Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Saturi pentru alegere paleta.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Saturi pentru alegere paleta.

    Bună ziua comunitate. Bine v-am gasit. Va rog frumos sa ma ajutati in alegerea unei palete. Dupa o pauza de 4 ani (amator, la nivel mediu), ieri am reinceput sa joc tenis de masa la niste prieteni care au inaugurat masa de tenis nou cumparata. Am jucat cu palete no-name, mai mult lemn decat palete . Asa de bine m-am simtit incat sunt foarte hotarat sa incep sa practic acest sport frumos. Abia astazi am citit si eu mai multe despre tipuri de palete, am vazut tutoriale pe youtube cu diverse stiluri de serve, de joc etc. Aș dori o paleta care sa poata fi folosita atat pe partea de atac cât si defensiva. Bugetul pana in 300 lei. Multumesc pentru eventuale sfaturi.

  • #2
    Salutare! Vezi în anunțul meu ca am scos la vânzare o paletă care este de atac si apărare!
    *** T05/JWM/GD 612

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru raspuns !

      Comentariu


      • #4
        Buna Florin,
        Eu iti propun o varianta ceva mai costisitoare dar care sunt sigur ca te va ajuta sa progresezi. Set-upul ce ti-l recomand se poate achizitiona de la Butterfly Romania -tt-shop.ro fiind o paleta preasamblata de ei astfel:
        - Lemn- Maze Magic - 181 lei(eu prefer maner drept);
        - Fete Fh negru/Bh rosu, Rozena- 220/buc; grosime 2.1;( Rozena este "Fața folosită pentru a progresa".​)
        Deci cu un buget de 621 lei(dublu decat ti-ai propus), iti vei lua o paleta cu care vei putea sa atingi un nivel de performanta(daca vei juca macar de 2 ori pe saptamana, asistat de jucatori mai experimentati), multumitor in 6-8 luni.
        Sper sa-ti fie de folos recomandarea in luarea unei decizii de achizitie. Acum in prag de An nou merita sa iti faci un cadou de care sa te bucuri mult timp de acum inainte.
        La Multi Ani cu sanatate si rezultate bune la tenis de masa!

        Comentariu


        • #5
          Mulțumesc frumos pentru sfat si urările de bine. La mulți ani

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X