Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

- Trofeul PRAHOVEAN "Paleta de la Bloc" - Etapa a II-a - 13 / 14 IULIE 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ANULAT - Trofeul PRAHOVEAN "Paleta de la Bloc" - Etapa a II-a - 13 / 14 IULIE 2024





    Oras BUZAU - Amatur Turneu A -Trofeul PRAHOVEAN "Paleta de la Bloc" - Etapa a II-a - 13 / 14 IULIE 2024

    LOCALITATEA: Buzau, jud. Buzau
    DATA: Sambata 13 si Duminica 14 - Iulie 2024
    CATEGORII: Elite, Open, Avansati, Hobby


    ORA DE ÎNCEPERE*:
    Elite si Open - Sambata 13-07-2024 orele 08:00/08:30 validare inscrieri, la ora 09:00 incep meciurile;
    Avansati si Hobby- Duminica 14-07-2024 orele 08:00/08:30 validare inscrieri, la ora 09:00 incep meciurile;

    * In functie de dinamica inscrierilor, pot interveni modificari, ce vor fi anuntate in timp util. Multumim pentru intelegere !


    SALA: Sala Sport Clubul Sportiv Scolar Buzau
    Str. Spiru Haret, Nr. 8 BIS

    LOGISTICA: 16 mese ITTF
    MINGII: 3***

    SPAȚIU DE JOC: 900 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet
    FACILITĂȚI: parcare, vestiare;
    TAXA (din care 1 Leu/participant vor fi donați în contul AmaTur):
    60 lei adulti;
    40 lei pentru copii sub 14 ani;
    0 lei pentru persoane cu dizabilitati;
    Se asigura 2l apa plata, cafea, "crontanele";


    MATERIALE DE PREMIERE:
    - locurile 1 - 2 - 3 - 4 – cupe speciale + medalii + diplome - "hand made";
    - locurile 5 - 8 diplome;
    - breloc "Paleta de la Bloc" pentru toti participantii


    Istoric Trofeu "Paleta de la Bloc"


    Prin acest trofeu se doreste sa se readuca in actualitatea Prahoveana, sub o alta forma si denumire, fostul trofeul ploiestean "Paleta de Argint", proiectat si creat in anul 1970 de dl. PAUL CONSTANTINESCU.
    Comitetul Director al Asociatiei Judetene de Tenis de Masa Prahova - A.J.T.M. era format din:


    Presedinte - Alexandru Moise
    Vicepresedinte - George Iancu
    Secretar - Paul Constantinescu
    Membru - Vasile Daniel
    Membru - Mircea Vrasti
    ​​ ​​ ​​ ​​
    ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​
    ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​
    Denumirea cat si materialul din care este confectionat trofeul, au fost alese astfel inca sa simbolizeze ceva simplu si unic in acelasi timp, respectiv "Paleta de la Bloc" ce se folosea pe mesele de beton din parcuri si in jurul blocului pe tot felul de mese improvizate si ca material s-a ales placa de traforaj, ce se folosea la orele de practica din scoala generala din regimul comunist.
    Trofeul transmisibil este format dintr-o paleta si mingie de tenis de masa in marime naturala, asezate pe o masa de tenis in miniatura, format A4.
    Masa va avea pe cele 4 laturi, data si numele castigatorului fiecarei etape. (etapele vor fi anuntate pe forum in functie de calendarul Amatur)

    Pentru locul I vor fi inmanate 4 trofee transmisibile "Paleta de la Bloc", cate unul pentru fiecare categorie Hobby, Avansati, Open si Elite.
    Trofeul va fi gazduit de catre castigatorul locului I pana la urmatoarea etapa a acestui concurs, cand il va aduce pentru a fi inmanat urmatorului castigator, ce poate fi acelasi.

    La finalul tuturor etapelor, trofeul competitiei va fi inmanat tuturor castigatorilor celor 4 etape de la fiecare categorie, inscriptionat cu numele celor 4 castigatorii !


    Pe langa acest trofeul transmisibil, castigatorii locului I de la fiecare categorie vor primi o copie pe un suport mai mic, ce va ramane definitiv la ei.
    De asemenea medaliile vor fi confectionate din acelasi material, placa de traforaj, avand la mijloc o mingie de tenis de masa.


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere fara penalizare pentru
    Elite+Open va fi Joi 11 Iulie 2024 ora 21:00
    - ultima retragere fara penalizare pentru
    Avansati+Hobby va fi Vineri 12 Iulie 2024 ora 21:00

    4.3.3 Penalizarea retragerilor
    - retragerea jucatorilor inainte de termen 0 puncte;
    - retragerea jucatorilor dupa termen (R) 2 puncte;
    - absenta nemotivata (N) 3 puncte;

    Se suspenda pe o perioada de 3 luni jucatorul care acumuleaza minim 6 puncte de penalizare

    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple)

    SISTEMUL DE JOC*:

    Elite si Open - 96 participanti ambele categorii
    - Elite - 48 participanti
    - Open - 48 participanti


    Avansati si Hobby - 96 participanti ambele categorii
    - Avansati - 54 participanti
    - Hobby - 42 participanti


    * In functie de dinamica inscrierilor, numarul de locuri alocate fiecarei categorii poate fi modificat.
    ** Refuzul participantilor de a schimba masa aferenta grupei, respectiv de a juca la alte mese disponibile din sala, va atrage scoaterea din concurs a acestora .

    Multumim pentru intelegere !


    - Se joacă in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 5/6 jucatori, se califica primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP;
    - Grupe superioare de cate 3/4 jucatori, se califica primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare, conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriti eliminatorii, conform numarului de ordine grupe superioare;

    - Tablou eliminatoriu 8/16/32 se genereaza automat;


    * In grupele superioare exista si varianta formarii gr de 3.
    In eventualitatea gruparii cat mai corecte, se poate califica si unul, maxim doi jucatori care nu s-au calificat din gr inferioare.
    Prioritate are jucatorul cu cele mai bune rezultate, dupa: nr meciuri castigate, setaverajul cel mai bun, iar daca sunt la egalitate, se califica cel mai bine clasat din clasamentul AmaTur.



    ORGANIZATOR PRINCIPAL:
    Vrasti Iulian +40 723 658 505

    ORGANIZATOR TEHNIC (supervizat):

    Baicu Claudiu +40 722 353 083


    ​O.L.
    Bogdan Ionescu
    https://scm-gloriabuzau.ro/blog/staf...ogdan-ionescu/
    Tel:+40 722 968 422

    Ciubotaru George
    https://scm-gloriabuzau.ro/blog/staf...ian-ciubotaru/
    Tel: +40 721 214 309

    Va asteptam cu drag!
    Începe
    13.iul.2024 21:00
    Final
    14.iul.2024 18:00
    Locație
    Club Sportiv Scolar Buzau
    Ultima editare de iulian.vrasti; 12.iul.2024, 11:02.

  • #2
    LISTA ACTUALIZATA 10-07-2024
    pana la post #270


    Inscrieri elite (Sambata 13/07/2024 ora 09:00) - 10 Jul, 20:24:01 - v6.91 / cls_2024-iul

    1. Ionescu Mihai, Bucuresti, 79 - 46.44 - EL
    2. Stefan Patrick, Brasov, 740 - 43.85 - E
    3. Popescu Apreotesei Mihai, Straoane, 59 - 42.24 - E
    4. Spoiala Cristinel, Focsani, 281 - 42.13 - E
    5. Istrate Cristian, Bucuresti, 52 - 41.24 - EW
    6. Baican Alexandru, Bucuresti, 221 - 40.91 - EL
    7. Bejan Alexandru, Tecuci, 168 - 40.04 - E
    8. Pavunev Dan, Bucuresti, 544 - 40.04 - E
    9. Gheorghita Vasile, Buzau, 140 - 39.49 - E
    10. Voin Doru, Bucuresti, 130 - 38.86 - EW
    11. Ilie Octavian Marius, Brasov, 83 - 38.46 - E
    12. Dumbrava Doru, Bucuresti, 1034 - 38.1 - EW
    13. Puiu Dragos, Urlati, 893 - 37.4 - E
    14. Candea Ana Nasta, Bucuresti, 945 - 37.13 - EF
    15. Radu Liviu, Bucov, 109 - 36.99 - E
    16. Simulescu Adrian, Focsani, 559 - 36.79 - EW
    17. Ionescu Vlad, Buzau, 839 - 36.63 - EJ
    18. Iordache Vlad, Bucuresti, 961 - 35.9 - E
    19. Anghel Bogdan, Buzau, 6004 - 35.4 - E
    20. Toma David, Bucuresti, 149 - 34.59 - E
    21. Baceanu Constantin, Buzau, 1981 - 33.9 - E
    22. Bratescu Adrian, Targoviste, 143 - 33 - EDW
    23. Panaitescu Stefan, Izvoarele, 148 - 33 - EW
    24. Albescu Constantin Ionut, Bucuresti, 161 - 33 - E
    25. Lupascu Alexandru, Buzau, 6001 - 33 - E
    26. Nita Matei, Buzau, 6002 - 33 - E
    27. Moiseanu Teodor, Buzau, 6003 - 33 - E
    28. Bunea Adrian, Baicoi, 217 - 31.88 - O
    29. Brulea Petre, Paulesti, 150 - 31.61 - OW
    30. Aldea Eduard, Buzau, 2142 - 28 - O
    31. Enache Puiu Adrian, Ploiesti, 268 - 27.36 - O
    32. Constantin Gabriela, Bucuresti, 547 - 26.73 - OFD

    Inscrieri open (Sambata 13/07/2024 ora 09:00) - 10 Jul, 20:24:24 - v6.91 / cls_2024-iul

    1. Holban Dumitru, Buzau, 524 - 31.72 - O
    2. Baicu Claudiu, Bucuresti, 334 - 31.57 - O
    3. Campean Adrian, Bucuresti, 146 - 31.5 - OW
    4. Manea Dorinel, Tecuci, 486 - 30.82 - O
    5. Acriva Marian, Mizil, 293 - 30.23 - O
    6. Codreanu Laurentiu, Buzau, 605 - 29.88 - O
    7. Biciin Mitica, Faurei, 431 - 29.81 - OW
    8. Socaci Sorin, Panciu, 515 - 29.52 - OW
    9. Chirica Alexandru, Bucuresti, 739 - 29.35 - OW
    10. Dumitru George, Targoviste, 198 - 29.08 - O
    11. Burcea Daniel, Bucuresti, 207 - 28.85 - O
    12. Sandu Adrian, Calarasi, 354 - 28.79 - O
    13. Crasnoscec Alexandr, Moldova-Vulcanesti, 394 - 28.72 - OW
    14. Dumbrava Daniel, Focsani, 718 - 28.39 - OW
    15. Serban Adi Iulian, Ramnicu Sarat, 461 - 27.86 - O
    16. Beganu Mihai, Buzau, 2733 - 27.6 - O
    17. Ciubotaru Dan, Piatra Neamt, 463 - 27.06 - O
    18. Cuna Gheorghe, Buzau, 548 - 27.06 - O
    19. Manole Dan, Braila, 578 - 27.04 - O
    20. Teodoru Matei, Buzau, 1270 - 27 - O
    21. Banu Dan, Ploiesti, 298 - 26.23 - O
    22. Sirbu David Alexandru, Targoviste, 326 - 26.04 - OJ
    23. Tirdea Ionut, Tecuci, 667 - 25.8 - O
    24. Ursache Ciprian Jean, Focsani, 1126 - 25.72 - O
    25. Traneci Andrei Valentin, Bucuresti, 339 - 25.52 - O
    26. Popa Gelu, Focsani, 424 - 25.32 - O
    27. Stanila Eugen, Faurei, 542 - 24.91 - O
    28. Dumitru Florin, Slobozia, 743 - 24.31 - O
    29. Hutanu Adrian, Slobozia, 445 - 24.24 - O
    30. Ionita Nicu, Focsani, 745 - 24.24 - O
    31. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 402 - 23.99 - OW
    32. Panait Adrian, Braila, 674 - 23.84 - OW
    33. Botea Mihai, Braila, 597 - 23.81 - O
    34. Georgescu Robert Stefan, Bucuresti, 519 - 23.61 - O
    35. Marinescu Nelu, Targoviste, 372 - 23.34 - O
    36. Coclea Ionel, Braila, 603 - 22.95 - OW
    37. Oancea Vasile, Buzau, 760 - 21.66 - O
    38. Ionescu Ioana, Bucuresti, 1092 - 21.15 - OF
    39. Constantin Daniel, Filipestii de Targ, 1422 - 20.8 - O
    40. Petrof Florin, Bucuresti, 2667 - 19.8 - A
    41. Untea Costel, Ramnicu Sarat, 3089 - 19 - A
    42. Serbanovici Milen, Macin, 1023 - 18.56 - A
    43. Neicu Gheorghe, Bucuresti, 2811 - 14.65 - A
    44. Popescu Theo, Bucuresti, 917 - 13.76 - A

    Inscrieri avansati (Duminica 14/07/2024 ora 09:00) - 10 Jul, 20:24:45 - v6.91 / cls_2024-iul

    1. Ungureanu Gheorghita, Focsani, 1107 - 18.36 - A
    2. Ungureanu Doru, Gugesti, 2234 - 18.15 - A
    3. Stinga Ovidiu, Tecuci, 579 - 17.68 - A
    4. Tabacaru Jenica, Focsani, 852 - 17.46 - A
    5. Burnoiu Costel, Bucuresti, 1775 - 17.35 - A
    6. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 577 - 17.11 - A
    7. Gheozdan Daniel, Bucuresti, 971 - 16.98 - A
    8. Caranfilian Migo, Bucuresti, 582 - 16.95 - AW
    9. Boaca Danut, Buzau, 3206 - 16.5 - AW
    10. Tudor Aurel, Harsova, 983 - 16.46 - A
    11. Stanciu Viorel, Ploiesti, 733 - 16.43 - A
    12. Stoica Sandel, Focsani, 935 - 16.4 - A
    13. Baluta Silviu, Bucuresti, 1042 - 16.34 - AW
    14. Paraschiv Marius, Buzau, 6001 - 16.2 - A
    15. Neculai Valentin, Focsani, 2040 - 16.05 - A
    16. Negulescu Cristi, Sinaia, 913 - 15.89 - A
    17. Ionita Alexandru, Ploiesti, 851 - 15.3 - A
    18. Verescu Dumitru, Ianca, 2010 - 15.25 - A
    19. Dodu Costica, Focsani, 985 - 15.12 - AW
    20. Tabacila Lica, Tecuci, 1871 - 14.57 - A
    21. Constantin Valentin, Ploiesti, 918 - 13.68 - A
    22. Popa Liviu, Bucuresti, 6002 - 13.6
    23. Bratosin Lica, Faurei, 1706 - 13.54 - A
    24. Dumitru Ovidiu, Buzau, 1224 - 13.53 - A
    25. Mania Gabriel, Paunesti, 1384 - 13.4 - A
    26. Gonta Viorel, Tecuci, 1304 - 13.19 - A
    27. Mihalache Daniel, Buzau, 1372 - 12.98 - A
    28. Huica Petre, Bucuresti, 2833 - 12.55 - A
    29. Bairam Marcel, Harsova, 1408 - 12.51 - A
    30. Cruceru Ion, Ramnicu Sarat, 2104 - 12.5 - A
    31. Popescu Florian Catalin, Bucuresti, 1074 - 12.44 - A
    32. Gaman Alin, Marginenii de Jos, 1189 - 12.38 - A
    33. Gologan Sorin Gabriel, Faurei, 1281 - 11.93 - A
    34. Macuc Adrian, Bucuresti, 1193 - 11.07 - A
    35. Anica Andrei, Buzau, 1764 - 10.9 - A
    36. Soarice Danut, Faurei, 1467 - 10.83 - A
    37. Talaba Mihai, Tecuci, 1377 - 10.66 - A
    38. Furtuna Traian, Brasov, 1952 - 10.48 - A
    39. Maftei Danut, Buzau, 2707 - 10.3 - A
    40. Marias Laurentiu, Ploiesti, 1052 - 10.22 - A
    41. Mihai Alexandru, Braila, 2840 - 10 - A
    42. Leon Victor, Galati, 1578 - 8.51 - HJ
    43. Ivan Marius, Buzau, 2528 - 8.27 - H
    44. Ion Robert, Bucuresti, 1812 - 5.74 - H

    Inscrieri hobby (Duminica 14/07/2024 ora 09:00) - 10 Jul, 20:25:04 - v6.91 / cls_2024-iul

    1. Bobe Ionel, Faurei, 1743 - 9.63 - H
    2. Popa Andrei Mihai, Ploiesti, 1940 - 9.27 - H
    3. Voicila Adrian, Ploiesti, 1258 - 8.47 - H
    4. Dumitru Paul, Bucuresti, 1317 - 8.44 - H
    5. Voinea Ionut, Harsova, 1714 - 8.4 - H
    6. Corodeanu Mihai, Tecuci, 1445 - 8.13 - H
    7. Pohrib Danut, Matca, 1663 - 8.05 - H
    8. Apatachioae Augustin, Paunesti, 1889 - 7.55 - H
    9. Ilie Razvan, Ploiesti, 2006 - 6.97 - H
    10. Lungu Tudorel, Tecuci, 2422 - 6.83 - H
    11. Radulescu Dan, Bucuresti, 1496 - 6.82 - H
    12. Grigore Madalin, Cocorastii Mislii, 1705 - 6.63 - H
    13. Ardeleanu Marcel, Gugesti, 3609 - 6.3 - H
    14. Neculaiu Vasile, Braila, 2493 - 5.8 - H
    15. Andrei Cozmin Stefanut, Buzau, 1935 - 5.71 - H
    16. Gheorghe Catalin, Ploiesti, 1798 - 5.27 - H
    17. Leon Cristi, Galati, 1858 - 5.18 - H
    18. Feraru Stefan, Buzau, 4139 - 5 - H
    19. Oana Ion, Bucuresti, 4505 - 5 - H
    20. Radulescu Catalin, Ploiesti, 2590 - 4.9 - H
    21. Dumitru Cosmin, Bucuresti, 3133 - 4.9 - H
    22. Toderita Catalina, Bucuresti, 3201 - 4.9 - HF
    23. Burga Ionut, Bucuresti, 3516 - 4.8 - H
    24. Popescu Petre, Bucuresti, 1839 - 4.79 - H
    25. Stancu Gheorghe, Brazi, 1916 - 4.73 - H
    26. Mihai Valentin, Faurei, 4528 - 4.7 - H
    27. Vrasti Ioan, Ploiesti, 3394 - 4.6 - HJ
    28. Lumezeanu Cristian, Bucuresti, 2206 - 3.92 - H
    29. Mesaros Ovidiu, Valenii de Munte, 3033 - 3.85 - H
    30. Tobosaru Stefan, Brasov, 2180 - 3.62 - H
    31. Stavarache Cornel, Targoviste, 2942 - 3.45 - H
    32. Lumezeanu Adelina, Bucuresti, 2603 - 2.32 - HF
    33. Constantin Andrei, Buzau, 3910 - 2 - H
    34. Macovei Tudor, Bucuresti, 4085 - 2 - H
    35. Vrasti Timeea, Ploiesti, 6005 - 2
    36. Zainea George, Soimari, 6006 - 2
    37. Ispășoiu Gheorghe, Buzau, 6001 - 0
    38. Dumitrascu Alin, Buzau, 6002 - 0
    39. Dobre Florin, Buzau, 6003 - 0
    40. Cercel Ionut, Buzau, 6004 - 0
    Ultima editare de iulian.vrasti; 10.iul.2024, 19:43.

    Comentariu


    • #3
      Adrian Bunea - Elite

      Comentariu


      • #4
        Morosan Marian -Suceava - elite

        Comentariu


        • #5
          Cristian Istrate - București - Elite

          Comentariu


          • #6
            Andrei Cozmin - Hobby, Buzau

            Comentariu


            • #7
              Ispășoiu Gheorghe - Hobby, Buzau

              Comentariu


              • #8
                Campean Adrian / open / Bucuresti

                Comentariu


                • #9
                  Radu Liviu-Bucov /Elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Ilie Razvan, Ploiesti, Hobby

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie Furtuna Traian , Brasov , la categoria hobby . Multumesc !

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscriu Popa Robert si Radu Dragos, Targoviste, avansati
                        Blade: Timo Boll ALC
                        FH: Yasaka Rakza XX
                        BH: Butterfly Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Corbu Darius ,Elite , Valenii de Munte

                          Comentariu


                          • #14
                            Stancescu Sebastian / Ploiesti /Elite

                            Comentariu


                            • #15
                              Stoicescu Gheorghe , Iedera-DB , Avansați . Mulțumesc !

                              Comentariu


                              • #16
                                Ionescu Cristi - Ploiesti - Avansati

                                Comentariu


                                • #17
                                  Botea Mihai și Coclea Ionel, ambii din Brǎila - Open.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Dragos Matei,Open,Brasov

                                    Comentariu


                                    • #19

                                      - Popescu-Apreotesei Mihai, Straoane la Elite
                                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                      FH: Butterfly Dignics 05
                                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Cojocaru Ion - Avansati - Ploiesti

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Adrian Voicila, hobby, Ploiești

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Rădulescu Dan, București, Hobby

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Panait Adrian, Brăila-open și Șerban Adi Iulian, Râmnicu Sărat-open.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Salutare tuturor
                                                Caranfilian Migo, Bucuresti, avansati
                                                Multumesc

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Dinu Gheorghe București Open . Mulțumesc .

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X