Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare regulament în privința celor care nu reușesc nicio victorie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post
    .

    Mă faci să râd!
    Tocmai pentru cei care vor să retrogradeze s-a făcut. Te încadrezi bine
    D-le Gelu, eu vreau să retrogradez nu pentru a lua tricoul de campion județean la Open ci, pentru a mai bate și eu pe cineva, pentru că la Elite nu mă mai simt motivat să joc cu "sabia lui Damocles deasupra capului" ". Am ajuns să mă rog să câștig și eu un meci măcar înainte de fiecare turneu de Elite, ca să nu fiu punctat cu" 0".
    Din această cauză chiar simt ca joc sub presiune. Acum sper că mă înțelegeți....

    Comentariu


    • Postat în original de Niculae.G Vezi post
      Ai retrogradat Aurele .Mergi la Open, ajungi pe podium si vii la Elite. Să îți iei Na na.
      Mersi nea Nicule, se pare ca din octombrie sunt la open

      Comentariu


      • Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post

        D-le Gelu, eu vreau să retrogradez nu pentru a lua tricoul de campion județean la Open ci, pentru a mai bate și eu pe cineva, pentru că la Elite nu mă mai simt motivat să joc cu "sabia lui Damocles deasupra capului" ". Am ajuns să mă rog să câștig și eu un meci măcar înainte de fiecare turneu de Elite, ca să nu fiu punctat cu" 0".
        Din această cauză chiar simt ca joc sub presiune. Acum sper că mă înțelegeți....
        Asa e peste tot in sporturi. Toti jucatorii se retrag in momentul in care simt ca nu mai fac fata antrenamentelor/meciurilor.
        La noi insa este o pasiune, asa ca ne adaptam daca vrem sa continuam. Nu vad pe nimeni la Elite la 80 ani, oricat de bun ar fi fost in tinerete. 😂

        Comentariu


        • Postat în original de MihaiLupu Vezi post

          Asa e peste tot in sporturi. Toti jucatorii se retrag in momentul in care simt ca nu mai fac fata antrenamentelor/meciurilor.
          La noi insa este o pasiune, asa ca ne adaptam daca vrem sa continuam. Nu vad pe nimeni la Elite la 80 ani, oricat de bun ar fi fost in tinerete. 😂
          În sfârșit,d-le Lupu,se pare că m-ați înțeles.De ce sa ma chinui sa joc la Elite sub presiunea unui singur meci pe care ar trebui să-l câștig (altfel cu 0 victorii=0 puncte),când pot sa joc la Open și sa câștig mai multe meciuri decât pot pierde.

          Comentariu


          • Eu v-am inteles, dar problema ma tem ca este alta…
            Ideea este sa joci cu adversari mai buni. Asa inveti, asa cresti ca valoare.

            In cazul de fata puteti merge la orice masa prin cartier cu jucatori fara pretentii si sa-i rupeti pe toti.
            Dar sigur asta doriti?

            Comentariu


            • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
              Eu v-am inteles, dar problema ma tem ca este alta…
              Ideea este sa joci cu adversari mai buni. Asa inveti, asa cresti ca valoare.

              In cazul de fata puteti merge la orice masa prin cartier cu jucatori fara pretentii si sa-i rupeti pe toti.
              Dar sigur asta doriti?
              Eu nu mai am nimic de arătat și nici de demonstrat,am reușit să ajung la medie de Elite,am jucat cu jucătorii cei mai buni,n-am de ce să mai cresc ca și valoare,oricând mă pot întoarce la Elite,asa că mă voi gândi sa ma relaxez o perioadă...
              Oricum,d-le Lupu,mersi pentru sfaturi...

              Comentariu


              • Tocmai… Adica acum ramane exact placerea de a juca meciuri cat mai frumoase.

                Inteleg sentimentul, acum 20-25 ani faceam si eu fata lejer la Elite. Dupa aproape 20 ani in care am jucat de 2-3 ori pe an, am constatat ca nu mai tine nici macar la Open. Drept pentru care m-am decis sa merg doar la Avansati pana ma pot ridica.

                Comentariu


                • Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post

                  Mersi nea Nicule, se pare ca din octombrie sunt la open
                  Nea Nicule,se pare că ai avut "gura aurită", chiar am ajuns pe podium la ultimul turneu,cel de la Ploiești, la concursul de Open.Probabil că voi sări din nou la Elite,nu stiu,însă în momentul de față sunt accidentat ,mă supără o sciatica,voi sta pe tușă cel puțin o lună,apoi o voi lua de la capăt,sper....

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X