Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Brazi 17 mai 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: rugaminte

    Postat în original de ciprian82
    Venim din Suceava doua persoane cu trenul, ajungem in gara Ploiești Sud in jurul orelor 06:41.
    Ce posibilitati de transport avem de a ajunge in Batesti?
    Multumesc
    autobuz traseul 19 pleaca la ora 8.00
    sau va iau chiar eu de la gara deaca trenul nu intirzie prea mult.
    sunati-ma la 6.00-6.15 sa-mi spuneti unde este trenul si sa-mi aduceti aminte.0728909036

    Comentariu


    • organizator nebun care a atras mai multi nebuni

      tot turneul va fi transmis live pe internet cu 2 camere diferite.una de ansamblu si una de deteliu fixata pe 1 masa pe care se va desfsura intr-un tirziu si finala.
      o sa va comunic link-urile in maxim 2 ore( acum se lucreaza).

      Comentariu


      • din pacate ne vedem nevoiti sa ne retragem din motive obiective: Dona Eugen, Paul Chiru, Vaduva George, Dan Angelescu

        Scuze daca am creat incurcaturi,

        Multumesc pt intelegere, spor la concurs!!

        Comentariu


        • Re: organizator nebun care a atras mai multi nebuni

          Postat în original de primariabrazi
          tot turneul va fi transmis live pe internet cu 2 camere diferite.una de ansamblu si una de deteliu fixata pe 1 masa pe care se va desfsura intr-un tirziu si finala.
          o sa va comunic link-urile in maxim 2 ore( acum se lucreaza).
          pentru a viziona transmisia live accesati in browser 89.40.107.69 , user : tenis , parola tenis . instalati activeX care va apare in browser.

          Comentariu


          • Studiem inamicii
            Blade: Butterfly Schlager Carbon
            FH:TENERGY 05
            BH:TENERGY 05

            Comentariu


            • minunat

              sa inteleg ca, grupa open e transmisa pe "camera 2"

              Comentariu


              • organizator

                deci...s-a terminat.
                parca imi pare rau.
                multumesc tuturor participantilor , a sustinatorilor acestora si a spectatorilor.
                din punctul meu de vedere atmosfera a fost cu adevarat de competitie.
                imi cer scuze pentru eventualele inconveniente legate de soare , peretii albi si lipsa mesei pentru grupa nr. 8 ( care a trebuit sa astepte ceva timp pentru a juca).
                va promit ori ca pina data viitoare se vor rezolva inconvenientele , ori ca schimbam sala cu una mai mare si mai dotata.

                Comentariu


                • organizator

                  multumesc Politiei Comunitare pentru asigurarea sigurantei pentru competitori si spectatori.deasemenea ca ne-au pazit masinile.
                  imi pare rau mi-a venit tirziu ideea trebuia sa-i pun si sa le spele ca sa nu se plictiseasca.

                  Comentariu


                  • organizator

                    ii multumesc domnului viceprimar Radu Leonas care m-a sprijinit ori de cite ori am deschis gura , a participat activ la organizare si coordonare si a aprobat achizitiile peretilor despartitori , a fileelor , a cupelor si a mingiilor, toate platite din banii Primariei Brazi sau a Clubului Sportiv Brazi.
                    sper dupa 15 iunie ( data turului 2 al alegerilor) din pozitia de Primar , viceprimar sau consilier local sa sprijine in continuare activitatile sportive sau culturale pe care cu nebunie mai vreau sa le organizez.

                    Comentariu


                    • Re: organizator

                      Postat în original de primariabrazi
                      ii multumesc domnului viceprimar Radu Leonas care m-a sprijinit ori de cite ori am deschis gura , a participat activ la organizare si coordonare si a aprobat achizitiile peretilor despartitori , a fileelor , a cupelor si a mingiilor, toate platite din banii Primariei Brazi sau a Clubului Sportiv Brazi.
                      sper dupa 15 iunie ( data turului 2 al alegerilor) din pozitia de Primar , viceprimar sau consilier local sa sprijine in continuare activitatile sportive sau culturale pe care cu nebunie mai vreau sa le organizez.
                      viceprimarul era tipul inalt si cu mustata la costum care a prezentat la festivitatea de premiere.

                      Comentariu


                      • organizator

                        NU le multumesc "cometelor " de la Clubul Sportiv Brazi ( cu exceptia secretarului dl Ivan Nicolae ) care NU au participat la pregatirea salii , NU au participat la cautarea sponsorilor , Nu au venit la competitie decit ca spectatori.
                        Din punctul asta de vedere turneul putem spune ca a fost organizat de Adrian Urzeala 99.98% si Clubul sportiv Brazi 0.02%.
                        Le transmit pe aceasta cale avertisemntul ca la viitorul eveniment sportiv " ii va lua draku" cit o sa-i muncesc.

                        Comentariu


                        • surprins si incintat

                          am fost foarte surprins si incintat de evolutia jucatorilor locali
                          Merode Haralambie - profesor de educatie fizica la scoala Batesti si elevul sau Radu Florin 14 ani care au reusit sa ajunga in sferturile de finala.
                          mentionez expres ca este primul turneu la care joaca cei 2 ( exceptie facind elevul la cele scolare - foarte rare ( 2 /an)).
                          "stilul " lor a surprins neplacut pe ceilalti competitori acestia "luind-o "rau in grupe.
                          mai mentionez ca acestia "lucreaza" impreuna doar 1 ora/saptamina - cit cretinii din Ministerul invatamintului au spus ca este suficient sport pentru un copil de clasa a 8 - a
                          Cinste lor pentru munca depusa si sper sa nu se opreasca aici.
                          eu unul o sa-i "imping " sa participe si la alte turnee "AMATouR"

                          Comentariu


                          • organizator

                            Multumesc din inima domnului Dan Bodeanu pentru efortul depus pentru acest turneu ( acesta a venit la Brazi de cel putin 2-3 ori inaintea turneului ) .
                            pe partea sportiva chiar nu m'as fi descurcat .
                            dar si pentru sfaturile bune oferite inainte de turneu.
                            inca odata ii multumesc public si ii ramin prieten pe viata.

                            Comentariu


                            • organizator

                              la premiere s-a uitat un lucru foarte important.
                              o fac eu acum multumind societatii ConfigData personal patronului Ionita Dragos dar si intregii "trupe" pentru suportul tehnic oferit pentru transmiterea evenimentului online pe internet ( am inteles ca a surprins placut ) , pentru filmarile si fotografiile efectuate dar lucru foarte important si bineinteles neremarcat, pentru curatenia exemplara efectuata inainte de turneu dar si pentru prestatia la capitolul curatenie din timpul concursului.( inca nu am facut o cercetare amanuntita dar se pare ca sunt 2 mc de gunoi produs de noi ( in mare parte Pet-uri).

                              Comentariu


                              • Re: organizator

                                Postat în original de primariabrazi
                                la premiere s-a uitat un lucru foarte important.
                                o fac eu acum multumind societatii ConfigData personal patronului Ionita Dragos dar si intregii "trupe" pentru suportul tehnic oferit pentru transmiterea evenimentului online pe internet ( am inteles ca a surprins placut ) , pentru filmarile si fotografiile efectuate dar lucru foarte important si bineinteles neremarcat, pentru curatenia exemplara efectuata inainte de turneu dar si pentru prestatia la capitolul curatenie din timpul concursului.( inca nu am facut o cercetare amanuntita dar se pare ca sunt 2 mc de gunoi produs de noi ( in mare parte Pet-uri).
                                sper ca o sa faca repede serverul sa mearga sa puteti download-ati filmele si pozele pe care le-au facut deasemenea pentru a putea incarca si pozele facute de dvs. ( ca am vazut ca ati facut si dvs)

                                Comentariu


                                • organizator

                                  multumesc societatii Klauss Impex personal patronului Radu Marian care a asigurat lichidele absolut necesare sportivilor si organizatorilor ( apa , cafeaua si sucurile) si care au fost foarte draguti si cu organizarea Bufet-ului.

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Domnule Urzeala pentru munca pe care o prestati in a promova sportul din zona.Am ramas impresionat de proiectele de care mi-ati povestit si cred ca Braziul ar trebui sa aiba un loc sigur in calendarul competitional pt 2009.

                                    Imi pare rau ca nu am putut sa iau parte la acest concurs desi mi-as fi dorit enorm,dar ma bucur ca am putut fi alaturi de voi toata ziua cu ajutorul camerelor montate in sala.

                                    ps.Felicitari si domnului Bodeanu pentru implicarea sa in organizarea concursului.

                                    Comentariu


                                    • organizator

                                      uff....parca sunt la decernarea premiilor Oscar.
                                      dar....
                                      trebuie sa multumesc si Clubului Columbofil Brazi care prin restaurantul sau ne-a oferit delicioasele preparate culinare care cred ca au fost apreciate de dvs. .
                                      eu personal am apreciat "sunca de Praga cu umplutura de telina" deh am facut 35 de ani( de acum incolo trebuie sa fiu atent la ce maninc ) si bineinteles .....NU nu....NU friptura ci....... castraveciorii....

                                      Comentariu


                                      • Re: organizator

                                        Postat în original de primariabrazi
                                        uff....parca sunt la decernarea premiilor Oscar.
                                        dar....
                                        trebuie sa multumesc si Clubului Columbofil Brazi care prin restaurantul sau ne-a oferit delicioasele preparate culinare care cred ca au fost apreciate de dvs. .
                                        eu personal am apreciat "sunca de Praga cu umplutura de telina" deh am facut 35 de ani( de acum incolo trebuie sa fiu atent la ce maninc ) si bineinteles .....NU nu....NU friptura ci....... castraveciorii....
                                        sper ca au fost indestulatoare pentru toata lumea si ca au satisfacut toate gusturile.

                                        Comentariu


                                        • organizator

                                          cum au fost unele intrebari trebuie sa le lamuresc
                                          ma numesc Adrian Urzeala si sunt seful serviciului urbanism de la Primaria Brazi.
                                          urbanism =sport....deloc
                                          cu toate ca m-am nascut si locuiesc in mun. Ploiești am facut o adevarata pasiune pentru aceasta comuna inca din 1995 cind am fost angajat .
                                          dupa ce citiva ani m-am ocupat de infrastructura adica am inlocuit toate conductele de apa , am finalizat conductele de gaze , am asfaltat strazile , am extins scolile cu grupuri sanitare si alte anexe( laboratoere , etc) am inceput lucrarile cu adevarat importante . am finalizat si extins o sala de sport ( a scolii Negoiesti) , am construit sala de sport Popesti si cea de la Batesti ( in care s-a jucat AMATouR) si este in executie sala polivalenta Brazi.
                                          acum este deja in derulare proiectarea primului patinoar acoperit din mediul rural acesta avind si o pista de viteza ( unica in Romania).
                                          si intentionez sa construiesc si primul aquapark indoor din Romania ( conjugat cu sala polivalenta , un lac , un teren de fotbal , un monument istoric restaurat si modificat in sala conferinte , restaurant si unitate cazare toate intr-un parc de cca. 14 ha teren )
                                          dupa construirea salilor de spor am ajuns la concluzia ca nu sunt folosite la justa lor valoare si conform dorintelor mele ;
                                          m-am apucat sa organizez activitati sportive ( primul a fost un concurs de role - care promova investitia patinoar Negoiesti sau pompos Negoiesti City Ice Rink) unde citeva sute ( vreo 800-1000 ) de spectatori au ramas masca ( bine....si un sponsor mai nebun ca mine care a...marcat cca. 40.000 euro ) + 250 copii fericiti( premii consistente pentru participanti si chiar socante pt. premienti)
                                          apoi un concurs de fotbal in sala 86 copii fericiti.
                                          tenis de masă <15 ani - 40 copii fericiti
                                          ......si


                                          ..... a inceput sa-mi placa.....

                                          visul meu e ca peste 1 an-2 (daca o sa gasesc intelegere la Primaria Brazi o )sa infiintez un serviciu "organizari evenimente" care sa se ocupe NUMAI de turnee si de spectacole.


                                          asta's eu...


                                          dati-mi voie sa va salut si va invit sa nu ma evitati cind "draku" ma mai pune sa ma implic .
                                          cu stima

                                          Comentariu


                                          • organizator

                                            poate ca unii dintre competitori au remarcat un tip care isi nota pe un carnetel anumite date.
                                            este dl Draghici Aurel consilier local si ziarist .
                                            sa vezi cronica evenimentului ce n-ai vazut...
                                            ii multumesc anticipat pentru "inregistrarea " evenimentului prin filtrul ratiunii umane.
                                            P.S. o sa va transmit articolele scrise de dinsul.

                                            Comentariu


                                            • Adrian Urzeala

                                              va rog sa postati impresiile dvs. atit negative ( doar nu sunt perfect ) cit si cele pozitive ( sa le arat si la altii ca daca se vrea se poate).

                                              atit...

                                              The End

                                              Comentariu


                                              • anunt important

                                                am gasit la "masa oficiala" o pereche de ochelari de vedere cu rama metalica.ii revendica cineva?

                                                Comentariu


                                                • Primele rezultate:
                                                  Cat AMATORI:

                                                  1 Stefan Panaitescu - Izvoarele PH
                                                  2 Andrei Mostovoi - Campina PH
                                                  3 Stefan Voinea - Galați
                                                  4 Ionel Dinu - București
                                                  5-8 Dragos Puiu - Ploiești PH
                                                  Ion Maresi - Focșani PH
                                                  Andrei Rizea Gura Ocnitei DB
                                                  Bratu Andrei- Brașov BV

                                                  Cat OPEN

                                                  1 Tinel Boescu Drobeta Turnu Severin MH
                                                  2 Dinu Gheorghe (Gica) București
                                                  3 Bogdan Trifu București
                                                  4 Trandafir Liviu Drobeta Turnu Severin
                                                  5-8 Raducu Zainescu București
                                                  Cristian Rusu București
                                                  Bodeanu Mihai București
                                                  Constantin Motoroi București

                                                  La categoria juniori a castigat Florin Radu din Brazi

                                                  Comentariu


                                                  • Buna dimineata.As dori sa multumesc organizatorilor si celor care s-au ocopat cu organizarea acestui turneu pentru excelenta organizare.Totul a fost ok.Doar o mica greseala ati facut.Locul trei la amatori se numeste VOINEA SORIN.va rog sa schimbati daca se poate,nu de alta dar ma ia sotia la intrebari.
                                                    Multumesc inca o data pentru ospitalitatea si buna vointa de care ati dat dovada.Totul a fost super.
                                                    Felicitari primariei BRAZI si dn. ADRIAN URZEALA

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X