul tau si sa o lovesti cu paleta.
                            De asta e atat de frumos sportul asta
                            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                            FH: Tenergy 05
                            BH: Dignics 05

Comentariu

OFF topic...ca sa nu mai deschid un alt topic...o intrebare:
                              - daca mingea loveste plasa fileului(mai in lateral), apoi pica pe suportul metalic al fileului din partea adversarului, se considera punct pentru adversar sau pentru cel care lovise mingea cu fileul ? mi s-a intamplat cam de mai multe ori, oferind punct adversarului, considerand ca suportul metalic al fileului este "fileu" si nu parte din masa...
                              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

"Știu că sunt prost dar când mă uit în jur prind curaj"

Comentariu

Re: E regulamentara lovitura cu mingea pe langa fileu?

Daca mingea cade pe suportul fileului in dreptul suprafetei mesei, mingea e in joc. Daca a cazut pe suport in afara suprafetei mesei, este afara.
                                Este o secventa cu faza asta intre Boll si Samsonov si a fost solutionata cum am scris eu mai sus.
                                Blog de tenis de masă

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X