Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Glayzer/09C

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Glayzer/09C

    Buna ziua! A încercat cineva aceasta fata pana acum?Este nou in comerț și nu am avut prea multe recenzii pe care sa le citesc.Dacă are cineva o părere,o aștept cu drag.
    Lemn Innerforce Zlf
    Fh Dignis 09C
    Bh Dignis 05

  • #2
    A aparut de la 1 aprilie... Nu cred ca a avut cineva de un review... Sunt câteva pe YouTube, poți cauta acolo

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      buna dimineata!si a cumparat un coleg de antrenament,revin eu dupa ce dau si eu cu ele!
      Butterfly Viscaria Super Alc
      Butterfly Dignics 09c
      Butterfly Dignics 09c

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de toma david Vezi post
        buna dimineata!si a cumparat un coleg de antrenament,revin eu dupa ce dau si eu cu ele!
        Ok mulțumesc!
        Lemn Innerforce Zlf
        Fh Dignis 09C
        Bh Dignis 05

        Comentariu


        • #5
          Am revine.Azi mi-a fost livrata fata și am lipit-o.Este excelenta.Raportul calitate preț este unul bun.Eu am lipit fata pe un lemn innerforce Zlf. 09C-ul agata foarte bine.Recomand!
          image upload
          Lemn Innerforce Zlf
          Fh Dignis 09C
          Bh Dignis 05

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Tauciuc Edi Vezi post
            Am revine.Azi mi-a fost livrata fata și am lipit-o.Este excelenta.Raportul calitate preț este unul bun.Eu am lipit fata pe un lemn innerforce Zlf. 09C-ul agata foarte bine.Recomand!
            image upload
            Ai cumva posibilitatea sa o compari cu Dignics 09 C?
            Merci


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de dani 0205 Vezi post

              Ai cumva posibilitatea sa o compari cu Dignics 09 C?
              Merci


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Am avut și un Dignis 09C pe același lemn,nu am observat o diferența semnificativă.Agata la fel de bine ambele,iar la viteza nu am sesizat o diferența inca(poate după ce se usucă mai bine lipiciul va fi).Glayzer-ul,un înlocuitor bun al dignisului.
              Si încă ceva,fata are un control extraordinar mai ales pe lemnul meu care este de asemena unul mai lent,controlabil.
              Lemn Innerforce Zlf
              Fh Dignis 09C
              Bh Dignis 05

              Comentariu


              • #8
                roman bogdan Aici se discuta despre materiale, nu despre vanzarea lor! Ti-am sters postul.

                Comentariu


                • #9
                  Gleyzer 09c este mult mai lenta fata de dignics 09c!spinul este mult mai mic,controlul este foarte bun mai ales aproape de masa ,la preluari se comporta foarte bine!la atacul pe mingile taiate este putin mai greu sa imprimi efect la minge trebuie sa depui mai mult efort!efectul la serviciu este destul de bun !gleyzer 09c am testat pe Zhang zike super zlc ,grosime de 1.9!le-am cumparat in ideea de a inlocui dignics 09c care sunt destul de scumpe!gleyzer 09c sunt fete pentru jucatori care au nevoie de mult control!am ramas pe dignics 09c momentan!

                  Trimis de pe al meu SM-A226B folosind Tapatalk

                  tb alc t05/t05 fx

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de nduviscaria Vezi post
                    Gleyzer 09c este mult mai lenta fata de dignics 09c!spinul este mult mai mic,controlul este foarte bun mai ales aproape de masa ,la preluari se comporta foarte bine!la atacul pe mingile taiate este putin mai greu sa imprimi efect la minge trebuie sa depui mai mult efort!efectul la serviciu este destul de bun !gleyzer 09c am testat pe Zhang zike super zlc ,grosime de 1.9!le-am cumparat in ideea de a inlocui dignics 09c care sunt destul de scumpe!gleyzer 09c sunt fete pentru jucatori care au nevoie de mult control!am ramas pe dignics 09c momentan!

                    Trimis de pe al meu SM-A226B folosind Tapatalk
                    Exact ce am discutat la telefon inainte sa apara(Gleyzer 09c)

                    La dignics 09c nu topsheetul e piesa de rezistenta ci buretele, dupa parerea mea. Era cumva logic sa nu se ridice la nivelul dignics 09c sau sa nu fie fete de aceeasi clasa mai bine zis. Poate Gleyzer 09c e chiar o fata buna dar nu e inlocuitor de dignics 09.
                    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                    Comentariu


                    • #11
                      Da,am mai dat și eu puțin,mi s-a uscat lipiciul și observ o diferența. Glayzer-ul este mai lent(nu arunca minge la fel ca dignisul).Spinul este diferit,aceasta oferind ceva mai puțin efect mingii decât un Dignis.Ce am observat diferit(cel puțin in cazul meu) este ca am mai mult control la loviturile drepte și preluarea serviciilor.La topspin este mai încet puțin decât ce era cu dignisul,trebuie parca sa Execut mișcarea mai corect.Cum prețul pentru aceasta fata este de 220 de lei iar al unui Dignis de 460mi se par corecte aceste diferențe,dar totuși cel puțin mie mi se pare o fata buna și utilizabila.
                      Lemn Innerforce Zlf
                      Fh Dignis 09C
                      Bh Dignis 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Edi, o mica corectie. Pretul oficial la Dignics e 392, nu 460 cum ai scris tu .

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Kralizec Vezi post
                          Edi, o mica corectie. Pretul oficial la Dignics e 392, nu 460 cum ai scris tu .
                          Am vrut sa scriu 360(era greșita și suma asta) Oricum,sper ca au fost cuiva de folos recenziile lăsate mai sus.
                          Lemn Innerforce Zlf
                          Fh Dignis 09C
                          Bh Dignis 05

                          Comentariu


                          • #14
                            Există cumva la Donic sau Tibhar fețe cu caracteristici asemănătoare cu Dignis 09C?
                            R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                            "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Marian Irimia Vezi post
                              Există cumva la Donic sau Tibhar fețe cu caracteristici asemănătoare cu Dignis 09C?
                              Cica cei de la Tibhar au ceva ….Tibhar Hybrid K3 . Nu am jucat cu ele, dar am inteles ca au un burete mai soft si arunca mai jos decat 09 C.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                De ce as vrea sa cumpăr un "înlocuitor " pt dignics 09 c?
                                Din cauza pretului-veti răspunde.
                                însă haideți sa privim altfel lucrurile.
                                Un "inlocuitor" nu va avea niciodată exact aceleași caracteristici.-adica clar, va fi mai slab (sau poate mai bun pt unii)...însă va fi ..sa zicem la jumătate de pret(ceea ce nu este)
                                însă nu va avea nici macar jumatate din durata de viata a fetelor dignics...
                                și atunci ma întreb.. renteaza sa mergem pe "inlocuitori?"
                                Eu zic ca nu.(insa "testarea" este..pura curiozitate.)

                                Comentariu


                                • #17
                                  De unde știi că nu vor rezista nici jumătate?
                                  Eu am trecut de la D09C la G09C și principalul motiv a fost nevoia de control.
                                  Nu am jucat însă prea mult, dar mi s-a părut că sar foarte fain fețele.
                                  Clar sunt diferite de D09C, însă cred că Eres01 are dreptate când zice că buretele e ceea ce face D09c atât de valoroasă. Cauciucul pare asemănător.
                                  D09C - Mizutani ZLC - D09C

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Intr-adevar fata de paleta G90c este o fata excelenta pentru a invata sa preluam servicii, sa servim si se poate face chiar si block din cam toate tipurile de lovituri mai ales din topspin. Scriu deoarece detin acest model de fata si chiar sunt foarte multumit. Mai ales cand e lipita pe un ZJK ALC . Este doar parerea mea si am scris ce simt in legatura cu acest model de fata. Bine-nteles ca mai sunt si alte fete dar referitor la aceasta fata pretul este unul corect.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de mariomoro Vezi post
                                      dar referitor la aceasta fata pretul este unul corect.
                                      220 lei pentru o bucata de cauciuc cat palma nu mi se pare pretul corect

                                      Cred ca Huricane 3 neo boostata e 5 clase peste Glayzer 09C

                                      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X