Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

D’or de Bihor - Santandrei (Oradea) 10/11.06.2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Lilian Vezi post
    Daca dai slow motion se vede mai clar cum arunca mingea spre el mai mult decat in sus.
    Da asa e, ai dreptate , dar asta deranjeaza mai putin pe receiver ,chiar si serva direct din mana (desi amandoua is nedorite) , decat ascunsul mingii. E o problema la orice nivel , asa se vede

    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • Postat în original de Lilian Vezi post
      Aici se vede,a prins foptograful, ca le cam serveste putin din mana Petrus,Iana in schimb serveste corect.
      PS: O sa învăț și serva din mana ....știu la Cluj pe cineva care ma poate ajuta🫡🫡🫡🫡👍
      lemn Primorac carbon
      fete Andro Rasanter R42 ultramax

      Comentariu


      • Alt meci cu cantec
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • La minutul 3.00 si 6.00 se vede clar ca dl Petrus serveste incorect.Domnule Petrus, credeam ca e clar ca servele tale sau d-stra nu sunt cele mai corecte asa cum ati si recunoscut mai sus.Si eu mai servesc din mana cateodata dar incerc sa ma corectez daca mi se atrage atentia.Dl Jurescu Sorin s-a comportat nedemn de un tenisman cand dupa ce i-am atras atentia ca a servit din mana si a mascat mingea a facut non combat si mi-a dat meciul.
          ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

          Comentariu


          • Propun sa încheiem aici discuția.....ca vom fi mutați la fight ....succes pe viitor și sa lucram la capitolul serve eu și tu Lilian la moralitate și acceptarea înfrângerilor,acolo e un capitol la care lași de dorit .Sănătate și mult tenis
            lemn Primorac carbon
            fete Andro Rasanter R42 ultramax

            Comentariu


            • De acord sa ne oprim aici dar daca avea de spus ceva Jurescu o putea spune direct fara avocat.Legat de moralitate si serve putem lucra amndoi la asta.Decat sa castig cu serve incorecte ca ale tale prefer sa pierd cu serve corecte.Sanatate si numai bine.
              ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

              Comentariu


              • Sa dam si un exemplu de serve corecte ,ca sa nu ramanem asa.
                ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                Comentariu


                • Io as fi dat exemplu pe Iana si pe Mitrache , ca am tangenta mai mult cu ei , dar nu as fi vrut sa fiu acuzat ca tin cu colegii mei .
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • Postat în original de patraulea1980 Vezi post
                    ,Iana joaca în divizia B ,noi suntem.amatori ...am recunoscut mereu ca servelele mele nu sunt cele mai corecte .....
                    Serve incorecte cu aruncatul mingii spre paleta, mascatul mingii sau serva "aproape" din mana are si Marchis Maximilian . Si el e "Pro" cat casa daca e sa ne luam dupa palmares

                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • Pe Iana Remusl-am dat deja exemplu in meciul cu Petrus dar sa tinem cont ,asa cum spunea Petrus,ca Iana Remus e legitimat in divizia B parca si e corectat probabil de antrenor si arbitru la meci.
                      ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                      Comentariu


                      • Iana serveste corect de cand il stiu (2006) . Atunci inca stia foarte bine sa serveasca si pe sub mana deci ar putea sa "presteze" si el ceva de genul daca ar vrea.
                        Tine de fiecare sa incerce sa se corecteze daca face ceva gresit , ideea e sa fie deschis la sugestii si sa lasa orgoliul deoparte
                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • buna ziua
                          nu doream sa-mi mai aduc aminte despre meciul cu dl parus,dar daca tot a venit vorba despre mine si nu,.....am sa va lamuresc nedumerirea vi s vis de comportamentul meu fata de dvs;
                          1] ati intrat la masa si dupa 1 min de incalzire cu forhand,mai 1 min cu bachand a-ti uitat de cerinta organizatorului si a trebuit sa va mai antrenez/initiez in tainele jocului contra material[in nici un regulament nu scrie ca trebuie sa dau cu ambele fete ale paletei la incalzire]
                          2]in primul set a-ti alungat arbitrul de la masa [ptr o greseala omeneasca,care amindoi am vazuto}
                          3]a-ti mai avut discutii in aceeasi grupa si cu dl vonhaz.
                          4]eu nu v-am comentat serviciile dvs[chiar daca si dvs recunoasteti ca nu sint toate corecte]
                          mi-am dat seama ca sunteti o persoana comflictuala si doriti cu orice pret sa cistigati,asa ca fiti fericit.

                          p.s
                          felicitari amatur ca nu ofera 100 roni la cistigatorii celor 4 locuri premiante intr-un turneu.cred ca unii ar intra in sala cu toporul su sabia!!!!!

                          Comentariu


                          • Buna ziua.Ca sa raspundca drept la replica, va reamintesc:
                            1.V-am rugat sa folositi si "materialul",,iarba mai precis,ca sa vad cum sare din ea.Stim ca de multe ori sare diferit din acelasi "material" cu aceeasi denumire ,firma.Scopul acestei incalziri Forehand si Backhand este si pentru a testa fetele sa stie adversarul cum sare mingea.Daca nu scrie in regulament ca la incalzire sunteti obligat sa dati cu AMBELE fete atunci cand jucam data viitoare sa dati cu CANTUL la incalzire.
                            2.Arbitrul de la masa este un prieten din Oradea ,Sas Tibor,dupa ce agresit de doua ori scorul si nu in favoarea mea,l-am rugat sa lase pe altcineva pentru ca era clar ca e distrat.Ela acceptat si si-a cerut scuze de greseala.Daca daca gresea in favoarea mea poate eram distrat ca d-stra.Eu am arbitrat in locul lui Lacatis Ghita pt ca m-a rugat si in locul dstra am arbitrat meciul cu celalalt Sorin din Grupa.
                            3.Am avut discutii cu dl Vonhaz legat de o minge care a venit de la el si a lasta apa pe paleta mea.Dar asta a fost dupa meciul cu d-stra deci asta nu justifica comportamentul d-stra cu serve aiurea si in bataie de joc.
                            4.Recunosc ca si eu pot gresi servicii,nimeni nu e perfect,dar ma conformez daca cel cu care joc imi atrage atentia si nici intr-un caz nu dau serve aiurea intentionat ca d-stra.
                            5.Persoana conflictuala sunteti d-stra si asta a aratat comportamentul dstra de dispret fata de cel cu care jucati servind in bataie de joc si eu am cules mingile pe care dumneavoastra le expediati intentionat foarte sus si departe iar cand am facut si eu odata asa mi-ati atras atentia.
                            Rezumand cele de mai sus vad ca nu ati spus nimic de faptul ca SERVITI din MANA si ASCUNDETI mingea cand serviti .Rugamintea mea a fost adresata intr-un mod civilizat iar reactia d-stra afost EXAGERATA si NESPORTIVA.
                            ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X