Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi configurare paleta cu lemn BTY Innerforce ZLC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi configurare paleta cu lemn BTY Innerforce ZLC

    Salut, am achizitionat acest lemn si as vrea parerea voastra pentru a gasi fetzele potrivite.
    Stiu ca e un lemn rapid si am citit pe net ca unii care joaca cu el ca au preferat sa joace cu fetze mai subtiri decat max:
    pe FH: Xiom OmegaVII Tour 2.0mm sau Tenergy 05 1,9 mm
    BH: Tenergy 05 FX 1.9 mm


    Ceva sfaturi m-ar ajuta sa ma decid.
    Multumesc
    In permanenenta schimbare

  • #2
    Postat în original de kteno Vezi post
    Salut, am achizitionat acest lemn si as vrea parerea voastra pentru a gasi fetzele potrivite.
    Stiu ca e un lemn rapid si am citit pe net ca unii care joaca cu el ca au preferat sa joace cu fetze mai subtiri decat max:
    pe FH: Xiom OmegaVII Tour 2.0mm sau Tenergy 05 1,9 mm
    BH: Tenergy 05 FX 1.9 mm


    Ceva sfaturi m-ar ajuta sa ma decid.
    Multumesc
    https://butterflyonline.com/ask-the-...oamp=available

    Poate e de ajutor….
    Succes!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de dani 0205 Vezi post

      https://butterflyonline.com/ask-the-...oamp=available

      Poate e de ajutor….
      Succes!


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Multumesc, e de ajutor, se pare ca pentru amatori ce joaca aproape de masa intr-adevar recomandarea e sa folosim fetze de 1,9mm.
      In permanenenta schimbare

      Comentariu


      • #4
        Eu am un lemn innerforce zlc. Am jucat cu fețe Tenergy 05 Fx max. Era un setup foarte rapid și la un moment dat nu am putut sa mai joc cu acest lemn. Am preferat un lemn Timo Boll Alc.
        Am păstrat lemnul Innerforce Zlc și îl folosesc ca a 2 paleta cu 2 fețe Rakza 7 soft uzate de 2mm. Acum paleta e mult mai controlabilă.
        Am cumpărat și 2 fețe Rakza 7 soft de 1,8 mm pentru viitor.
        Părerea mea ca acest setup, lemn Innerforce Zlc cu fețe Tenergy este prea rapid și greu de controlat.

        Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

        Blade:Butterfly Innerforce ZLC
        FH: Donic Bluefire JP 01 max
        BH:Yasaka Rakza X max

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de ivamaistru Vezi post
          Eu am un lemn innerforce zlc. Am jucat cu fețe Tenergy 05 Fx max. Era un setup foarte rapid și la un moment dat nu am putut sa mai joc cu acest lemn. Am preferat un lemn Timo Boll Alc.
          Am păstrat lemnul Innerforce Zlc și îl folosesc ca a 2 paleta cu 2 fețe Rakza 7 soft uzate de 2mm. Acum paleta e mult mai controlabilă.
          Am cumpărat și 2 fețe Rakza 7 soft de 1,8 mm pentru viitor.
          Părerea mea ca acest setup, lemn Innerforce Zlc cu fețe Tenergy este prea rapid și greu de controlat.

          Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
          Multumesc pentru raspuns. Cu cele 2 fetze Rakza 7 soft de 2 mm se poate juca de langa masa sau aproape de masa? Si eu ma gandeam sa pun rakza7 de 2mm( nu soft) pe rever.Dupa ce lipti cele 2 fetze noi de 1,8mm poate ne spuneti cum vi se pare paleta.
          In permanenenta schimbare

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X