Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa "Festivalul Văii Mureșului", Reghin, 20 iulie 2024

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (4 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu A Cupa "Festivalul Văii Mureșului", Reghin, 20 iulie 2024

    LOCALITATEA: - Reghin, jud. Mureș

    DATA: 20 iulie 2024


    SALA: Sala de sport din "Parcul Tineretului"
    INDICAȚII DE ACCES:
    Mașinile pot fi parcate în parcarea Kaufland (pt cei care vin dinspre Tg Mureș sau Bistrița) sau în parcarea Electrica Reghin (pt cei care vin din direcția Toplița – Piatra Neamț)

    Dinspre Tg Mureș: Dreapta la benzinăria MOL, iar în capătul străzii dreapta până la magazinul Kaufland.
    Dinspre Bistrița: Stânga la benzinăria MOL, iar in capătul străzii dreapta până la magazinul Kaufland.
    Dinspre Piatra Neamț-Toplița: La intrare in oraș, stânga în dreptul benzinăriei Lukoil, iar în capătul cartierului Unirii, vis-a-vis de stația Petrom se află parcarea Electrica.



    CATEGORII:
    ELITE Sâmbătă20 iulie 2024 – ora 08.15 – 08.45, validare înscrieri; la ora 09.00 încep meciurile
    OPEN Sâmbătă 20 iulie 2024 – ora 08.15 – 08.45 validare înscrieri; la ora 09.00 încep meciurile
    HOBBYSâmbătă 20 iulie 2024 – ora 08.15 – 08.45 validare înscrieri; la ora 09.00 încep meciurile
    AVANSAȚI–– Sâmbătă 20 iulie 2024 – ora 12.45 – 13.15 validare înscrieri; la ora 13.30 încep meciurile
    - în funcție de dinamica înscrierilor din primele zile, numărul de jucători / categorie poate fi modificat, există posibilitatea suplimentării meselor in caz de nevoie

    4 CATEGORII:
    Elite - 36 jucători​

    Open - 48 jucători​
    Avansați - 48 jucători​
    Hobby - 30 jucători


    - 2 Wild Card – uri la fiecare categorie

    LOGISTICĂ: 18 mese - Donic, Butterfly, Joola, Yasaka. Mingi plastic***
    FACILITĂȚI: Vestiare, toaletă, dușuri, aer de la aerotermă, geamuri semiacoperite

    TAXA: - 60 lei
    - copii sub 14 ani: 30 lei
    - fără taxă - persoanele cu dizabilități
    ... din care câte 1 leu/jucător = donație Amatur


    SE ASIGURĂ: Apă plată 2 litri, Gulaș marca Gress


    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1 – 4 – cupe și diplome

    Locurile 5 – 8 – medalii și diplome

    ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum

    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit

    ULTIMA RETRAGERE FĂRĂ PENALIZARE:
    - până la data de 18 iulie 2024, ora 21.00

    Penalizarea retragerilor:
    - retragerea jucătorilor înainte de termen 0 puncte
    - retragerea jucătorilor după termen (R) 2 puncte
    - absență nemotivată (N) 3 puncte
    Se suspendă pe o perioadă de trei luni jucătorul care acumulează minim 6 puncte de penalizare.
    Punctele de penalizare se anulează la împlinirea termenului de 12 luni de la data turneului la care s-au acordat, respectiv odată cu ispășirea perioadei de suspendare.
    Punctele de penalizare se pot motiva doar pe baza unor documente justificative.


    Refuzul înscrierii în competiție a unui jucător:
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, absențe nemotivate, retrageri multiple, etc.). Echipa Amatur are dreptul să ceară detalii organizatorului în aceste cazuri, la sesizarea celui refuzat la înscriere.


    SISTEMUL DE JOC:
    - grupe inferioare de câte 5-6 jucători, se califică primii 4

    - fără grupe superioare
    - tablouri eliminatorii generate automat


    ORGANIZATOR PRINCIPAL:
    Marian Florin - 0745869928


    ORGANIZATOR TEHNIC:
    Erdély Noémi – 0740282911




    Pentru cei interesați!!!

    În perioada 18-21 iulie, în zona de agrement Pădurea Rotundă din municipiul Reghin, județul Mureș, va avea loc festivalul „Love Reghin Day&Night”



    Vineri - 19 iulie, de la ora 21.00, OSSIAN, una dintre cele mai prestigioase trupe rock din Ungaria va concerta pentru prima dată la Reghin
    Ultima editare de Erdely Noemi; 16.iul.2024, 16:36.

  • #2
    Inscrieri Reghin - 20 iulie 2024 - 18 Jul, 9:00:36 PM - v7.01 / cls_2024-iul

    Elite - Sambata - 20 iulie 2024, ora 09.00
    1. Moldovan Horvath Csaba, Targu Mures, 3 - 58.95 - EL
    2. Galban Calin, Viseu, 17 - 55.19 - E
    3. Kis Robert, Cluj Napoca, 95 - 51.7 - E
    4. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 94 - 50.8 - E
    5. Moldovan Alexandru, Tarnaveni, 15 - 49.82 - E
    6. Anca Valentin, Ludus, 173 - 49.41 - E
    7. Farkas Gabor, Targu Mures, 19 - 49.23 - EDW
    8. Ticala Vasile Jr, Viseu, 68 - 47.48 - E
    9. Bauer Lajos, Targu Mures, 690 - 47.28 - EW
    10. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 58 - 42.42 - EW
    11. Zidar Victor, Reghin, 550 - 42.08 - EW
    12. Szekely Karoly, Sangeorgiu de Mures, 701 - 40.08 - E
    13. Bardas Mark, Dumbraveni SB, 371 - 40.05 - EJ
    14. Carpaci Alexandru, Ludus, 104 - 39.21 - EW
    15. Anca Ana Maria, Ludus, 415 - 39.12 - ELJF
    16. Decsei Emma, Ludus, 400 - 38.44 - ELJF
    17. Motorga Dorin, Targu Mures, 202 - 37.78 - EW
    18. Vioreanu Cristian, Dumbraveni SB, 423 - 36.55 - EL
    19. Palencsar Nicolae, Satu Mare, 123 - 36.48 - EW
    20. Medve Mihai, Reghin, 1829 - 36.3 - E
    21. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 454 - 35.81 - EL
    22. Peta Octavian, Cluj Napoca, 141 - 35.38 - EW
    23. Pascu Rares, Targu Mures, 290 - 34.97 - E
    24. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 380 - 34.87 - E
    25. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 164 - 34.46 - E
    26. Balla Peter, Toplita, 425 - 34.46 - E
    27. Marian Florin, Reghin, 1602 - 34.07 - E
    28. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 489 - 33.27 - E
    29. Radu Cosmin, Ludus, 214 - 33 - E
    30. Boariu Timofte Danut, Borsec, 328 - 33 - EW
    31. Crisan Alexandru, Cluj Napoca, 706 - 33 - EL
    32. Popescu Radu, Arad, 142 - 31.8 - O
    33. Marian Calin, Reghin, 1717 - 29.75 - O
    34. Orban Marius, Lugoj, 208 - 28.69 - OW
    35. Csibi Arpad, Ditrau, 477 - 27.48 - O

    Open - Sambata - 20 iulie 2024, ora 09.00
    1. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 144 - 31.59 - O
    2. Birtalan Bence, Sovata, 742 - 30.77 - O
    3. Botez Radu, Targu Mures, 465 - 30.53 - O
    4. Marin Florin Cornel, Targu Mures, 273 - 29.98 - O
    5. Neamt Doru, Arad, 177 - 29.88 - OW
    6. Heja Zoltan, Ditrau, 225 - 29.78 - OW
    7. Birtalan Levente, Sovata, 408 - 29.42 - O
    8. Strugar Ioan, Deda, 455 - 29.17 - O
    9. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 280 - 29.16 - OW
    10. Janosi Attila, Targu Mures, 222 - 28.97 - OW
    11. Szakacs Attila, Targu Mures, 533 - 28.67 - O
    12. Vajda Erno, Reghin, 886 - 28.57 - OW
    13. Dangulea Tudor, Dumbraveni SB, 591 - 28.17 - O
    14. Spaller Tiberiu, Nasaud, 275 - 28 - OW
    15. Soimusan Tudor, Cluj Napoca, 481 - 27.19 - O
    16. Borsan David, Cluj Napoca, 369 - 27.14 - O
    17. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 286 - 26.95 - O
    18. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 643 - 26.75 - O
    19. Suteu Bela, Sovata, 1113 - 26.24 - O
    20. Vass Sandor, Beclean, 419 - 26.23 - OW
    21. Birtalan Hunor, Sovata, 791 - 25.76 - O
    22. Veres Janos, Targu Mures, 814 - 25.64 - OW
    23. Erdely Andras, Targu Mures, 348 - 25.54 - O
    24. Dascalu Cosmin Stefan, Cluj Napoca, 1851 - 25 - O
    25. Badescu Tudor, Cluj Napoca, 581 - 24.94 - O
    26. Gereb Istvan Attila, Miercurea Ciuc, 525 - 24.43 - O
    27. Fulop Oscar, Reghin, 435 - 24.42 - O
    28. Cobzaru Radu, Deva, 405 - 24.35 - O
    29. Ferenczi Robert, Suseni, 821 - 23.19 - O
    30. Chetan Laurean, Reghin, 555 - 23.08 - OW
    31. Iobagiu Ionut, Bistrita, 794 - 23.06 - O
    32. Bendris Nicu, Targu Mures, 1576 - 22.17 - O
    33. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 797 - 21.14 - OF
    34. Marcu Ciprian, Targu Mures, 474 - 21.05 - O
    35. Bondrea Attila, Gheorgheni, 503 - 20.01 - O
    36. Moca Alexandru, Ludus, 632 - 20 - O
    37. Borsan Petru, Cluj Napoca, 654 - 20 - OJ
    38. Orban Levente, Sovata, 768 - 20 - O
    39. Vigu Emanuel, Cluj Napoca, 637 - 19.34 - A
    40. Baican Cristian, Cluj Napoca, 609 - 17.86 - A
    41. Darosi Alin, Bistrita, 672 - 17.64 - A
    42. Chifor Vlad, Targu Mures, 813 - 17.35 - A
    43. Bozga Stefan, Beclean, 1001 - 16.96 - A
    44. Oprea Bogdan Andrei, Cluj Napoca, 732 - 16.18 - A
    45. Grecu Cornel, Bistrita, 1131 - 11.71 - AW

    Avansati - Sambata - 20 iulie 2024, ora 13.30
    1. Joldes Adrian, Bistrita, 969 - 19.41 - AW
    2. Gal Farkas Arpad, Miercurea Ciuc, 1924 - 19 - A
    3. Orban Mark, Sovata, 629 - 18.13 - A
    4. Taut Ciprian, Cluj Napoca, 616 - 18.12 - A
    5. Garaz Mircea, Bistrita, 820 - 17.81 - ADW
    6. Toader Ovidiu, Balan, 619 - 17.74 - A
    7. Nicusan Razvan, Targu Mures, 843 - 17.51 - A
    8. Birtalan Casian, Dumbraveni SB, 995 - 17.45 - A
    9. Pacurar Teodor, Gherla, 736 - 16.44 - A
    10. Bompa Cosmin, Reghin, 1528 - 16.42 - A
    11. Moroldi Gabriel, Targu Mures, 2344 - 16.4 - A
    12. Orban Koppany, Sovata, 824 - 16.28 - A
    13. Meggyes Andras, Sovata, 1008 - 15.9 - A
    14. Andrea Simion, Cluj Napoca, 787 - 15.08 - A
    15. Cioloca Stefan, Reghin, 1133 - 14.94 - A
    16. Muresan Marian, Dej, 932 - 14.63 - A
    17. Toma Casian, Targu Mures, 1331 - 14.17 - A
    18. Simiganovschi Codrut, Toplita, 838 - 13.99 - A
    19. Domokos Andras, Targu Mures, 1920 - 13.1 - A
    20. Biro Attila, Reghin, 3419 - 13 - A
    21. Florea Mihai, Ludus, 874 - 12.31 - A
    22. Grecu Gheorghe, Bistrita, 1757 - 12.28 - AW
    23. Csiki Ioan, Targu Mures, 1109 - 11.29 - AW
    24. Aresan David, Bistrita, 1321 - 11.06 - AD
    25. Nicoara Doru, Arad, 1173 - 8.92 - H
    26. Illes Kalman, Targu Mures, 1378 - 8.16 - H
    27. Marian Ovidiu, Reghin, 3353 - 5.13 - H

    Hobby - Sambata - 20 iulie 2024, ora 09.00
    1. Firanescu David, Dumbraveni SB, 1471 - 9.51 - H
    2. Costea Claudiu, Negresti Oas, 2725 - 9.27 - H
    3. Markos Hunor, Targu Mures, 1827 - 8.87 - H
    4. Benko Jozsef, Reghin, 1710 - 8.39 - H
    5. Simion Luana, Cluj Napoca, 1255 - 8 - HF
    6. Aizner Imre, Ludus, 1292 - 8 - H
    7. Sandru Rares, Dumbraveni SB, 1649 - 7.61 - H
    8. Pamfilie Horatiu, Ludus, 2073 - 7.6 - H
    9. Cserei Gabor, Sovata, 1688 - 7.32 - H
    10. Scripet Ovidiu, Bistrita, 1549 - 7.02 - H
    11. Spaller Teodora, Nasaud, 1428 - 6.66 - HF
    12. Curutiu Corin, Dumbraveni SB, 2159 - 6.31 - H
    13. Pop Daniel Ghe, Cluj Napoca, 1835 - 6.21 - H
    14. Dobai Sandor, Targu Mures, 1722 - 6.02 - H
    15. Benca Lucian, Balan, 2022 - 6.01 - H
    16. Vigu Cristian, Cluj Napoca, 1967 - 5.56 - H
    17. Szocs Szilveszter, Borsec, 2845 - 5.23 - H
    18. Klein Ferenc, Reghin, 3331 - 5.23 - H
    19. Hutina Adrian, Targu Mures, 2420 - 5.08 - H
    20. Domokos Jozsef, Targu Mures, 3010 - 4.83 - H
    21. Zaharia Dorin, Targu Mures, 4524 - 4.8 - H
    22. Kantor Imre, Reghin, 1869 - 4.69 - H
    23. Gliga Lavinia, Reghin, 2148 - 4.38 - HF
    24. Andrei Cornel, Nasaud, 3650 - 2.95 - H
    25. Orosz Silviu, Dumbraveni SB, 3938 - 2.4 - H
    26. Capalnas Vasile, Bistrita, 6011 - 2 - H
    27. Racz Peter, Targu Mures, 6012 - 2 - H
    28. Moroldi Antonio, Targu Mures, 6013 - 2 - H
    Ultima editare de Erdely Noemi; Ieri, 20:01.

    Comentariu


    • #3
      Rezervat desfasurator

      Comentariu


      • #4
        Szekely Karoly, elite, Sangeorgiu de Mures
        Radu Cosmin, elite, Ludus
        Moldovan Horvath Csaba, elite, Targu Mures
        Farkas Gabor, elite, Targu Mures

        Erdely Andras, open, Targu Mures
        Marin Florin Cornel, open, Targu Mures
        Janosi Attila, open, Targu Mures
        Veres Janos, open, Targu Mures
        Pelaghie Ioan, open, Targu Mures
        Marcu Ciprian, open, Targu Mures
        Bendris Nicu, open, Targu Mures

        Comentariu


        • #5
          Din Reghin:
          La elite: Zidar Victor, Marian Florin, Marian Calin, Medve Mihai
          La open: Strugar Ioan, Chetan Laurean, Fulop Oscar, Biro Istvan, Vajda Erno
          La Avansati: Lupescu Nicolae, Biro Attila, Feier Leon, Bompa Cosmin, Cioloca Stefan, Marian Ovidiu, Ordog Zoltan
          La Hobby: Kantor Imre, Balint Andrei, Gliga Lavinia, Truta Andrei. Klein Ferenc, Benko Jozsef
          Ultima editare de Erdely Noemi; 08.iul.2024, 19:36.

          Comentariu


          • #6
            Apian Florin - elite
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #7
              Bardas Mark, Bardas Patrick, Vioreanu Cristian, toti elite Dumbraveni.

              Comentariu


              • #8
                Illes Kalman, avansati, Targu Mures
                Moroldi Gabriel, avansati, Targu Mures
                Boer Barna, avansati, Bordosiu

                Dobai Sandor, hobby, Targu Mures
                Markos Hunor, hobby, Targu Mures

                Comentariu


                • #9
                  Bardas Ioan, Aherghelegitei Mihai , Dangulea Tudor, toti open Dumbraveni

                  Comentariu


                  • #10
                    Orban Levente -open
                    Orban Koppany -avansati
                    Orban Márk-avansati
                    Meggyes András-avansati
                    Cserei Gábor- hobby
                    Sovata

                    Kovacs Lajos -avansati
                    Odorheiu Secuiesc​

                    Comentariu


                    • #11
                      Oprea Bogdan Andrei, Cluj Napoca, open, mulțumesc.

                      Comentariu


                      • #12
                        Birtalan Casian avansati Dumbraveni
                        Avram Alexandru hobby Dumbraveni
                        Morar Bogdan hobby Dumbraveni.

                        Comentariu


                        • #13
                          Motorga Dorin -Tg. Mures - elite

                          Comentariu


                          • #14
                            Onofrei Petru, avansați -Gherla

                            Comentariu


                            • #15
                              Ciurca Ovidiu - Targu Mureș - Hobby
                              Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                              https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                              Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                              Comentariu


                              • #16
                                Muresan Marian, avansați Dej!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Sandru Rares hobby Dumbraveni

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Se inscrie Szakács Attila / open / Tg.-Mures

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Damian Mircea Bistrița open
                                      Cristea Daniel Bistrita open

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Moldovan Flavia Tarnaveni Open

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Rareș Parjol, Elite,Cluj Napoca, Solyom Sandor, Open, Cluj Napoca!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Darosi Alin Open Bistrita

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Badescu Tudor - Cluj Napoca - Open
                                              Butterfly Viscaria
                                              FH : Dignics 05
                                              BH : Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se înscrie Simion Luana, Cluj-Napoca, Hobby

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Garaz Mircea,Bistrita,avansati
                                                  Primorac Carbon FL Off+
                                                  Sriver FX // Sriver FX

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X