Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

FH pe atac, BH pe aparare care e treaba?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • FH pe atac, BH pe aparare care e treaba?

    Am si eu o intrebare.
    Am observat ca sunt o serie de jucatori care folosesc pe Fh o fata de atac, iar pe BH au o fata de aparare (ANTI, short pimples).
    Avand in vedere ca si eu de obicei pe FH fac majoritatea punctelor, BH folsindu-l doar pentru a taia mingi...cum se alege de obicei aceasta combinatie...

    acu asa un ex celebru, am obs ca Chen Weixing face aparare doar cu reverul, iar cu FH da si el topspinuri cand adversarul ii da ocazia...
    Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
    FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
    BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

  • #2
    Ca sa "tai" mingi poti folosi si o fata lipicioasa kinezeasca , doar sa nu o iei mai mare de 2.0 pt ca sare mai tare din ea atunci. Eu am "taiat" cu succes si cu Sriver L de 1.9 de altfel.
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #3
      da

      Postat în original de vali
      Ca sa "tai" mingi poti folosi si o fata lipicioasa kinezeasca , doar sa nu o iei mai mare de 2.0 pt ca sare mai tare din ea atunci. Eu am "taiat" cu succes si cu Sriver L de 1.9 de altfel.
      si dak vreau sa fac aparare aparare pe rever?
      aseara am jucat cu FX urile mele aparare si s-au comportat f bine m ales pe rever dar banuiesc ca se datoreaza in mare parte lemnului
      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

      Comentariu


      • #4
        Re: da

        Postat în original de bbogdanmircea
        si dak vreau sa fac aparare aparare pe rever?
        Nu stiu la ce aparare te referi . Nu sunt defender . FX e moale si are control si spin mecanic , nu neaparat datorita lemnului au mers bine.
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          Salut Bogdan. Daca ai trece pe la CSM sau daca ai fi disponibil pentru o intalnire in Motor, iti pot arata exact ce te intereseaza. Pe vremea cand erai tu si George (parca?) la CSM jucam cu Yasaka Mark V pe ambele parti. La fel, cu BH jucam mai mult taiat si pregateam atacul cu forehandul.

          Acum am un lemn Schlager Carbon, pe FH am Bryce Speed, iar pe BH am Dr.Neubauer Superblock OX.

          Deci, FH ultraofensiv si BH ultradefensiv. Nu stiu ce parere o sa aiba lumea de o astfel de combinatie, insa iti pot arata pe viu daca vrei, cam ce poate face aceasta paleta.

          Ca sa nu mai spun ca Rares m-a starnit si acum cochetez cu ideea unui lemn combinat. Partea de FH e pentru atac, iar BH pentru defend.
          Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
          FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
          BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

          Comentariu


          • #6
            Aia da treaba..daca si un lemn ca si schlager carbon ati ajuns da il spurcati cu rumegatoare aia inseamna ca e grav....
            Si wtf cum adica lemn combinat..sare mai tare pe o parte si mai incet pe cealalta?
            Primorac Carbon
            FH Dignics 09C
            BH JOOLA MAXX

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de tycutz
              Si wtf cum adica lemn combinat..sare mai tare pe o parte si mai incet pe cealalta?
              Sunt lemne de tipul asta , da : Tibhar are unul , Friendship are etc
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de kimbao
                Salut Bogdan. Daca ai trece pe la CSM sau daca ai fi disponibil pentru o intalnire in Motor, iti pot arata exact ce te intereseaza. Pe vremea cand erai tu si George (parca?) la CSM jucam cu Yasaka Mark V pe ambele parti. La fel, cu BH jucam mai mult taiat si pregateam atacul cu forehandul.
                Acum am un lemn Schlager Carbon, pe FH am Bryce Speed, iar pe BH am Dr.Neubauer Superblock OX.
                Deci, FH ultraofensiv si BH ultradefensiv. Nu stiu ce parere o sa aiba lumea de o astfel de combinatie, insa iti pot arata pe viu daca vrei, cam ce poate face aceasta paleta.
                Ca sa nu mai spun ca Rares m-a starnit si acum cochetez cu ideea unui lemn combinat. Partea de FH e pentru atac, iar BH pentru defend.
                da ar fi foarte foarte interesant
                contacteaza-ma pe mess am acelasi id ca si aici
                facem o rezervare si jucam si in Motor
                il aduc si pe George (Luci) care a ramas la fel de bun
                Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X