Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat pentru alegere backhand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat pentru alegere backhand

    Salutare. Am lemn Schlager Carbon Off+. Pe forehand am Tenergy 05. Pe rever ... batrana si contestata Dr. Neubauer SuperBlock OX. Desi este un lemn ofensiv, controlul pe rever este fantastic de bun ... nu sare ”ca din coltul mesei”.
    Insa, avand in vedere ca unii contesta acest setup, sunt nevoit sa caut un rever... Am nevoie de o fata inceata... M-am gandit la ABS 3 de la Dr. Neubauer (avand in vedere detaliile de pe site) ... sau ma gandesc la un Super Anti / Anti Power ...

    Nu stiu ... de aceea am apelat la ajutorul vostru.

    Multumesc.
    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

  • #2
    Salut.
    In Iasi sunt cativa "ierbari" foarte buni. De ce nu incerci setup-ul lor inainte de a investi !?
    Fetele anti/superanti sunt diferite de superblock (aceasta fata nu se mai afla pe lista fetelor aprobate ITTF, deci e interzisa).
    Daca ai jucat doar cu superblock e greu sa te acomodezi cu alt setup. Trebuie sa "te-nvarti" tot pe-acolo...
    Daca vrei sa si ataci, un sandwich e mai potrivit. Daca nu joci de mult timp cu superblock, renunta la acest tip de setup. N-o sa te ajute in viitor foarte mult. Ai doar impresia de control, dar nu e chiar asa. Vei fi vanat.
    Succes.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #3
      Multumesc de raspuns. Joc cu SB de 20 de ani. Deci ... sunt ”handicapat” pe rever. Am nevoie de o fata lenta, care sa omoare spin-ul, fiindca nu mai stiu sa returnez servicii cu reverul.
      Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
      FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
      BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

      Comentariu


      • #4
        Yinhe Qing este o față aproape la fel de lenta...Dar nu e deceptiva si agata clar mai mult decat Superblock.

        Comentariu


        • #5
          Nu am inteles ce ai vrut sa spui...poti detalia? Multumesc.
          Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
          FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
          BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

          Comentariu


          • #6
            V-am recomandat o fata lenta,dar am precizat ca nu e la fel de deranjanta cum a fost Superblock...

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua,
              Va recomandam Yasaka Trick Anti - un anti-power relativ lent, foarte controlabil, fara frictiune, cu un grad de deceptie foarte ridicat.
              Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
              http://www.VivaSportShop.ro

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X