Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comparatie Andro Temper Tech ALL+,Xiom Diva,Stiga Allround NCT,Tibhar Stratus Power W

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comparatie Andro Temper Tech ALL+,Xiom Diva,Stiga Allround NCT,Tibhar Stratus Power W

    Va rog daca a dat cineva cu aceste lemne si poate spune despre simt(vibratie) viteza , si control.Mentionez ca m-ar intresa un lemn cu control si viteza bune pt top spin.Am ales aceste lemne pt un dwel time si control bun si pret apropiat.
    Am ca fete Tenergy 05 si Palio blitz , si joc cu mult efect ,aproape si semidistanta , imi place sa atac cu top spin.
    Va multumesc.
    www.*************

  • #2
    Detin stiga allround NCT de vreo 3 luni si sunt foarte multumit de el. Pe FH am t05 si sare foarte tare, nu te iarta deloc dar are un potential fantastic !
    Lemnul are control bun. , viteza si spin destul de bune pentru un lemn all+.
    Blade : Stiga Allround wood NCT
    FH : Tenergy 05
    BH : Tenergy 05fx

    Comentariu


    • #3
      Buna ziua. O intrebare daca se poate: vad in semnatura ca folositi Septear. Nu va place? E un lemn foarte apreciat, bun la toate (capace, topspin, smash etc), nu cred ca lemnele mentionate sunt mai bune ca Septear. Intreb doar de curiozitate pentru ca am si eu un Septear si mi se pare foarte bun. Mersi.
      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        Nu mai are Septear-ul. Si-a dorit neaparat T05 și dupa ce si l-a luat a concluzionat ca nu-i place lemnul, desi cu Blitz-ul era o combinație super.
        Nu stiu exact ce lemn mai are acum.
        Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
        Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Scuba Vezi post
          Nu mai are Septear-ul. Si-a dorit neaparat T05 și dupa ce si l-a luat a concluzionat ca nu-i place lemnul, desi cu Blitz-ul era o combinație super.
          Nu stiu exact ce lemn mai are acum.
          Interesant. Tocmai am dat cu un Septear cu T05 si mi se pare extraordinara combinatia. Chiar si cu alte fețe cu burete mediu-tare merge super Septearul. Mi se pare tare bun lemnul iar raportul pret/calitate este poate cel mai competitiv.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Temper Tech All+ e un lemn cu control exceptional, foarte bun pentru topspin. Am avut unul si l-am vandut pentru ca nu mergea grozav cu iarba. Pentru FH e printre cele mai bune testate de mine.
            Foarte buna cred ca ar fi si o combinatie gen
            pin - koto - pin (miez de 2.8 sau 3 mm) - koto - pin
            sau
            limba - koto - pin (miez de 2.8 sau 3 mm) - koto - limba
            Limba e o esenta excelenta pentru topspin. Iti poate face dl Levi oricare din aceste lemne. Daca vrei viteza dincolo de All+ - Off- poate sa-ti puna si un material compozit.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X