Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Xiom TmXi An Jaehyun

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Xiom TmXi An Jaehyun

    Recomand acest lemn ca o alternativa f buna la tot ce înseamnă innerforce de la Butterfly(din pct meu de vedere peste seria innerforce alc/zlc ,cel puțin la capitolul control). Lemnul din poza are 91 de Gr.

    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

  • #2
    Postat în original de Alex.C Vezi post
    Recomand acest lemn ca o alternativa f buna la tot ce înseamnă innerforce de la Butterfly(din pct meu de vedere peste seria innerforce alc/zlc ,cel puțin la capitolul control). Lemnul din poza are 91 de Gr.
    este mai bine finisat decat un lemn Butterfly. il am si eu dar nu stiu ce fete ar putea merge pe el (pentru jocul meu). ma gandeam la Yasaka Rakza 7 soft si fh si bh?
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de gpopescu Vezi post

      este mai bine finisat decat un lemn Butterfly. il am si eu dar nu stiu ce fete ar putea merge pe el (pentru jocul meu). ma gandeam la Yasaka Rakza 7 soft si fh si bh?
      sincer nu prea ti-as recomanda rakza 7 soft pe el ..sunt prea moi ...eu am incercat pe el rozena si omega 7 pro ...ambele variante fiind super ok. Nu e genul de lemn care se impaca bine cu fete moi !
      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

      Comentariu


      • #4
        Suna mult a marketing TMX(TRIMETRIX) , pana la urma cum sunt asezate layerele si e cu Limba la exterior?

        Ma intereseaza si pe mine lemnul dar nu sunt inca convins

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Rares1337 Vezi post
          Suna mult a marketing TMX(TRIMETRIX) , pana la urma cum sunt asezate layerele si e cu Limba la exterior?

          Ma intereseaza si pe mine lemnul dar nu sunt inca convins
          Sincer nu stiu si nu m-a interesat niciodata cum sunt asezate layerele si ce e la suprafata sau la interior sau alte detalii de acest gen. Eu mi-am spus doar parerea mea, e posibil ca tie sau altcuiva sa nu-i placa feelingul lemnului. La urma urmei alegerea unui lemn e destul de subiectiva. E posibil ca tu sa-ti iei un TMXI care sa nu sa sara ca al meu ...( stiu multi oameni care incantati de faptul ca au dat cu un lemn de la cineva au fugit repede la magazin sa cumpere acelasi model , ulterior constatand ca saritura si feelingul erau diferite). Testeaza daca ai ocazia inainte de-al achizitiona...
          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

          Comentariu


          • #6
            Un lemn excelent !
            Blade: Garaydia Tamca 5000
            FH: Xiom Omega VII Tour
            BH: Xiom Omega VII Tour

            Comentariu


            • #7
              Sweet spot mare ca la zjk szlc
              Feeling sub viscaria spre hard
              La topspin se activează cele 2 straturi de lemn ayous-spruce....la drepte sau smash se activează timetrix care dă și vibrație mai putin ca la mizutani zlc dar sesizabila
              timetrix este ceva intre alc si zlc mai aproape de zlc
              Control peste Viscaria sub Zjk szlc
              Viteză puțin peste Viscaria sub Zjk szlc
              Arc sub Viscaria și puțin peste Zjk szlc
              Puncte forte .... control= sweetspot = mare ca la zjk szlc
              Elemente comparate
              Xiom Ajh TMX inner = 90 gr
              Viscaria 90 gr
              ZJK szlc 92 gr


              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X