Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prieteniei" ediția a XI-a, Iași - 12 (E/H) și 14 (O/A) februarie 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B "Cupa Prieteniei" ediția a XI-a, Iași - 12 (E/H) și 14 (O/A) februarie 2024


    Turneu B "Cupa Prieteniei" ediția a XI-a, Iași - luni 12.02.2024 și miercuri 14.02.2024

    LOCALITATEA: Iași, Club Viper (Iulius Mall);
    DATA: 12 și 14 februarie 2023;
    CATEGORII: Hobby + Avansați + Open + Elite;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    • Hobby+ Elite -​ luni: 17:30 - 17:50 – validare înscrieri, la 18:00 încep meciurile​;
    • Avansați + Open​ -​ miercuri: 17:30 - 17:50 – validare înscrieri, la 18:00 încep meciurile​;
    SALA: Club Viper
    INDICAȚII DE ACCES:
    ​​
    LOGISTICĂ: Yasaka Progress (cate 2 pentru fiecare categorie), mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 150 mp (spațiul este în incinta unui club, nu într-o sală de sport);
    SUPRAFAȚA DE JOC: linoleum cauciucat;
    FACILITĂȚI: vestiare, toaletă;
    TAXĂ​: 50 de lei (adulți), 25 de lei (copiii sub 14 ani), persoanele cu dizabilități nu plătesc taxa de participare, un leu de participant se va dona către AmaTur;
    ​.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-4: medalie, diplomă
    Nu se joacă finala mică;

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere fără penalizare:
    • Elite/Hobby:duminică, 11.02.2024, ora 06:00;
    • Open/Avansați: marți, 13.02.2024, ora 06:00;
    Penalizarea retragerilor:
    - retragerea jucătorilor, de pe lista de așteptare, după termen: 0 puncte;
    - retragerea jucătorilor dupa termen (R): 2 puncte;
    - absența nemotivată (N): 3 puncte.
    - se suspenda pe o perioada de trei luni jucătorul care acumulează minimum 6 puncte de penalizare.
    - punctele de penalizare se pot motiva doar pe baza unor documente justificative.

    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau
    de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Hobby – maximum 12 de participanți;
    - Avansați – maximum 12 de participanți;
    - Open – maximum 12 participanți;​​​​
    - Elite – maximum 12 participanți;
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Fără grupe superioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;
    - Tabloul eliminatoriu de 8 se generează automat;

    ORGANIZATORI:
    - Daniel Părăscuță, tel. 0741.207.551;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Paul Gasner, tel. 07.58.80.80.53.​
    Vă așteptăm cu drag!
    TB ZLF & T05/T05FX

  • #2
    Inscrieri Elite (12.02.2024) - 12 Feb, 6:05:44 PM - v6.91 / cls_2024-feb

    1. Tibirna Andrei, Iasi, 19 - 53.35 - E
    2. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 114 - 40.85 - E
    3. Istrate Cristian, Bucuresti, 45 - 40.6 - EW
    4. Morariu Mircea, Iasi, 1161 - 40.43 - E
    5. Dicu Vlad, Vaslui, 328 - 36.96 - E
    6. Andrei Radu Alexandru, Iasi, 217 - 35.47 - E
    7. Hariuc Costica, Vaslui, 593 - 35.1 - E
    8. Ignatescu Bogdan Ionut, Iasi, 1991 - 34.6 - E
    9. Pristavu Bogdan Constantin, Iasi, 882 - 34.23 - E
    10. Nicu Constantin, Iasi, 137 - 30.96 - OW
    11. Mladinoi Ion, Iasi, 761 - 28.98 - O
    12. Pintilie Vlad, Iasi, 1914 - 21.7 - O
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Ciuca Sorin, Iasi, 1049 - 37.25 - E
    2. Martinas Marius, Iasi, 1940 - 28.25 - O
    3. Dragan Petru Ioan, Iasi, 210 - 37.9 - E


    Gr.inferioara nr. 1 - Elite
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    AVg
    AVp
    NVp
    1 TIBIRNA ANDREI - Iasi
    3-0
    3-1
    3-0
    3-0
    3-0
    5
    1
    2 MORARIU MIRCEA - Iasi
    0-3
    2-3
    3-0
    3-1
    3-1
    3
    2
    3
    1
    1
    3 DICU VLAD - Vaslui
    1-3
    3-2
    3-0
    3-2
    1-3
    3
    4
    1
    -1
    1
    4 IGNATESCU BOGDAN IONUT - Iasi
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    2-3
    0
    5 PRISTAVU BOGDAN CONSTANTIN - Iasi
    0-3
    1-3
    2-3
    3-1
    0-3
    1
    6 PINTILIE VLAD - Iasi
    0-3
    1-3
    3-1
    3-2
    3-0
    3
    3
    1
    0
    1
    -
    Gr.inferioara nr. 2 - Elite
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    1 NICOLAICIUC OVIDIU SEBASTIAN - Iasi
    2-3
    3-1
    3-1
    0-3
    3-2
    3
    2
    2 ISTRATE CRISTIAN - Bucuresti
    3-2
    3-2
    3-1
    1-3
    3-0
    4
    1
    3 ANDREI RADU ALEXANDRU - Iasi
    1-3
    2-3
    2-3
    3-1
    3-0
    2
    4
    4 HARIUC COSTICA - Vaslui
    1-3
    1-3
    3-2
    3-2
    3-1
    3
    3
    5 NICU CONSTANTIN - Iasi
    3-0
    3-1
    1-3
    2-3
    2-3
    2
    6 MLADINOI ION - Iasi
    2-3
    0-3
    0-3
    1-3
    3-2
    1
    -

    Eliminatorii Elite

    1. Tibirna Andrei
    -------------------- Tibirna Andrei 3-1
    8. Andrei Radu Alexandru
    ---------------------------------------- Tibirna Andrei 3-0
    5. Pintilie Vlad
    -------------------- Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian 0-3
    4. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian
    ------------------------------------------------------------ Tibirna Andrei 3-0
    3. Morariu Mircea
    -------------------- Morariu Mircea 3-1
    6. Hariuc Costica
    ---------------------------------------- Morariu Mircea 3-0
    7. Dicu Vlad
    -------------------- Dicu Vlad 3-0
    2. Istrate Cristian


    Clasament Elite

    1. Tibirna Andrei - Iasi
    2. Morariu Mircea - Iasi
    3 -- 4
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    Dicu Vlad - Vaslui
    5 -- 8
    Andrei Radu Alexandru - Iasi
    Hariuc Costica - Vaslui
    Pintilie Vlad - Iasi
    Istrate Cristian - Bucuresti
    9 -- 2v gr.inf.
    Nicu Constantin - Iasi
    10 -- 11 1v gr.inf.
    Pristavu Bogdan Constantin - Iasi
    Mladinoi Ion - Iasi
    12 -- 0v gr.inf.
    Ignatescu Bogdan Ionut - Iasi


    ================================================== ==========

    Inscrieri Open (14.02.2024) - 13 Feb, 1:45:32 PM - v6.91 / cls_2024-feb

    1. Ghiorghiu Dragos, Iasi, 2526 - 30.8 - O
    2. Maxim Andrei, Iasi, 390 - 29.81 - O
    3. Cazac Victor, Moldova-Briceni, 517 - 29.56 - O
    4. Aparaschivei Bogdan, Iasi, 478 - 27.3 - O
    5. Dumitriu Vitalie, Moldova-Larga, 714 - 24.39 - O
    6. Iachimov Gheorghe, Moldova-Briceni, 536 - 24.33 - O
    7. Todireanu Valentin, Iasi, 1206 - 23.2 - O
    8. Oniga Constantin, Iasi, 555 - 18.68 - A
    9. Munteanu Corneliu, Vaslui, 770 - 18 - A
    10. Neagu Mircea, Iasi, 1945 - 17.53 - A
    11. Cernat Cristian, Iasi, 804 - 17.29 - A
    12. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 620 - 15.2 - A


    Gr.inferioara nr. 1 - Open
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    AVg
    AVp
    NVp
    1 GHIORGHIU DRAGOS - Iasi
    3-1
    1-3
    3-0
    3-0
    3-1
    4
    1
    2 APARASCHIVEI BOGDAN - Iasi
    1-3
    2-3
    3-1
    1-3
    3-1
    2
    -1
    -1
    1
    3 IACHIMOV GHEORGHE - Moldova-Briceni
    3-1
    3-2
    0-3
    2-3
    1-3
    2
    -3
    -2
    1
    4 ONIGA CONSTANTIN - Iasi
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    2
    5 MUNTEANU CORNELIU - Vaslui
    0-3
    3-1
    3-2
    0-3
    2-3
    2
    4
    -4
    2
    2
    6 STOICESCU GHEORGHE - Iedera
    1-3
    1-3
    3-1
    0-3
    3-2
    2
    3
    -4
    1
    2
    -
    Gr.inferioara nr. 2 - Open
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    1 MAXIM ANDREI - Iasi
    2-3
    3-1
    1-3
    3-0
    3-2
    3
    3
    2 CAZAC VICTOR - Moldova-Briceni
    3-2
    1-3
    0-3
    3-1
    3-1
    3
    2
    3 DUMITRIU VITALIE - Moldova-Larga
    1-3
    3-1
    2-3
    2-3
    3-0
    2
    4
    4 TODIREANU VALENTIN - Iasi
    3-1
    3-0
    3-2
    3-0
    0-3
    4
    1
    5 NEAGU MIRCEA - Iasi
    0-3
    1-3
    3-2
    0-3
    1-3
    1
    6 CERNAT CRISTIAN - Iasi
    2-3
    1-3
    0-3
    3-0
    3-1
    2
    -


    Eliminatorii Open

    1. Ghiorghiu Dragos
    -------------------- Ghiorghiu Dragos 3-1
    8. Dumitriu Vitalie
    ---------------------------------------- Ghiorghiu Dragos 3-0
    5. Stoicescu Gheorghe
    -------------------- Cazac Victor 0-3
    4. Cazac Victor
    ------------------------------------------------------------ Todireanu Valentin 1-3
    3. Oniga Constantin
    -------------------- Maxim Andrei 0-3
    6. Maxim Andrei
    ---------------------------------------- Todireanu Valentin 2-3
    7. Munteanu Corneliu
    -------------------- Todireanu Valentin 1-3
    2. Todireanu Valentin


    Clasament Open

    1. Todireanu Valentin - Iasi
    2. Ghiorghiu Dragos - Iasi
    3 -- 4
    Maxim Andrei - Iasi
    Cazac Victor - Moldova-Briceni
    5 -- 8
    Munteanu Corneliu - Vaslui
    Dumitriu Vitalie - Moldova-Larga
    Oniga Constantin - Iasi
    Stoicescu Gheorghe - Iedera
    9 -- 11 2v gr.inf.
    Aparaschivei Bogdan - Iasi
    Iachimov Gheorghe - Moldova-Briceni
    Cernat Cristian - Iasi
    12 -- 1v gr.inf.
    Neagu Mircea - Iasi


    ================================================== ==========


    Inscrieri Avansati (14.02.2024) - 13 Feb, 1:45:56 PM - v6.91 / cls_2024-feb

    1. Galca Cristian, Iasi, 1294 - 16.08 - A
    2. Ciubotaru Leonas, Iasi, 1581 - 14.28 - A
    3. Marin Doru, Iasi, 1504 - 13.44 - A
    4. Paval Mihai, Iasi, 2897 - 11.95 - A
    5. Ogrinji Nicu, Iasi, 3771 - 11.4 - A
    6. Cumpaniciu Alexandru Alin, Barlad, 1240 - 10.32 - A
    7. Onofrei Ionut, Iasi, 2982 - 10.15 - A
    8. Neagu Mihai, Iasi, 5000 - 10
    9. Neagu Dorin-Damian, Iasi, 5001 - 10
    10. Luntraru Mihai, Iasi, 1872 - 9.68 - H
    11. Andrei Marian, Barlad, 1691 - 6.52 - H
    12. Sabau Claudiu, Bistrita, 1791 - 5.19 - H

    R - Coaja Andrei, Iasi


    Gr.inferioara nr. 1 - Avansati
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    1 GALCA CRISTIAN - Iasi
    3-0
    3-0
    1-3
    3-2
    3-2
    4
    2
    2 PAVAL MIHAI - Iasi
    0-3
    3-0
    2-3
    3-1
    3-0
    3
    3
    3 OGRINJI NICU - Iasi
    0-3
    0-3
    1-3
    2-3
    3-1
    1
    4 NEAGU MIHAI - Iasi
    3-1
    3-2
    3-1
    2-3
    3-0
    4
    1
    5 NEAGU DORIN-DAMIAN - Iasi
    2-3
    1-3
    3-2
    3-2
    3-1
    3
    4
    6 ANDREI MARIAN - Barlad
    2-3
    0-3
    1-3
    0-3
    1-3
    0
    -
    Gr.inferioara nr. 2 - Avansati
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    1 CIUBOTARU LEONAS - Iasi
    1-3
    3-1
    2-3
    3-1
    3-0
    3
    3
    2 MARIN DORU - Iasi
    3-1
    3-2
    2-3
    3-1
    3-1
    4
    2
    3 CUMPANICIU ALEXANDRU ALIN - Barlad
    1-3
    2-3
    1-3
    3-1
    3-1
    2
    4
    4 ONOFREI IONUT - Iasi
    3-2
    3-2
    3-1
    3-1
    4
    1
    5 LUNTRARU MIHAI - Iasi
    1-3
    1-3
    1-3
    3-0
    1
    6 SABAU CLAUDIU - Bistrita
    0-3
    1-3
    1-3
    1-3
    0-3
    0
    -


    Eliminatorii Avansati

    1. Neagu Mihai
    -------------------- Neagu Mihai 3-0
    8. Cumpaniciu Alexandru Alin
    ---------------------------------------- Paval Mihai 2-3
    5. Paval Mihai
    -------------------- Paval Mihai 3-1
    4. Marin Doru
    ------------------------------------------------------------ Paval Mihai 3-1
    3. Galca Cristian
    -------------------- Ciubotaru Leonas 0-3
    6. Ciubotaru Leonas
    ---------------------------------------- Onofrei Ionut 2-3
    7. Neagu Dorin-damian
    -------------------- Onofrei Ionut 0-3
    2. Onofrei Ionut


    Clasament Avansati

    1. Paval Mihai - Iasi
    2. Onofrei Ionut - Iasi
    3 -- 4
    Neagu Mihai - Iasi
    Ciubotaru Leonas - Iasi
    5 -- 8
    Marin Doru - Iasi
    Neagu Dorin-Damian - Iasi
    Cumpaniciu Alexandru Alin - Barlad
    Galca Cristian - Iasi
    9 -- 10 1v gr.inf.
    Ogrinji Nicu - Iasi
    Luntraru Mihai - Iasi
    11 -- 12 0v gr.inf.
    Andrei Marian - Barlad
    Sabau Claudiu - Bistrita


    ================================================== ==========


    Inscrieri Hobby (12.02.2024) - 12 Feb, 6:09:31 PM - v6.91 / cls_2024-feb

    1. Flueraru Gilbert, Iasi, 1704 - 9.68 - H
    2. Gaia Mihai, Iasi, 1447 - 9.08 - H
    3. Cojocariu Vasile, Comanesti, 1300 - 8.45 - H
    4. Tibirna Petru, Iasi, 1225 - 8.24 - H
    5. Andries Ionut Alexandru, Iasi, 3847 - 7.8 - H
    6. Radulescu Marius, Iasi, 1454 - 7.22 - H
    7. Durlan Andrei, Iasi, 2153 - 5.34 - H
    8. Loghin Claudiu, Iasi, 3549 - 5.05 - H
    9. Marcu David, Iasi, 4609 - 5 - H
    10. Manoila Adrian, Iasi, 5000 - 0
    11. Rusu-Discultu Ion, Iasi, 5001 - 0
    12. Prisacaru Razvan, Iasi, 5002 - 0
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Ciobanu Raul, Ciohorani, 3374 - 4.03 - H


    Gr.inferioara nr. 1 - Hobby
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    AVg
    AVp
    NVp
    1 FLUERARU GILBERT - Iasi
    3-0
    2-3
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    2
    2 TIBIRNA PETRU - Iasi
    0-3
    2-3
    3-0
    2-3
    3-0
    2
    3
    1
    2
    1
    3 ANDRIES IONUT ALEXANDRU - Iasi
    3-2
    3-2
    3-2
    3-1
    3-0
    5
    1
    4 LOGHIN CLAUDIU - Iasi
    0-3
    0-3
    2-3
    3-0
    3-2
    2
    4
    -3
    0
    1
    5 MARCU DAVID - Iasi
    0-3
    3-2
    1-3
    0-3
    3-0
    2
    -4
    -2
    1
    6 PRISACARU RAZVAN - Iasi
    0-3
    0-3
    0-3
    2-3
    0-3
    0
    -
    Gr.inferioara nr. 2 - Hobby
    Nr Nume si prenume - Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    LOC
    AVg
    AVp
    NVp
    1 GAIA MIHAI - Iasi
    2-3
    3-0
    3-2
    2-3
    3-2
    3
    2
    3
    0
    1
    2 COJOCARIU VASILE - Comanesti
    3-2
    3-2
    3-1
    2-3
    2-3
    3
    4
    2
    0
    1
    3 RADULESCU MARIUS - Iasi
    0-3
    2-3
    1-3
    2-3
    0-3
    0
    4 DURLAN ANDREI - Iasi
    2-3
    1-3
    3-1
    1-3
    1-3
    1
    5 MANOILA ADRIAN - Iasi
    3-2
    3-2
    3-2
    3-1
    3-0
    5
    1
    6 RUSU-DISCULTU ION - Iasi
    2-3
    3-2
    3-0
    3-1
    0-3
    3
    3
    2
    0
    1
    -

    Eliminatorii Hobby

    1. Andries Ionut Alexandru
    -------------------- Andries Ionut Alexandru 3-1
    8. Cojocariu Vasile
    ---------------------------------------- Andries Ionut Alexandru 3-0
    5. Tibirna Petru
    -------------------- Gaia Mihai 2-3
    4. Gaia Mihai
    ------------------------------------------------------------ Andries Ionut Alexandru 3-0
    3. Flueraru Gilbert
    -------------------- Rusu-discultu Ion 2-3
    6. Rusu-discultu Ion
    ---------------------------------------- Manoila Adrian 0-3
    7. Loghin Claudiu
    -------------------- Manoila Adrian 2-3
    2. Manoila Adrian


    Clasament Hobby

    1. Andries Ionut Alexandru - Iasi
    2. Manoila Adrian - Iasi
    3 -- 4
    Gaia Mihai - Iasi
    Rusu-Discultu Ion - Iasi
    5 -- 8
    Cojocariu Vasile - Comanesti
    Loghin Claudiu - Iasi
    Tibirna Petru - Iasi
    Flueraru Gilbert - Iasi
    9 -- 2v gr.inf.
    Marcu David - Iasi
    10 -- 1v gr.inf.
    Durlan Andrei - Iasi
    11 -- 12 0v gr.inf.
    Radulescu Marius - Iasi
    Prisacaru Razvan - Iasi
    Ultima editare de macocco; 15.feb.2024, 10:14.
    TB ZLF & T05/T05FX

    Comentariu


    • FlorinBN
      FlorinBN comentat
      Editarea unui comentariu
      ok

  • #3
    Cristian Istrate - Bucuresti - Elite

    Comentariu


    • #4
      Andrei Radu Alexandru - Iasi - Elite
      Do. Or do not. There is no try.

      Comentariu


      • #5
        Se înscrie
        Radulescu Marius - Iasi - Hobby
        Durlan Andrei - Iasi - Hobby

        Mulțumesc!

        Comentariu


        • #6
          Se inscrie Mihai Gaia din Iasi la categoria Hobby. Multumesc!

          Comentariu


          • #7
            Se înscrie Nicu Constantin, din Iași, la categoria elite.
            Mult succes organizatorilor și tuturor participanților!

            Comentariu


            • #8
              Cumpaniciu Alexandru Alin - Avansați - Bârlad🏓

              Comentariu


              • #9
                Bună ziua!
                Se înscrie Flueraru Gilbert din Iași la categoria hobby.

                Comentariu


                • #10
                  Lozneanu Mihai hobby

                  Comentariu


                  • #11
                    Aparaschivei Bogdan-open-Iasi!

                    Comentariu


                    • #12
                      Ciubotaru Leonas și Ogrinji Nicu avansați

                      Comentariu


                      • #13
                        Tibirna Andrei - Iasi - Elite
                        Tibirna Petru - Iasi - Hobby

                        Comentariu


                        • #14
                          Adrian Manoila - hobby

                          Comentariu


                          • #15
                            Stoicescu Gheorghe , Iedera-DB , Avansati . Multumesc !

                            Comentariu


                            • #16
                              Pristavu Bogdan Constantin din iasi la elite
                              Blade: Timo Boll Zlc
                              Faces: Tenergy 05 + 05 fx

                              Comentariu


                              • #17
                                Claudiu Loghin, Iasi, Hobby

                                Comentariu


                                • #18
                                  Pintilie Vlad - Open
                                  Ignatescu Bogdan - Elite

                                  Comentariu


                                  • #19
                                    Iacob Gabriel - Elite

                                    Comentariu


                                    • #20
                                      Todireanu Valentin - Open
                                      Blade: SpinLord Ultra carbon Def
                                      FH: Dignics 09C
                                      BH: Sword Scylla 3

                                      Comentariu


                                      • #21
                                        Se înscrie:
                                        Ion Rusu-Discultu - Iași - hoby

                                        Mersi!

                                        Comentariu


                                        • #22
                                          Luntraru Mihai, avansati
                                          Galca Cristian, avansati

                                          Comentariu


                                          • #23
                                            Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi - Elite

                                            Comentariu


                                            • #24
                                              Marcu David - Iasi - Hobby

                                              Comentariu


                                              • #25
                                                Postat în original de Ion Rusu-Discultu Vezi post
                                                Se înscrie:
                                                Ion Rusu-Discultu - Iași - hoby

                                                Mersi!
                                                - Rusu Discultu Ion, Iasi

                                                Comentariu

                                                Procesare...
                                                X