Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu a falticeni, 22 nov

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

    "Optimist" ,imi place Ciprian , dar sa nu uitam ca si noi avem ceva de spus in acest circuit , maybe?

    Comentariu


    • #27
      Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

      daca ar fi asa ca se inscrie cine vrea unde vrea atunci ma inscriu si eu dar la amatori-din galati
      JONY la amatori

      Comentariu


      • #28
        Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

        atunci daca jony se inscrie la amatori, eu ,a inscriu la OPEN, numai sa nu dau de el in concurs
        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

        Comentariu


        • #29
          Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

          Mare bataie de cap la concursurile pe 2 categorii:
          1.inscrierile la diferitele categorii,ba ala nu e la amatori ba ala a iesit locul 3 la nu stiu ce concurs si acum trebuie sa joace la open etc
          2.Trebuie cel putin 3 oameni care sa supravegheze orzanizarea intregului concurs
          3.E o mare nebunie cu fisele de inscriere la inceputul concursului.Capi de serie la open,capi de serie amatori,clasamentul la zi cu primii 500 ca poate locul 3 sute nu stiu cat e cap de serie 9,plus ca trebuie pusi pe orase astfel incat sa nu pice 2 din acelasi oras etc
          4.Se intampla sa vina jucatori foarte buni ,noi,de prin zona pe care nu-i stie nimeni.
          5..Nu-i usor sa dai inca un rand de premii.Stiu prea bine cum e sa cumperi 24 de cupe la un singur concurs.
          6.Din cate am inteles de la Cata,majoritatea participantilor vor fi la open.
          La concursul de la Brazi a stat dl Bodeanu vineri pana la 2 noaptea sa faca fisele de inscriere si tot au mai trebuit modificate sambata dimineata.Daca nu se ocupa de organizare probabil acum mai erau ceva meciuri de jucat
          Personal sunt adeptul concursurilor pe 2 categorii insa doar in cazul in care se stie de la inceput exact statutul concursului,jucatorii se incriu de la inceput pe categorie,si doar in cazul in care sunt cativa oameni dispusi sa stea vineri noaptea sa faca fise de joc.
          N-am scris nimic din mai sus cu rautate sau ca atac,pur si simplu vreau ca cei care solicita 2 categorii sa se gandeasca si la bietii organizatori si nu numai sa ciupeasca cate un premiu.

          Comentariu


          • #30
            Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

            Din orasul Liteni-Dolhasca vor veni la concurs sectiunea AMATORI in jur de 7 persoane.
            Voi transmite si numele lor in cursul zilei de vineri.
            BLADE: NITTAKU SEPTEAR
            FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
            BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

            jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

            Comentariu


            • #31
              Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

              Tot pt.amatori:
              Din Dornesti :Jenica Donisan
              Blade: Donic Waldner Dotec Ar
              BH: Donic Desto F3
              FH: Donic Desto F3

              Comentariu


              • #32
                Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                Vin si eu sigur:
                Leorda Rares-open

                Comentariu


                • #33
                  Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                  Se prefigureaza un sfert de finala Leorda-Nitu
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                    poate chiar semi... sau finala , ... !
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                      Cata pun-te bine cu Rares ... un bun colaborator la organizare !
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                        Postat în original de FlorinBN
                        Se prefigureaza un sfert de finala Leorda-Nitu
                        La acest concurs vom introduce o mica inovatie:va fi permis jocul cu fețe TTMaster numai concurentilor ce poarta fustitza
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                            Pai ori nu vom mai vedea nici un TTMaster, ori vor ap?rea multe picioare p?roase de sub fusti?e.
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                              are cineva sa imi imprumute un TTmaster?
                              dau la schimb fustita.......
                              TB SPIRIT
                              TGY 05
                              TGY 05 FX

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                este intocmai cum a spus RARES si eu am incercat sa fac inainte la unu din turneele de la Galați si dimineata cind sau adunat toti am vazut ba ca lipsea unu din cei inscrisi ba au venit ne inscrisi si tot asa.Inscrierele pe forum sunt asa ca sa stie lumea cam citi participanti sunt sau sa vada cine vine (asta ptr cei care se cred mai buni si vineaza locul 1)

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                  Postat în original de leordarares
                                  Daca nu se ocupa de organizare probabil acum mai erau ceva meciuri de jucat
                                  Amabil si modest ca intotdeauna, Rares nu spune ca le-am aranjat cot la cot. Pot sa spun eu, insa, ca Rares a fost un colaborator deosebit, cu idei bune la momentul potrivit, care a stiut sa se adapteze situatiilor de moment, astfel incat am putut face modificari din mers, fara timpi morti.
                                  Ma bucur ca va merge si la Fălticeni, Cata va avea pe cine sa se bizuie.
                                  As vrea sa fac o observatie, vazand modul propus de joc:
                                  Nu sunt recomandabile grupele mari, de 10-12 paricipanti, chiar daca se joaca la doua mese. Timpul de joc pentru prima faza va fi extrem de lung.
                                  O grupa cu 12 participanti va avea de inregistrat 55 de jocuri, in timp ce doua grupe cu 8 participanti (total 16) vor avea 56 de jocuri. Am constatat ca eficienta cea mai buna o au grupele cu 8 participanti. IN acelasi timp in care joaca 6 grupe de 12 participanti (total 72), pot juca 12 grupe de 8 participanti (total 96), iar timpul de joc este de 6-7 ore.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                    Mersi de observatie Dane,daca tot ai inceput ,studiaza putin chestia asta si spune mi pe PM (ca sa nu mai enervam alti forumisti cu diverse calcule) ce crezi despre:
                                    avem 12 mese.Daca vin pana in 72,ma gandisem sa fac 6 grupe de 12,la 2 mese,daca vin mai multi,grupe open-amatour.Daca fac open-amatour,probabil cei de la open nu vor depasi 40.Care e parerea ta?Cum fac sa nu ma complic foarte tare,dar,totusi,fiecare concurent sa joace suficient?Am 2 randuri de premii,daca e cazul,pt amatori-open.Scrie mi pe PM
                                    Multumesc
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                      pot sa confirm ca Rares leorda si dl Bodeanu au muncit din greu pentru rezolvarea ecuatiilor sportive pana noaptea tirziu astfel incit turneul de la Brazi sa inceapa cit mai aproape de ora fixata .
                                      efectiv biroul meu a fost sub ocupatie timp de citeva ore cit cei 2 nu vedeau decit scheme de joc si algoritmi.
                                      profit de aceasta ocazie sa le multumesc din inima. nu am mai apucat dupa premierea cistigatorilor.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                        iar s-a scos Rares asta......
                                        sa mai zic si eu........nu mai zic ca stie si el......ii recomand prietenului meu Catalin sa-l coopteze intre organizatori

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                          Multumesc frumos pentru aprecieri.Sunteti niste draguti
                                          Nu fac decat sa dau o mana de ajutor atat cat ma pricep si eu, atunci cand e cazul.
                                          Dupa ce organizezi cateva concursuri te familiarizezi insa cu atatea scheme de joc,fise,algoritmi etc. iar participand la atatea turnee ajungi sa cunosti jucatorii atat de bine incat e foarte simplu sa-i pui pe hartie fara sa mai stai sa studiezi datele personale.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                            Postat în original de noniro
                                            iar s-a scos Rares asta......
                                            sa mai zic si eu........nu mai zic ca stie si el......ii recomand prietenului meu Catalin sa-l coopteze intre organizatori
                                            M-am scos,Noni!
                                            Iar ma pun intr-o grupa usoara si iar ajung pana sus
                                            Lasand gluma la o parte,si la concursurile organizate la Reghin chem mereu cativa oameni de baza langa mine sa supravegheze daca totul se face corect,astfel incat nimeni sa poata sa zica nimic.Pana acum n-am avut plangeri,totul se face la vedere dupa reguli stabilite.
                                            ps.daca vii sambata sa-mi aduci lemnul ala,iar eu iti aduc in schimb o sticla de palinca buna

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                              Rares mi a explicat telefonic deja un algoritm de alcatuire a grupelor prin care grupa la care el va fi probabil cap de serie sa nu contina nume din top100.Asta din cauza ca l doare mana+ca a avut oreion cand era mic
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                                Eu l-as ruga pe Rares sa caute un algoritm si mai tare in care domnul Catalin sa nu joace in grupele eliminatorii si cele semifinale(timp in care echipat intr-o fustita foarte scurta sa serveasca musafirii cu toate cele),pentru a juca direct in optimi sau sferturi.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                                  Inscrierile au ajuns,intr un mod oarecum predestinat,la pozitia 69.Sper sa se mai inscrie cineva .
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: TURNEU A Fălticeni, 22 NOV

                                                    deci pina la urma din galati sar putea sa ajungem numai doi.Dar pina la urma nu se stie,
                                                    voinea sorin open
                                                    anghele cristinel amatori
                                                    Ps.rares lemnu til aduc eu cai la mine

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X