Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat schimbat fata rever

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat schimbat fata rever

    Salutari!

    In prezent am o paleta cu lemn Timo Boll Fortissimo, fete forehand Tenergy 05 si rever Rozena.

    As dori sa schimb Rozena cu Tenergy sau Dignics.

    Mentionez ca am avut tehnica usor deficitara pe rever dar am recuperat mult acum exersand cu Rozena, care mi-a oferit mai mult control, insa tehnica inca nu este grozava.

    Ca stil de joc prefer sa joc agresiv cu topspin de la semidistanta dar si aproape de masa. Rozena o simt cam lenta, motiv pt care nu pot efectua retur eficient de la semidistanta decat eventual cu mult efort dar si cu spin insuficient si tind sa incerc sa ma pozitionez doar pentru forehand de la distanta.

    Ceva sfaturi?

    Multumesc!

  • #2
    Salut!
    Păi o idee ar fi sa întorci paleta și sa dai câteva sesiuni cu T05 la rever și vezi cum ți se pare. Eu folosesc T05 pe ambele părți și merge ok. Bine pe alt lemn, TB ALC.

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

    T05-ALC-T05
    Adrian Gorum

    Comentariu


    • #3
      Salut, mersi!

      Fireste ca am incercat dar am uitat sa mentionez in postarea initiala ca Tenergy 05 nu am simtit-o foarte ok pe rever. As vrea ceva cu spin si mai rapida dar nu la fel de moale ca Rozena si nici la fel de unforgiving ca T05. In principiu ma gandeam la T05FX sau un Dignics dar nu am apucat sa testez nici una dintre astea.

      Comentariu


      • #4
        Dignics 09c de 1.9 sau t05 de 1.7... Știu, poate părea o părere puțin diferita, dar crede-mă, fețele dure si cu burete subțire pe bh îți oferă tot ce dorești

        Sent from my SM-N986B using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Dignigs 05 este soluția!😁
          *** T05/JWM/GD 612

          Comentariu


          • #6
            Cu siguranta, Dignics 05 poate fi o varianta castigatoare - spin si viteza ok, mai putin salbatica decat T 05. Si Tenergy 19 poate fi luata in calcul , sau, de ce nu, Glayzer 05.
            Asa cum spunea si “Claudiu 84”, Dignics 09 C este grozava pt un joc bazat pe spin (si eu joc cu 09 C atat pe fh cat si pe bh). Doar ca trecerea la lipicioase nu este neaparat usoara.
            Succes!


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de V.vlad Vezi post
              Salutari!


              Mentionez ca am avut tehnica usor deficitara pe rever dar am recuperat mult acum exersand cu Rozena, care mi-a oferit mai mult control, insa tehnica inca nu este grozava.

              Ceva sfaturi?

              Multumesc!
              Marea problema a noastra a tuturor atacantilor, cautam viteza din fete nu din executie.

              Fara tehnica poti pune ce fata vrei dar nu te va ajuta. Cu o fata rapida daca nu ai tehnica nu vei produce "fulgere" intelegi de ce... iar rozena nu e o fata lenta.​ Eu joc cu fete lipicioase(boostate) fata versi si din mana produc viteza.



              o explicatie buna!!!
              FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X